לדעת יותר על: כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל - הכנ"ר אוOfficial Receiver...
כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל - הכנ"ר Official Receiver


עורכי דין מנוסים בכל הארץ לשירותך

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001מחיקת חובות, חדלות פירעון והסדרי נושים
ייעוץ משפטי בדרך למחיקת החובות: עורך דין מומחה
סיוע משפטי אישי למחיקת חובות כספיים:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (7) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 7 reviews

כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל - הכנ''ר

Hebrew

שימו לב: אתר זה שייך למשרד עורך דין המתמחה בהליכי פשיטת רגל ואינו האתר של כונס הנכסים הרשמי.

כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל (הכנ"ר) הוא רשות ממלכתית האחראית מטעם המדינה על ניהול תהליכי כמו פשיטת רגל, פירוק חברות והוצאה לפועל. כונס הנכסים הרשמי משמש גם בתור האופוטרופוס הכללי של מדינה ישראל שתפקידו ניהול רכוש מטעם המדינה כמו עזבונות, נכסי נעדים ועוד.

נכון לחודש אוקטובר בשנת 2020 משמשת סיגל יעקבי בתור כונסת הנכסים הרשמית והאופטורופוס הכללי של מדינת ישראל. הכנ"ר / האפוטרופוס הכללי פועל תחת משרד המשפטים, ומשרדיו הראשיים ברחוב יפו 216, בניין שערי העיר, ת"ד 36278, ירושלים מיקוד 91361.

קבלת קהל מתקיימת רק במחוז ירושלים, ברחוב כנפי נשרים 15, בית התאומים, קומה 3, גבעת שאול, ירושלים. ניתן לפנות אל משרדי הכונס הרשמי בטלפון: 02-5311600/1/2.

רשימת מחוזות בהם קיימים סניפים:

  • מחוז באר שבע והדרום
  • מחוז חיפה והצפון
  • מחוז ירושלים
  • מחוז תל אביב והמרכז

אנו ממליצים לפנות אל הכנ"ר אך ורק באמצעות עורך דין מנוסה ולכל הפחות לאחר שקיבלתם יעוץ משפטי אישי, הנוגע לעניין הספציפי שלכם.

מבחינת החוק כונס הנכסים הרשמי הוא הגורם האחראי על ניהול ומימוש נכסים שעליהם לוקחת המדינה חסות במסגרת תהליכים כמו פשיטת רגל ופירוק חברה. בפועל, תפקידו של הכנ"ר הוא להנחות ולפקח על פעולתם של נאמנים, מפרקים וכונסי נכסים הממונים מטעם בית המשפט.

גורמים אלו אינם שייכים אל משרדו של הכנ"ר אלא ממונים מטעם בית המשפט, על פי רוב לבקשתם של נושים המעורבים בתהליכים האמורים. תפקידו של הכנ"ר הוא לקבוע מדיניות, להנחות ולפקח על פעולתם של נאמנים וכונסי נכסים האלו במסגרת ביצוע התפקיד שנמסר להם מהמדינה.

>>> הפורום המשפטי לענייני פשיטת רגל לשירותך! <<<

במקרים מיוחדים או מקרים בעלי אינטרס ניכר של הציבור, יכול כונס הנכסים הרשמי בעצמו או מישהו מאנשיו להתמנות כמפרק או נאמן.

פעילותו של כונס הנכסים הרשמי

כאמור, עיקר פעילותו של כונס הנכסים הרשמי היא להנחות ולפקח על פעולתם של מפרקים, נאמנים וכונסי נכסים הממונים מטעם בית המשפט בהקשר תהליכי פירוק חברה, כינוס נכסים ופשיטת רגל. מלבד פיקוח על תהליכי פירוק ופשיטת רגל אחרי כונס הנכסים הרשמי על מספר תחומים נוספים.

הכנ"ר מחזיק ביחידת חקירות כלכליות שתפקידה לבחון את התנהלותו ומצבו של חייב, אדם פרטי או חברה, במטרה לגבש תמונת מצב של מצבו הכלכלי שעל בסיסה יכול בית המשפט לקבל החלטות בעניינו. תפקיד נוסף של יחידת החקירות של הכנ"ר היא לבחון אי סדרים, מרמה ופעילות פלילית הקשורים בקריסה כלכלית של חברות או יחידים וכן בהקשר תהליכי פירוק או פשיטת רגל.

מינוי כונס הנכסים הרשמי כמפרק או נאמן זמני לחברה בקשיים

על פי פקודת החברות ופקודת פשיטת הרגל, כונס הנכסים הרשמי יכול לשמש בתור נאמן או מפרק זמני במסגרת תהליכי פשיטת רגל ופירוק חברה. כך למשל, כאשר חברה נכנסת להליכי פירוק, ועוד בטרם התחלת תהליך כינוס הנכסים בפועל, יכול בית המשפט למנות את כונס הנכסים הרשמי בתור מפרק זמני.

תפקידו של הכנ"ר במצב כזה בדרך כלל אינו כולל פעולה אקטיבית לשם מימוש הנכסים אלא ניהול שלהם בלבד במטרה להגן עליהם עד למינוי של מפרק קבוע. כך גם במסגרת הליכי פשיטת רגל, יכול הכנ"ר לשמש בתור נאמן רשמי האחראי על נכסיו של החייב עד למינוי של נאמן רשמי שיהיה אחראי על הוצאה לפועל של תהליך כינוס הנכסים.

כאמור, במקרים מיוחדים של עניין ציבורי יכול בית המשפט למנות את כונס הנכסים הרשמי למפרק קבוע.


תאריך: 13/10/2020 11:16
 
close