פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law | עמוד 5


מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

אור
24/11/2019 10:11
ועד הבית גבה מאיתנו 12 צ'קים, לאחר כשבעה חודשים, התקשרו אלינו, סיפרו שהם איבדו אותם, ולכן יש לנו חוב אצלם על סך 2000 שקל.
הם באו אלינו בטענה שלא שמנו לב שלא הפקידו את הצ'קים, ואנחנו חייבות לשלם. זה אומר: ללכת, לבטל את הצ'קים, ולהכנס לברוך חיוב של 2000 שקל גם אם בתשלומים.
הם לא שמו לב שהצ'קים שלנו נעלמו, לא הודיעו לנו בזמן, לא שמו לב שהכסף לא הופקד. פשוט נחתו עלינו ביום בהיר עם ההודעה הזאת והחיוב הזה. (מאז הנחיתה הזאת לא הפסיקו טלפונים, הודעות, והגעה ישירות אלינו הביתה ללא התראה מוקדמת.)
האם יש לנו על מה לתבוע אותם? האם החוב שנוצר הוא עלינו, או עליהם? מה עושים הלאה?
גיא
20/11/2019 17:50
שלום חברים,

עובד בחברה שפשטה רגל ופורקה, לא נתקבלה משכורת על חודש שלם.

תלושי שכר לא ניתנו גם בחודשים שקדמו להליכי פשיטת רגל - בלאגן.

רו"ח לא יכול לשחזר ללא אישור הלקוח,
בעלי החברה המפורקת / הלקוח לא ניתן להשגה,
וגם אם כן סיכוי קטן שיתן אישור.

מה ניתן לעשות?

בביטוח לאומי טוענים שלא ניתן לשחזר,
הכונס הרשמי טוען שלא יכול לעזור.

תודה לכולם!
רמה
16/09/2019 08:24
אני בפשיטת רגל ואני מחזירה כל חודש 800 ש"ח החוב שלי הוא כ45 אלף שקל.

האם יכולים להגדיל את חובי במידה ואגדיל את הכנסותי?
אני שוקלת לעבוד כעוסק זעיר בתחום הפסיכולוגיה.-איבחונים באופן פרטי.
רונית
19/11/2019 14:22
היי
סליחה על השאלה, איך ועם מי עשית פשיטת רגל, האם לקחת עו"ד?, כמה זמן זה לקח כל ההליך?
אלי
17/11/2019 21:16
הוכרזתי כפושט רגל במהלך 2017 , הכונס ובית המשפט מאפשרים לי להתפרנס מעסק עצמאי, בשנת המס 2018 בעודי פושט רגל שילמתי מקדמות מס בהתאם במועדם ובאחוז שנקבע ע״י שלטונות המס, ברם עם הגשת הדוח השנתי למס הכנסה התברר כי שילמתי ביתר ולכאורה מגיע לי החזר, האם אני זכאי להחזר? האם מס הכנסה יכול לקזז מחובות שנרשמו לפני הכרזתי כפושט רגל ? האם הכונס יכול לשים יד על כספים אלו לטובת קופת הכינוס ?
תום
17/11/2019 13:32
מעבר למדינה שמציפה אותי בתשלומים, שירותים שכל אחד מנסה לגנוב אותי ודוחף אותיות קטנות, הנה מקרה קטן מתוך כמה עשרות שנתקלתי בהם לאחרונה.

חברת ניכיון , שנותנים לי שירותי ניכיון לסליקת כרטיסי אשראי, כי חברת האשראי מהגדולות בישראל (לא אגיד את שמם מחשש לתביעות וכו') הנכבדים מסכימים לספק לי תשלום רק בשוטף +60 (??!?!?)

לאחר שחברת הניכיון אשראי חייבה אותי מספר פעמים ללא ידיעתי על עמלות מגוחכות שלא צויינו על ידם (עלות הקמה, עלות חודשית, אחוז מהברוטו לשינוי תאריך העברת כספים, ועוד ועוד), והוחבאו באותיות קטנות, החלטתי לעשות מעשה ולהתנתק.

לאחר ההתנתקות, הודיעו לי מטעמם שהניכיון למחזור סליקה הקרוב לא יגיע כפי שאמור לאחר שבועיים, אלא 60 יום לאחר תום השבועיים האלה, מסיבה שאני כבר לא לקוח שלהם וזה מה שיש.

אז אמרתי אוקיי, בוא נגיד שאני ממשיך איתם כדי לקבל את המחזור הנוכחי ואז להתנתק כאשר אין להם כספים כדי לכבול אותי - תשובתם הייתה זה שעד שאין עשרות עסקאות חדשות אין לי בעצם דרך להתנתק מהם תוך קבלת כל הכספים שלי.

