פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (3) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 3 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

24/05/2018 14:45
עבדתי במקום עבודה כלשהו תקופה של שנה ושמונה חודשים בערך ופיטרו אותי לפני כחודש, לא יצא לי לשמור את כל התלושי עבודה ובחלק מתלושי העבודה שיש לי אין הפרשות לקרן פנסי וחלק יש, לכן התקשרתי לחברת פנסיה ואמרו לי שבכלל אין לי שם תיק פנסיוני מה ניתן לעשות?

ואם אני מבקש ממקום העבודה שלי להדפיס לי מחדש את כל תלושי העבודה הוא מחויב לעשות זאת?
20/05/2018 21:49
ערב טוב. יש לי חוב מול חברת סלקום. בעזרת הסיוע המשפטי הגעתי להסדר צו תשלומים בהחלטת רשמת רשות האכיפה והגבייה..אני עומד בתשלומים ויש לי את כל הקבלות, היום התברר לי שיש עיקול על חשבון הבנק שלי. דיברתי עם רשות האכיפה והגבייה והם טוענים שסלקום החליטו לחדש את העיקול למרות שעמדתי בצו התשלומים. שוחחתי עם עם משרד עורכי הדין זיו דנן שמייצגים את סלקום בתיק. והם סירבו להסיר את העיקול בטענה ואני מצטט "על החייב להודיע ללשכת ההוצאה לפועל על ביצוע התשלומים על מנת שיעוכבו ההליכים האמורים, ללא צורך במתן החלטה נוספת." אשמח לעזרה ויעוץ של עורך דין מומחה בנושא.

תודה מראש
20/05/2018 21:48
שלום רב!
ברצוני להתייעץ עם עורך דין בנוגע לתקלה בבנק שגרמה לי נזק כספי בתיק ניירות הערך שלי.
הסיפור בקצרה:
הבנק העביר אותי סניף,לכן נחסמה בפני האפשרות לגלוש באתר או באפליקציה ליום מסחר.נמנע ממני להשתמש בתיק ניירות הערך שלי(יכלתי רק בעזרת יועץ,עד שהשגתי אחד לקח המון זמן,ונתנו לי שירות חלקי ולוקה בחסר),נמנעה ממני האפשרות לנתח את המניות על פי גרפים וכו'.
אני מוגד כסוחר ומבצע באופן יומיומי כמעט פעולות.
האם יש לי בסיס לתביעה?
17/05/2018 15:37
אני רק שאלה..
סגרתי עסקה לטיפול שיניים אצל מרפאה פרטית (נחשבים לרשת יחסית גדולה) בחודש ינואר, לקחתי דרכם הלוואה ממימון ישיר שתממן לי את הטיפול. בסוף פברואר בערך ביקשתי לבטל את העסקה (עדיין לא התחלנו שום טיפול) והם משכו אותי כחודשיים עד שאמרו לי שיש אישור לבטל את העסקה .. בזמן הזה הייתי חייבת לשלם למימון ישיר את התשלומים אחרת יעקלו ויפגעו לי בחשבון הבנק .. כרגע אני עדיין מחכה שהחברה תחזיר את הכסף למימון ישיר , ושוב החודש שלחו לי הודעה לתשלום החוב.. הbdi שלי נפגע עקב העסקה המיותרת והנוראית הזו שאני מנסה לבטל כבר כמה חודשים.. שלא נדבר על עוגמת הנפש, ההגעה למרפאה מספר פעמים כדי לדבר שם עם המנהלים כי הם לא עונים לטלפונים, סינונים של המנהלת שלהם, והתעלמות טוטאלית! יש עילה לתביעה? ממש מרגישה שמגיע לי פיצוי על כל מה שעברתי בגללם
17/05/2018 11:06
שלום לכולם,

מה גורלה של דירת מגורים במקרה ששני בני הזוג פושטי רגל?

