פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות


פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

13/12/2017 17:58
האם ניתן לפתוח בהליך פשיטת רגל כנגד תושב השטחים?
12/12/2017 20:45
אבי החורג הוסיף אותי, בזמנו, לחשבון הבנק שלו (חשבון משותף) מטעמי נוחות (לי לא היה חשבון, לא עבדתי. התחלתי ללמוד בתור עתודאי וזה היה נוח שהמענקים של עתודה יכנסו לחשבון שלו ומשם גם ירדו תשלומי שכר הלימוד). זה היה לפני כ-10 שנים. מאז כבר שנים שיש לי חשבון פרטי משלי, אין לי כרטיסי אשראי או בנקט הקשורים לחשבון המשותף ואין שום פעילות שלי בחשבון. כעת, הוא מאיים שיחייב אותי לשלם מחצית מהחובות שצבר בחשבון (בגלל הלוואות שלקח). אדגיש שאני לא השתתפתי בשום אופן בלקיחת ההלוואות ולא ידעתי עליהן עד עכשיו.
האם יכולים לחייב אותי בחלק מהחובות שלו רק כי אני רשום כשותף בחשבון? האם יהיה עליו להוכיח קשר פעיל שלי לחשבון ולפעילות שבוצעה בו?

נכון לעכשיו זה רק איומים בעל-פה. יש משהו שעליי לעשות עכשיו (למעט המובן מאליו - לבדוק מול הבנק שאכן אני רשום בתור שותף בחשבון, ובמידה וכן - להסיר את עצמי מהחשבון)?
תודה רבה לעונים!
10/12/2017 16:59
אני עוסק פטור, לוכד נחשים. לפני כמה שבועות הזמין אותי מנהל עבודה בחברת בנייה מוכרת ללכוד נחש שטען שנמצא בתוך פיר מעלית. הוא אמר שלא יוכל לשלם באותו יום, מכיוון ומדובר בחברה גדולה הנחתי כי לא תהיה בעיה. הגעתי למקום ובפועל מדובר היה באתר בנייה - חדר מלא בקרשים וזבל שנצפה בו נחש כמה שעות קודם לכן. עשיתי את המיטב לאתר את הנחש, אך זה היה בלתי אפשרי. הייתי במקום מעל שעה, לכלכתי את הבגדים ושחקתי את הציוד, בנוסף לא דאגו לתת לי קסדה ונפלו לי אבנים על הראש מהעבודות בקומות העליונות. הנחש לא נמצא במקום, יכול להיות שהוא בכלל לא נשאר שם, יכול להיות שהוא היה קבור איפשהו מתחת לערמות הקרשים והבטון שלא ניתן היה להרים בידיים. אילו היה נותן לי תיאור נכון של המקום, הייתי מסביר לו עוד בטלפון שהסיכוי למצוא קלוש.
אם הייתי יודע שמדובר בעבודה מורכבת - הייתי קובע איתו סכום גבוה יותר בטלפון. אבל גם את הסכום שהסכמנו עליו, אותו בחור שהזמין אותי מסרב לשלם לי מכיוון ולא נמצא הנחש. ניסיתי במשך שבועיים לפנות לשירות הלקוחות של החברה, כל פעם הסברתי את הסיפור מחדש - הם תמיד מבטיחים שיחזרו אלי תוך 48 שעות אך לא חוזרים, כנראה מתחמקים מהתשלום בכוונה.

איך אני גובה את החוב?

מה האופציות העומדות לרשותי על מנת לקבל את התשלום המגיע לי? הייתם נוקטים בפעולות נוספות לפני הגשת תביעה קטנה? (שיימינג בפייסבוק?) במידה ואתבע - היות ואין לי מושג מה שם המשפחה של אותו מנהל עבודה (וכמובן לא את הת.ז שלו), אין לי רעיון איך אוכל לכלול גם אותו בכתב התביעה.
תודה מראש
10/12/2017 09:06
בוקר טוב עורך דין נכבד!

