פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל בהנהלת עו"ד לירון שיר


מנוהל על ידי לירון שיר משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

ר.נ
25/09/2020 11:36
שלום לכם. אני רוצה להלוות כסף לאחי ואשתו. הם נקלעו לקשיים ויש להם חובות שצריך לכסות. מדובר בסכום של 100 אלף. אני לא יודע מתי הם יוכלו להחזיר לי, אבל השאלה שלי אם הם יחזירו לי כל חודש במזומן נניח 1000-2000 שקל, כי ההכנסה שלהם כרגע היא מכל מיני עבודות מזדמנות, האם זה מותר? אני בעצמי בעל עסק, אבל אני רוצה לדעת שמצד איד אני מקל עליהם ומצד שני לא עובר על חוק, למרות שאני ״רק״ המלווה. כמובן שאנחנו נערוך בינינו הסכם מסודר, אבל השאלה שלי היא בעיקר לגבי ההחזר שלהם במזומן.

איך הבנק מסתכל על זה ואיך רשויות המס מסתכלות על זה?
עדי
24/09/2020 19:36
שלום
שאלה- אני בת 27 הייתי עצמאית 4.5 שנים. ובשנתיים האחרונות המצב של העסק היה צולע ובמיוחד ב7 חודשים האחרונים בגלל הקורונה. אני מנהלת חשבון בבנק הפועלים, ויש לי הלוואה בבנק שנשאר לי לשלם עליה 40,000 ש״ח ועוד הלוואה חיצונית של 20,000 ש״ח ועוד רכב במימון. סה״כ ההחזרים החודשיים בערך 5000₪. מכרתי את העסק לפני כחודש וכרגע אני מחפשת עבודה מסודרת. התכנון שלי הוא לאחר שאמצא עבודה מסודרת לבקש מהבנק הלוואה על סך 100,000 שקלים על מנת לכסות הכל ולהיות עם הלוואה אחת. בהחזר חודשי של בערך 2500-3000 שקלים.

השאלה שלי היא כזאת- הדירוג אשראי שלי מן הסתם לא טוב, האובליגו יחסית גבוה. האם יש סיכוי שהבנק ייראה שאני מפקידה משכורת? אני משערת סביב ה8500 ש״ח נטו לבנק, הבנק יענה לבקשתי? בהנחה שאשפר את הדירוג אשראי שלי. כי העסק נמכר.
ואם יש טיפים לאיך לגשת לבנק? באיזו גישה/ בקשה? לפנות לדרג הבכיר? לפקידה הרגילה שלי? תודה!
ליאן
23/09/2020 09:32
לפני 5 שנים אדם פתח עסק, לאחר שנה של פעילות נדרש לטוס לחו״ל ושהה שם שמונה חודשים.

במהלך התקופה הנ״ל אחד מעובדי העסק
(שהיה מיופה כח בחשבון) ושותפיו, לכאורה, פיזרו עשרות שיקים עם חתימות מזוייפות, רוקנו את חשבון הבנק, לקחו הלוואות אינטרנטיות, חתמו על שטר חוב, ביצעו רכישות בחברות סלולר וחברות להשכרת רכבים (ועוד כמה ניסים ונפלאות) ולבסוף מכרו את העסק.

כששב לארץ, הבין כי נרשמו על שמו חובות כספיים מטורפים בגובה מיליון וחצי ש״ח.

מלבד הגשת תלונה במשטרה, שסגרה את התיק
מחוסר עניין לציבור.

