הליכי פשיטת רגל - ניהול הליכים צעד אחר צעד בליווי של עורך דין מנוסה...
הליכי פשיטת רגל - ניהול הליכים צעד אחר צעד


מנוהל על ידי לירון שיר משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (7) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 7 reviews

הליכי פשיטת רגל - צעד אחר צעד

Hebrew

פשיטת רגל היא הליך משפטי שנפתח במקרים בהם אדם מגיע למצב בו הוא אינו מסוגל לעמוד בחובות העומדים לרשותו. מטרתו של הליך פשיטת רגל היא לאפשר לחייב מוצא שיתן לו את ההזדמנות להתחלה כלכלית חדשה תוך ניסיון לשמור על זכויות הנושים ולמזער את הפגיעה בהם כתוצאה מאי החזר החוב.

הליכי פשיטת רגל למעשה מתחילים עם הגשת בקשה להכרזה על פשיטת רגל המוגשת לבית המשפט. את הבקשה להכרזה על פש"ר יכולים להגיש כל אחד מהצדדים, החייב או הנושים.

החייב יכול להגיש בקשה להכרזה על פשיטת רגל כאשר הוא מבין שאין לו יכולת להחזיר את החובות שלו וכי הוא מסתכן במהלכים משפטיים כנגדו כמו תביעות והוצאה לפועל מהם הוא מבקש להמנע. נושים יכולים להגיש בקשה להכרזה על פשיטת רגל במטרה להכריח את החייב לממש את הנכסים שעוד נותרו לו ולקבל לידם לפחות חלק מהחוב העומד לזכותם.

שימו לב כי מומלץ בהחלט, גם לנושים וגם לחייב, לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום על מנת לנהל הליכי פשיטת רגל. נדירים המקרים בהם מי מהצדדים פונה להליך כאמור, שלא בליווי צמוד של עורך מטעמו, בעיקר לנוכח משמעותם הרבה של הליכים האלה בכל הנוגע לעתידם של הצדדים.

סדרי דין בהליך פשיטת רגל

הליך זה מורכב מארבעה שלבים עיקריים. בשלב הראשון מוגשת לבית המשפט בקשה להכרזה על פשיטת רגל שכאמור יכולה להיות מוגשת על ידי כל אחד מהצדדים הנוגעים בדבר.

אם בית המשפט מוצא כי יש לכך הצדקה, הוא יכול להוציא צו כינוס. משמעותו של צו זה היא הקפאת כל ההליכים המשפטיים של החייב ותחילתו של תהליך פשיטת הרגל. בשלב זה יכול בית המשפט גם להטיל מגבלות שונות כל החייב לרבות איסור יציאה מהארץ.

בשלב הבא של הליך פשיטת הרגל מתחיל תהליך כינוס נכסיו של החייב על ידי נאמן. למעשה החייב מאבד בשלב זה את החזקה על נכסיו שנמסרים לאחריותו של הנאמן שתפקידו הוא לתרגמם לכסף מזומן שישמש להחזר חלקי לפחות של החובות.

בשלב האחרון של הליך פשיטת רגל מקבל פושט הרגל "הפטר" מבית המשפט הפוטר אותו מכל חובותיו ומאפשר לו התחלה נקייה וחדשה בחיים.

תהליך החזר החובות

לאחר שבית המשפט מוציא צו פשיטת רגל מתחיל תהליך של כינוס נכסיו של הרוכש ושימוש בהם לשם החזרת החובות לנושים. הגורם האחראי לתהליך זה הוא הנאמן שממונה על ידי בית המשפט ומקבל על כך שכר מתוך נכסיו של פושט הרגל.

הנאמן אחראי על מימוש נכסים פיזיים או כלכליים אחרים של החייב ושימוש בכסף לשם החזרת חלקי של החובות. החוק מפרט את האופן שבו מחולק הכסף שמתקבל כנגד נכסי החייב. חובות כמו תשלומי מזונות או משכורות עובדים על פי רוב יהיו הראשונים בתור לפדיון במסגרתו של הליך של פשיטת רגל.

לאחר מכן יקבלו את חלקם גם נושים שונים שבאו בהתקשרות עסקית או כלכלית עם החייב. בדרך כלל משמעותם של הליכי פשיטת רגל היא כי נושיו השונים של פושט הרגל לא יקבלו את מלוא החוב העומד לרשותם אך כן יובטח להם כי לפחות חלק ממנו לא יאבד וכי הפגיעה בהם תצומצם עד כמה שניתן.

ליחצו כאן לקבלת יעוץ משפטי בנושא הליכי פשיטת רגל


תאריך: 12/02/2018 14:31
 
close