מדובר בדירה יחידה של שמם רשומה בטאבו בה מתגוררים עם ילדיהם הקטינים, גובה החוב- חצי מיליון, הפער בין שווי הדירה לגובה המשכנתא גם חצי מיליון. האם הכונס יכול למכור את דירתם כתפוסה / פנויה? האם פשיטת רגל במקרה הזה כדאית? או שכדאי למצוא פתרונות אחרים? (איחוד תיקים / הסדר חובות מול הנושים).
15/05/2018 14:32
שלום רב ותודה לפורום הזה שמאפשר הכוונה ראשונית להדיוט כמוני.

השאלה היא כזו. הגשתי תביעה קטנה כנגד חברה שממנה ניסיתי למשוך כספים במשך מספר חודשים ללא הצלחה (למי שרוצה לדעת עוד פרטים ניתן בפרטי). לתביעה הקטנה לא הייתה תגובה, כלומר היא הודבקה על דלת המשרד בידי דואר ישראל ולא נשלח לבית המשפט כתב הגנה כלל. זאת לאחר כמה נסיונות להעביר להם את כתב התביעה.
לאחר מכן יצרתי קשר עם בית המשפט, והבנתי מהם שניתן לבקש כבר דרך האתר פסק דין בהיעדר כתב הגנה, ובעצם במקרה הגרוע ללכת להוצאה לפועל.
מכאן הסיפור מסתבך.
לאחר מכן התברר שלחברה מונה מפרק, לבעלים ישנו צו עיכוב יציאה מהארץ, יש חשד להונאה (כלומר גם פלילים), ויש עשרות או מאות אנשים כמוני שמתאגדים יחד או בקבוצות שונות לתביעות ייצוגיות.

כאן נותרו לי מספר אפשרויות.
- לבקש מבית המשפט פסק דין בהיעדר הגנה, ואז כנראה ללכת עם פסק הדין למפרק החברה או להוצאה לפועל ולקוות לטוב (רק שהדבר דורש התנהלות מול המפרק)
- להצטרף לתביעה ייצוגית כלשהי שבה יילקח ממני כמובן עמלה ואחוז מסויים והמשפט יתנהל למשך זמן רב. עם זאת, הדבר אינו דורש התעסקות רבה שכן עו"ד ייקח את זה על עצמו.

שאלה נוספת, האם במקרה כזה ניתן גם לפנות למשטרה להגשת תלונה משום שיש חשד לפלילים? ואיך זה מסתדר עם התביעות עצמן?