למי הייתם ממליצים לפנות בנושא?
חשוב לציין כי לאורך השנים עסקו בתיק 3 עורכי דין שונים שהסבירו כי הליך פשיטת רגל הוא ההליך המומלץ לדעתם. האם יש לכם רעיון אחר / נוסף?
תודה לעונים
גלעד
23/09/2020 08:46
לפני כשנה חברת המטבחים שקנינו דרכה מטבח, פשטה את הרגל. לאחר מספר חודשים, קיבלנו מכתב מעו"ד שאומר שבהכרעת חוב של בימ"ש, נקבע שנקבל את הכסף שלנו בחזרה. מספר שבועות לאחר מכן, קיבלנו 20% מהסכום. מאז כל כמה שבועות שלחתי מייל לעו"ד בשאלה לגבי ה80% הנותרים. עם הזמן קצת הזנחתי את הנושא.
השבוע כתבתי שוב לאותו עורך דין בשאלה לגבי ה80% הנותרים, אך ללא מענה.
מה אפשר לעשות? כיצד אפשר לבדוק מה קורה עם הכסף אם אין מענה מהעו"ד? איפה בכלל נמצא הכסף?
תודה.
אנונימית
22/09/2020 18:59
אנחנו זוג נשוי לצערנו בעקבות הקורונה נכנסנו להליך של פשיטת רגל החדשה (חדלות פרעון) בהתחלה חשבנו לעשות את ההליך לבד אך אחרי התייעצות עם עורך דין השתכנענו לעשות זאת עם ייצוג
סגרנו לשלם לעורך דין בתשלומים 30,000₪ בשבילי ובעלי
עד הפטר אך מתחילת הייצוג לא היינו מרוצים גילנו שאותו עורך דין בכלל לא עושה כלום אלא מתמחים ועובדים זוטרים והתוצאה הייתה שאת סכום השובר החודשי שזאת הייתה המטרה מלכתחילה לקחת עורך דין שיקבע סכום נמוך שנוכל לעמוד בו קבעו לשלם 2000 ₪ כל חודש !

כאן הבנו שעבדו עלינו
בחודשיים האחרונים בעלי פוטר בעקבות הקורונה ולא שילמנו 2 תשלומים
לאחר ויכוח שלח לנו המתמחה הודעה שאם לא נשלם הוא מפסיק ייצוג אני אישית שמחתי כי לא ידעתי איך אוכל לשלם 3600 כל חודש ובאמת כשאנחנו לא מרוצים כלל!

כמה ימים לאחר מכן שלו מכתב שהוא דורש שנשלם 26,000₪

את היתרה כביכול גם אם הוא לא מייצג אותנו עד הפטר!

אשמח לעזרה /ייעוץ ממי שמתעסק/ת כי אני עוד שניה קורסת אני בהריון מפרנסת יחידה עם שתי בנות בעלי מיואש אני פשוט לא יודעת מה לעשות סך הכל רצינו להתחיל מחדש לקום מהקרשים והם מנסים לקבור אותנו ומאיימים לפרק לנו את ההליך בבקשה כל מי שיכול לייעץ תבוא עליו הברכה
ירדן
22/09/2020 13:03
אני נשואה שנתיים כבר למישהו ששקוע בהרבה חובות כספיים ויש לו כמה תיקי הוצאה לפועל. אחותו הגדולה וגיסו סיבכו אותו, זה לפני מעל 10 שנים שנמשך עד היום כאשר הוא לא משלם ולא הגיע לשום הסדר מול ההוצאה לפועל, אני מכירה אותו רק 4 שנים, המשפחה והוא הם אנשים שמלווים כספים מהשוק האפור, לפני כשנתיים התחתנתי איתו והמשפחה שלו עשתה לי את המוות, אחותו וגיסו גנבו לי כסף כאשר שקענו בחובות הפסדים של חתונה קרוב ל 58 אלף שקל!
לאחר ריב גם מולו שהוא חשוב לציין תמיד בצד שלהם ואני תמיד הרעה בסיפור, למרות שהוא יודע שזה ההפך אבל בגלל שזה המשפחה שלו הוא אומר אמן לכל דבר, אולי אפילו גם מפחד!
הוא לא בן אדם שעובד יש תקופות שפשוט בא לו לא ללכת לעבוד והמשפחה שלו מגבה אותו שזה בסדר, אציין שאנחנו גרים אצל ההורים שלו כמעט שנה, שהם עושים לנו את המוות, במילים אחרות משפחה הרוסה לגמרי! כשעזבתי את הבית שלהם לפני שנתיים חזרתי לעיר שלי לבית של אבא שלי, הוא השאחר אותי עם חובות והתנער מזה, לא ממש אכפת לו היה כי גם ככה הוא מסובך ועוד תיק בהוצאה לפועל זה לא באמת משנה לו, אני הלכתי והוצאתי חסכונות, ועבדתי קשה כדי לשלם הכל, בזמן שהוא ישב חצי שנה בבית ולא הלך לעבוד וכלום! לא פתחתי בתהליכי גירושים כי פחדתי, לאחר כמה חודשיים הוא חזר ישבנו דיברנו ושיקמנו את מערכת היחסים שלנו, לאחר מכן נכנסתי להריון, חשוב לי לציין שנשארתי בבית של אבא שלי והוא היה אצל ההורים שלו, וככה זה נמשך שנה שלמה עד שילדתי ועברתי לגור אצלם! מאז כל יום הכל שחור, משפחה שמתערבת ומסכסכת, ומחממת אותו עליי, משפחה שלא תומכת בכלל, שכל היום נכנסים לי לכייס שאני מחביאה את הכסף שלי, חשוב לי לציין שאנחנו עוזרים להם כלכלית בבית! אני שנה לא עובדת כי קשה לי עם הילד אין לי תמיכה ועזרה משום צד, אין לי אמא! אני אציין גם שיש לי חשבון לא משותף, יש לי חשבון שרשום על השם משפחה שלי שהייתי רווקה לא שינתי, הוא טוען שאם אנחנו מתגרשים חצי מהכסף שלי עובר אליו, זה מה שהוא תמיד תיכנן ומתכנן, הוא לא בן אדם ששואף אנחנו לא באותו ראש! הוא חי את היום ומחר מה שיהיה יהיה, אני לעומתו תמיד עבדתי חסכתי והתנהלתי נכון! אני מפחדת להתגרש מכיוון שגם אין לי תמיכה מצד המשפחה שלי שיכולים לעזור לי, אני אובדת עצות אשמח לעזרה ומה לעשות, תודה
מרוואה
21/09/2020 14:50
היי! שואלת עבור אישה מבוגרת שנקלעה לבעיה.

