צו פשיטת רגל או Bankruptcy order - איך ומתי מקבלים מבית המשפט את צו פשיטת הרגל?
צו פשיטת רגל או Bankruptcy order - איך ומתי מקבלים?


מנוהל על ידי לירון שיר משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001מחיקת חובות, חדלות פירעון והסדרי נושים
ייעוץ משפטי בדרך למחיקת החובות - עו"ד לירון שיר
סיוע משפטי אישי למחיקת חובות כספיים:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (3) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 3 reviews

צו פשיטת רגל - איך ומתי מקבלים?

Hebrew

הליך פשיטת רגל מחולק לשלושה שלבים כאשר השלב הראשון הוא הגשת בקשה לבית המשפט, השלב השני הוא קבלת צו הכינוס והשלב האחרון הוא קבלת צו פשיטת רגל.

החייב, באמצעות עורך דין כמובן, יאלץ לעבור תהליך קשה עד אשר יוכרז כפושט רגל כאשר במהלך אותה תקופה יעוקלו נכסיו והכנסותיו על מנת להחזיר את היתרה הגדולה ביותר של החובות שנצברו.

בשלב כלשהו בהליך, בית המשפט מכריז על החייב כפושט רגל באמצעות מתן צו הנושא שם זה. הליך פש"ר הוא הליך משפטי המתנהל בבית המשפט המחוזי באזור מגוריו של החייב ו/או עסקיו.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ אישי בענייני פשיטת רגל

זהו הליך שנחשב לרוב למורכב וארוך שמטרתו היא לטפל במצב בו אדם אינו מסוגל לעמוד בהחזר חובות שצבר. מתן הצו כאמור הוא רק אחד השלבים המסכמים של הליך פשיטת הרגל.

הליך פשיטת רגל יכול שיפתח על ידי בקשה שמגיש החייב בעצמו במטרה להיעזר בהליך משפטי זה על מנת להסדיר את חובותיו או באמצעות בקשה של הנושה לו חייבים את הכסף. כפי שציינו פעמים רבות, נדגיש כי קיימת חשיבות עליונה לייצוג משפטי של עורך דין מיומן לפני ובמהלך הכניסה להליכים כאמור.

מתי מתקבל צו פשיטת רגל?צו פשיטת רגל - אימתי?

מרגע שהוגשה בקשה להכריז על חייב כפושט רגל מתחיל הליך פשיטת רגל הכולל שישה שלבים עיקריים עד למועד בו בית המשפט יחליט להוציא את הצו המיוחל.

  • השלב הראשון הוא העברת בקשה להכרזה על פשיטת רגל לכונס הנכסים הרשמי.
  • השלב השני הוא קבלת חוות דעת כי הבקשה מוגשת כדין.
  • השלב השלישי הוא הגשת חוות הדעת לבית המשפט ואם תתקבל ימשך הליך פשיטת הרגל.
  • השלב הרביעי בית המשפט יוציא "צו כינוס" לנכסי החייב ויקבע מועד לדיון בבקשה להכרזה על החייב כפושט רגל.
  • השלב החמישי הוא בדיקת יכולתו של החייב - מינוי נאמן שייקח על עצמו את ניהול נכסיו של החייב.
  • בשלב השישי כונס הנכסים הרשמי מגיש את מסקנותיו בנוגע לנסיבות שהביאו את החייב למצבו וימליץ על קבלת הבקשה והוצאת צו פשיטת רגל, אז יערך דיון בבית המשפט שבו יוחלט אם להכריז על החייב כעל פושט רגל כלומר יוצא צו פשיטת רגל.

בית המשפט יכול גם להחליט שהתנהלותו של החייב אינה נאותה ויסרב לתת את הצו המיוחל לחייב.

>>> פורום פשיטת רגל לשירותך! <<<

לצורך קבלת הצו כאמור מבית המשפט המחוזי החייב צריך לעמוד במספר קריטריונים כאשר אחד הקריטריונים החשובים והעיקריים הוא שעל החייב להוכיח שהסיבות שהובילו אותו לקריסה הכלכלית, לצבירת חובות ואי יכולת לעמוד בתשלומים הן "טהורות" ולא קשורות בדרך כלשהי למרמה, גניבה, העלמת נכסים או כל עבירה פלילית אחרת.

כמו כן חייב אשר לא עשה די כדי למזער את נזקיו הכלכליים, כשהמשיך ללוות כספים כשידע כשלא יוכל לעמוד בהתחייבויותיו ולהחזירם, יחשב כמי שנהג בחוסר תום לב.

ישנם חייבים שלא עומדים בצו החיוב החודשי ובאמצעות בקשה המוגשת לבית המשפט המחוזי ניתן לעיתים להפחית את גובה החיוב החודשי על מנת שהחייב יוכל לעמוד בהתחייבויותיו לצורך קבלת צו פשיטת רגל.

שאלות? ליחצו כאן לקבלת יעוץ וליווי משפטי של עורך דין!


תאריך: 26/11/2012 19:08
 
close