תודה רבה רבה לכם
15/05/2018 14:10
אפשר להתייעץ?
בחודש פברואר שלח אבי, טפסים בכדי לקבל הלוואה בערבות המדינה, דרך חברת שליו פתרונות כלכליים. אבי הגיע אל החברה הזו דרך פרסום באינטרנט והודעות שנשלחו לאמי בנייד.
לפני החגים, ולפני שליחת הטפסים, הגיעו להסכמה בה יוכל לקבל הלוואה על-סך של 100,000 שקלים חדשים, בעבור ריבית של 1.8%-3.5% ועוד עמלה על-סך 3,000 שקלים חדשים לא כולל מע"מ. העמלה הייתה בעבור חיפוש אחר הלוואה מתאימה, לתנאי התשלום לחמש שנים.
ההלוואה איחרה מלהגיע, עקב החגים בין החודשים פברור לאפריל, אך החברה החלה לחייב את האשראי של אבי על חשבון העמלה, על-סך 351 שקלים חדשים בחודש.
לאחר שלושה חיובים, אבי טלפן לברר מה קורה עם ההלוואה, בניסיון כושל לתפוס אותם טלפונית, ולאחר מספר נסיוניות נענה והודיעו כי ההלוואה לא אושרה, ולא תוכל לצאת לפועל. אבי שאל, מה לגבי הכסף שחיבו עד כה, איך אמור לחזור. ובתשובה נענה כי הכסף לא יחזור, העמלה על סך של 3,000 שקלים תשולם, נטען שהדבר כתוב בחוזה, אך אבי בתמימותו האמין בהם, ולא חשב שדבר כזה יכול לקרות.
ניסה לדבר עם חברת האשראי, על-מנת להבין, אם יש ביכולותו לבטל את החיובים העתידיים להגיע, אך גם הם, טענו שגם אם צודק, אין ברשות החוק לבטל הרשאת חיוב עד אשר, המחייב (חברת שליו פתרונות כלכליים) יסירו את החיוב.
בתמימות דעת, נפל אבי קורבן, אולי לא לתרמית אך לחוזים, וחוסר שקיפות בנושאים פיננסיים, לא קיבל אפשרות להלוואה אלטרנטיבית (על כל סכום שהוא) וזכה ליחס מזלזל מצד החברה, לא נטען בפניו ולו לרגע בעל-פה, שהכסף יחוייב, בכל מקרה אם יהיה זכאי או לא זכאי להלוואה, ולא נטען שהכסף יחוייב עוד קדם, קבלת כל הלוואה שהתבקשה.
חשוב לציין שאבי התנגד נחרצות להלוואה בריבית של 3.5%, והופרה סוגייה אתית בה הנציג הבטיח לאבי שהוא יפעל רבות ויצליח להשיג לו הלוואה בעבור ריבית של 1.8%, לאחר הסוגייה, חזרה טלפונית החברה לאבי, וטענה שהצליחה להשיג הלוואה בעבור 3.5% ריבית, למרות שנמסר לו שתושג לו בעבור 1.8%, והובטחה לו בעל-פה.
שורה תחתונה, דרך טפסים, חוסר הבנה פיננסית וחוסר שקיפות, ומתן הבטחות לא אתיות, אדם תמים שילם וימשיך לשלם מכספו 3000 שקלים, לא כולל מע"מ, על בירור, שיכל לבצע הוא בעצמו, ללא אפשרות להשתחרר מההבטחה הזו גם אם לא תושג בעבורו הלוואה, במידה ותוכלו לעזור, ונשמח לעזרה, כי מבחינת החוק אבי חתם בתמימות דעת ולא חשב שיעלה על הדעת שחברה שמבצעת הלוואות בערבות המדינה, תגבה ממנו כסף ללא שום פתרון ראוי, לא נוכל להשיב את כספו בחזרה, בגלל מועד החתימה הבהחלט תמים
בחוזה כתוב, שלחתום יש 5 ימי עסקים לבצע ביטול של העסקה, אך החברה גם לא טלפנה לעדכן על סטאטוס ההליך בתום חמישה ימים, והחגים גרמו להתליך להיות הרבה יותר מרווח מהמתוכנן ופחות ניתן למעקב
14/05/2018 21:37
לפני שנה שכרתי את שירותיו של עו"ד, במטרה שזה יעזור לי לקבל את כספי חזרה ממכללה בה למדתי ושאינה רוצה להחזיר לי את כספי (מבלי להכנס כרגע לפרטים שלא רלוונטים).

הסכמנו בע"פ על סכום מסוים שאשלם לו עבור שירותיו, ברגע חתימת החוזה הסכום עלה בעוד 500 שקלים בטענות של מע"מ ושל הוצאות משפט נלוות. כעסתי בהתחלה מתוך תחושה שהוא מנסה להוציא ממני יותר כסף, אבל בסוף חתמתי לו. זו היתה הפעם הראשונה שחשדתי בו.

מאז חתימת ההסכם (שיש לציין, שהיה מאוד דחוף לו שאגיע לחתום ולשלם לו), הוא תחקר אותי בהתחלה על המקרה שבגינו אני תובע את המכללה, לקח מסמכים שהיה צריך ואחרי זה נעלם. זאת אומרת, כל זמן שלא הייתי מתקשר לבדוק מה קורה עם התביעה שום דבר לא היה זז. כל פעם היתה לו סיבה אחרת "מוצדקת" לעיכובים. לאורך הזמן, זה מה שגרם לי בפעם השניה לחשוד ברצינות שלו כלפי וכלפי התביעה.

לפני -חצי שנה- הוא החזיר לי את כתב התביעה (לאחר תיקונים שלי), וגם זה היה חצי שנה (!) אחרי ששכרתי את שירותיו! שוב הרגיש לי שהבן אדם פשוט "מורח" אותי. יש לציין שגם את כתב התביעה הזה הוא כתב ושלח לי, רק אחרי שביקשתי ממנו שיחזיר לי את הכסף ששילמתי לו, מאחר והוא לא עושה את עבודתו.

