פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law | עמוד 2

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

מישל
14/07/2019 14:10
חזר צייק של 10000 שח , ניגשתי להוצאה לפועל בכדי לתבוע .בהוצא לפועל אמרו לי שאי אפשר לתבוע בגלל שהחייב נמצא בהליך של פשיטת רגל . מי יכול להדריך אותי אך אפשר לתבוע את החייב .
ליאור
11/07/2019 08:35
לפני 6 שנים היה לי חוב תעבורה. חשבתי ששילמתי את הכל, היה לי הסדר תשלומים עם המרכז לגביית קנסות, מסתבר כנראה שנשאר שם תשלום אחרון ששכחתי לשלם.

עכשיו אחרי 6 שנים הם נזכרו לשלוח לי עיקול על המשכורת לחברה שאני עובדת בה. כמובן שהם לא שלחו לי שום הודעה מוקדמת, לא שזה מפתיע אותי. הבנתי שזה ממש סיפור להגיש בקשה לביטול פיגורים אם זה לא על רקע סוציאלי עם מיליון מסמכים וכאלה. אין לי שום עילה חוצמיזה שבאמת לא ידעתי שזה קיים והם לא הודיעו.

הם אומרים לי שם שזה בזבוז זמן, כי אם אגיש בקשה לוקח חודשיים לטפל בזה וגם ישלחו לי חזרה שזה לא רלוונטי.

הפיגורים הם פי 5 מהחוב המקורי שנותר לי לשלם.

השאלה היא - האם כדאי להתעקש ולהגיש בקשה לביטול ריבית פיגורים, או שאין טעם ??

תודה גדולה
אליהו
08/07/2019 21:59
ערב טוב

קראתי באתר שלכם לא מעט ואני מבקש לשמוע דעה של עורך דין.

תופעה הזויה נפלה עלינו
הגיע דואר רשום עם חוב מנופח והודעה מעו"ד שנפתח תיק ברשות האכיפה והגבייה על חוב שלא שולם
חוב של 70 ש"ח לכביש 6 מ 2015 שמסתבר ששלחו מכתבים לכתובת שהיתה להם ולא היתה מעודכנת
עכשיו איכשהו הגיעו אלינו בכלל לא לבית הנוכחי וזה עלה לסביב ה 1000 ש"ח

כביש 6 לא אמרו לנו שיש לנו חוב והם אומרים שלא קשורים לזה אבל התביעה היא בשמם

מה עושים?אין לי בעיה לשלם ולא ידעתי על החוב המסכן,אבל מפה ועד לתשלום שדורשים?
מה,היה קשה להגיד לנו שיש לנו חוב?הרי אני משלם להם כמעט כל חודש

מה אפשר לעשות?

תודה רבה,
אליהו
א.ד
08/07/2019 21:08
שלום רב,
עוקל לי חשבון בנק בטענה שקיים חוב ישן,
אך בפועל אני זוכרת כי החוב שולם במלואו ע"י שוברים. ולראיה, העיקול הוסר מהחשבון והתנהלתי בחשבון השוטף שנים. עתה עוקל לי *שוב* חשבון הבנק על אותו חוב ישן ובשיחה עם משרד עורכי הדין, נמסרה לי התגובה: שישנם 2 שוברים שלא שולמו. כתוצאה מהעיקול הנ"ל, אני נפגעת מהורדות שוטפות ועל מנת להימנע מכך - שילמתי שוב את כל הסכום במלואו! אך משרד עורכי הדין מולם אני מתנהלת טוענים כי רק בעוד 10 ימים מיום התשלום, העיקול יוסר. (דבר אשר יפגע בהורדות השוטפות כגון: צ'קים, סלולר וכו'). אשמח לעזרת עו"ד בנושא. בנוסף, האם אוכל לתבוע את העו"ד מולה אני מתנהלת?
אבישג
08/07/2019 21:05
שלום לכם. שואלת בשביל קרובת משפחה.
לפני יותר מחמש עשרה שנים היא חתמה ערבות לזוג נשוי על משכנתא.
מאז הם הספיקו להתגרש. רבים בינהם של מי שייך הבית ולא משלמים את תשלומי המשכנתא.
היום בנק ישראל הגביל לקרובתי את החשבון ואמרו שבהמשך ייתכן ויעקלו לה משכורות.
חשוב לציין שהיא בעצמה חד הורית ובקושי מסתדרת!
האם יש מה לעשות בנידון??
הזוג לא לוקח אחריות ולא אכפת לו שהיא עכשיו משלמת מחיר בגלל חוסר האחריות שלהם.
לילך
07/07/2019 10:31
קיבלתי טלפון מחברת עו"ד בטענה שאני חייבת לבזק כסף (130 ש"ח) בגין קו טלפון שלא ברשותי מ2009-2010 בערך, עבור חוב משנת 2018-2019

