פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

רגינה
15/08/2019 17:55
בן זוג שלי הכריז לפני מספר שנים על פשיטת רגל בתור אדם פרטי. לפני קצת פחות משנה שילם את החוב והתיק נסגר,בוטל עיקוב יציאה מהארץ.הוא כמובן פתח חשבון בנק ונאמר לו שהוא לא יכול להזמין כ"א ולא לקבל מסגרת בחשבון למרות הכנסת משכורת חודשית.רציתי להבין האם יש לתקופה הזאת תוקף? האם באיזשהו שלב הוא יוכל גם להזמין כ"א ולהתנהל כמו כל אדם רגיל.תודה מראש.
טובה
13/08/2019 12:11
שלום,
של מי הכסף שנמצא בחשבון הבנק שלי?
הבנק שלי מתנהג כאילו הכסף שלו. מסרב לבצע העברה מסויימת לצורך השקעה שאני רוצה לבצע. העניין הוא שמי שואל אותם בכלל? זה כסף שלי!

אני כמובן אעבור בנק בהקדם אבל כרגע צריכה לפתור את הסוגיה הזאת, כי חתמתי על חוזה בנוגע להשקעה לפני שלושה שבועות וזה כבר שלושה שבועות שהבנק מסרב לבצע העברה בנקאית של כסף שנמצא אצלי בחשבון.

אודה להפניה לחוקים או תקנות ספציפיים בנושא.
תודה
לילי
08/08/2019 16:21
היי הייתי מעוניינת לדעת מה קורה לחייב שבוטל לו הליך פשר שנ י , כלומר הצו כינוס פוזר ... מה הסנקציות על כזה אדם ?
אין מה לעקל ואין כתובת להגיע - האם מאסר - במידה וכן עד כמה ???
תודה מראש
רחלי
08/08/2019 10:52
שלום,
פניתי לעירייה על מנת להסדיר תשלום ארנונה אחרי שלא גרתי בעיר 7 שנים.
נאמר לי שיש חוב בחינוך ואינם יודעים על מה.

פניתי לחינוך שגם שם לא ידעו להסביר על מה , לאחר בירורים הפקידה מסרה לי שהזמינה איש מחשבים והחוב הוא בגין חינוך ילדי ששהה במעון תחת פיקוח העירייה לפני 11 שנה לדבריה החוב היה 6000 שח וכיום עומד על 16000 שח.

אני זוכרת ובטוחה ששילמתי חודש בחודשו (הרי לא היו נותנים לי להשאיר את הילד במעון אם לא הייתי משלמת).

אשמח לעצתכם, האם יש מה לעשות לצורך טיפול יעיל במקרה של חובות כאלה בעירייה? למי הייתם ממליצים לי לפנות על מנת לטפל בבעייה?

תודה מראש
דימה
08/08/2019 10:48
בוקר טוב

ראיתי שאתם כותבים ומסבירים הרבה על נושא השימוש בצ'קים אבל לא מצאתי את מה שאני רוצה לדעת באתר.

השאלה היא כזאת:

אני ובת הזוג שלי כבר חודש מחפשים דירה, כל בעל דירה שמעוניינים לחתום מולו מבקש צ'קים פתוחים לרשויות, כלומר לרשות המים והחשמל.

כבר הבנו שזה משהו רגיל שעושים בשנים האחרונות. אבל זה עדיין נראה לנו מסוכן. בעל הדירה הרי יכול לשלם את החשבונות של עצמו בגובה בלתי ידוע ולא להחזיר לנו את הצ'קים.

האם יש איזושהי בקרה על הצ'קים האלה?
האם יהיה ניתן לבטל אותם מול הבנק?
ובמידת הצורך, האם משפטית מתקבלות תביעות לטובת בעלי הצ'ק?
אורלי ל.
07/08/2019 09:52
לבעלי יש חובות על שמו (את החובות על שמי, סגרנו לפני כ3 שנים). אנחנו נמצאים עכשיו בתהליך סגירת החובות מול נושים כאשר סגרנו את רוב התיקים ונשארו עוד 3 תיקים.