לפני מספר שנים היא חתמה על חוזה / הסכם להלוואה מאדם פרטי בלי לבדוק את הדברים לעומק. היא כבר כמה שנים משלמת ריביות בסכומים מטורפים ואותו איש לא מוכן לתת לה עותק מההסכם וגם לא נתן בזמנו. (יש לו צ׳ק בסכום של כל ההלוואה ואין לה איך להחזיר אותו. היא כבר שילמה ברביות סכום שעולה על הסכום ההתחלתי)

האם יש חוק שמחייב ששני הצדדים יקבלו עותק של ההסכם?
הבנתי שיש חוק שמגביל את אחוז הריבית שאפשר לקחת, האם זה תקף במקרה הזה?
שרי
19/09/2020 13:32
לפני שנה וחצי הפקדנו כ200k שקל בפיקדון בבנק מזרחי ל3 שנים בריבית 1.65 לשנה. אנחנו רוצים עכשיו את הכסף הזה. הבנק אמר שאי אפשר למשוך את הכסף הזה, אבל שהוא מוכן לתת לנו הלוואת גישור על השנה וחצי שנותרה בריבית של פריים פחות 0.35. כלומר, על השנה וחצי שנותרה, אקבל ריבית של 0.3 אחוז לשנה.

כלומר עכשיו נקבל את ה200k שהפקדנו, ובעוד שנה וחצי הם יתנו לנו רק את הרווחים (מה שהרווחנו בשנה וחצי לפי 1.65 ועוד 0.3 על שנה וחצי שנשארו). אנחנו לא אוהבים הלוואות ולא רוצים לקחת הלוואות. רוצים את הכסף שהפקדנו ללא הלוואה,גם במחיר של פגיעה בריבית. כשסגרנו את הפיקדון אמרו לנו שנוכל למשוך בכל עת, ללא פגיעה בקרן. עכשיו הם אומרים משהו אחר. האם הם צודקים ואי אפשר לשבור פיקדון או שזו שיטת מצליח? תודה
אנונימי
14/09/2020 23:35
רציתי לשאול באנונימי, יש לי חשבון עסקי בהפועלים, לפני שנתיים וחצי סגרו מחלקת עסקים קטנים והעבירו אותי למחלקת עסקית, הבנקאי החדש הציעה לי לשים סדר ב 2 חשבונות שלי, שהיו בתוך מסגרת, הלוואות וכרטיס אשראי ולאפס הכל בעזרת הלוואה אחת גדולה.