כמו ילדה טובה כתבתי מכתב והסברתי שאני לא גרה בכתובת שהם מחייבים אותי וגם לא עושה שימוש בקו שלכאורה יש בו חוב.

ולמרות זאת, היתה לי שיחת טלפון עם נציגה מטעמם שאמרה "יש כאן חוב ומישהו צריך לשלם אותו". כל הניסיונות שלי להסביר שלא קיבלתי שירות, שזה קו טלפון ששנים כבר לא בשימוש- לא עזרו - היא בטון מאיים שאלה את מוכנה לשלם או לא.

אמרתי שלא ועכשיו אני חוששת האם היא יכולה להעביר את זה להוצאה לפועל?
ל.ר
07/07/2019 09:48
רכשתי מוצר לבית בשווי 32,000 שח, הנציגה הכריחה אותנו לשלם בהעברה מיידית בטענה שלא ניתן לשלם חלק יחסי ואת הדאר בגמר העבודה מהסיבה שהמוצר יורד לייצור ויש עלויות וכאלה, הנציגה הייתה ממש החלטית ואפילו קצת תקיפה במהלך השיחה, לצערי נענתי לבקשתה בטיפשותי ולימים החברה פשטה רגל והפסדתי את כל הסכום ששולם, יש לי ראייה לכך שלקוח אחר שרכש אותו מוצר באותו חברה כן קיבל אופציה לדחיית תשלום בגמר העבודה, ידוע לי שאין לי סיכוי לתבוע את החברה שכבר התפרקה ולא אוכל לדרוש מהם כלום, מה שכן רציתי לשאול זה האם אוכל לתבוע את העובדת במידה ויהיה ספק סביר שידעה שהחברה לקראת פשיטת רגל ועשתה יד אחת עם החברה כדי לגבות כמה שיותר כספים מלקוחות לפני ש"סוגרים את הדלתות"?
תודה מראש..
דוד
07/07/2019 09:45
שלום רב . אבא שלי הלך לעולמו לפני כ 3 שנים בגיל 83 הוא נשאר חייב לבנקכ30 אלף שקל . הבית נשאר ליורשים. עורך הדין של הבנק פתח ליורשים תיק הוצאה לפועל בחודש זה על הסכום הנ״ל ונרשם כך תוך 21 יום מקבלת מכתב זה עליכם לשלם את זה רציתי לשאול כמה שאלות בבקשה: איזה מכתב ולמי העורך דין שלנו צריך לשלוח על מנת לעכב את ההליך הזה.הערהחשובה: הבית חלקו נמכר דרך כונס נכסים ומחכים להחלטת בית משפט .ליתרת הכסף שנשאר לחלוקה דרך מנהל העזבון. העורך דין שפתח את התיק הוצאה לפועל לא מוכן לחכות עוד למרות שהוסבר לו שזה ענין של ימים עד שיועבר לו הכסף. אשמח לקבל הצעות בעניין חשוב זה תודה
דן
04/07/2019 08:55
שלום רב
קיבלתי לפני שנה הפטר ולהלן השאלות שלי
1. האם המנהל המיוחד נותן לי או לבית המשפט דו"ח למי הוא חילק את הכסף ?
2. יש לי חוב למס הכנסה האם הם מקבלים ראשונים את הכסף ? כי ברור שלאחר העברת הכסף למס הכנסה לא ישאר לנושים כלום .
מחמד
02/07/2019 10:55
מס רכוש נזכרו לאחרונה שלאדם מסוים יש חוב מס רכוש.
העניין הוא שאותו אדם נפטר לפני 41 שנים.
הגיע מכתב אודות החוב שהנמענים בו הם יורשיו של אותו אדם.
קרן החוב היא 2300 שח בעוד החוב תפח לסכום של 26000 שח.ומעולם לא הגיעה שום התראה אודות החוב במשך 40 השנים שחלפו.
מיותר לציין כי עזבונו של אותו אדם חולק מזמן בין יורשיו וחלק מיורשיו נפטרו אף הם .
מה ניתן לעשות ? האם יש אפשרות לערער על חובות למס רכוש או לבקש למחוק את החוב?