במילים אחרות, אתה לקוח שלנו או שהמחזור החודשי שלך נשאר אצלנו, ובהצלחה עם התשלומים השוטפים שלך בעסק ולך תמצא פתרון לשלם אותם.

מישהו מכיר / נתקל בנוכלות דומה / יודע לעזור בנושא?
אורי
17/11/2019 11:05
אדם נמצא במסגרת איחוד תיקים בשל חובות של מעל 100,000 ש"ח. משלם כ- 300 ש"ח לחודש לתיק איחוד. לאחרונה קיבל הצעה מאחד הנושים לסגור את החוב שלו (שעומד על כ- 20,000 ש"ח) בסכום של 2,000 ש"ח. האם מותר לו להיענות להצעה של אותו נושה? זה יפגע באיחוד התיקים או באופן אחר בחייב?
אלי
17/11/2019 09:08
היי,

שמי אלי... אני בן 33, נשוי , יש לי 2 בנות קטנות , אריאל – 7 , ועמית – תכף בת 4. ויש לי חוב של 80 אלף שקל למנהרות הכרמל...
רציתי לשתף שאני נואש.. אני לא מבקש כסף ... חלילה.. אלא רק עזרה.. מכל מי שיכול...
לפני כמה שנים ... נסעתי במנהרות הכרמל באופן יומיומי לעבודה שלי וחזרה, אני גר בטירת הכרמל ועבדתי בקרית ים, כך שכל יום הייתי נכנס מחוף הכרמל ויוצא בצומת הצ'ק פוסט...
לא אשקר, מטבעי אינני אדם מסודר.. הכל אצלי בבלאגן אחד גדול, נולדה לי ילדתי השנייה , אמא שלי חלתה בסרטן והעסק שלי הפסיד המון כסף... מה לעשות... החיים קשים... אבל על כל זה התגברנו.

לעניינינו , היה לי מנוי במנהרות הכרמל, ואיתו השתמשתי קבוע, שוב, באופן יומיומי.. אך מאחר שהיו לי בעיות בבנק , הכרטיס שלי הוחלף לכרטיס דיירקט – כזה שיורד במקום עם כל חיוב.

אני ( באשמתי !!! ) לא עדכנתי את מנהרות הכרמל... והמשכתי לנסוע ... כל יום.. הלוך חזור.

אחרי כמעט שנה, עצרו אותי בצד... אמרו שהמנוי שלי לא בתוקף ויש לי חוב מאוד גדול.. התקשרתי לברר.. אמרו שכן.. יש חוב של משהו כמו 50 אלף שקל... אמרו תכתוב מכתב למנכ"ל.. ויחזרו אליך... ברור שאף אחד לא חזר אליי.. ושוב... היו לי מספיק צרות כדי להתעסק בדברים אחרים.. וכך עבר המון המון זמן. ונחשו מה.. פתחו נגדי תיק בהוצאה לפועל , עיקלו לי את חשבון הבנק , עיקלו לי את המשכורת (כן.. לקחו לי 2000 שקלים מהמשכורת הענקית שלי.. קצת פחות מ6000 שקל).

ניסיתי לגשת לעורכי דין. אך כל עורך דין שדיברתי איתו ביקש לפחות 6000 שקלים לפני מע"מ... סכום שבאמת.. אין לי ... אז ניסיתי.. בדרכים אחרות.. ניסיתי דרך תוכנית הכל כלול.. דרך הצינור.. דרך רדיו חיפה.. דרך גדי ולצ'נסקי .. סמיון היחיד שהסכים להיפגש איתי.. לעשות איתי סרטון , שאף הגיע ל50 אלף צפיות.. אבל אף אחד לא דיבר איתי , פנה או ניסה לעזור.

הגשתי בקשה לוועדת ערר.. לא היה לי מושג שיש דבר כזה, כשהלכתי למשרדים התפעוליים של מנהרות הכרמל אמרו שיכולתי בעבר לפנות אליהם... אבל המועד עבר... בכל זאת שלחתי להם מכתב... ולשמחתי הם הסכימו לענות לבקשה שלי ולדון בתביעה... אמרו שמוכנים להסיר את העיקולים על המשכורת ועל חשבון הבנק.. רק אם אשלם את סכום הקרן בלבד.. ז"א סכום הנסיעות... שהינו 4700 שקלים... (הם דורשים 80 אלף...זה סך החוב)... לצערי.. אין ברשותי כזה סכום , בטח לא אחרי שלוקחים משהו כמו 2000 שקלים מכל משכורת שלי.. אבל שילמתי.. בתשלומים.. חודש אחרי חודש. עם כל עיקול.