כדי לסיים את התהליך, חסרים לנו כ15000₪. הבן שלי הציעה לנו לקחת ממנו את הסכום, הסכום קיים אצלו בפק"מ, מבלי שנצטרך להחזיר לו את הסכום.

מצד שני, יש לי אפשרות לקחת הלוואה על הסכום, עם תשלום חודשי של כ150₪.

מצד אחד אני אומרת, אין מחוייבות חודשית או של החזר, אבל מצד שני, אני רוצה שיחסוך לעתיד.

אנו לא יכולים לעשות תהליך של פשיטת רגל והפטר מכוון שאנו בעלי דיור, ויש את הסכנה לאבד את הבית וגם סך כל החובות, לא מגיע למינימום להפטר (סכום החוב נמוך מערך הבית).
גיגי
06/08/2019 11:21
שלום רב,
בידי פס"ד חלוט כנגד חייב (אדם פרטי) בתיק תביעות קטנות מחודש אפריל 2019. החייב "נעלם" ומבירור שערכתי גיליתי שהוא נמצא בהליך פשר וניתן צו כינוס בתאריך 01.4.2015.

האם אני יכולה להגיש תביעת חוב בהתבסס על פס"ד?
אציין כי בטופס 21 בפרטי התביעה רשום "בתאריך צו הכינוס החייב הנ"ל עודנו חייב לי" וזה לא רלוונטי למקרה שלי.
אודה לעזרתכם והנחייתכם.
גיגי
דוד י.
06/08/2019 07:59
יש לי שאלה -אני פניתי לעורך דין בקשר לתביעה של ההוצאה לפועל

אני מחכה כ-שלושה חודשים ועדיין לא עשה כלום בנדון וכמובן שלמתי לו 3000 ש'ח מזומן התקשרתי אליו לבדוק מה קורה בנושא שלי והוא התחיל לגמגם - ביקשתי ממנו שיחזיר לי את הכסף שאני נתתי לו כי אני מעוניין לעבור לעורך דין אחר - האם על העורך דין יחזיר לי את כספי את הבעיה פתרתי בסיוע משפטי - אבקש לדעת אם הוא יחזיר לי את כספי בחזרה?
נ.ד
04/08/2019 10:32
בוקר טוב