מקווה שזאת הבמה הנכונה להתייעץ ולשמוע חוות דעת מקצועית שלך. בטוחה שיש לך ניסיון במקרים דומים. לא אין...

אני עכשיו נמצאת בצומת דרכים משמעותית. כבר 11 שנים ביחד בת 37 +3ילדים. כל חיי נישואינו לא היה כסף וזה בגלל הרפתקאות שונות שהחליט לנסות. פשיטת רגל של שנינו עברנו, הלוואות, חובות, אנשים רעים שדופקים בדלת, מכירת דירה חדשה, ושוב טעות נוספת פשיטת רגל שניה ועוד סיפורים.

תמיד לחץ אטומי על כסף על מחסור ועל חובות לחצי עולם. שעות עבודה מטורפות ואי השתתפות טוטלית בגידול הילדים. בסיפור שלי יש המון מובן מאליו הרבה כעס עליו והמון יאוש. הרמתי ידיים מהקשר והחלטתי עם עצמי לחתוך ולהתחיל מחדש. ברגע שהבין שמבחינתי זה הסוף התהפך ב360 מעלות והחל עם הבטחות ומשפטים שבחיים לא חשבתי שיוציא מהפה. אני כבר לא שם! עדיין מאוד קשה לי מאוד מבלבל.

שורה תחתונה אני זו שלא נותנת עוד צאנס ומפרקת משפחה. היתה לי אהבה ענקית והיא דעכה לי בין הידיים. מבחינתו אני האישה של חייו ורק עכשיו נפל לו האסימון.

מה יהיה עם הכספים והחובות במקרה של פרידה? איך אני יוצאת מהקשר הזוגי / גירושין וממזערת את הנזק הכלכלי שלי?

אשמח לשמוע דעה של עורך דין מנוסה מטעמכם.
10/12/2017 08:58
אז ככה... בעלי החליט לפני פחות משנה לפתוח עסק ולהפוך לעצמאי. לקח הלוואה עצומה! וכעת עליו לסגור את העסק כי לא הכניס שקל במשך התקופה הזו והעסק רק הפסיד והפסיד עכשיו בגלל שאני ערבה שלו נפלנו לחוב ענק לקראת פשיטת רגל. מיותר לציין שאנחנו עלולים להפסיד את הבית שלנו בגלל זה. המצב הזה גורם לקרע מאוד גדול בינינו אני מנסה לסתום את הפה ולהבין שאין מה לעשות אנחנו ביחד בזה וזה מה יש אבל אני ממש כועסת שאני מוציאה מהפה המון מילים שאח"כ אני מתחרטת עליהם.

איך אפשר לעבור את זה? מה עושים? באמת שאני אוהבת אותו בכל זאת כבר מעל 11 שנה ביחד ויש ילדים בתמונה. בנוסף אשמח לקבל טיפים של עורך דין מנוסה על מנת שאדע איך להתנהל מול הבנק והנושים.