מאז ששלח לי את כתב התביעה, אותו עו"ד שוב לא עשה שום דבר בנידון. כששאלתי אותו (שוב) מה קורה עם התביעה שלי, הוא אמר לי: "מה זאת אומרת? היית אמור לשלוח למכללה את כתב התביעה. זו לא העבודה שלי לשלוח". פה כבר ממש כעסתי!
א. הוא לא אמר לי דבר על העניין שאני אמור לשלוח את כתב התביעה.
ב. לשם מה שילמתי לו אם אני צריך לעשות פה את העבודה?? אשמח לקבל וידוא מכם שזה אכן תפקידו.
ג. גם בהנחה וזה תפקידי, הבן אדם לא בודק מה קורה עם התביעה שלי. איך היא מתקדמת.

בשורה התחתונה, מיותר לציין ששום דבר לא התקדם מאז והוא לא מוכן להחזיר לי את הכסף, בטענה שהוא "עשה את עבודתו"...

יש דרך לקבול אותו ולגרום לו להחזיר לי את הכסף? מזכיר שחתמתי איתו על חוזה לפני שנה, ומאז שום דבר לא התקדם! אני מעדיף כמה שפחות להתעסק עם עו"דים נוספים, כי נראה שאין לזה סוף ושאני עובר מתביעה לתביעה, בטח גם כשאני לא מאוד סומך עליהם (מניסיון אישי ומניסיון של קרובים אלי שרק נפגעו) - מבלי לפגוע באלו שפה...

אשמח לעזרתכם.
תודה.
14/05/2018 08:54
שלום לעורכי הדין, ברצוני לשאול מה עדיף במצב בו יש חובות של חצי מיליון ש״ח שאוטוטו מגיעים בחלקם להוצאה לפועל ? האם כדאי לעשות איחוד תיקים ? או להכריז על פשיטת רגל? חשוב לציין שיש גם דירה, הבנתי שבתהליך פשיטת רגל הכונס יכפה למכור אותה וזה החשש האמיתי. ובנוסף יש בפשיטת רגל כתם לכל החיים. מה עדיף לעשות במקרה הזה?
12/05/2018 21:33
שואלת עבור חברה...
אביה נפטר לפני כארבעה חודשים.
בשנת 2017 קיבל צו כינוס והוכרז פושט רגל.
כיום לאחר שנפטר, האם אביה יקבל הפטר לחובותיו?
מה קורה עם כספים שנמצאים בקרנות הפנסיה ובביטוחים השונים?
האם היורשים הטבעיים שהם ילדיו (לא היה נשוי במותו) יורשים של חובותיו למרות צו הכינוס?
אודה לתשובה
שבוע טוב
07/05/2018 09:04
מה החוק אומר לגביי אי תשלום לארנונה?(חצי שנה לערך) לדבריה קיבלה עיקול בבנק ומכתב ממחלקת האכיפה של העיר כי יש להסדיר חוב תוך 48 שעות באם ולא באים לעשות עיקול מטלטלין. השאלה האם זה חוקי בכלל? אין צורך במכתב התראה? כמו כן השוברים לתשלום מגיעים באיחור תמידי.

החוב הוסדר. אני רק רוצה להבין אם הפעולה של הרשות המקומית חוקית.
06/05/2018 20:46
ברגע שחוב מסויים בגין דו'ח או חוב שלא שולם לחברה מסויימת, עובר להליך אצל עו''ד או הוצאה לפועל (שזה בעצם' חברה חיצונית' ושהחוב כבר לא קשור אליהם, כמו שבעלי החוב המקוריים טוענים)
האם יש איזו תקנה או חוק שיגרום להם לבטל תוספת תשלום של ריבית פיגורים וכדו'? (זה אכזרי שהתשלום הנוכחי עומד על פי 3! מהמקור.
06/05/2018 20:19
עובד עבד בחברה חודשיים, לא שולם לו שכר כלל. הבעלים/מנהל של החברה כל הזמן דחה ובסוף נתן צ'ק בלי כיסוי.
נפתחו הליכי הוצאה לפועל, ובינתיים החברה הפסיקה לפעול והוגשו בקשות פירוק. לעובד נפסק בבית דין לעבודה השכר + הלנת שכר + הוצאות.
את השכר הוא יקבל מביטוח לאומי, האם את הלנת השכר + הוצאות ניתן לתבוע מהמנהל שהוא גם הבעלים היחיד של החברה? האם אין לו כל אחריות בעניין?
06/05/2018 07:27
האם אצטרך להחזיר את החוב או שיימחק?
05/05/2018 13:03
אהלן
שואל בשביל מכר (אלכס שמו לצורך העניין);

