פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law | עמוד 2

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

ל.י
09/09/2019 18:58
שלום לכולם, לקראת סיום חוזה שכירות בתל אביב גילינו שיש סעיף אופציה אוטומטית בחוזה. איחרנו את המועד הנקוב (יש להודיע חודשיים מראש בכתב וגילינו את זה קצת יותר מחודש לפני סיום החוזה). בעל הדירה (חברת ניהול) מתעקש על הישארותנו בדירה למרות שהודענו לו יותר מחודש לפני , יש לציין שהודענו לו גם בע״פ במספר מקרים שאנחנו לא ממשיכים אבל לא בכתב והוא לא יידע אותנו שאנחנו צריכים להודיע בכתב. התיעצתי עם עו״ד והבנתי שיש לנו סיכוי טוב לנצח בבית משפט בגלל ניצול של תום לב וניצול עמדת כח. עם זאת במידה ונפנה לבית משפט בעל הדירה מאיים להפקיד צק ביטחון על סך 50 אלף שקלים. האם מותר לי במקרה כזה לבטל את הצ׳ק ביטחון? איך הייתם מייעצים לנו להתקדם מכאן? עורך דין עבר לנו על החוזה והחוזה אכן דרקוני אבל קביל. אין לנו אפשרות למצוא מחליפים כי בעל הדירה לא משתף פעולה ומערים קשיים ומבריח לנו שוכרים פוטנציאלים. תודה רבה!
רגינה
05/09/2019 16:31
למי שהיה בהליך פשיטת רגל כאדם פרטי, שילם את החוב והתיק פשיטת רגל נסגר. כמה זמן יש הגבלות בבנק? מתי יוכל להזמין כרטיס אשראי, מתי אפשר יהיה לקבל מסגרת?
ואם רוצה לקנות בית עם בת הזוג האם זה עלול להווה מכשול בלקיחת הלוואה? חשוב לציין שהבן אדם עובד בעבודה מסודרת עם שכר ממוצע של 8-9 אלף נטו כבר המון המון שנים.
תודה מראש!
ליאורה
03/09/2019 11:16
ד. תבעה את ח. בבית דין לענייני משפחה כידועה בציבור, השופט פסק כי אין עילה להיותה ידועה בציבור, אבל יש עילה לתבוע מח. כספים רבים ש-ד. נתנה לו שכן מחומר הראיות עולה כי ח. עשק את ד. במירמה, ובכך גזל ממנה מעל חצי מיליון ש"ח - העניין עדיין נדון בבית משפט לענייני משפחה, שכן השופט מחכה לחומר הראיות המלא, הכולל העברות כספים של ד. ל-ח. בין היתר ע"י המחאות.

במקביל ח. הגיע להוצאה לפועל ותובע המחאה על סך 14 אלף ש"ח שנתנה לו ד. המחאה זו הינה חלק מהראיות במשפט המתנהל בבית דין לענייני משפחה.

ד. הגישה בקשה להוצאה לפועל לדחות את ההליכים נגדה עד שיתברר העניין בבית משפט לענייני משפחה.

ההוצאה לפועל העבירה את העניין לבית דין השלום.

ד. קיבלה זימון למשפט אודות ההמחאה שהגיעה להוצאה לפועל.

בפועל - המחאה אחת נידונה בשני משפטים שונים, האחד בבית דין לענייני משפחה (משפט שמתנהל כשנה), השניה בבית דין השלום - דיון ראשון יהיה בסוף החודש.

האם זה חוקי לדון באותו נושא - בשני משפטים שונים?
כלומר, מה אם בבית דין לענייני משפחה יפסוק השופט כי ד. לא צריכה לשלם לח. את ה 14 אלף ש"ח, ולעומתו יפסוק בית דין השלום, כי היא כן צריכה לשלם?

בפועל אני רוצה להגיש לבית דין השלום, בקשה לביטול המשפט עקב העובדה כי העניין נדון כבר במשפט אחר.
האם הדבר אפשרי? מקובל?
אשמח לקבל עיצה, איך לפעול מפה?