תודה מראש למי שיעזור.
09/12/2017 19:55
היי.
מצאתי צ'ק שלא הפקדתי משנת 2013 מעסק שביצעתי בעבורו עבודה.
אם זה רלוונטי - הצ'ק לא הופקד בשלב ראשון כי באותה תקופה הם ביקשו ממני שלא להפקיד לפני שהם שאשלח להם אישור ניכוי מס במקור (זה הגיע מהנה"ח שלהם).
במילים אחרות - נתנו צ'ק, אמרו חכה שנייה - תציג אישור ואז תפקיד.
לאחר ששלחתי את האישור - לא קיבלתי מהם אישור סופי להפקיד את הצ'ק ומאז - פשוט שכחתי ממנו והוא היה מתוייק אצלי מאז והתגלה רק לפני שבוע. אז הצ'ק אצלי. וגם ההתכתבויות מייל מאז.
האם ע"פ חוק הם עדיין חייבים לי את הסכום?
האם יש סייגים?
לפני שבוע הם קיבלו ממני מייל על החוב ולא ענו לי - מה השלב הבא?
06/12/2017 15:12
שלום, להלן השאלה:
האם ניתן להגיש תביעה בעקבות הלוואה במקרה הבא:
ראובן נתן הלוואה לשמעון ובתמורה קיבל לידיו שיק עם תאריך עתידי לפרעון. כעבור תקופה עם הגיעה השיק לפרעון מתברר שהחשבון מוגבל.
לאורך 10 שנים, החזיר החייב כל פעם סכום על פי יכולתו מתוך הקרן בלבד. לטענתו קיבל X כסף ובסופו של יום לאחר 10 שנים החזיר X כסף.
האם נותן ההלוואה יכול להגיש תביעה בגין הפסדי הצמדה וריבית כלשהי או יוכל להגיש תביעה בגין הפסד רווחים כלשהם בעקבות כך? מה ניתן לעשות?
05/12/2017 21:33
עיקלו לגיסתי מהבנק חצי מהמשכורת (3.500 שח)והשאירו 3000 שח זה היה לפני חודש עקב חובות של כמה אלפי שקלים בלשכת הוצאה לפועל. היא קיבלה שבוע אחרי צו פשיטת רגל. צו כינוס חתום מבית משפט.

לקחה את זה להוצל"פ והביאו לה ביטול עיקול עו"ש. לקחה לבנק את המסמכים. הם אומרים שלא ניתן להחזיר את הכסף.

פנינו לעורך דין שטיפל לה בהליך פשיטת רגל (עורך דין מהמדינה) אומר שאין לו מה לעשות בנידון. הבאנו צו כינוס ואם הם לא מחזירים אין מה לעשות.
הכסף אבוד?
04/12/2017 16:23
אדם פלוני הלווה לאחיו לפני כ 9 שנים סכום כסף לרכישת מגרש, בין השניים נחתם הסכם עבור ההלוואה ואף נרשם משכון לטובת למלווה.

בין תנאי ההסכם נכתב כי במידה ויינקטו כל הליכי גירושין בין הלווה לבין בת זוגו למלווה תהא הזכות למימוש הכספים ו/או המשכון בכל דרך משפטית העומדת לזכותו.
בין הלווה לבין בת הזוג נפתחו הליכי גירושין בבית הדין הרבני בירושלים והוגשה תביעה לפירוק שיתוף עבור הנכס נשוא ההלוואה, לפיכך המלווה מעוניין לממש המשכון העומד לזכותו.

אשמח לשמוע עורך דין שיסביר לי מה עושים עכשיו?
02/12/2017 21:55
הייתי זקוק להלוואה בגלל חובות שנקלעתי אליהם. יצרתי קשר במודעות באינטרנט,החזרו אלי מ best price הנציג שלהם לקח ממני פרטים ולאחר בדיקת הנתונים אמר לי שהבקשה שלי אושרה. ואז המשיך ואמר שהם עובדים עם הבנקים וזה הלוואות עם ריביות בנקאיות ולמען התקנון הוא מחוייב לומר לי כי השירות הוא בעלות של 790 ₪ ואני יכול תמורת זה להשתמש בשרותיהם אם אצטרך בחצי שנה הקרובה.

הייתי זקוק לכסף ואמרתי כן. תוך כדי השיחה הוא שולח לי קישור שבו אני צריך לחתום על חוזה. חתמתי. עניין של שתי דקות שיחה. רק לאחר ניתוק השיחה קראתי את החוזה והיה כתוב שם שגם אם אני לא מקבל דרכם הלוואה (הם רק שולחים את הפרטים שלי ומקבלים הצעות להלוואה), עדיין אצטרך לשלם 790 שח. התקשרו אלי חברות שהציעו לי ריביות חודשיות של כמעט 4% שזה 48% שנתי! שוק אפור...