לפני 14 שנה חבר של אלכס לקח ממנו פנקס צ'קים ביודעין בכדי לסגור חובות שהיו לאותו החבר. הוא הבטיח להשתמש ב10 ובפועל השתמש ב11. החבר פיזר את הצ'קים והפקיד את סכום הצ'קים יום אחרי הפרעון כך שהצ'קים חזרו ואלכס הפך למוגבל. לאחר כיסוי הצ'קים נשאר הצ'ק ה11 שאלכס לא נתן אישור להשתמש בו ע"ס 5000 ש"ח שהחבר נתן,הצ'ק חזר וה5000₪ נותרו בחשבון. היום,14 שנים אחרי,החבר של אלכס תובע את אלכס על אותו הצ'ק שבו הוא זייף את חתימתו רק שבמקום 5000₪ הוא דורש 30,000₪ דרך עו"ד בטענה שאלכס גנב ממנו 5000₪

האם כיום תלונה במשטרה על גניבה וזיוף יכולה לעבוד? או כנגד ובמילותיו של ידידינו חיים הכט - מה אתם הייתם עושים?
05/05/2018 12:55
שלום,

הבנתי שיש קריטריונים לעיקול משכורת בגלל חובות כספיים. במידה והנני חד הורית עם ילד אחד ומשכורתי לא עולה על סך 3500 אלף ש"ח האם המעסיק חייב לתת לי את כל המשכורת? אם אגש להוצל"פ ואראה להם תלושים הם יוכלו לתת לי מסמך למעסיק שהם לא חייבים על פי חוק להעביר את המשכורת לנושה?

אשמח לתשובה
29/04/2018 15:42
אשתדל לא להלאות בפרטים אבל יש לי מספר שאלות:

1. האם אני יכולה להגיש תלונה במשטרה על חתימה מזוייפת (של הגרוש שלי) שזוייפה על מסמך שבאמצעותו אבא שלו רשם הערת אזהרה *על נכס שצריך לעבור אליי* במסגרת הסכם הגירושין וכרגע רשום ע"ש הגרוש? (הגרוש הצהיר מול עורכי דין שהחתימה מזוייפת ואף הגיש תלונה במשטרה בגין זיוף ואף הגיש תביעה לביטול הערת האזהרה אך לאחר שחבר לאביו בקנוניה חזר בו וטוען שכביכול לא היה זיוף למרות שקל לראות שהחתימות כלל לא דומות)

2. החתימה זויפה על גבי דף מדפסת רגיל הנושא כותרת" שטר חוב" ונכתב בו כי לבני הזוג חוב מתקופת הנישואים בגובה x. האם מסמך פשוט שכזה מאפשר רישום הערת אזהרה? האם אין צורך בהסכם, חוזה וכו?

2. בנוסף, עורך דין עשה אימות חתימה לחתימה מזוייפת נוספת על טופס 126 באמצעותה רשמו את הערת האזהרה.
האם אני יכולה לתבוע את עורך הדין פלילית? אזרחית? האם אני יכולה לשלוח לו מכתב מקדים ולדרוש פיצוי?

(אני כבר חמש שנים בבית משפט לאחר שהגשתי תביעה לביטול הערות האזהרה הלא חוקיות ועוברת גיהנום כי בשלב מסויים הבן חבר לאב בקנוניה וחתם על "חובות" לכאורה בגינם חטפתי תביעה נגדית בגובה של מליון ש"ח ).