הלכתי על זה בלי להבין שהלוואה שנקראת ארגון מחדש תפגע בי קשות בהגדרות דירוג אשראי ומגבילה אותי אפילו בניהול החשבון דרך האינטרנט. אופציה זו חסומה לגמרי ע"י הבנק. כבר שילמתי יותר משליש, החשבון מתנהל בפלוס, ואין לי כרטיס אשראי או מסגרת. ברצוני לשנות את אותה הלוואה פוגענית להלוואה לרגילה אך הבנק טוען שלא ניתן.

ביקשתי הלוואה חדשה שתסגור את הישנה, גם סירבו בטענה שכל עוד יש הלוואה כזו בחשבון לא ניתן לקבל כלום מהבנק חוץ מהמלצה לפתוח חשבון בבנק אחר. ברור שפתיחת חשבון בבנק אחר לא פשוט בעיקר עם דירוג האשראי הנובע מהלוואה זו. איך אפשר לשנות את זה ?
תודה רבה ושנה טובה
אוסי
14/09/2020 09:07
אם אני מגיעה להסדר עם עורך דין על חוב לפי תיק הוצאה לפועל שנפתח לפני כמה חודשים, מה קורה עם הריביות והפיגורים שצברתי? אני צריכה לשלם מעבר להסדר מול עורך הדין או שהתיק נסגר אחרי שהגעתי להסדר עם העורך דין וכל החוב בתיק נמחק כולל הריביות והעלויות של ההוצאה לפועל? איך זה עובד?
יעל
13/09/2020 19:32
התייעצות בנוגע למזונות והליכי הוצאה לפועל - אם ניתנה החלטה בבית הדין בנוגע לגובה תשלום מזונות ובן הזוג לא משלם את מלוא הסכום - האם ניתן לפנות ולפתוח תיק הוצאה לפועל עם החלטה בלבד כשעוד אין פס"ד סופי? האם זה רלוונטי אם כרגע בן הזוג הגיש ערעור לבי"ד הגדול? האם זה רלוונטי אם הוא כן משלם חלק אבל לא את מלוא סכום המזונות שנפסק לחובתו?
א.ב
13/09/2020 08:43
חברתי אישה מבוגרת בשנות ה70 מתקיימת בדוחק מקיצבת זיקנה.

הבת שלה בנתק ממנה כבר קרוב ל-10 לשנים אין מושג איפה היא גרה או מה מצבה, הבת עזבה את בית אמה לפני למעלה מ-20 שנים אבל לא שינתה כתובת מעולם במשרד הפנים.

מדי פעם מגיעים מכתבי דרישת חוב ומכתבים של לשכת הוצאה לפועל עם חובות כספיים גדלים לכתובת האם על שם הבת. לאחרונה הגיעה דרישת ארנונה עס 3000 שח והתראה לפני הוצאה לפועל על שם הבת.

האמא הלכה לעירייה והסבירה שאין לה מושג איפה הבת ושהיא לא גרה שם כבר שנים רבות , נאמר לאמא שזה חוב של הבת על דירה ששכרה ונטשה בעיר ולא שילמה ארנונה, נאמר לאמא שאם היא לא תאתר את הבת ותודיע להם איפה היא נמצאת ידרשו את החוב מהאם למרות שהאמא לא חייבת כלום לעירייה ואף קיבלה אישור בכתב על כך.

אמרו לאמא שישלחו בקרוב עוד מכתב אחרון ואחכ ירדפו אחריי האם לקבלת התשלום כולל עיקול החשבון בנק שלה.
היא מאז בחרדות קשות.

