צו עיכוב יציאה מהארץ - תנאים להוצאת צו עיכוב יציאה מישראל במרכז המידע לנושא פשיטת רגל...
עיכוב יציאה מהארץ - תנאים להוצאת צו עיכוב יציאה מישראל


מנוהל על ידי לירון שיר משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (9) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 9 reviews

לדעת יותר על: עיכוב יציאה מהארץ

Hebrew

צו עיכוב יציאה מהארץ הוא פעולה משפטית שתכליתה הגבלת חופש התנועה והפעולה של חייב בהליכים שונים כמו פשיטת רגל, גירושין או הוצאה לפועל. מטרתו של הצו הנה למנוע מאדם החייב כספים לנסות ולהשתמט מחובותיו על ידי בריחה מהארץ והיו מקרים לא מעטים כאלה בעבר.

תכלית אחרת של הצו היא להוות מנוף ללחצים על החייב על מנת שיזדרז לשלם את חובותיו. כל עוד עומד כנגד אדם צו עיכוב יציאה מהארץ הוא אינו יכול לעזוב באופן חוקי את גבולות המדינה. המשמעות המעשית היא כי שמו של האדם שכנגדו עומד הצו מופיע במסופי משטרת הגבולות, בכל תחנת גבול יבשתי, ימי או אווירי, שתעצור את האדם כאשר הוא ינסה לעלות על מטוס או ספינה או לחצות גבול יבשתי.

שאלות? סיוע מהיר? ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי אישי ומקצועי!

במקרה של הליך פשיטת רגל לדוגמא, עשוי בית המשפט להורות על עיכוב יציאתו של פושט הרגל מגבולות ישראל עד לתום הליכי פשיטת הרגל. בית המשפט בדרך כלל יורה על מתן צו כזה במידה והוא מתרשם כי יש חשש סביר שפושט הרגל ינסה להשתמט בתשלום חובותיו על ידי בריחה מהארץ.

במקרים רבים ניתן צו עיכוב יציאה מהארץ לבקשתו של גורם כלשהו המעורב בתיק, בדרך כלל נושים. מגיש הבקשה נדרש להוכיח לבית המשפט כי יש סכנה שפושט הרגל ימנע מתשלום חובותיו דרך יציאה מהארץ לפרק זמן מסוים או לצמיתות, או לחילופין שנוכחותו של החייב בתחומי ישראל היא הכרחית לשם ביצוע יעיל של החזרת החובות במסגרת תהליך פשיטת הרגל.עיכוב יציאה מהארץ - אימתי?

האם ניתן למנוע צו עיכוב יציאה מהארץ

לזכותו של אדם פרטי שכנגדו הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ לערער על ההחלטה בפני בית המשפט. במקרה כזה צריך החייב להוכיח כי יציאה שלו מהארץ אינה מהווה סכנה לתשלום חובותיו.

אחת הדרכים של חייבים להתנגד לצו עיכוב העומד כנגדם היא להראות כי היציאה שלהם לחו"ל נעשית למטרות מוצדקות, כמו למשל שליחות מטעם מקום העבודה או לשם קבלת טיפול רפואי.

בית המשפט מתרשם מבקשתו של החייב ומחליט האם להותיר על כנו או לבטל את הצו המגביל את חופש התנועה של החייב באופן קיצוני יחסית.

קראו בהרחבה: ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

יציאה מישראל למרות צו עיכוב יציאה

כאמור, יש באפשרותו של חייב או פושט רגל שיכולת היציאה שלו מהארץ הוגבלה בצו בית משפט לערער על ההחלטה או לבקש השעיה שלה בנסיבות מיוחדות.

בכל מקרה, טוב וראוי שהפניה בנושא זה תעשה אך ורק באמצעו עורך דין מיומן ומנוסה, שיוכל לנסח את הבקשות המתאימות ולגבות אותן באישורים מתאימים - רק כך ניתן להגדיל את סיכויי ההצלחה.

במקרה בו צריך החייב לצאת מהארץ למרות הצו העומד כנגדו הוא יכול להגיש בקשה לבית משפט להורות על ביטול או השהיה של צו עיכוב היציאה מישראל. במקרים רבים מותנית השהיית הצו בהצבת ערובות ובטחונות מצידו של החייב בכדי להבטיח שלא ינסה להתחמק מתשלום חובותיו הכספיים הגבוהים.

ניסיון העבר מלמד כי הסיכויים לקבל את הסכמתו של בית המשפט לאפשר לאדם / פושט רגל, שהוצא כנגדו צו המגביל את יציאתו מישראל לעזוב את הארץ, אינם גבוהים. למעט במקרים בעלי טעמים מיוחדים, ראוי שאדם הנמצא במסגרתו של הליך פשיטת רגל ישהה בארץ ויעביר את שעותיו בדאגה להחזר חובותיו ולא בנסיעות לחו"ל.

בואול לקרוא ולהתייעץ עם מומחים במסגרת הפורום לענייני פשיטת רגל


תאריך: 02/07/2012 18:07
 
close