יום הוועדה הגיע, סיפרתי את המקרה הנ"ל .. הגעתי בתחושה שהם בצד שלי.. שהם מנסים לעזור לי... לשמוע את מה שיש לי להגיד... שחוב של 4700 שקלים לא יכול להגיע ל80 אלף שקל !!! והכל שוב.. לפי חוק. אני מחכה חודש להחלטה. ושם מצויין –
- לא יכולים לדון בתיק שלי כי עבר הרבה זמן.

- זה כביש אגרה ומי שנוסע בו צריך לשלם.
- אני צריך לשלם למנהרות הכרמל הוצאות בסך 50 שקלים.
שירי
13/11/2019 12:46
במרץ 18 אדם נסע ברכב שלי בנתיב המהיר ולא דיווח לי על כך.
לדבריהם נשלחה חשבונית בדואר רשום לכתובת מגורים שרשומה בת.ז שלי וכנראה שאימי לקחה אותה אך זה לא הגיעה לידי.
בפברואר 19 שיניתי את כתובתי במשרד הפנים. וביולי 19 וספטמבר 19 נשלחו מכתבים לכתובת הישנה ולא לכתובת הרשומה במשרד הפנים.
שלחתי מכתב למשרד עורכי הדין והם מוכנים לצמצם לי את החוב מ612 ל512 אך לא מעבר לזה.
מה ניתן לעשות ?
האם לשלוח בקשה להפחתת החוב בגלל שמשרד עורכי הדין לא שלח לכתובת הנכונה ? או לשלם את הסכום וזהו?
תודה רבה.
ערבות על שכר דירה
06/11/2019 23:31
לפני כמה שנים חתמתי ערבות על חוזה שכירות של אח שלי באותה תקופה נכנסתי לחובות בהוצאה לפועל היום לאחר 5 שנים אני עומד לסגור את כל החובות מלבד החוב של הערבות של אחי האם עדיין יהיה לי עיכוב יציאה מהארץ?
יוליאנה
05/11/2019 11:16
בוקר טוב

נתתי צ'ק ביטחון בלבד למוסך. כעת יש לנו מחלוקת על גובה התשלום שאני חייבת להם לאחר השתתפות הביטוח. הם החליטו פשוט לפדות את הצ'ק ללא אזהרה, למרות שהסכום עליו גבוה פי 3 בערך מהסכום שהם טוענים שאני חייבת להם. כמובן שצ'ק כזה גדול חזר מסיבות אכמ.

האם הם יכולים לממש אותו בהוצאה לפועל, למרות שהסכום גדול בהרבה ממה שאני חייבת להם כביכול? מה האפשרויות שלי במקרה כזה?
סנדרה
04/11/2019 12:51
היי..יש לי שאלה לעורך דין
דוד שלי בם 80 שהיה עצמאי כל חייו לא הפריש לפנסיה
עבר אירוע מוחי לפני שנתיים ונאלץ להפסיק לעבוד בגלל בעיות רפואיות (יש לו איבוד זיכרון ובעיות ראייה)
יש לו חובות מהלוואות ישנות לבנקים ולכרטיסי אשראי סך של כ 100 אלף שח ולכן נאלץ למצוא עבודה כשומר.

הוא משלם כל חודש 4000 החזר לבנקים השונים.

בזמן האחרון יש לו קושי לעבוד ויאלץ להפסיק או להוריד משמרות

השאלה איך ניתן להגיע להסדר חובות או פשיטת רגל בכדי להקל על המצב?

אין לו רכוש כלל.

מקבל 2500 דמי זיקנה
דור
04/11/2019 10:56
אני נמצא כבר שנתיים פלוס באיחוד תיקים בהוצאה לפועל במסלול של ה3 אחוז עם חשבון מוגבל ולא יכול להוציא אשראי וכלום(זה לא מה שמפריע לי) משלם כל חודש 1900 שקל וזה נהיה לי כבד ביקשתי כמה פעמים מהעורך דין שלי שיוריד לי את הסכום ל200 שקל והוא מתעקש שאני ישאר במסלול שאני נמצא היום וניראה לי הוא הגיש פעם אחת בקשה והרשם לא אישר מה הסיבה יכולה להיות שהוא לא מאשר? אני תמיד משלם בזמן

אני לא מחפש עורך דין( יש לי למרות שאני לא מרוצה ממנו)

