חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (4) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 4 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

20/11/2018 11:10
שלום לכולם אשמח לעזרה שלחו לי דו'ח מעיריית חיפה משנת 2005, רק לפני כחצי שנה יצאתי מכינוס נכסים ע'י הפטר, מהעירייה כבר נשלח עיקול לחשבון בנק שלי סכום הד'וח הוא כמעט פי 4 מהסכום המקורי האם עלי לשלם את הדו'ח כפי שהוא או ישנה דרך אחרת לא לשלם או לפחות לשלם את הסכום המקורי? (בהתחשב בכך שלא מזמן סיימתי את הפש'ר).
20/11/2018 11:08
שלום,

פתחו לאחי תיק להוצאה לפועל (יחד עם אבי) ב-2001 כשהיה בן 15. הסיפור הוא שהמשרד טוען שבשנת 1991 כשאחי היה בן 5 אבי לא שילם את חשבון האשפוז שלו בבית החולים ולכן נפתח תיק הוצל"פ.

אבל, למה נפתח התיק על שמו של הקטין יחד עם אביו? ב2013 (12 שנים אחרי פתיחת התיק!) התחלנו לקבל מכתבים מאיימים ממשרד עורכי דין והתראנו בפניהם שאחי הוא לא הכתובת הנכונה ושזו טעות !

לפני כחודש אחי נסע לחו"ל ובשדה התעופה עצרו אותו מלטוס ואמרו לו שחייב 6000 (הסכום המקורי היה משהו כמו 300 ש"ח) כופר או שלא יעלה למטוס.

הוציא את כל כסף הטיול שלו, ועוד הלוואה מחברים שלו (שכמובן נגררה למריבה בטיול) ונשאר בלי כסף בטיול ועבר סיוט בשדה התעופה.

השאלות הן : האם חוקי לפתוח לקטין תיק הוצאה לפועל כשהאב הוא החייב?

האם אשפוז של ילד בן 5 ב1991 יכול לחזור אליו 22 שנים אחרי ?! כמובן שהסיוט וההשפלה שעבר בשדה התעופה הביא אותו אל סף דמעות. מעולם לא היה חייב כלום לאף אחד.
19/11/2018 11:18
הי, הגשנו תביעה לבית משפט לתביעות קטנות ובהיעדר הגנה (בכתב ובהגעה פיזית לדיון), פסק הרשם את מלא סכום התביעה לטובתנו, תוך 30 ימים מעת קבלת פס"ד.

מאחר ועברו 8 חודשים, החלטנו לפנות להליך הוצאה לפועל.

כעת קיבלנו מכתב ששלח התובע כתב הגנה לכתובת המגורים הקודמת שלנו (שלושה חוד' לאחר הפס"ד) ובנוסף התקבלה החלטה להעביר תגובה תוך 10 ימים (שני המסמכים הללו נשלחו ביולי), מאז לא הועבר שום מסמך/בקשה לדיון חוזר וכו'.

מה אנחנו אמורים לעשות בשלב הזה? (העובד דרך המוקד לא יכול לייעץ והסטטוס האחרון שהוא רואה, מה שרשום מעלה ולבית משפט לתביעות קטנות אין טל' לייעוץ).

תודה על הסיוע!
18/11/2018 08:58
שלום התעוררתי היום בבוקר וגיליתי שהחשבון בנק שלי מעוקל לידי עיריית תל אביב שאני לא תושבת בה כבר 4 שנים לתדהמתי גיליתי שהחוב זה אותו חוב ששילמתי לפני 3 שנים לא היה טעם להסביר את זה שעה לפקידה האטומה שתענה בפני שלעולם לא ניגשתי לעיריה ולא הסתדרתי את החוב כשהסברתי לה שיש לי בבית חשבוניות ושילמתי באשראי אמרה שזה לא יכול להיות ואשכרה גרמה לי לחשוב שאני מטומטמת שילמתי שוב את החוב כי כודם כל החשבון שלי מעוקל והיתי לחוצה להוריד את העיקול הגעתי הביתה ומה הפלא מצאתי את החשבוניות חייבת לציין שלעולם לא קיבלתי מהם שום מכתב התראה כי החוב בעצם לא היה קיים למרות שהיא תענה בפני היום שכל חודש שלחו לי התרעות
יש טעם לקחת עורך דין ולתבוע או להכנס לבד למלחמה מתישה איתם
כי בעיני זה לא טעות זה שיטת המצליח ואם לא היתי שומרת את החשבוניות לעולם אפילו לא היתי יודעת ששילמתי פעמיים
והמרתיח והעצוב זה הקלות הבלתי נסבלת שבה מעקלים לבנאדם את החשבון
12/11/2018 13:17
שלום רב ,

אני מחפשת פרטים אודות עסק שלא סיפק לי את הסחורה בסך 7000 ש"ח ונעלמו עקבותיו .