תבענו בעל דירה ב2017 זכינו ב5,000 בגלל שהוא הפקיד צ'קים שקיבל עלייהם כסף מזומן , היגענו לבית משפט היא קבעה שמגיע לנו 5000 עיקלו לו את הרישיון רכב , את הרכב , וכו...הוא לא הגיע ללשכת הוצאה לפועל אפילו פעם אחת...אין לו כתובת...והוא עצמאי ככה שלא מזיז לו שעיקלו לו את החשבון בנק...ביתיים נתיק עומד ככה....אין כלום בידי הטצאה לפועל לנסות להוציא את הכסף? הם טוענים שהוא לא רשום בשום כתובת שאפשר להגיע אליו.....שילמנו כסף להוצאה לפועל על העיקולים וכ'ו..........יכולים לסגור את התיק בגלל שאין מה לעשות?
ס.ע
29/07/2019 17:27
כידוע חוב מתיישן לאחר 7 שנים. מחלקת גבייה של רשם החברות טוענים לעצירת הליכי התיישנות בשל כל מיני החלטות פנימיות שלהם שהאריכו להם את המועדים, החלטות שלא פורסמו לציבור, זאת כתגובה לכך שלא עמדו בדרישות היועץ המשפטי לממשלה לביצוע הליכי גבייה של רשות. כיצד ניתן לתקוף את ההחלטה שלא למחוק את החוב? תודה מראש לעוזרים.
ע.ר
29/07/2019 10:44
שלום רב עורך דין נכבד!
אני משכירה לבחור את הדירה שלי כבר שנתיים. בשנה הראשונה עשה לי בעיות על ערבויות ולא הביא לפי החוזה ובשנה השנייה התעקשתי והביא ערבות בנקאית. 3 חודשים לפני סיום החוזה בשנה השנייה הודעתי לו שאני מעלה את שכר הדירה. נתתי לו אפשרות לעזוב את הדירה. בינתיים הביאו גם חברת ניהול לבניין והעלו את וועד הבית. הגיע סיום החוזה והיינו אמורים לחתום על חוזה לשנה שלישית כולל ערבויות. הוא החליט שהוא לא מוכן ערבות בנקאית למרות שכתוב בחוזה וויתרתי לו והסכמתי על צ׳ק בנקאי כולל 2 ערבים. הוא פתאום לא מסכים לחדש את החוזה וכבר גר חודש בלי לחתום על חוזה. הבהרתי לו שאם הוא לא חותם, הוא חייב לעזוב את הדירה. הוא דורש 3 חודשים (זה יהיה 4 חודשים בלי חוזה) והבהרתי לו שאני נותנת לו עד סוף אוגוסט כמובן שהוא חייב להראות את הדירה לשוכרים שאזמין. הוא לא ענה לי ולא נראה שהוא מתכוון לעזוב את הדירה. בינתיים אין חוזה, אין ערבויות ואני חסרת אונים. אם הוא לא ישתף פעולה...מה לעשות? מעוניינת להשכיר את הדירה בספטמבר למישהו אחר
עומר
25/07/2019 11:27
לפני כשבוע כשנכנסתי לחשבון בנק גיליתי שיש לי עיקול על החשבון.
לאחר בירור הבנתי כי מדובר בעיקול של עיריית ירושלים.
כשפניתי לעירייה הם טענו כי מדובר בדוח חניה מלפני שנה וחצי . העניין הוא שלא קיבלתי את הדוח מכיוון שעברתי דירה והדוח נשלח לכתובת הישנה.

א. איך אני מסיר את העיקול? למי אני פונה? חייבים עורך דין בשביל זה?

ב. אני רוצה לערער על הדוח ובעירייה טוענים שלא ניתן כרגע לערער למרות שלא קיבלתי את הדוח . איפה ניתן לבקש הארכת מועד לערעור?

תודה מראש!
בטי
24/07/2019 15:22
אחרי 20 שנות נישואים החלטתי להתגרש כבר כמה שנים שאין אינטימיות כל תקשורת מסתיימת בריב ממש מרגישה שהוא זוחל ממני את כל האנרגיות
ה"בעיה" שיש לנו הלוואות מהבנק כ300 אלף שקל
ככל הנראה הכל ייפול עלי (הוא כרגע לא עובד ולא נראה שיש משהו באופק)
למזלי להורי דירה שהם משכירים והציעו לי לגור בה כשיגמר לדיירים החוזה עוד כ3 חודשים
יש לי בת סטודנטית שאני עוזרת לה לשלם את הלימודים 2000 שקל בחודש
עוד בן תיכוניסט עם נכות ובת קטנה
איך אפשר להגיע להסדר מול הבנק ? מה המשמעות של הסדר חוב ? הבנתי שאין מסגרת ואין אפילו כספומט? לא מעיזה לבקש עוד עזרה מההורים אחרי שנותנים לי לגור בדירה
דבר שני זה אומר שהבת הקטנה תהיה רחוקה מבית הספר שלה ואצתרך למצוא עזרה מי יוציא אותה פעמיים בשבוע (שאני עובדת יום ארוך) וגם לשלם לצהרון 900 שקל כי לא תוכל לחזור לבד הביתה ולהשאר לבד
אני עובדת משרה מלאה מרוויחה 7000 ש"ח ויש לי עוד נכות של הבן 3000 ש"ח (ולכן גם לא יכול לצאת לעבוד למשל)
איך מסתדרים?
דוביק
24/07/2019 11:10
שלום רב . לפני כשנה זכיתי בתביעה בבי"ש לתביעות קטנות והגשתי לפי כל הנהלים למימוש בלשכת הוצאה לפועל.