אני מחפש פתרון איך להוריד את הסכום שאני משלם היום למשהו יותר נורמלי שיתן לי לנשום קצת
עודד
04/11/2019 09:34
במעמד חוזה של שכירות דירה בעל הבית מבקש 5 צ'קים ביטחון פתוחים לצורך תשלום מיסים חשמל, מים, ארנונה וכו' במידה ויהיו בעיות , בנוסף 2 ערבים שכל ערב ייתן צ'ק ביטחון נוסף על הדירה של 13 אלף ש''ח כל צ'ק. כמובן שאלו רק צ'קים ביטחון ולא נעשה בהם שימוש רק במידה ונוצרת בעיה .
מדובר ב3 חד' 85 מטר ללא מעלית וללא מחסן האם יש הגיון בחוזה ובתנאים האלו ?
האם נהוג לבקש כאלו דברים על דירה כזו ?
יניב
31/10/2019 12:50
שואל בשביל מכר - הגיע אליו מכתב הוצאה לפועל מחברת פלאפון בעקבת חוב מסוג "עוקץ המתנות".

כשהצטרף לפלאפון, הנציג דחף לו "מתנות" שכלל לא היה מעוניין בהם (אוזניות, רמקול) אך הבטיח לו שמדובר במתנות בחינם לחלוטין ("תן אותם לקרובי משפחה, זה בחינם"). בחוזה כמובן כתוב שהמתנות בעלות חודשית וכו'. כשעזב את פלאפון, קיבל דרישת חוב על המתנות הללו.

גובה ההוצל"פ כרגע 2500 ש"ח. הוא מעוניין להגיש מכתב התנגדות וללכת למשפט. עקב פסקדי דין קודמים ופרסומים בתקשורת נגד חברת פלאפון, האם קיים סיכוי סביר לזכות במשפט למרות החוזה החתום? האם אפשר לטעון לחוזה שנחתם במרמה/הטעיה וכו'?

במידה והוא זוכה, האם פלאפון תיאלץ לשלם גם על הוצאות המשפט ושכר טרחת עו"ד? יש כאן עורך דין מאיזור כ"ס שיוכל לייצג?

תודה
אירנה
31/10/2019 12:41
נכנסתי לדירה לפני שנה, החוזה שלי תכף נגמר עוד שבועיים.
במעמד החוזה נתתי לבעל בית צ'ק שרשום עליו ערבות בלבד. הוא ביקש מזומן, טען שערבות צריכה להיות מזומן. אז אמרתי לו שאני בחודש הבא אביא לו את הערבות ואת השכירות ביחד. יש לי את זה אפילו מוקלט בשיחת טלפון. אני לקחתי הלוואה מהעבודה כדי שיהיה לי לתת לו, ובעצם החלפנו, אני לקחתי אליי את הצ'ק ערבות, והוא קיבל את המזומן במקומו. עכשיו אני שבועיים לפני סיום החוזה, הזכרתי לבעל בית על המזומן שהוא צריך להחזיר לי, והוא טוען שאני לא נתתי לו כלום, למרות שהשמעתי לו את השיחה המוקלטת, שבה הוא דורש מזומן לערבות ושאני בדרכי אליו לתת לו את הכסף. הוא אומר שברגע שהוא משכיר את הדירה שאני נמצאת בה, הוא מחזיר לי הכל, וכשאני שואלת אותו, "את הערבות שלי?" הוא עונה לי שהוא לא יודע והוא לא זוכר. אני רוב היום בעבודה ולא יכולה להראות את הדירה לכל דייר בכל זמן שהוא רוצה, גם על זה הוא כועס עליי. אומר שבקצב הזה הוא לא יצליח להשכיר את הדירה, זה כאילו משתמע לי ממנו שאם אני כביכול לא מצליחה למצוא לו דייר, הוא לא מחזיר לי את הכסף.
אני ממש מפחדת שהוא לא יחזיר לי את הכסף, הבן אדם אטום, לא מוכן להקשיב להיגיון, אפילו לקול שלו בהקלטה של השיחה הוא לא מאמין. אנשים שדיברתי איתם אמרו לי לפנות לבית דין לתביעות קטנות, האם זה צעד לעשותו עכשיו או לחכות עד לסיום גמר החוזה? החוזה נגמר ב10.11.19
ליטל
30/10/2019 13:36
צריכה את עזרתכם!

אנו קבוצת הורים שרשמו את הילדים לגן ונתנו צ'קים לכל השנה (נותרו עוד 10 חודשים), בעלת הגן טוענת שהיא בהליך פשיטת רגל ושהיא נתנה את הצ'קים לפורט צ'קים ובתמורה קיבלה כסף. את הגן היא מכרה למישהו חדש שנכנס לתמונה והוא מבקש מאיתנו שוב פעם תשלום לחודשים שנותרו.