למי צריך לפנות ?
08/11/2018 14:48
שלום,
הגיע אלי לפני כחצי שנה מכתב מעורך דין המספר לי על חובות ל'מי שקמה' על סך 362 ש"ח משנת 2008 וצויין בו שאם לא אשלמו אחוייב בשכר טרחת עו"ד ותשלום הוצאה לפועל. זו לי פעם ראשונה לקבל כזה מכתב ובמאי שילמתי אותו ישירות למי שקמה.

מיד לאחר מכן הגיעה אלי מעטפה עם שליח ובה צויין שהחוב שלי לעו"ד והוצאה לפועל הוא 1400 ש"ח.

יש לי מספר שאלות:

1.במהלך כל השנים שעברו מאז תמיד שיניתי את כתובתי ועדכנתי אותה במשרד הפנים ולמרות זאת לא הגיעו אלי שום מכתבים קודמים,בניירת קיים טופס עם שאילתא של משרד עו"ד לבירור כתובתי במשרד הפנים מספטמבר 2017,האם חוק ההתיישנות תקף לגבי החוב או לגבי חובי החדש למשרד עורכי הדין?

2.האם יש סיכוי להשיג זיכוי או הנחה כלשהי ע"י הגשת תביעה או תלונה,ואם כן כיצד אני עושה זאת?

3. במקרה וניתן לתבוע ,האם יש אפשרות לשלם את החוב ולאחר מכן לדרוש החזר?
(מחשש לצבירת ריביות והשד יודע מה עוד).
08/11/2018 14:41
קיבלתי מכתב "דרישת תשלום חוב והתראה לפני תביעה" מרשת סלולר. כמו כל לקוח טוב התקשרתי לשירות לקוחות לברר עבור מה החוב כי למעשה התנתקתי מהם לפני כחצי שנה.
במוקד שירות הלקוחות ענה בחור שטען כי אין באפשרותו לבדוק על מה החוב ואם קיים, כי לטענתו המערכת נפלה. לא סמכתי עליו, התקשרתי שוב, ולהפתעתי המערכת עבדה. בשיחה זו (שיחה שנייה) הנציגה אישרה שאין לי חוב והתחייבה לשלוח מייל לאישור בכדי שאציג לחברת עורכי דין שלהם.

כמובן שהמייל לא הגיע. שיחה שלישית לחברה, הסתכמה בזה שלא ניתן מסיבה טכנית לשלוח מייל ללקוחות, אבל יש לי מספר אסמכתא לפנייה במערכת ניהול לקוחות שלהם, ושבפנייה זו יש אישור לכך שאין לי חוב. כלקוח נותן אמון התקשרתי בפעם הרביעית, הפעם טענה חדשה עלתה כי יש חוב מכיוון ובשנה האחרונה (כולל חודשים בהם לא הייתי לקוח של החברה) החיוב לא היה על מלוא גובה החשבונית.

מיותר לציין כי החיוב נעשה בהוראת קבע דרך כרטיס אשראי והם היו אמונים על קביעת גובה החיוב. כתוצאה מהפרשים בגביה, לטענתה, נוצר חוב.

שוב בדקתי, חייב הרי לוודא, הוצאתי פירוט חיובים מחברת האשראי והשוואתי לחשבוניות של החברה המדוברת, לתדהמתי הסכומים זהים.

לטענת הנציגה האחרונה מכיוון וקיים הליך משפטי פעיל היא לא יכולה להכנס לתיק הלקוח ולעזור לי, ועליי לתקשר רק עם עורכי הדין שלהם. עורכי הדין שלהם דורשים מסמכים מאמתים כי אין חוב מהחברה או שימשיכו להליך משפטי או שאני פשוט יעביר להם לחשבון בנק את הסכום.

