כל מה שחשוב לדעת בנושא: אסיפת נושים לאחר הוצאת צו כינוס נכסים לחייב...
אסיפת נושים לאחר הוצאת צו כינוס נכסים לחייב


מנוהל על ידי לירון שיר משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (3) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 3 reviews

לדעת יותר על: כינוס אסיפת נושים

Hebrew

אסיפת נושים כשמה כן היא, היא אסיפה של נושיו של אדם הנמצא בתהליך של פשיטת רגל או נושיה של חברה הנמצאת בהליכי פירוק. אסיפת הנושים מכונסת בדרך כלל כשנה לאחר הוצאת צו כינוס / פירוק על ידי כונס הנכסים הרשמי ומטרתה היא ידוע הנושים בדבר הצעדים הננקטים כנגד החייב וההתקדמות במסגרת הטיפול בנכסיו.

המשתתפים באסיפת הנושים הם כל אדם, או עורכי דין המייצגים את בעלי החוב, שכלפיו עומד חוב מוכח של החייב. בכדי להשתתף באסיפת הנושים חייב האדם להוכיח מבעוד מועד כי קיים כלפי חוב של החברה או האדם הפרטי. במקרים אחרים אסיפת נושים היא אסיפה שמטרתה הגעה להסדר חובות של חייב עם נושיו באופן וולונטרי וללא התערבות של בית המשפט.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי מהיר!

כונס הנכסים הרשמי מחויב על פי חוק לזמן ולכנס אסיפת נושים הכוללת את החייב ואת נושיו וכן גורמים המעורבים בתיק כמו נאמן או מפרק בתוך שנה ממועד הוצאת צו הכינוס, שאינו מועד פתיחת ההליכים.

במקרים אחרים בהם מוצא כונס הנכסים הרשמי כי יש צורך בכך, מכונסת אסיפת נושים בטווח זמנים קצר הרבה יותר שיכול להיות אף מספר שבועות בודדים ממועד הגשת בקשת הפירוק או הבקשה להכרזת על פשיטת רגל.כינוס אסיפת נושים

מטרותיה של אסיפת הנושים

מטרותיה של אסיפת הנושים היא לשתף את נושיו של אדם הנמצא בתהליך של פשיטת רגל או חברה הנמצאת בהליכי פירוק בתהליכי מימוש הנכסים והחזר החובות שלהם. במסגרת האסיפה כאמור מקבלים הנושים מידע על התקדמות התהליך המשפטי ופעולת מימוש הנכסים של החייב.

בנוסף, אסיפת הנושים מאפשרת לנושים לייצג את עמדתם והאינטרסים שלהם במסגרת תהליך פשיטת הרגל או הפירוק. אחד הנושאים החשובים בהקשר זה הוא זהותו של הנאמן או המפרק בתהליך שממונה במקרים רבות על פי בקשתם ורצונם של הנושים.

על פי חוק אין הנאמן או המפרק מחויב לציית לרצונם של הנושים המעורבים בתיק, אך הוא כן מחויב להקשיב לרצונם ועמדתם במסגרת אסיפת הנושים. במקרים מסוימים יכולה אסיפת הנושים מקום בו ישנו ניסיון להגיע לפשרה בין החייב והנושים השונים. פשרה כזו יכולה לכלול הסדר של פריסת חובות או הפחתה שלהם ובכך לעצור את תהליכי פשיטת הרגל.

אסיפה ראשונה ואסיפה שניה

אסיפת הנושים בעת הליכי פשיטת רגל או פירוק חברה מתבצעת על פי הצורך אך בדרך כלל תהיה אירוע חד פעמי. עם זאת, לעיתים מתעורר צורך בקביעה של אסיפת נושים שניה. במקרים מסוימים של תיקים מורכבים וארוכים מכונסת לעיתים אסיפת נושים שנייה בידי המפרק או הנאמן בכדי לעדכן על התפתחויות חשובות ולקבל החלטות נדרשות לגבי התהליך.

אסיפת נושים שניה נפוצה יותר מכונסת במקרים בהם לא הגיעו לאסיפה לפחות שלושה נושים של החייב כפי שמחייב החוק (במידה ויש רק שני נושים שניהם חייבים להיות נוכחים). במידה ומספר הנושים באסיפה אינו עומד במכסה הנדרשת דוחה הכנ"ר את האסיפה וקובע לה מועד נוסף. באסיפת הנושים השניה יתקבלו החלטות גם במקרה בו שוב לא יגיעו מספר נדרש של נושים או נציגיהם.

ליחצו כאן והיכנסו לפורום לענייני פשיטת רגל


תאריך: 05/07/2012 16:24
 
close