פשיטת רגל של אדם פרטי - המדריך המלא לאזרח באתר bankruptcy law...
פשיטת רגל של אדם פרטי - המדריך המלא לאזרח


מנוהל על ידי לירון שיר משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001מחיקת חובות, חדלות פירעון והסדרי נושים
ייעוץ משפטי בדרך למחיקת החובות - עו"ד לירון שיר
סיוע משפטי אישי למחיקת חובות כספיים:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (14) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 14 reviews

פשיטת רגל של אדם פרטי - המדריך המלא!

Hebrew

נמאס לך להתחמק מנושים ולהרגיש נרדף ולחוץ? החלטת שהגיע הזמן לצאת לדרך חדשה? כנראה שהגעת למקום הנכון.

מסיבה לא ממש ברורה, רבים מאיתנו חושבים כי התהליך של פשיטת רגל הוא תהליך שנוגע לעסקים או חברות שהגיעו למצב של קריסה ונמצאים בהליכי פירוק. אך למעשה גם ובעיקר בני אדם פרטיים שנקלעים לחובות כספיים מהם אין להם דרך לצאת יכולים להיות מוכרזים על ידי המערכת המשפטית כפושטי רגל ולהתחיל בתהליך של כינוס נכסיהם.

איך יודעים אם אין ברירה?

פשיטת רגל פרטית היא תהליך שאליו פונים כאשר אדם פרטי מגיע למצב כלכלי קשה וקיצוני, שבגללו אין לאדם יכולת להחזיר חובות כספיים לנושים שונים, ואלה צוברים ריבית וגדלים מיום ליום. על מנת לקבל החלטה בעלת משמעות כלכלית ואישית רבה כל כך, חשוב לפנות לקבלת יעוץ באמצעות עורך דין מנוסה שיוכל לבחון ביחד איתך את כל האפשרויות העומדות לפניך.

המציאות מלמדת כי אנשים פרטיים יכולים להגיע למצב של פשיטת רגל ממגוון של סיבות. התנהלות כלכלית בלתי מחושבת או לקויה יכולה להוביל אדם להוצאות שהם מעבר ליכולתו ובסופו של דבר לצבירת חובות שאין לו יכולת להחזיר. כשלונות עסקיים גדולים גם הם יכולים לגרום לכך שאדם ימצא את עצמו בבוקר אחד בהיר עומד מול חובות שאין לו מושג איך יוכל לשלם אותם.

ישנם מקרים של אנשים שנסיבות חיים טראגיות כמו מחלה ממושכת של האדם או עצמו או מישהו מבני משפחתו הובילו למשבר כלכלי חריף ומשם לסף פשיטת רגל. במצב כזה יכול האדם עצמו או אחד מנושיו לפנות אל בית המשפט בבקשה להכריז על פשיטת רגל פרטית והתחלת תהליכי כינוס נכסיו הנותרים של החייב במטרה לממשם ולפטור באופן סופי את האדם מכל חובותיו.

השלכותיו של ההליך על העתיד האישי שלך

ככלל, הליך פשיטת הרגל מיועד לסייע לאדם שנקלע למשבר ובעיות כלכליות על מנת לאפשר לו התחלה חדשה בחייו, בכפוף לביצוען של הוראות חוקיות.

מאידך, חשוב להבין ולזכור כי ישנן מספר השלכות לא נעימות שעל פשיטת רגל פרטית ורביתנו היינו רוצים להמנע מהם ככל שניתן ובמקרים רבים ישנן חלופות הגיוניות.

ראשית, פשיטת רגל פרטית מכתימה את השם שלנו ועלולה להוביל למצב שבו גורמים שונים בעתידך יהססו ליצור איתך התקשרות כלכלית או עסקית. כך לדוגמא, אדם שפשט רגל יתקשה מאד לקבל מסגרת אשראי או הלוואה מהבנק.

>>> פורום לענייני פשיטת רגל <<<

כמו כן, במסגרת הליך פשיטת הרגל יכול בית המשפט להטיל מגבלות שונות על החייב, כמו למשל הגבלת או הפקעת יכולת השימוש שלו בנכסיו ולעיתים גם איסור על יציאתו מהארץ במשך התהליך.

אדם פרטי הפושט רגל מוצא עצמו חשוף למהלכים שונים כנגדו כגון עיקולים של נכסים מכל סוג שנמצאים בבעלותו או בבעלותו החלקית.

נקלעת לחובות אישיים כבדים? צריך לזכור שישנם גם פתרונות אחרים עבורך!

בכדי להמנע מההשלכות הלא כל כך נעימות של פשיטת רגל פרטית ישנם מספר מהלכים שלעיתים כדאי לשקול.

האופציה הראשונה היא כמובן ניסיון להגיע ליציבות כלכלית על ידי לקיחת הלוואה (אופציה שיכולה להיות מסוכנת ולעיתים קשה במצב של הרבה חובות עומדים) או מימוש נכסים שונים כמו דירה למשל.

אופציה אחרת היא ניסיון להגיע להסדר עם הנושים על פריסת ו\או הפחתת חובות בכדי להמנע ממצב של פשיטת רגל שבמסגרתו עלולים הנושים לאבד חלקים נכבדים מהחוב העומד לזכותם. אופציה נוספת היא לבקש מבית המשפט צו הקפאת הליכים המאפשר לאדם או העסק מרווח נשימה ויכולת להתאושש.

במידה וגם הקפאת ההליכים לא תסייע לאדם לצאת ממצבו הקשה, התהליך יהפוך לתהליך של פשיטת רגל פרטית עם כל השלבים הכרוכים בכך.

בכל מקרה, תמיד כדאי להתייעץ עם עורך דין מנוסה לפני שמקבלים החלטות לגבי הכניסה להליך של פש"ר פרטית. חשוב לבחון חלופות קיימות ולבדוק האם קיימת אפשרות להגיע להסדר נושים והכל במטרה להקל עליך בעתיד.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי אישי


תאריך: 15/11/2020 16:55
 
close