כל הסיפור מרגיש לי כמו סחיטה באיומים, אשמח לייעוץ מה לעשות. תודה מראש לעונים.
07/11/2018 21:32
פניתי לעו"ד שייצג אותי ויממש כספים של החייב שהיו אצל צד ג'. במקום זאת הוא הטיל עיקול וכתב לרשם כי "לפי מיטב הידיעה אין אצל צד ג' כספים". לימים התברר כי כן היו אצל צד ג' כספים, נכון למועד העיקול, וצד ג' גם לא השיב לצו העיקול כמתחייב. עו"ד שלי לא זימן אותו לחקירה. וכך נעלמו הכספים.
לכן בקשתי את התיק מעוה"ד שלי, כדי לראות תיכתובת שלו שמנעה ממני לקבל את הכסף שלי . והוא מבקש את שכ"ט שלו ומוציא מיכתב שיתבע אותי-והוא לא הגיש תביעה כבר למעלה משנה, ומוציא מיכתב נוסף.
מה ניתן לעשות כדי לקבל ממנו את התיק ואת כל התיכתובת שלו עם צד ג', שאותה מסתיר ממני.
כמובן מבלי לשלם שכר טירחה שגם את ההסכם מסרב לתת לי, ואף חיבל!!
תודה
06/11/2018 09:47
בוקר טו בלעורכי הדין

יש שאלה חשובה בענייני הוצאה לפועל - אדם שהיה בהליך פש"ר קיבל הפטר לפני כשנה וחצי. קיבל היום תביעה שרק נפתחה על המחאות שחזרו אבל ההמחאות הן מתקופת הפש"ר ולא היה תיק הוצלפ או התראה או פניה בעניין. האם ההפטר שקיבל מגן עליו מהתיק שרק נפתח עקב זה שההמחאות מ 2010?
05/11/2018 16:50
נתתי צ'ק שכירות והבנק "החזיר" אותו (טענו שזאת לא החתימה שלי, וזו לא הפעם הראשונה שעושים לי בעיות, ואני תוהה איך להתנהל מולם, אבל זה סיפור לפוסט אחר).
אז עשיתי במקום זה העברה בנקאית כדי לא לעכב את התשלום למשכיר.
הבנתי שעכשיו כבר לא מחזירים את הצ'ק הפיזי, אז אני לא יכול לבקש בחזרה את הצ'ק מהמשכיר ולקרוע את הצ'ק הזה, אז מה אני אמור לעשות כדי שלא יגיע יום שבו פתאום הוא יטען שאני חייב לו על סמך הצ'ק?