מה אפשר לעשות? מה אומר החוק? האם עורך דין יכול לעזור במקרה כזה?
תודה מראש על העזרה
טליה
13/09/2020 08:39
שלום לכולם
לפני כחודש הזמנתי פנקס צ'קים חדש מהבנק.
היום ראיתי שירד לי צ'ק מהחשבון בנק. אבל לא קיבלתי את הפנקס , ולא אישרתי אותו באפליקציה, והחתימה שעל הצ'ק לא תואמת לחתימה שלי.
מיד התקשרתי לבנק להודיע להם שזייפו את זה והם החזירו לי את הכסף ביטלו את הפנקס ואמרו לי לגשת למשטרה להגיש תלונה.
יש לי 2 שאלות:
איך זה יכול להיות שהבנק מאשר צ'ק עם חתימה לא תואמת לשלי ושל פנקס שבכלל לא אישרתי באפליקציה? יש אפשרות לקבל מהם פיצוי על רשלנות?
והשאלה השנייה האם ניתן לתבוע את האדם שגנב לי את הפנקס?
תודה מראש
חני
11/09/2020 15:32
היי
סבתא שלי מנהלת את החשבונות בבנק מסויים, לפני חודש הייתה תקרית לא נעימה מול אימי שהיא מורשית חתימה, (הבנקאית לעסה מסטיק כל הזמן ואמרה לה להיות בשקט ששאלה שאלות שרלוונטיות להגעה שלה.. ולקינוח בתגובה לכך שאמא שלי אמרה לה שהשירות שלה הוא לא נעים- צרחה עליה לאוזני כל הנמצאים שהיא מנסה לגנוב מסבתא שלי כספים..) התלוננו לפניות הציבור וכמובן שלא קרה כלום חוץ משיחת התנצלות

לפני כשבועיים סבתא ואמא ניגשו לסניף לבירור יתרת חשבון מטח (פנסיה מחול) ומשיכה של הכספים- הונפק דוח יתרה של איקס שקלים, סבתא משכה את הסכום שרצתה ויצאה

לאחר מספר ימים בנקאית יצרה קשר עם אמא שלי בטענה שהסכום שנמשך הוא גבוה מהיתרה וסבתא במינוס (הבנקאית שקיבלה אותן רשמה יצרה בדולר במקום בשקל או משהו כזה).. אמא שלי ביקשה שוב ושוב שתשלח רק תנועות של חשבון המטח והסבירה שמה שמגיע הם יחזירו, אותה בנקאית מרחה אותה מספר ימים שלחה לה עוש של החשבון הרגיל ואת היתרה שהיא טענה שהייתה קיימת בפועל

אמא שלי שוב ביקשה את פירוט התנועות בחשבון המטח- הבנקאית אמרה ״אין בעיה״ ומה שקרה מאז ללא התרעה מוקדמת- משכו כסף מהחשבון הרגיל חייבו אותה על עמלת המרה וסגרו את המינוס במטח- כל זה שוב ללא התראה, אמא שלי הוציאה לסבתא שלי דוח עוש וראתה את כל זה בעצמה

לאור ההיסטוריה עם הבנק והטיפול הבזוי שלהם בתלונות- מה עוד ניתן לעשות? זה חוקי מה שעשו בכלל?
לא מספק להתלונן לפניות הציבור של הבנק כי בפועל לא קורה כלום

סבתא שלי אישה בת 81 שלא צריכה לסבול את כל זה
ג'ון
10/09/2020 23:05
עד לאחרונה השתמשתי בשירות צד ג' להעביר כספים לחו"ל; כלומר, אני מבצע העברה מהבנק שלי בישראל לחברה Covercy, העברה בנקאית לחשבון ישראלי של החברה, והחברה מעבירה כסף לחשבון שאני מציין בחו"ל. לאחרונה הבנק שלי חסם אותי מביצוע פעולות באינטרנט כי הם טוענים שאסור להשתמש בחברות צד ג' כאלו להעביר סכומים "גדולים" (בלי לציין מה נחשב "גדול") לח"ול, ואני חייב שהבנק יבצע את העברה.
איך יכול להיות חוקי שהבנק יגיד לי שאסור לי לבצע העברות לחשבונות בנק ישראליות מסוימות בסכומים מסויימים? הרי מבחינת הבנק, השימוש בצד ג' לצורך העברת כספים לח"ול זה סך הכל בעברה בנקאית לחשבון ישראלי.
רועי
09/09/2020 15:34
שלום,
תבעתי קבלן פרטי ב-2017 וזכיתי, נפתח נגדו תיק הוצאה לפועל וניסיתי שלל דרכים לגרום לו לשלם - הגבלות שונות כמו איסור יציאה מהארץ, איסור פתיחת חשבון, עיקולים בבנק וכולי, עשיתי לו פעם אחת צו הבאה בו הוא הבטיח לשלם ולא עשה כן.