האם אני יכול לבטל את החיוב באשראי כי הם הטעו אותי? זה קרה לי לפני שבועיים וכול השיחות מוקלטות אצלי.

תודה
03/12/2017 16:46
אבי אתה כנראה מתבלבל בסכום הריבית כי ריבית שנתית של 48% זה לא חוקי בעליל! תבדוק שוב מה בדיוק אמרו לך.
30/11/2017 20:37
היי,
שטר חוב עבור דירה שכורה- מה הסכום הסביר שמשכיר יכול לבקש משוכר? האם סכום שהוא מעל שכירות שנתית זה הגיוני וחוקי לדרוש?
ומהי ערבות אוואל?
האם קיים שירות מהיר של עו״ד שיכול לעבור על חוזה שכירות ולתת ייעוץ האם הסעיפים סבירים ומה ניתן לשנות לטובת שוכר הדירה? בתשלום כמובן אני מניחה.
אשמח לפרטים באזור נתניה
תודה
29/11/2017 20:56
שלום אשמח להתייעץ בנושא הסדרי חוב מול בנקים.
מתי ניתן באמת להתחיל הליכים נגד חייבים שמאחרים את מועד התשלום לצורך העיניין מדובר בימים בודדים של איחור ממועד התשלום.
והנציגה של משרד עורכי הדין לא מוכנה להמתין כמה ימים ודורשת תשלום מידי במידה ולא ישולם עד מחר היא אמרה שתתחיל הליכים...
האם באמת בגלל איחור של 3 ימים ממועד התשלום ניתן לעשות הליכים מול חייבים שמשלמים מדי חודש בחודשו?

תודה על המענה.
29/11/2017 12:51
שלום ! אני צריכה להוציא תיק / החלטה של הוצאה לפועל עבור אבא שלי , תושב חוץ,בעזרת יפויי כוח כמובן . השאלה שלי האם יכולים לבקש ממני לשלם את החובות .? אני חוששת שיתבעו אותי על החובות שלו אם לא יהיה מחיקה של התיקים ...עברו יותר מ25 שנה ....אין לו נכסים לא בארץ ולא בחול ....אגב אני לא חתומה על שום מסמכים . תודה מראש על תשובה !
28/11/2017 23:00
שואלת עבור ידיד
במידה ונפתח לו תיק בהוצל"פ בעקבות חוב בבנק, בהנחה שישלם כל חודש במועד, איך זה משפיע עליו מבחינת ההתנהלות בבנק אחר לדוגמא,מעתה ואילך?

מדובר על חוב של כ 40 אלף ש"ח , הוא ישלם את זה במשך כמה שנים.

האם הוא יוכל לקבל מסגרת בבנק?
הלוואות ואשראי זה משהו שהוא יכול לשכוח ממנו?

הוא משתכר די טוב אם זה משנה.
28/11/2017 21:58
ערב טוב עורך דין נכבד!

קיבלתי צו עיקול לחשבון הבנק מעיריית תל אביב בשל דוחות חנייה שהיו אמורים להתבטל לאחר הוצאת תו חניה. כשפניתי אל אגף החניה נאמר לי כי הדוחות לא בוטלו עקב טעות שלהם ונכון לעכשיו רק התובע יכול לבטלם, דבר שייקח עוד מספר ימים, כשבינתיים אינני יכול לבצע פעולות בחשבון הבנק. שאלתי היא כיצד עליי לפעול באשר לנזק הפיננסי ולעוגמת הנפש שנגרמו לי עקב הטעות של העירייה? תודה רבה
28/11/2017 13:50
אשמח לעזרה ללא שיפוט,

בתחילת השנה נתתי שיקים בפריסה עבור כל שנת הלימודים למשפחתון בו הילד שלי מטופל, הגננת ביקשה את השיקים עבור הנה"ח של הגן ולא עבורה, בטענה כי הם שמים את השיקים בכספת, ובמידה ואצטרך אותם חזרה תחזיר ללא כל בעיה, לימים החלטנו לעבור דירה לעיר אחרת ולכן הוחלט לעזוב את הגן, נתתי הודעה מוקדמת של חודש וחצי וביקשתי את השיקים בחזרה עקב העזיבה.