אודה לתשובתכם
ג'וני
02/07/2019 10:33
השאלתי ל"חבר" את כרטיס האשראי שלי לתשלום חד פעמי והוא שמר את פרטי האשראי והמשיך להשתמש בחשבון שלי. אני פוחד שאין לי קייס כי אני נתתי לו את הפרטים.
אפרט קצת יותר-

לפני כמה חודשים התיידדתי עם שכן מהבניין, אחרי שבילינו קצת זמן ביחד הוא שיתף אותי שהוא קצת בצרות, אז עזרתי לו במה שיכולתי, מגורים אוכל וכדומה, וגם בשלב מסויים נתתי לו את האשראי שלי כדאי שימלא את חשבון הרב קו שלו. לאחר שנותק הקשר בינינו גיליתי שמישהו משתמש באשראי שלי (כ17 אלף שקל נעלם מהחשבון). אחרי שהתלוננתי במשטרה העקבות הובילו אליו, ומסתבר שהוא אפילו שיקר לי לגבי השם שלו, הוא הציג את עצמו כעידן כששמו האמיתי מייק, ומסתבר שיש לו כמה שמות בדויים שהוא משתמש בהם. והוא טען מול המשטרה שאני נתתי לו את הכרטיס, ושיש לו הוכחות לכך. מאז מטרטרים אותי בין חברת האשראי, לבנק ולמשטרה, כשבעצם אין תשובה ברורה ולטענת החוקר שחקר אותי (מחברת האשראי cal) אני בבעיה כי אני נתתי לו את פרטי האשראי ביוזמתי. בתקופה שהוא התארח אצלי נעלם לי גם כרטיס נוסף ות.ז ואני כמעט משוכנע שזה הוא (סימפל 1+1) מה עושים במצב כזה? תודה
חייב
01/07/2019 18:55
האם הגיוני שלאחר תשלום של 100 אחוזים לנושים לאחר הגעה להסדר של הנאמן.
אצטרך לשלם 122000 מכיסי לנאמו ועוד שכר אחזקה?
יהונתן
30/06/2019 14:57
1. אם א' נתן צ'ק לב' וב' העביר-הסב את הצ'ק לג', ולאחר מכן ב' לא סיפק את השירות לא' (כשלון תמורה). האם כדאי לא' לבטל את הצ'ק? אם ג' יתבע אותו על הצ'ק, האם תתפוס טענת כישלון התמורה שהיא מתייחסת לב' שאינו בין הצדדים בהתנגדות זו?

2. האם אפשר לפתוח תיק הוצל"פ שטרות גם על צ'קים שעדיין לא חזרו ע"י הבנק, כאשר צ'ק ראשון כן חזר, ובעל הצ'קים הודיע לזוכה שגם הצ'קים הבאים ללא כיסוי? חשבון הבנק של בעל הצ'קים אינו מוגבל.

תודה
הילה
30/06/2019 13:58
צהריים טובים

יש לי בעיה עם משכנתא והבנק... מקווה שעורך דין מטעמכם יוכל לתת ייעוץ בנושא.