ההמחאה המדוברת על סך 14 אלף ש"ח ניתנה לח. ע"י ד. ללא שום תמורה (כן, מדובר בעוד אישה שנפלה קורבן לנוכל - לכאורה).
אוהד
20/08/2019 14:34
במאי 2016 התחלתי הליך של פשיטת רגל על סכום של 183 עם עורכת דיין שלמתי לה המון המון הכסף
(ולא עשתה דבר בשבילי)
קבע המנהל המיוחד שישלם 1000 שח סכום הזוי שהייתי גר באילת אבל שלמתי מה לעשות נתנו לי לחיןת באשליה שתוך 18 חודש אני אקבל הפטר
ויצא לחיים חדשים טוב הגענו לדיון לתאריך 2/2018 השופט קבע שעלי לשלם את מלוא הסכום 170 אלף בתחילה רצה 3000 שקל בחודש איך שנה ראשונה איך עורכת דיין אמרה שעשה לי בהדרגה 1000 שנה שניה 1500 שנה שלישית 2000 משהו הזוי

במהלך שנה ומשהו לא שלמתי התחלתי הליך נוסף שוב שלמתי אלפי שקלים לעורכת דיין שתוציא אותי ויחלפו לי שופט אמרו שישלם 800 שקל אבל מזה אומר 800 שקל לשלם את.כל 170 אלף זה יכול לקחת 40 שנה

המנהל המיוחד אחרי שדברתי איתו אמר שעלי לממש את פוטניצל השתכרות שלי במילים אחרות להרוויח מעל 8000 אלף שקל

מה ניתן לעשות בשורה תחתונה כולם נגדי בקופה קיים 17 אלף
אם לנסות להשיג סכום 50 אלף או 60 אלף ולנסות לנהל משא ומתן ולקבל הפטר ללא פשיטת רגל
או פשוט לא לשלם כלום

או להשכיר שוב עו"ד ואולי להתאכזב שוב אלה האם כן הוא מישהו כל כך תותח שיגרום לי להאמין שאין יאוש בכלל

או לשלם
חזי
20/08/2019 12:53
חבר צריך להפקיד המחאה חשובה לחשבון הבנק שלו ואז למשוך את הכסף.

כרגע אין עיקול על החשבון אבל הוא חושש שלאחר יפקיד את ההמחאה הוא לא יספיק למשוך את הכסף ואז אשתו בנפרד תספיק לעשות עיקול בזמן הזה ואז לא יוכל למשוך את הכסף...

איך אפשר למזער סיכונים?
ניצה
20/08/2019 12:35
אני אלמנה. יש לי איחוד תיקים בגלל חובות עבר. במקרה שאנשא האם בעלי יהיה חשוף להליך כלשהוא שנוגע לרכושו וכספיו?
ניצה
20/08/2019 12:35
ראה כותרת
רגינה
15/08/2019 17:55
בן זוג שלי הכריז לפני מספר שנים על פשיטת רגל בתור אדם פרטי. לפני קצת פחות משנה שילם את החוב והתיק נסגר,בוטל עיקוב יציאה מהארץ.הוא כמובן פתח חשבון בנק ונאמר לו שהוא לא יכול להזמין כ"א ולא לקבל מסגרת בחשבון למרות הכנסת משכורת חודשית.רציתי להבין האם יש לתקופה הזאת תוקף? האם באיזשהו שלב הוא יוכל גם להזמין כ"א ולהתנהל כמו כל אדם רגיל.תודה מראש.
טובה
13/08/2019 12:11
שלום,
של מי הכסף שנמצא בחשבון הבנק שלי?
הבנק שלי מתנהג כאילו הכסף שלו. מסרב לבצע העברה מסויימת לצורך השקעה שאני רוצה לבצע. העניין הוא שמי שואל אותם בכלל? זה כסף שלי!

אני כמובן אעבור בנק בהקדם אבל כרגע צריכה לפתור את הסוגיה הזאת, כי חתמתי על חוזה בנוגע להשקעה לפני שלושה שבועות וזה כבר שלושה שבועות שהבנק מסרב לבצע העברה בנקאית של כסף שנמצא אצלי בחשבון.

אודה להפניה לחוקים או תקנות ספציפיים בנושא.
תודה
לילי
08/08/2019 16:21
היי הייתי מעוניינת לדעת מה קורה לחייב שבוטל לו הליך פשר שנ י , כלומר הצו כינוס פוזר ... מה הסנקציות על כזה אדם ?
אין מה לעקל ואין כתובת להגיע - האם מאסר - במידה וכן עד כמה ???
תודה מראש
רחלי
08/08/2019 10:52
שלום,
פניתי לעירייה על מנת להסדיר תשלום ארנונה אחרי שלא גרתי בעיר 7 שנים.
נאמר לי שיש חוב בחינוך ואינם יודעים על מה.

פניתי לחינוך שגם שם לא ידעו להסביר על מה , לאחר בירורים הפקידה מסרה לי שהזמינה איש מחשבים והחוב הוא בגין חינוך ילדי ששהה במעון תחת פיקוח העירייה לפני 11 שנה לדבריה החוב היה 6000 שח וכיום עומד על 16000 שח.