לימים משלא קיבלתי את השיקים בתירוצים שונים גילינו כי הם הועברו ע"י הגננת לחברת ניכיון שיקים והיא כנגדם קיבלה הלוואה, האדם שפרט לה את הכסף אינו מוכן להחזיר את השיקים ומאיים בתביעה אם נבטל אותם, היא מנגד טוענת שאין לה כסף להחזיר לנו והמילים עדינות שהלך הכסף...

מה ניתן לעשות במצב כזה? למי פונים? הנזקים שנגרמו לנו עצומים חתמנו על חוזים לשכירות, גן חדש ועוד וכעת נאלצנו לבטלם מה שגרר קנסות. כרגע שוקלים לדחות את המעבר כי כלכלית אין באפשרותנו לשלם פעמיים עבור גנים ונראה כי האופציה היחידה לראות את הכסף היא להשאיר את הילדון בגן.

בנוסף נודע לנו כי הגננת עומדת בפני הליך של פשיטת רגל, מיותר לציין שלהשאיר את הילד בגן זה לא משהו שאנחנו רוצים בו לאור העוקץ שקיבלנו, אין לנו אמון בגננת. אשמח לעזרה כיצד לפעול, תודה.
28/11/2017 12:22
האם אני זכאי לקבל הלוואה בזמן שאני משלם כל חודש לכונס אחרי צו הפרעון?
26/11/2017 20:53
ערב טוב, רוצה להתיעץ עם עורך דין שמתמחה בענייני הוצאה לפועל - קיבלנו היום מכתב מהוצל"פ ע"ש אבי (שנפטר לפני 4 שנים ) שבצידו האחד כתוב שהוא זוכה ומצידו השני התראה לפני סגירת תיק מחוסר מעש "ככל שהזוכה לא ייתן טעם מדוע לא ייסגר התיק מחמת חוסר מעש, וזאת תוך 30 יום מיום קבלת התראה זו, ייסגר התיק מחוסר מעש ללא צורך בהחלטה נוספת" אם הוא זוכה אז למה סגירת תיק מחוסר מעש? ומה דין כספי זוכה שנפטר, היכן הוא זוכה ולאן הוא עובר אם נפטר ?
26/11/2017 20:43
עו"ד שמתמחה בהוצל"פ שואלת עבור חברה:
יש לה תיקים בהוצל"פ ועיקולים על חשבון הבנק ורישיון נהיגה. עד היום לא היה לה רישיון אך רוצה להתחיל ללמוד והשאלה היא כזו: האם הרישיון שלה יהיה מעוקל ברגע שהיא תקבל אותו? האם היא יכולה לקבל את הרישיון נהיגה ולנהוג למרות עיקולים של הוצאה לפועל ? תודה לכולם.
26/11/2017 09:45
שותף לעסק הונה אותי ואת המדינה פרץ את העסק רוקן והשחית השאיר הרס טוטלי הוגשה תלונה במשטרה והמשטרה סגרה את התלונה בטענה שזה עסקי לאחר חודש וחצי הוא פתח עסק מתחרה באותה עיר השאיר חובות של מסים ולא רוצה לשלם אותם ועוד אומר לי שאני חייבת לו 100 אלף ש"ח בגין ציוד וחומרים.

מחודש אוגוסט 2017 הפסיק לשלם לי את האחוזים שמגיעים לי לפי ההסכם שחתום בינינו והוא נהנה מתזרים ההכנסות של מטופלים הן ישנים והן חדשים.

זקוקה לעזרה וייעוץ של עורך דין במהירות.
: עבור אל עמוד
 
close