קנינו בית יד 2 (8 שנים) שהתחילו תהליך רישום מבית משותף לטאבו (או משהו כזה) ובגלל המצב הזה בבנק טוענים שלא ניתן לרשום הערת אזהרה ובהתאם לגרור את המשכנתא - במקביל הקבלן (החברה המשכנת) טוענים שזה תהליך ארוך מאוד ואין טעם לחכות וושהם כן יכולים לרשום הערת אזהרה לקבלת משכתנתא.. איך ניתן להתמודד עם המצב הזה?

כבר לקחנו לפני תחילת התהליך משכנתא על הבית החדש ועכשיו אנחנו רוצים לגרור את הקיימת לבית הזה אנחנו חייבים את הכסף והבנק מציע לשים את הכסף של הגרירה בפיקדון מה שלא אפשרי מבחנתנו..

מדובר על טאבו רחובות אם זה רלוונטי
א
29/06/2019 09:18
מהם התהליכים שצריך לעבור על מנת לצאת מהארץ לאחר הדיון על ההפטר ולפני סיון התשלומים שנקבעו בו.
איילת
24/06/2019 09:29
רציתי לדעת סדר גודל של עלות הבנתי מהוצל"פ שיש אפשרות לתבוע את הסבא כערב עד שהבן שלו יסדיר את החוב, אני גרושה מ-2011 ומעולם לא קיבלתי מזונות מבחינת הוצאה לפועל מיציתי את כל הסנקציות שניתן לעשות דרכם, לי אין מושג איפה החייב מתגורר אין לי שום מידע עליו, פרט לזה שהוא אברך נשוי לגרושה פלוס ילד ויש להם 2 ילדים משותפים (אולי כבר יותר), הוא רואה את הבנות פעם בשבועיים בימי שישי מסתובב איתן שעה וזהו ובכל שאר הזמן יש נתק. האם ניתן לפתוח בהליך כזה? האם הוא אפקטיבי ומה העלות שלו? תודה .
מאיר
23/06/2019 15:34
הבנק לא עדכן שההלוואה שלי סגורה והוא מופיע בדוח דירוג אשראי.

החוב נסגר למעלה משנה, הערבים עדיין מופיעים כערבים, החשבון עדיין פתוח למרות שסגרתי אותו וכתוצאה הדירוג שלי פחות חיובי ממה שאמור להיות.

אני אפנה לבנק ואטפל בזה אבל השאלה האם יש פיצוי מוגדר בחוק בגין טעיות שכאלו?
(לצורך העניין אם צ'ק חוזר באשמת הבנק יש פיצוי מוסכם..)

תודה
דוד
20/06/2019 13:15
שלום,
השבוע גיליתי שעשו לי עיקול בחשבון של 1200 שקל.
אחרי אין סוף טלפונים הבנתי שזה הגיע בעקבות דוח חניה ממרץ 2018 של עיריית תל אביב שלא שולם.
הגעתי לעו"ד סנדרוביץ שאליו הועבר המקרה לטיפול וכשאמרתי להם שלא ידוע לי על הדוח הם אמרו לי לאיזה כתובות זה נשלח (השיחות מוקלטות) שלחתי להם תמצית מרשם אולוסין על מנת להוכיח להם שהכתובת למשלוח דואר היא הכתובת של ההורים שלי ושזה מעודכן מ 2017 (חצי שנה לפני הדוח) ושלכתובת הזאת הם לא שלחו.
הם לא מוכנים להוריד את העיקול עד שלא יבררו את העיניין (שלטענתם יקח מעל לחודש) למרות שהם יודעים שלא הגיע אליי הדואר ניסיתי לפתוח חשבון בנק וסורבתי בגלל העיקול.

מנסה להבין אם זאת התנהגות תקינה, האם יש לי מה לעשות עם עוגמת הנפש הזמן והלחץ שנגרמו לי בגלל טעות של העירייה והמשרד עו"ד המטפל?

תודה מראש
שלמה
18/06/2019 12:24
שלום עורך דין נכבד,

לפני כעשרה חודשים נתתי צ'קים שלי לחבר עבור שכר דירה. (אותו חבר רק יצא מהכלא ולא יכול היה להוציא צ'קים)

הסיכום בינינו היה כי אל מול כל הפקדה של בעל הדירה הוא יחזיר לי את התשלום.