3. עקב לחצי המשפט עברתי התמוטטות ואושפזתי כיום אני עם 50% נכות ו 100% אובדן כושר עבודה, האם אני יכולה לתבוע את האב בגין הנזקים שגרם לי? (עזבתי עבודה עם הכנסה גבוהה+רכב+++)

4. בזמנו הגרוש הגיש תלונה במשטרה נגד אביו ועורך הדין בגין הזיופים ואחרי שחבר לאביו ביקש מהמשטרה לסגור את התיק. האם יש לי אפשרות להוציא עותק מהתלונה? ואם לא, האם הם יכולים באמצעות קשרים להעלים מהמשטרה את התלונה כנגד האב ועורך הדין? (יש לי מס' תלונה).

5. האם אני יכולה לתבוע את הבן על סיוע לקבלת דבר במרמה, נסיון לעושק, קנוניה ולקבל פיצוי כספי?

עקב כל העינוי שעברתי וטרם נסתיים המשפט (ממש לקראת הגשת הסיכום האחרון) אם יש למישהו רעיון נוסף/אחר לתביעה כנגד מי משניהם לאחר ששכ"ט עו" ד ששילמתי עברה את ה 100,000 ש"ח, והמשפט כלל התמוטטות ואובדן כושר עבודה, רדיפה, קנוניה, מרמה, עדות שקר, אשמח לדעת.

סליחה על הפוסט הארוך והמתיש הזה.. והמון תודה
26/04/2018 22:52
כיצד נעשה חישוב את גובה התשלום שמקנה מחיה מינימלית האם החישוב כולל את קצבת הנכות מביטוח לאומי?
הי אני מקבלת קצבת נכות 3500
אובדן כושר כ 5300 בחודש, כרגע בסיום התביעה מול חברת הביטוח.
יש לי 2 שאלות
1. אני אמורה לקבל סכום חד פעמי שהוא נגזרת של סכום הביטוח כפול כל החודשים שבהם הייתי בא.כ.ע, שלפי הבנתי מדובר בשכר לכל דבר- האם ניתן לעקל את כל הסכום או חלק ממנו ולשחרר אלי את השאר?
2. כיצד נעשה החישוב השוטף לעניין העיקול, האם הקצבה נכללת בהכנסות מיגיעה אישית? האם החישוב יעשה לא יכלול את הקצה.
תודה על הפורום ועל המענה
חוב מע"מ
25/04/2018 19:02
אחרי דיונים במע"מ עשו לי שומה חוב 110000 נסתי להגיע איתם לפשרה שיורידו מהחוב אם לא רוצים אין לי את הסכום הזה לשלם אני רוצה לעשות פשיטת רגל יש לי עוד חובות ורוצה באמת להחזיר חובות לא רוצה לעשות פשיטת רגל יש לי דירה על שמי אני משלם משכנתה אם אני עושה פשיטת רגל לוקחים לי את הדירה שהיא ווה כ600000שח ויזרקו אותי לרחובות
22/04/2018 14:29
חייב לקח הלוואה מחברת הביטוח ושיעבד כבטוחה את כספי הפיצויים המופקדים אצלה. בהסכם הלוואה נקבע שלחברת הביטוח זכות לפרוע את הכספים במידה והחייב לא יעמוד בהחזרים.

בפועל, לאחר שהחייב לא עמד בהחזרים, חברת הביטוח פתחה תיק הוצל"פ על יתרת סכום ההלוואה, מבלי שפרעו קודם לכן את כספי הפיצויים.

בדיקת הנושא העלתה שקרן הפיצויים הוקפאה עקב עזיבת העובד את מקום העבודה והדבר דווח לחברת הביטוח.

השאלה היא, האם היה על חברת הביטוח לפרוע את כספי הפיצויים ששועבדו?

שכן, אילו היו פורעים את ההלוואה באמצעות הכספים המשועבדים, תיק ההוצאה היה אמור להיפתח על סכום יחסית קטן וזניח, וכך שכ"ט א+ב גם היה קטן באופן משמעותי.

תודה מראש
: עבור אל עמוד
 
close