נאמר לי לוודא מסירה אישית ושכרתי שרות של משרד שעוסק בכך אך הם לא איתרו את בעל החוב שמחליף כתובות בתדירות גבוהה . פניתי שוב להוצל"פ ושם נאמר לי שאין להם מה לעשות כל עוד אין מסירה . שאלתי היא : האם אין דרך להוציא צו או דרך אחרת פורמלית שתיאלץ את בעל החוב להתייצב בהוצל"פ במקום להפוך אותי למי שרודף אחרי הרוח ? תודה מראש
רינה
22/07/2019 12:05
שלום מעוניינת להתייעץ בנושא עיקולים אלימים שמפעילה ערית רמת גן על דוח חניה אחד שניתן לי בימי מלחמת צוק איתן ( לפני 5 שנים) עליו עירערתי ולאחר שדחו ביקשתי להישפט שפטו אותי ללא ידיעתי ולפני כשנה החלו בהטריד אותי עם איומי עיקולים בביתי ובנוסף בחשבון הבנק החוב תפח לכ3000 שח והקנס במקור 250 שח אני נכה ומתקיימת מקיצבה של ביטוח לאומי והבנק מעביר להם מהקיצבה כמו כן מיי אביבים עיקלו לי את חשבון הבנק על חשבונות מופקעים שלא באשמתי אשמח למשוב מהיר.

תודה רינה
שי
22/07/2019 10:59
בוקר טוב.

אתמול קיבלתי הודעה מהבנק שהחשבון שלי מעוקל ללא התראה מוקדמת וללא שדרשו ממני תשלום.

התקשרתי לבדוק במה מדובר ולמי אני חייב כסף, בבנק אמרו ששם המעקל הוא "ארנונה עיריות 123" עיקול ע"ס 750 שח . הם לא יודעים להגיד איזו ארנונה או מאיזה עיריה, אין להם טלפון או פרטים על המעקל.

דיברתי עם מוקד הארנונה בישוב בו אני גר ובישוב הקודם ואין לי חובות.

אני מתעסק בזה יומיים בטלפונים בלי להבין מי ולמה עיקלו לי את החשבון. והכי הזוי בעיני שגם הבנק לא יודע.

התקשרתי גם ל'הוצאה לפועל' ול'מוקד חייבים'. כולם אמרו שאין לי חוב ו/או עיקול על שמי.

מיותר לציין שלא קיבלתי שום דרישת חוב שלא שולמה ב7 השנים האחרונות.

מה ניתן לעשות לשחרור החשבון, ומה עם עוגמת הנפש?
א.ע
21/07/2019 11:49
הדירה שלי נמכרה בכינוס נכסים.. כעסתי על העורך דין שלי שבזמן הדיון לא ניסה למנוע את זה ויותר מזה.. גם לא הסביר לי את העניין. באמת שלא הבנתי מה זה.. הסתבר שהחלק שלו זה 2%..
בכל מקרה ביקשתי ממנו לאור מה שקראתי פה בקבוצה שלא ייקח לי 2% ( 30 אלף שקל!!) כי כבר התחייבתי לשלם לו 45 אלף שקל שאין לי ( חלק העברתתי לו ויש עוד יתרה של (20,000 בתשלומים).
כל התקופה שלפני שהדירה נמכרה ניסיתי לברר איתו "למה הכניס אותי לכינוס נכסים?: והוא הסביר: שלא הייתה ברירה ושאם לא הוא השופטת הייתה ממנה כונס חיצוני...
זה היה הדיון הראשון שלי ושל הפרוד שלי ווזה היה בכלל דיון על צו הרחקה... זו בכלל לא השופטת שלנו.
בכל מקרה הדירה נמכרה ב200 אלף פחות ממה שהייתה אמורה להימכר. והוא עוד רוצה 30 אלף.
דיברתי איתו יפה, ביקשתי שיבוא לקראתי ושיוריד לי 1%.
הוא אמר לי : אם העו"ד של הפרוד שלך יוריד לו אני אוריד לך גם.
שאלתי את הפרוד שאמר שהעו"ד שלו הוריד לו מהתיק. אמרתי את זה לעו"ד שלי והוא אמר שהוא משקר והוא לא מוכן .. ושהוא יעשה הנחה של 7 אלף..
אני מאוד נפגעתי ורבתי איתו. כעסתי מאוד בכלל שהכניס אותי לכינוס.
הוא מאיים שיעזוב את התיק ועכשיו כשאני מדברת איתו עניינית לגבי התיק הוא לא משתף פעולה ...
מה לעשות.? אין לי עוד כסף לקחת עכשיו עוד עורך דין. אני עייפה.
מצד שני אנחנו לפני אקטואר ולפני תסקיר ועוד דברים..
ומבחינתי כל העורכי דין ... לא אמינים. אין לי אמון
הוא זה שמול הנט.. האם אני יכולה להגיש בקשות להארכה ודברים כאלה?
צחי
17/07/2019 10:38
בוקר טוב לעורכי הדין