בחודש השלישי ראיתי שירד התשלום בצ'ק אך החבר לא ענה להודעות ונעלם.

בלי לחשוב פעמיים ביטלתי את כל הצ'קים. יש לציין כי למעט הצ'קים שלי, לא הייתי צד להסכם בין החבר לבעל הדירה, לא הייתי ערב וכדו'

לאחר כחודש קיבלתי טלפון מבעל הדירה בה הוא סיפר לי כי הבחור נעלם והוא רוצה את הכסף שלו. אמרתי לו כי יש לו חוזה ועל פי החוזה אם הופר מותר לו לזרוק את כל הדברים מהדירה ולהשכיר אותה מחדש. אני לא רואה שום סיבה שאני צריך להמשיך לשלם על משהו שאני (וגם לא לחבר) מקבלים תמורה בעדו. הוא התחיל לאיים ונפרדנו כך.

לאחר שלושה חודשים ביום בהיר אחד קיבלתי טלפון מהבנק בו הודיעו לי כי קיים צו עיקול לחשבון מהוצאה לפועל בחיפה.

מבירור קצר נודע לי כי בעל הדירה בעזרת עורך דין פתח תיק נגדי בלשכת הוצאה לפועל. בתיק הוא תובע חודשיים של שכר דירה + צ'ק ביטחון + הוצאות וכו'

אחרי שקיבלתי את הפרטים התגלה כי את המסירה הוא ביצע בכתובת עתיקה שלי וכי השליח שיקר בהיתחייבו כי מסר לי ביד ווידא שזה אני. מאז התנהל נגדי התיק והתקבלו לא מעט החלטות, עיקול רכב, חשבון וכו', כל זאת כשאני לא יודע מזה כלום. (בעל הדירה עדיין, 6 חודשים אחרי, כל חודש מפקיד צ'ק שלי שחוזר, על אף שאני בטוח שהדירה מושכרת לאחר)

מיד שכגיליתי את כל זה הגשתי התנגדות להוצאה לפועל שהעבירה את התיק לבית המשפט, בניין ליד. המעבר לקח חודש! (כשאני כל יום מתקשר לבדוק מה קורה עם זה) ביום שהתקבל התיק בבית משפט קבע השופט עיכוב הליכים וכמה ימים אחרי ביטול הליכים. עד שגלגלי הצדק העבירו את הביטול לבנק הכסף כבר עבר לקופת בית המשפט.

בעוד שלושה שבועות צפוי המשפט והנה השתחרר החבר מהכלא (בפעם השניה)

עכשיו צריך להחליט איך פועלים, האם הולכים למשפט או מנסים להגיע לפשרה מול העורך דין כשהחבר כבר חי וקיים. באיזו דרך סביר יותר לצמצם נזקים. מתוך הבנה כי עד שהחבר יחזיר את מלא הסכום יקח הרבה זמן וככל שהסכום יהיה קטן יותר – כך ייטב.

תודה מראש
בני
18/06/2019 10:53
שלום. אם אחי היה גר אצלי והכתובת שלי רשומה עדיין בת. ז שלו והוא מקבל הוצאה לפועל יכולים לבוא עליי לקחת לי משהו לצורך העניין הוא נכנס ויוצא מהבית סוהר אין לו שום קשר לכתובת שלי למעט שלושה חודשים בהם ניסיתי לעזור לו בשנה שעברה והסכמתי לשם כך שירשום את הכתובת שלי כדי שיהיה לו יותר קל להסתדר. הבעיה שעכשיו הוא לא מסכים לשנות את זה ואני מקבל ים של מכתבים מאיזה עורך דין של איזה בנק דרך הוצאה לפועל וביטוח לאומי על חובות מה לי ולזה אם זה ייגמר במכתבים אהלן וסהלן אני חושש שיום אחד ידפקו לי בדלת השאלה היא אם אני מוכיח שהחייב לא גר פה זה יעזור לי ובכלל איך אני מוכיח דבר כזה?
: עבור אל עמוד
 
close