לא מזמן הגשתי בקשה למידע לדעת איזה עסקים יש לו ונמצאו 2 והגשתי עליהם עיקול, אבל אני בטוח שאין לו שם כלום כי הוא יודע שהוצ"ל עליו.
אני כבר לא יודע מה לעשות כדי להוציא ממנו את הכסף, מה שמצחיק הוא שבצו הבאה הוא ציין שלפעמים הוא מרוויח עשרות אלפי שקלים, ועדיין הוא לא משלם כלום.

הבנתי שאם אני מפעיל עורך דין אפשר להוסיף את עלויות שכ"ט לחוב שלו? האם יאשרו דבר כזה? מה העלויות? ומה עוד אפשר לעשות?
האם יש לכם דרך יעילה להוציא מהקבלן את הכסף שהוא חייב לי אחרי כל כך הרבה זמן??
איש מהמרכז
09/09/2020 08:16
הסיפור הוא כזה, אישתי יתומה עם עבר מטורף שאין צורך שאשתף.
בגלל שהיא יתומה, הגרוש שלה הצליח לגרום לה לוותר על הרבה דברים ובניהם על זה שהבנות יגורו איתו.
(היא בתקופה הזו עברה לרחוב ולא יכלה לקחת שני ילדות קטנות איתה והעדיפה שישארו בבית עם משפחה.)
הדבר הזה הוביל בהמשך לניכור הורי מצד האב שבקושי נתן לה לראות את הבנות. בנות 15 ו 16.
(מרחק שעה וחצי נסיעה בלי אמצעים)
כשהיו קטנות גם בקושי בטלפון.
השבת אחרי יותר משבע שנים הן היו אצלנו שבת וכשדיברתי עם אחת הבנות, היא כל כך בטחה בי וסיפרה לי את הגרוע מכל.
כמובן שאני ואישתי לא שתקנו ופניתי לגורם בכיר כדי שזה יטופל נכון.
המצב הוא כזה שהיום הן אחרי החקירה באות אלינו לתמיד.
קיבלנו הוראה לפנות לרווחה, לדאוג להן לבית ספר.
העניין הוא כזה, הבית שאני גר בו הוא חרבאנה.

הוא עם פוטנצייל טוב ולכן לקחתי אותו.
אני במצב כלכלי מאוד קשה עם 140₪ בכיס כרגע והרבה חובות כספיים פתוחים ב-2 לשכות הוצאה לפועל.

אני מוכן לעשות הכל בשביל הילדות האלה!!
אני בנוסף עם שלוש תינוקות מגיל 3 ומטה.
אני צריך עזרה בחומרים (אני בעל מקצוע) כמו גבס קצת, טיח גבס, שפכט אמריקאי, צבע וכ"ו.. כדי שאוכל להכין להן את החדר.
אני צריך אם יש למישהו קרשים כדי שאוכל לבנות מחסן לכל הדברים שאני צריך להוציא לחצר בשביל שיהיה מקום בבית.
כלים יש לי הכל!

החדר המיועד כרגע מחסן ובמצב גרוע.
אני צריך עזרה במיטת קומותיים בגלל חוסר מקום.
ארון, מכונת כביסה כי שלנו כבר מקרטעת ואנחנו הולכים להיות 7 נפשות.

מייבש, קצת בגדים בשביל הבנות (הן דתיות)
אני לא נייד עם רכב שזה גם בעיה ומהמרכז.
אני כותב את זה עם דמעות ולא האמנתי שאגיע למצב הזה.

(קשה להיות מפרנס יחיד במדינה הזו)
ואם יש פה מישהו שמכיר ברווחה שקצת יוותרו לי ולא יחפשו אותי בציציות.

