רשימת פושטי רגל וחברות בפירוק - כל פושטי הרגל בישראל ברשימה הפתוחה לעיון הציבור...
רשימת פושטי רגל וחברות בפירוק - כל פושטי הרגל בישראל


מנוהל על ידי לירון שיר משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (4) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 4 reviews

רשימת פושטי רגל וחברות בפירוק

Hebrew

החוק במדינת ישראל, כמו במדינות רבות בעלות שיטת משפט דומה, קובע כי כונס הנכסים הרשמי מנהל על פי דין מאגר נתונים של פושטי רגל וחברות בפירוק ומעמיד מידע זה לעיון הציבור הרחב. לזמינותו של המידע קיימת חשיבות כלכלית ועסקית רבה, כפי שנפרט בסקירה זאת.

כל אדם הנאלץ להתמודד עם אנשים שחייבים לו כספים, יכול כיום להיכנס לאתר האינטרנט של משרד המשפטים ולקבל רשימה ובה הפרטים המלאים של עשרות אלפי אנשים שהוטל עליהם כינוס נכסים או שנמצאים במצב של פשיטת רגל.

המערכת הממוחשבת מאפשרת לציבור הרחב שיש לו עניין לבדוק קיומם של צווי כינוס, צווי פשיטת רגל או צווי פירוק ולברר את כל הפרטים על ההליכים המנוהלים מכוח צווים אלו מבלי שהם נאלצים להזדהות.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי בענייני פשיטת רגל

ברשימה באתר רשות האכיפה והגבייה אפשר לגלות פרטים על אנשים ולקבל מידע על חייבים שנגדם הוחל בהליכים בהקלדת מספר תעודת הזהות של האדם המבוקש ולאחר שהמבקש הקליד את הפרטים המלאים שלו.רשימת פושטי רגל וחברות בפירוק

במאגר של אתר משרד המשפטים לעומת זאת, כל השמות והפרטים גלויים והמבקש לא צריך להזדהות ולכן קיים חשש כי יעשה שימוש פסול במידע זה על ידי גורמים שונים.

לעומת זאת, מי שנכנס לאתר האינטרנט של משרד המשפטים מגלה כי קיים מאגר מידע רחב של אנשים עליהם הוטל כינוס נכסים או שהם הוכרזו כפושטי רגל.

במאגרי המידע ניתן למצוא פרטים שונים של כל אדם כמו מספר תעודת הזהות שלו, היכן הוא מתגורר וכמו כן מתי החל תהליך פשיטת הרגל ומתי הוא צפוי להסתיים.

לאחרונה, הופנתה תשומת לב משרד המשפטים לעובדה כי רשימת פושטי הרגל באתר שלהם נגישה לכל אחד והדבר עלול להוות סיכון עבור אותם אנשים אך תגובתם הייתה כי המאגר לא פרוץ וכי המידע הקיים, מפורסם על ידי כונס הנכסים הרשמי וכולל נתונים המפורסמים על פי חוק.

רשימת פושטי רגל וחברות בפירוק – פרסום חוקי

רשימת פושטי הרגל המפורסמת באתר משרד המשפטים היא זמינה לכל המעוניין וכל אדם יכול לקבל את כל הפרטים האישיים של החייבים מבלי למסור פרטים מזהים.

עורכי הדין ממשרד המשפטים הצהירו כי על פי חוק ולפי פקודת פשיטת הרגל והתקנות, המידע בדבר פרטי החייב שמתנהל בעניינו הליך פשיטת רגל הוא מידע המתפרסם באופן פומבי ולכן הוא ממילא זמין לכל המעוניין אך בכל זאת הסירו את מאגר הנתונים כך שלא יפורסם באופן פומבי ומאפשרים לכל אדם  להגיש בקשה למידע כלשהו מאותו מאגר מידע באופן אישי.

רשימת פושטי רגל וחברות בפירוק - כונס נכסים

כונס הנכסים חייב לנהל מאגר מידע על פי חוק שיהיה זמין לקהל הציבור הרחב שבו קיים פירוט של כל האנשים והחברות הנמצאים בתהליך פשיטת רגל ופירוק.

רשימת פושטי רגל המפורסמת על ידי כונס הנכסים יכולה לכלול רק את כל מי שהתהליכים נגדו הסתיימו שבע שנים ממועד הפרסום. החל מתאריך 02/09/2012 כל אדם המעוניין לקבל מידע על אנשים הנמצאים בפשיטת רגל או חברות בע"מ הנמצאות בפירוק, חייב להגיש בקשה פרטנית על מנת לקבל את המידע וזאת על פי ההנחיה של הרשות למשפט וטכנולוגיה.

על המעוניין בפרטים, למלא טופס הצהרה ולהגישו אל כונס הנכסים הרשמי. טופס זה מועבר על ידי כונס הנכסים אל רשות המשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים שם דנים בבקשה של אותו גורם ובהתאם להחלטה, הפונה מקבל הודעה על קבלת בקשתו או דחייתה.

בכל שאלה נוספת בנושא, מומלץ לפנות ולהתייעץ עם עורך דין באופן אישי.

>>> הפורום לענייני פשיטת רגל לשירותך! <<<


תאריך: 06/11/2012 12:08
 
close