אני זוכרת ובטוחה ששילמתי חודש בחודשו (הרי לא היו נותנים לי להשאיר את הילד במעון אם לא הייתי משלמת).

אשמח לעצתכם, האם יש מה לעשות לצורך טיפול יעיל במקרה של חובות כאלה בעירייה? למי הייתם ממליצים לי לפנות על מנת לטפל בבעייה?

תודה מראש
דימה
08/08/2019 10:48
בוקר טוב

ראיתי שאתם כותבים ומסבירים הרבה על נושא השימוש בצ'קים אבל לא מצאתי את מה שאני רוצה לדעת באתר.

השאלה היא כזאת:

אני ובת הזוג שלי כבר חודש מחפשים דירה, כל בעל דירה שמעוניינים לחתום מולו מבקש צ'קים פתוחים לרשויות, כלומר לרשות המים והחשמל.

כבר הבנו שזה משהו רגיל שעושים בשנים האחרונות. אבל זה עדיין נראה לנו מסוכן. בעל הדירה הרי יכול לשלם את החשבונות של עצמו בגובה בלתי ידוע ולא להחזיר לנו את הצ'קים.

האם יש איזושהי בקרה על הצ'קים האלה?
האם יהיה ניתן לבטל אותם מול הבנק?
ובמידת הצורך, האם משפטית מתקבלות תביעות לטובת בעלי הצ'ק?
אורלי ל.
07/08/2019 09:52
לבעלי יש חובות על שמו (את החובות על שמי, סגרנו לפני כ3 שנים). אנחנו נמצאים עכשיו בתהליך סגירת החובות מול נושים כאשר סגרנו את רוב התיקים ונשארו עוד 3 תיקים.

כדי לסיים את התהליך, חסרים לנו כ15000₪. הבן שלי הציעה לנו לקחת ממנו את הסכום, הסכום קיים אצלו בפק"מ, מבלי שנצטרך להחזיר לו את הסכום.

מצד שני, יש לי אפשרות לקחת הלוואה על הסכום, עם תשלום חודשי של כ150₪.

מצד אחד אני אומרת, אין מחוייבות חודשית או של החזר, אבל מצד שני, אני רוצה שיחסוך לעתיד.

אנו לא יכולים לעשות תהליך של פשיטת רגל והפטר מכוון שאנו בעלי דיור, ויש את הסכנה לאבד את הבית וגם סך כל החובות, לא מגיע למינימום להפטר (סכום החוב נמוך מערך הבית).
גיגי
06/08/2019 11:21
שלום רב,
בידי פס"ד חלוט כנגד חייב (אדם פרטי) בתיק תביעות קטנות מחודש אפריל 2019. החייב "נעלם" ומבירור שערכתי גיליתי שהוא נמצא בהליך פשר וניתן צו כינוס בתאריך 01.4.2015.

האם אני יכולה להגיש תביעת חוב בהתבסס על פס"ד?
אציין כי בטופס 21 בפרטי התביעה רשום "בתאריך צו הכינוס החייב הנ"ל עודנו חייב לי" וזה לא רלוונטי למקרה שלי.
אודה לעזרתכם והנחייתכם.
גיגי
דוד י.
06/08/2019 07:59
יש לי שאלה -אני פניתי לעורך דין בקשר לתביעה של ההוצאה לפועל

אני מחכה כ-שלושה חודשים ועדיין לא עשה כלום בנדון וכמובן שלמתי לו 3000 ש'ח מזומן התקשרתי אליו לבדוק מה קורה בנושא שלי והוא התחיל לגמגם - ביקשתי ממנו שיחזיר לי את הכסף שאני נתתי לו כי אני מעוניין לעבור לעורך דין אחר - האם על העורך דין יחזיר לי את כספי את הבעיה פתרתי בסיוע משפטי - אבקש לדעת אם הוא יחזיר לי את כספי בחזרה?
נ.ד
04/08/2019 10:32
בוקר טוב