*בהעברה הבנקאית שעשיתי כתבתי הערה שזה במקום צ'ק שחזר, זה מספיק כדי להיות רגוע?
עיקול
05/11/2018 14:33
היי אני בפשיטה כבר שנה, בגלל העבודה יצר עיקוב בשליחת ההוצאות וההכנסות שהיו לי ב3 חודשים,
האם בגלל זה יפסיקו לי את ההליך? ואיך יש לי עיקול בקופת הגמל?
01/11/2018 14:01
חברה בעלת חוב של מעל 9 מיליון קיבלה הצעה מחברה אחרת לרכוש את המלאי העיסקי לה ולהעסיק את בעל החברה כשכיר. לחברה בקשיים יש רכבים של סוכנים שיסיימו בקרוב פעילותם ובעל החברה בקשיים מעוניין למכור את הרכבים בעצמו. כעת החברה בקשיים לאחר המכירה יכולה להקטין החוב ל 4 מיליון ורק אז להגיע לחדלות פרעון. החברה כרגע לא מעוניינת במינוי מפרק בהליך פירוק על ידי בית משפט. האם החברה כעת יכולה למכור מלאי ולעשות הכל על מנת להקטין את החוב ביותר מחצי ורק אז להגיש הליך לבית המשפט?
01/11/2018 11:50
שלום לכולם. אולי יש כאן מישהו שיש לו ניסיון עם bdi ומגבלות של בנקים. נודע לי שיש לי מגבלת לעשות הוראות קבע בחברות כגון פרטנר והוט + אי יכולת לקחת הלוואות מהבנק (אין צורך לקחת הלוואות, פשוט זו ההודעה שקיבלתי מהבנק). לאחר בקשת דוח bdi נאמר לי שכל זה קרה כי הייתי 90 יום בחרגיה בחשבון הישן שלי בבנק לאומי (החריגה הייתה כתוצאה ממלחמה מול הבנק הזה עם הרבה ריבים עקב חוסר התנהלות הוגנת כלפי הלקוח). כיום אצלינו ברוך השם הכל מנוהל בסדר. הבעיה היא שלאחר שביקשנו את דוח bdi אין שם שום עיקולים, והדבר היחיד שרשום שם זה היסטוריית בקשות להלוואות (בפעול אין את כולן, הבקשות נבאו מכיסוי הלוואה אחת של השניה על מנת להוזיל עלויות ריבית). שלחנו בקשה לתיקון ונאמר לנו שאין להם מה לתקן וכי ההודעה שהגיע לחברות מסויימות באה מבנק לאומי ורק מולם ניתן להסיר את ההסגר הזה. פנינו לסניף שלהם, ונאמר לנו שלא ניתן להסיר את המגבלה ואולי היא תוסר לאחר שנתיים (מה זה אולי???). האם מישהו יודע איך ניתן להיפטר מהדבר הזה והאם זה אפשרי? האם שווה לי עכשיו להיכנס למערכה מולם שוב פעם.
31/10/2018 22:55
שלום, אודה לעזרתכם. במשך שנתיים קיבלתי לכתובתי מכתבים מרשות האכיפה והגבייה, אודות חוב של אדם לרשות השידור, אדם שאף פעם לא גר בכתובת זו (זהו בניין חדש והדירה בבעלותי). לפני כשנה שלחתי "בקשת צד ג' לשינוי כתובת מגורים שגויה" לרשות האכיפה והגבייה, שמצידם אישרו שפנייתי התקבלה. הם אישרו בכתב שכתובתי הוסרה מכל תיקי ההוצל"פ של החייב, ולא אקבל עוד מכתבים בנושא. היום שוב הגיע מכתב לכתובתי ממשרד עו"ד "פרנקל את קורן" עבור החייב, שמציין שרכבו עוקל ושהוא נדרש להסדיר את החוב או שיפנו לרשות לאכיפה וגבייה לביצוע. שאלתי היא, האם להתעלם ממכתב זה, או לפנות למשרד זה ולדרוש להפסיק לשייך את כתובתי לחייב בתיק? תודה מראש, אסף.
31/10/2018 19:59
יש לי מקרה פשוט על הפרת חוזה כנגד חייב ישראלי שחייב לי כ -10 אלף דולר. תביעות קטנות הן אופציה, אבל אני מעדיף לשכור עורך דין כדי להתמודד עם זה, תלוי איך התשובות לשאלות אלה:

1) אם החייב אין כסף לשכור עורך דין כדי להגן מפני טענות שלי, הוא יכול לקבל עורך דין חינם מהמדינה?

2) אם אצליח נגדו אבל יום אחרי שהוא מכריז על פשיטת רגל אישית, זה מונע ממני לקחת כל הנכסים שלו כדי לספק את החוב? במלים אחרות, האם קל לו מאוד לנטרל כל ניצחון שאוכל לזכות בו?

3) אם אני לוקח את התביעה שלי ישר ללשכת הוצאה לפועל - האם זה שם אותי בעמדה חזקה יותר נגד ההגנה של פשיטת רגל?

4) הם כל התביעות חלק מן הרשומה הציבורית (כלומר, שפורסם באינטרנט) לנצח? מה עם תביעות קטנות תביעות?
כל קלט / תשובות יהיה מאוד מבורך!
29/10/2018 10:11
אשמח אם אפשר להתייעץ פה לגבי מקרה מכעיס ומקומם שקרה לנו. בינואר 2012 נשדדתי וגנבו ממני ארנק שהיו בו ת.ז., כסף, 2 המחאות פתוחות, כרטיסי אשראי וכו, כמובן שנסעתי מיד למשטרה להתלונן בעיקר בגלל שנגנבה לי ת.ז. ביטלתי את כרטיסי האשראי ואת ההמחאות. כרטיסי האשראי נבלעו באיזשהו כספומט והגנב העביר את ההמחאות באיזושהי חנות בגדים שאלוהים יודע מה היא, לאחר תקופה קצרה המוכר התקשר אליי, אמר שהצ'קים חזרו וביקש את הכסף הנקובים בצ'קים. אמרתי לו שזה שהוא אידיוט שלוקח צ'קים ממי שאינו בעל הצ'קים זו בעיה שלו ושיפתח מצלמות ואם אני נוכחתי בחנות ואני חתמתי על הצ'קים אז אני בזה הרגע מגיעה לשלם אותם ומאז לא שמעתי ממנו. לאחר כשנה וחצי התקשרו אליי 2 חברות שקר כלשהו שטענו שהן תחת הוצאה לפועל וביקשו ממני את הכסף של הצ'קים שחזרו, אמרתי להם שאני לא נתתי אותם, הם ביקשו דוגמת חתימה ואת המסמכים. הגשתי להם את התלונה מהמשטרה ודוגמת חתימה אמרתי שלא מעבירה להם כי הם יעשו בזה שימוש, ניגשתי גם להוצאה לפועל לראות שאין לי שום עיקול או הליך נגדי והם אמרו לי שאין כלום ואם יקרה בהמשך להגיש התנגדות וחשבתי שסיימתי עם הסיפור. עכשיו אחרי כמעט 7 שנים, הצ'קים האלה התגלגלו לאיזשהו עו"ד ויש לנו עיקול בחשבון בגלל זה (לנו שבחיים לא היו שום בעיות בחשבון בשום צורה בשום זמן). פנינו להוצאה לפועל והם אמרו להגיש התנגדות ובשביל זה צריך עורך דין.