יש לי שאלה היום יש לי חוב בחברת ישראכרט, סכום ההחזר שלי גבוה , ניסיתי לפנות ולהסביר שההחזר החודשי גבוה ביחס להכנסות להוצאות אחרות אך את חברת האשראי לא ממש עניין ...ואמרה לי שזה ההחזר ואין אפשרות לעשות שום דבר.

האם ישנה דרך נוספת לגרום להחזר להיות קטן יותר ? לפנות ולהסביר את הנסיבות שבעקבותן אני פונה . הרי אני רוצה להחזיר את החוב ולא מתנער ממנו.
מיכאלה
17/07/2019 10:34
בוקר טוב.
לי ולבן זוג לשעבר שלי יש חשבון משותף עם הלוואות משותפות.
נפרדנו לפני מספר ימים והוא חסם אותי בכל מדיה אפשרית כולל את מספר הטלפון שלי, הוא לא מוכן לנהל איתי את הפרדת החשבונות ושלח את ההורים שלו להתמודד עם זה ולשוחח עם אמא שלי.
אני מנסה להבין מבחינה חוקית איזה כוח יש להורים שלו בחשבון שלנו, מה הם יכולים לעשות אם בכלל, ובמידה והוא לא יוצר איתי קשר מה עליי לעשות? איך מתקדמים מפה? איך אצליח להפריד את החשבונות בלעדיו? בגדול מבחינתו שיחזרו לנו כרטיסי האשראי ונהיה מוגבלים בחשבון והכל לא אכפת לו...
דבר נוסף, אני הולכת היום ככל הנראה לאשפז את עצמי, הבגדים שלו אצלי, ניסיתי לשלוח לו הודעות דרך חברים כדי שידע שלא אהיה בבית לתקופה ושעדיף לו לאסוף את החפצים הבוקר כי אחר כך יהיה לו קשה לתאם עם אמא שלי שבקושי נמצאת בבית. הוא שוב לא עונה... מפחדת שכשלא אהיה בבית הוא יפעיל לחץ על אמא שלי ויגרום לה להפסיד יום עבודה או משהו כזה. איך זה עובד? מה הוא יכול לעשות משפטית בקשר לזה? ונשארו לי חפצים אצלו בדירה ושוב, אין לי איך לתקשר איתו על מנת לקבל אותם בחזרה. מה אני יכולה לעשות?
מישל
14/07/2019 14:11
חזר צייק של 10000 שח , ניגשתי להוצאה לפועל בכדי לתבוע .בהוצא לפועל אמרו לי שאי אפשר לתבוע בגלל שהחייב נמצא בהליך של פשיטת רגל . מי יכול להדריך אותי אך אפשר לתבוע את החייב .
: עבור אל עמוד
 
close