הלכתי לאיזה עורך דין שנתונ לי את הפרטים שלו כדי שיעזור לי עם החובות והוא רצה תשלום שסכום של שליש מהחובות שלי.

אני פתוח בהוצאה לפועל בארנונה, מים, בבנק ובחברת חשמל. האם אתם יכולים לטפל במקרה שלי בעלויות נורמליות ולא בשליש מגובה החובות?
עדי
08/09/2020 17:00
היי

אני מבקש לשתף את הסיפור שלי ולהתייעץ עם עורך דין מטעמכם לפני ייצוג משפטי אם אין ברירה.

ככה הכל התחיל לפני כ- חצי שנה אני והבת זוג שלי השתחררנו מהצבא והחלטנו להתקדם שלב קדימה ביחסים ולעבור לגור יחד והחלטנו לשכור דירה יחד במושב בצפון הארץ ... הכל יפה וטוב בעל הבית היה נראה נחמד הגענו חתמנו חוזה לשנה נתנו צ'קים צ'ק ביטחון על ס"כ 5,000 ש"ח והחוזה נשאר אצל בעל הדירה ( חוזה יחיד ללא עותק ) וכמובן גם הצ'יקים אחרי באמת 3 חודשי שכירות בעל הדירה מרים אילי טלפון עדי תשמע זה לא הולך אני מבקש מכם לעזוב ומיד לאחר מכן אשתו בצעקות "יש לכם שבוע לעזוב את הדירה ולעוף מכאן !"

שאלנו למה, מה קרה ? בעל הבית היה בטענה שהיינו צועקים ועושים לו רעש ושזה לא מתאים לו שנגור שם בעל הדירה ביקש מאיתנו לעזוב לקראת סוף חודש ה 3 של השכירות לא זוכר תאריכים מדויקים.

התחלנו לחפש דירה ומצאנו למזלנו דירה עקב הודעתו המוקדמת של בעל הדירה נאלצו לעזוב ומכך לשלם פעמיים שיכרות גם לדירה חדשה חודש מראש וגם לבעל הדירה שזרק אותנו שכירות ביקשנו מבעל הדירה להתחשב כי בכל זאת אנו זוג צעיר עם משכורת מינימום ואמר אין בעייה אתם לא עוזבים וחותמים לי על זכרון דברים שנכתוב בכתב יד שאתם נותנים לי סכום של כ 3000 שקל על החודש האחרון שגרתם יש לכם 4 חודשים לשלם לי את זה ובנתיים הצ'ק ביטחון נשאר אצלי ...

אחרי 4 חודשים מתקשר אלי בעל הדירה ואומר לי מה עם הכסף אמרתי לו תשמע אתה זרקתה אותנו מהדירה ללא התראה סבירה נגרם לנו נזק כלכלי כי עברנו לבית אחר ללא ריהוט שהיינו צרכים לרכוש הכל מאפס ונגרם לנו נזק כלכלי, אני מבקש ממך לוותר לנו על חצי מהסכום לפחות והוא לא נענה לבקשתי וצעק. ביקשתי את החוזה שכירות כדי לפנות למשרד עורכי דין והוא אמר לי שנעלם החוזה.

פתאום אני מתקשר לבן שלו שדרכו היה מתווך מחתחילה כל הדירה והוא איים עלינו שיש לו כסף והוא ישכור עורך דין שימרר לנו את החיים עם עד מחר לא נשלם את הכסף וצעק עלינו. קרא לנו גנבים איים שהוא מכיר אנשים בכל מקום וכל יום שלא נשלם נראה אותנו גברים ושהוא יוסיף ריבית משל עצמו לחוב כביכול אם לא נשלם.

עכשיו אני כמובן נבהלתי ולא רציתי להסתבך עם עבריינים / פלילים אנו זוג צעיר וישר לקחנו כסף שהלוונו מההורים ושילמנו יום למחרת כי פחדנו עקב האייומים עכשיו מה עלינו לעשות לשתוק ? לוותר ? להיכנע לעבריינות ? אנו יודעים שלהגיש תלונה במשטרה זה לא ראלי כי לא איומיים חדים וברורים בשיחה איתו שהקלטנו אשמח.
ק.כ
08/09/2020 16:47
תמיד הייתי אישה חזקה והייתי בטוחה שלי זה לא יקרה.
התחתנתי מתוך אהבה גדולה לגבר של חיי שהיה אבא למופת, חברים ממש טובים לפני הנישואין .