א. לא מבינה למה אני צריכה בכלל עו"ד? למה צריכה לשלם כל כך הרבה כסף לעו"ד בשביל להוכיח שזה לא אני חתמתי הרי החתימה לא זההה לשלי בשום צורה ובנוסף יש לי את התלונה מהמשטרה? למה אי אפשר לעשות את זה לבד.

ב. אם אחרי שאגיש התנגדות ואזכה, האם הכסף ששילמתי לאותו עורך דין יוחזר אליי?

תודה רבה למי שקרא עד לפה ומי שיכול לענות
28/10/2018 13:09
זוג שנכנס לפש"ר בעקבות חוב של מעל מאה אלף שח .לפני שנה הציעו להם לשלם 34 אלף שח וכך לסגור את הפשר ולהגיע להסדר חוב.
כרגע עורכת הדין מצד ההוצלפ לא מעוניינת להגיע לשום משא ומתן ולזוג יש אפשרות לקבל מאחד האחיל את הסכום הזה במזומן !!
אין שום רצון מצד הגוף לתת להם לשלם את זה ואין לי מושג למה!
מה האופציות מה עושים?

אשמח לשמוע חוות דעת של עורך דין מומחה בהליכי פשיטת רגל וחיסול חובות...
28/10/2018 08:54
שאלה קצת מורכבת: אדם שיש עליו הוצל"פ ומשלם מדי חודש לפי מה שנקבע בבית המשפט. מה קורה אם הוא נפטר ואין לו כל רכוש או עיזבון שיכול לכסות את שארית החוב? האם התיק נסגר או שחובותיו עוברים לבני המשפחה מקרבה ראשונה? (כביכול "היורשים" למרות שאין כל רכוש לנפטר). האם יש חוק קבוע במקרה כזה, או התייחסות לפי המצב הכלכלי של בני משפחתו של הנפטר? (כלומר באם יש להם רכוש או כספים אז ישלמו את חובותיו של הנפטר, או במידה והם חסרי אמצעים אז לא תחול עליהם חובת התשלום)? תודה מראש לעונים.
24/10/2018 13:21
כנגד חייב נפתח תיק הוצל"פ. החייב זומן לחקירת יכולת והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מן הארץ במעמד צד אחד. במקביל לאלו החייב הגיש בקשה לצו תשלומים עם כל האסמכתאות הנדרשות.
א. לאחר שהגיש בקשה לצו תשלומים, האם על החייב לגשת לחקירת יכולת עדיין?
ב. האם ניתן לבקש את ביטול הצו לעיכוב יציאה מן הארץ שניתן במעמד צד אחד בכלל ולא עבור נסיעה ספציפית/מה הסיכוי שבקשה זו תתקבל?
23/10/2018 12:41
על פי איזה חוק אפשר לתבוע אדם שזייף חתימה?

ננייח יש שליח כתבי בי-דין, שזייף מסירה על ידי חתימה הנחזית להיראות כמו של בעל הדין. על אף זאת, לא נעשו פעולות בתיק הוצאה לפועל.

השאלה שלי, בהנחה שהוכח זיוף החתימה והמזייף הואשם - על פי איזה ראש נזק ניתן לתבוע? האם ניתן על פי הגנת הפרטיות?

מה הסכום שלדעתכם ניתן לתבוע (מבי להתייחס לנזק)?
: עבור אל עמוד
 
close