א. האם יש לי דרך להציל את הצ'קים הללו? (לצערי השארנו את השורה של ה"לפקודת ___" ריקה)

ב. האם זכותו של הבעל הגן החדש לבקש שוב פעם תשלום על כל השנה בטענה שבעלת הגן פושטת רגל ושאותם צ'קים נפרעו ושהוא לא קיבל אותם?

ג. סליחה על הבורות אבל מה המומחיות של העורך דין שאני צריכה לפנות אליו? אני לא מהעולם הזה.. נזקין? פלילי?

אודה ממש לעזרתכם מדובר ב50,000 שקל ואנו הורים צעירים ולא יודעים מה לעשות!
ריטה
29/10/2019 11:51
שלום לכם

רציתי לדעת האם יש לכם עורך דין במשרד שמכיר את ההליכים החדשים של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, שכן אני מחפשת מישהו שבקיא מאד בחוק, בגלל בעיה שיש לי עם סעיף חוק "חסר" הנוגע לנהלי העבודה מול המוסד לביטוח לאומי, וברצוני להגיש ערעור על החלטה שניתנה בתיק שלי (עורך הדין שמייצג אותי אינו מכיר את החוק מספיק ואני לא ממש סומכת עליו לצערי הרב, אבל זה סיפור אחר).

האם יש לכם איך לעזור?
גלי
22/10/2019 13:21
בתחילת החודש הוטל עיקול על חשבון הבנק שלי (בסוגריים אציין שזה הגיע בהפתעה גמורה, ובדיעבד התברר כי המסירה של מכתבי ההתראה כנראה לא היתה תקינה)
יצרתי קשר עם מי שצריך, פעלתי בדיוק לפי ההוראות שקיבלתי, הגעתי עם המזכירה להסכם בע"פ של הפקדת סכום מסויים, הורדת עיקול, והסדרה של הו"ק לשאר החוב

ההפקדה בוצעה מיידית

החשבון עדיין מעוקל!

כלומר, לאורך כל תקופת החגים לא יכלתי לעשות שום פעולה בחשבון, לרבות משיכת כסף שנמצא בו!
במקביל לזה, נוספו התרוצצויות שלי לבנק כדי להסדיר את ההו"ק כמו שהתחייבתי, וכן למשוך כסף, כשכל פעם אני מקבלת תשובה שקיים עיקול על החשבון ולא ניתן לבצע את הפעולות, וכן ניסיונות רבים לדבר עם הגורם המעקל (המזכירה לא נמצאת, עסוקה, בישיבה, משאירים לה הודעה ולא חוזרת, אני זאת שמתקשרת שוב לבדוק מה קורה, מחכה בטלפון עד שהיא תתפנה אלי...) כששוב ושוב אני מקבלת את התשובה ש"תוך כמה ימים" זה מסתדר ועוד היום הם שולחים בקשה להסרת העיקול (מזכירה: מתחילת אוקטובר!)

האם באמת לוקח 3 שבועות להוריד עיקול מחשבון? במידה ולא, האם קיימת לי עילה לתביעה? ואם כן - איזו?
עדן
22/10/2019 12:09
יש לי חברה שנשואה לה ולבעלה יש ילד משותף בן 12 ועוד תינוקת בדרך.

בעלה לפניה היה נשוי התגרש עם ילדה אחת ובמשך השנים צבר חובות של מזונות מול ביטוח לאומי לאישה הראשונה.

עכשיו השאלה היא כזאת : יש מצב שהחברה שלי לא תקבל את שלושת החודשים חופשת לידה שמגיעים לה מביטוח לאומי עקב החוב של בעלה מול ביטוח לאומי?

ז'א הם יקחו לה את מה שמגיע לה לטובת החוב של בעלה?

לי אישית לא נשמע הגיוני אבל אשמח לשמוע ממי שמכיר את החוק או חווה או שמע..
תודה
איילת
22/10/2019 12:07
שלום רב, שתי שאלות בשם אישה שאני מלווה. 1.לאישה חובות בסכומים גבוהים, הגיעה להסדר עם הוצל"פ וכעת משלמת סכום חודשי קבוע. לאחר מספר חודשים ששילמה בוטל העיקול על משכורתה. שאלתי היא האם כעת שאין עיקול על חשבון הבנק והמשכורת היא יכולה לחסוך את כספה בבנק?

2.יש לה צו איסור יציאה מהארץ לעד. האם ניתן לפנות בשלב כלשהו לבית משפט עצמאית לבקש הסרת צו זמני לשם טיול בחול או שנדרשת פניה מעו"ד?

תודה לעונים
: עבור אל עמוד
 
close