פורום פשיטת רגל - מידע וסיוע לאזרח בנושא טענת קיזוז - סעיף 74 לפקודה - הכנסו לפורום בהנהלת עורך הדין ג'קי בובליל...
טענת קיזוז - סעיף 74 לפקודה - פורום פשיטת רגל בהנהלת עו''ד ג'קי בובליל

עורכי דין מנוסים בכל הארץ לשירותך

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001מחיקת חובות, חדלות פירעון והסדרי נושים

פורום פשיטת רגל

נושא
מחבר
תאריך ושעה
30/09/2014 09:52
שלום רב עורך דין קומבליס

לפני כשנה וחצי קיבלתי הפטר לאחר הגעה להסדר עם ארבעה נושים.

לאחר קבלת ההפטר, התברר לי כי יש לי עיקול על כספי פוליסת הפנסיה כנגד הלוואה שלקחתי בעבר ולא פרעתי בעקבות כל תהליך הפש"ר. ההלוואה נלקחה לפני מועד צו הכינוס.

חלק מסעיפי הסכם ההלוואה, מציינים כי "בעל הפוליסה משעבד את כל זכויות הפוליסה כערובה לפירעון ההלוואה.." וכן כי "החברה תהיה זכאית לקזז את יתרת ההלוואה הבלתי מסולקת מכל סכום המגיע לה עפ"י הפוליסה".

לאחר מתן צו הכינוס, החברה הגישה "כתב תביעה בסכום קצוב" בלשכת הוצל"פ ת"א.
בשנת 2012, החברה טענה במסגרת תיק הוצל"פ כי כספי הפוליסה משועבדים לה כבטוחה לפירעון ההלוואה וכן הודיעה על קיזוז חובו של החייב בהתאם לסעיף 74 לפקודת פש"ר.

בשנת 2013 תיק זה בהוצל"פ נסגר ונכתב בהחלטת הרשם "החייב עמד בהסדר ומשכך ניתן לו הפטר".

יצוין, כי חברת הביטוח כאמור לא נכללה בהסדר הנושים (מתוך הארבעה) ולא הגישה תביעת חוב במסגרת צו הכינוס לביהמ"ש אלא במסגרת הוצל"פ בלבד "כתב תביעה בסכום קצוב".

השאלה העולה היא:

האם עדיין אני חייב לחברה כספים אלו? או שאני פטור בעקבות ההפטר?

האם החברה יכולה לטעון לפי סעיף 74 לפקודת הפש"ר? ככל שכן, האם אני חייב את יתרת הקרן בלבד או לבות ריביות והצמדות מנופחות עד מתי, אם בכלל?

מרכז המידע להליכי פשיטת רגל מספק סקירה משפטית ופורום מקצועי
לאזרחים ובעלי עסקים הצריכים עזרה על מנת להתמודד מול חובות כספיים
,
נושים, תיקי הוצאה לפועל והליכי פש"ר.

ג'קי בובליל משרד עורכי דין לרשותך בכל עניין הנוגע להסדרת חובות כספיים, הליכי חדלות פירעון, הוצל"פ, מחיקת BDI שלילי, עיקולים ועוד!

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי אישי בענייני פשיטת רגל

ליחצו כאן לחזרה לעמוד הראשי של הפורום

האתר מנוהל על ידי ג'קי בובליל משרד עורכי דין
ניתן לשוחח עם עורך דין מנוסה בטלפון: 072-334-1001

שאלה בנושא: טענת קיזוז - סעיף 74 לפקודה - פורום פשיטת רגל בהנהלת עו''ד ג'קי בובליל

close