הינו גרים בחולון במרכז החיים הכל היה נגיש קרוב למשפחה לחברים, עד שיום אחד הכל מתהפך. הוא מסתבך עם איזה שכן
עם המשטרה. קיבל מאסר בפועל. סרט רע שלא חלמתי עליו.

אני עם 4 ילדים עוזבת את המרכז כי לא עמדתי בתשלומים שהיו סביב כל ההסתבכות הזו. ההורים מכרו את הבית כדי לעזור.
מחאת האוהלים עבודה סביב השעון ומה לא .. נלחמת כמו לביאה .. מגיעה לשדרות שם הציעו לי מחייה .

כן צדקו שרדתי, עבדתי ימים לילות כדי להכניס אוכל הביתה .
למרות שכאן ההתמודדות היא אחרת המצב הבטחוני שלא חס עליי ועל הילדים שנתקפו בהתקפי חרדה והזדקקו לטיפולים פסיכולוגים. הם ילדים טובים לא יכולה לרגע להתלונן עליהם.

עבר זמן משתחרר הגבר שלי מהמאסר אחרי ציפייה כלכך ארוכה לו בבית ונופל לשתייה וסמים .

הבנתם נכון הוא לא חוזר אותו אחד
הרס עצמי של אובדן שליטה בעצמו
החלטתי שאי אפשר להמשיך לגדל את הילדים למציאות שאיתו, למרות שניסתי מוסדות גמילה וההתמודדות מולו הייתה קשה.

התגרשנו לפני שנתיים.
ידעתי שבעיה אחת נפתרה הילדים לא יראו את ההתנהגות שלו אבל הבעיות הכלכליות שלי התעצמו
חובות כספיים גדולים הצטברו יש עיקולים על החשבון בנק שלי.
הלבד הזה שאני נמצאת בו, ההורים כבר לא יכולים לעזור יותר כי עברו למקום שאומנם הבית זול אבל אין מקומות עבודה הם גם בגיל כזה שכבר אי אפשר לצפות מהם לשום עזרה.

המצב הלא נודע הזה שמתוך כל זה אני חייבת לשדר אופטימיות לילדים שלי שהם הרי הסיבה שבשבילה אני מתעוררת בבוקר.

המציאות כרגע שדרות הופכת העיר אדומה זאת אומרת שגם מסגרות לא יפעלו אז ארבעתם בבית ממחר.
החשבון בנק מעוקל.
הקורונה לא מקלה על המצב פיטרו אותי ממקום העבודה שלי. כל בקשה או פניה לרווחה לא נענת כרגע כי העובדים בבידוד..
רק המחשבה על זה ששבוע הבא
מתחילה לה שנה חדשה
עוד שנה של מציאות שאני לא בטוחה שאני יכולה לספק צרכים בסיסיים לקטנים שלי
שוברת אותי.

מבקשת לדעת האם יש לכם עורכי דין שיוכלו לעזור לי לעשות משהו בשביל להסיק את ההגבלות והעיקולים שאיתם אני מתמודדות ולעשות איזה הסדר חובות שאוכל לעמוד בתשלומים שלו.
דן שביט
08/09/2020 12:38
שלום רב.
קיבלתי לפני שנתיים הפטר חלוט וכמובן שהתיק נסגר וכן תיקי ההוצאה לפועל. מבדיקה שערכתי לאחרונה באתר הר הכסף הסתבר שנותרו בשתי חשבונות ביטוחי חיים הניתנות למשיכה בשתי חברות ביטוח סך של בערך 5000 ש"ח (בשניהם ביחד) לאחר שיחה עם החברות הנ"ל הסתבר כי רשומות הערות לטובת המנהל המיוחד . שאלתי מה ניתן לעשות ולמשוך את הכסף .
: עבור אל עמוד
 
close