עורכי דין מנוסים בכל הארץ לשירותך

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001מחיקת חובות, חדלות פירעון והסדרי נושים

פורום פשיטת רגל

הוספת תגובה ל - מה דעתכם על מה שהבנק עשה?
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי*

*(אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
19/01/2020 08:51
שלום רב

שאלה שאני שואלת עבור מכר.

יש לו 2 חשבונות בנק, ובאחד מהם הוא לא עשה שום פעולות כבר תקופה של מעל שנתיים (לא משך כסף, לא הכניס כסף, לא יצר קשר עם הבנק).

בחשבון בנק בו הוא לא משתמש הוא הפקיד בזמנו סכום של כ40 אלף שקל והיה בטוח ששם הכסף גם יישאר עד שיצטרך אותו.

לפני כשבועיים הוא פנה פיזית לבנק זה ע"מ להעביר את כל הכסף לבנק השני, אך שם נאמר לו שהוא לא יכול לעשות זאת, שכן סגרו את *כל* הכסף הזה עד שנת 2023 לטובת ניירות ערך.

כששאל את הבנקאית איך עשו זאת בלי שביקש או בלי לקבל את רשותו, נאמר לו שמשום שלא בוצעו בחשבון שום פעולות במשך תקופה ארוכה ומשום שהם לא הצליחו להשיג אותו בטלפון ולא הגיב למכתבים שנשלחו אליו (הוא גר בכתובת אחרת מזו שרשומה אצלם ולא זמין בטלפון בשעות העבודה...אז מן הסתם לא ידע שבכלל פנו אליו) הם קיבלו אישור מבנק ישראל להשתמש בכסף הזה כרצונם. בנוסף אמרה שאם רוצה לקבל את הכסף בחזרה, עליו לשלם קנס.

כעת הוא צריך את הכסף הזה והוא לא מוכן לשלם קנס כדי לקבל בחזרה את הכסף ששייך לו והרוויח בקושי רב. בנוסף לכך, ייתכן שכרגע הכסף הזה בהפסדים והוא לא מוכן לקבל בחזרה סכום הנמוך מזה שהפקיד בבנק.

נשאלות השאלות:

1. האם מה שעשה הבנק זו פעולה חוקית?
2. האם יש לו דרך לקבל בחזרה את הכסף שלו בלי לצאת בנזקים ובאופן מיידי (יש הוצאות גדולות מאוד שמחכות לו בקרוב ותלויות בכסף זה)

אשמח מאוד לקבל תשובה או להפניה לגורם שיכול לעזור לי.

תודה רבה מראש

close