תבענו בעל דירה ב2017 זכינו ב5,000 בגלל שהוא הפקיד צ'קים שקיבל עלייהם כסף מזומן , היגענו לבית משפט היא קבעה שמגיע לנו 5000 עיקלו לו את הרישיון רכב , את הרכב , וכו...הוא לא הגיע ללשכת הוצאה לפועל אפילו פעם אחת...אין לו כתובת...והוא עצמאי ככה שלא מזיז לו שעיקלו לו את החשבון בנק...ביתיים נתיק עומד ככה....אין כלום בידי הטצאה לפועל לנסות להוציא את הכסף? הם טוענים שהוא לא רשום בשום כתובת שאפשר להגיע אליו.....שילמנו כסף להוצאה לפועל על העיקולים וכ'ו..........יכולים לסגור את התיק בגלל שאין מה לעשות?
ס.ע
29/07/2019 17:27
כידוע חוב מתיישן לאחר 7 שנים. מחלקת גבייה של רשם החברות טוענים לעצירת הליכי התיישנות בשל כל מיני החלטות פנימיות שלהם שהאריכו להם את המועדים, החלטות שלא פורסמו לציבור, זאת כתגובה לכך שלא עמדו בדרישות היועץ המשפטי לממשלה לביצוע הליכי גבייה של רשות. כיצד ניתן לתקוף את ההחלטה שלא למחוק את החוב? תודה מראש לעוזרים.
ע.ר
29/07/2019 10:44
שלום רב עורך דין נכבד!
אני משכירה לבחור את הדירה שלי כבר שנתיים. בשנה הראשונה עשה לי בעיות על ערבויות ולא הביא לפי החוזה ובשנה השנייה התעקשתי והביא ערבות בנקאית. 3 חודשים לפני סיום החוזה בשנה השנייה הודעתי לו שאני מעלה את שכר הדירה. נתתי לו אפשרות לעזוב את הדירה. בינתיים הביאו גם חברת ניהול לבניין והעלו את וועד הבית. הגיע סיום החוזה והיינו אמורים לחתום על חוזה לשנה שלישית כולל ערבויות. הוא החליט שהוא לא מוכן ערבות בנקאית למרות שכתוב בחוזה וויתרתי לו והסכמתי על צ׳ק בנקאי כולל 2 ערבים. הוא פתאום לא מסכים לחדש את החוזה וכבר גר חודש בלי לחתום על חוזה. הבהרתי לו שאם הוא לא חותם, הוא חייב לעזוב את הדירה. הוא דורש 3 חודשים (זה יהיה 4 חודשים בלי חוזה) והבהרתי לו שאני נותנת לו עד סוף אוגוסט כמובן שהוא חייב להראות את הדירה לשוכרים שאזמין. הוא לא ענה לי ולא נראה שהוא מתכוון לעזוב את הדירה. בינתיים אין חוזה, אין ערבויות ואני חסרת אונים. אם הוא לא ישתף פעולה...מה לעשות? מעוניינת להשכיר את הדירה בספטמבר למישהו אחר
עומר
25/07/2019 11:27
לפני כשבוע כשנכנסתי לחשבון בנק גיליתי שיש לי עיקול על החשבון.
לאחר בירור הבנתי כי מדובר בעיקול של עיריית ירושלים.
כשפניתי לעירייה הם טענו כי מדובר בדוח חניה מלפני שנה וחצי . העניין הוא שלא קיבלתי את הדוח מכיוון שעברתי דירה והדוח נשלח לכתובת הישנה.

א. איך אני מסיר את העיקול? למי אני פונה? חייבים עורך דין בשביל זה?

ב. אני רוצה לערער על הדוח ובעירייה טוענים שלא ניתן כרגע לערער למרות שלא קיבלתי את הדוח . איפה ניתן לבקש הארכת מועד לערעור?

תודה מראש!
בטי
24/07/2019 15:22
אחרי 20 שנות נישואים החלטתי להתגרש כבר כמה שנים שאין אינטימיות כל תקשורת מסתיימת בריב ממש מרגישה שהוא זוחל ממני את כל האנרגיות
ה"בעיה" שיש לנו הלוואות מהבנק כ300 אלף שקל
ככל הנראה הכל ייפול עלי (הוא כרגע לא עובד ולא נראה שיש משהו באופק)
למזלי להורי דירה שהם משכירים והציעו לי לגור בה כשיגמר לדיירים החוזה עוד כ3 חודשים
יש לי בת סטודנטית שאני עוזרת לה לשלם את הלימודים 2000 שקל בחודש
עוד בן תיכוניסט עם נכות ובת קטנה
איך אפשר להגיע להסדר מול הבנק ? מה המשמעות של הסדר חוב ? הבנתי שאין מסגרת ואין אפילו כספומט? לא מעיזה לבקש עוד עזרה מההורים אחרי שנותנים לי לגור בדירה
דבר שני זה אומר שהבת הקטנה תהיה רחוקה מבית הספר שלה ואצתרך למצוא עזרה מי יוציא אותה פעמיים בשבוע (שאני עובדת יום ארוך) וגם לשלם לצהרון 900 שקל כי לא תוכל לחזור לבד הביתה ולהשאר לבד
אני עובדת משרה מלאה מרוויחה 7000 ש"ח ויש לי עוד נכות של הבן 3000 ש"ח (ולכן גם לא יכול לצאת לעבוד למשל)
איך מסתדרים?
: עבור אל עמוד
 
close