חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (6) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 6 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

02/12/2018 10:20
לפני 3 שנים ניגנב לי פיקס צ'קים, ביטלתי את הפנקס והתלוננתי במשטרה.

לפני שנה הופיע אחד הצ'קים ונידרשתי לשלם 30000 ₪.

כמובן סורב, עבר להוצל"פ ואח"כ לבית המשפט ובסוף התהליך בית המשפט קבע שאני לא אחראי לצ'קים.

בשבוע האחרון הופיע צ'ק נוסף כבר עם דרישה של עורך דין ותיק הוצאה לפועל לתשלום (50000₪).

ביקור לטיפול בעניין בהוצל"פ התברר שיש צ'קים נוספים על סך כולל של 230000 ₪ כולם מאותו פנקס כמו הצ'ק הראשון מלפני שנתיים.

שאלתי:
האים יש דרך להחיל את החלטת השופט מהצ'ק הראשון ליתר הצ'קים (שהרי הם מאותו פנקס) או ששוב צריך לעבור עם כל אחד מהצ'קים את כל התהליך?
29/11/2018 09:25
אמא שלי חתמה ערבות להלוואה של אחי ע"ס 30 אלף שקלים. משלמת לבנק הפועלים דרך החשבון שלו בהו"ק מדי חודש סכום קבוע עד שנת 2020 לצורך כיסוי מלוא הסכום. הבנק, משום מה, העביר את התיק למשרד עורך דין חיצוני, שמצידו תבע את אמא שלי, הערבה, בהוצל"פ (סכום קצוב). יש הוכחות והיענות מאוד גבוהה מצידנו מול העו"ד, הצגנו בפניהם את התשלומים לבנק אך נפלנו על אזניים ערלות. ובכל זאת נצטרך לפנות לעו"ד להגיש התנגדות בהוצל"פ.

אני עו"ד בעצמי (אך לא עוסקת במקצוע) ושואלת את עצמי למה? בגין איזו עילה הדבר נעשה? והאם יש משהו לעשות כדי למנוע המשך משפטי לנושא המגוחך הזה? הערבה משלמת כמו שעון בהו"ק ובכל זאת ננקטים נגדה צעדים. הזוי!
27/11/2018 15:22
משתף אתכם לגבי מקרה של חבר,
במשך שנה הוא לא גר בארץ והיום ביקש להצטרף לחברת סלולר. הפעם האחרונה שהיה בחברה הזו היה לפני 6 שנים. לפתע הודיעו לו שקיים חוב וכבר החל טיפול משפטי נגדו.

הוא התקשר אליהם ונאמר לו שיש חובות גדולים ( ביקש לציים שבמהלך התקופה הזו של השש שנים הוא החליף הרבה ערים ומספרי טלפון). וכל התקופה הזאת הוא לא קיבל שום הודעה או התראה. הוא זוכר שסגר את החשבון ועזב לחברה אחרת.

מאז לא דיברו איתו. הוא שאל אותם למה הם לא דיברו איתו כל השנים האלה והם מצידם טענו ששלחו לו 3 מכתבים לכתובת שהייתה רשומה אצלם. הוא לא עדכן אותם לגבי המספר החדש והכתובת החדשה בגלל שכבר עזב את החברה. השאלה האם ניתן לתבוע אותם ולהקטין את החוב, מדובר בחוב 6000 שח...
27/11/2018 09:29
שאלה מעניינת: רשם בלשכת הוצאה לפועל הכריז על אדם כמוגבל באמצעים ובין השאר קבע כי לא יהיה בעלים של תאגיד במישרין או בעקיפין.

שאלתי: האם החייב (שהינו פרילאנסר) יוכל לעבוד עם חברת "חשבונית שכיר" ודומיה שהן חברות בע"מ המאפשרות תלוש משכורת במקביל לפתיחת תיק עצמאי בביטוח לאומי. כך ניתן להוציא חשבוניות ללקוחות. השאלה: האם זה מנוגד לצו רשם ההוצאה לפועל.. אודה לעונים, יום טוב מוצלח!
26/11/2018 09:58
קיבלתי הוצאה לפועל בלי דוח קודם או התראה.

כתוב מצלמת מהירות ו-1500 ₪ לדוח המקורי. כעת ההודעה מהוצלפ היא כבר עם תוספת פיגורים ואזהרות וכו'.

אציין שאינני גרה בארץ זה כשנה ותאריך מתן הדוח הוא יום עזיבתי את הארץ.

אשמח לקבל עצה לגבי עשה ואל תעשה בעניין.
אני רוצה לדעת מה עליי לעשות כדי לעכב הליכים, לבקש בדיקה מחדש של הדוח ואפשרות ערעור.

תודה מראש.
25/11/2018 14:56
שלום לכל עו"ד תבעתי חברה בע"מ בבית דין לעבודה וזכיתי בכל הסכום שתבעתי 12000 ש"ח. החברה לא משלמת לי פתחתי תיק הוצאה לפועל ומסתבר שלחברה אין כלום והיא בקשיים כלכליים וחשבונות הבנק שלהם מעוקלים מכל הכיוונים.

קיבלתי המלצה לבקש לפרק את החברה ואז לתבוע את ביטוח לאומי. השאלה כמה עולה בקשה לפירוק? האם הכסף של הבקשה חוזר אליי באיזה דרך? כמה זמן בערך זה לוקח? והאם ביטוח לאומי משלם את כל ה12000ש"ח? והאם יש פתרון אחר אם בכלל? תודה לעונים.
25/11/2018 10:38
תיק לביצוע שטרות עבר לביהמש לאחר התנגדות והסתיים בפסק דין שקיבל את התביעה. חזר להוצלפ לגבייה.

הנתבעת/ חייבת הגישה ערעור למחוזי וזה מצא משלל הטענות שהועלו להתייחס לסוגיה אחת בלבד וקבע "לאור האמור, הערעור מתקבל".

פסק הדין של השלום נימק מספר טעמים לקבלת סכום התביעה במלואו. בעוד שערכאת הערעור דנה רק בנימוק אחד.

כמו כן, פסק הדין בערעור לא קובע מפורשות כי פסק הדין בטל או מורה על השבת כספים לחייבת.

החייבת/ מערערת ייצגה את עצמה וכן כתבה לבדה את כתב הערעור ולא ביקשה סעד של ביטול פסק הדין והשבת כספים.

כעת פנתה החייבת ללשכת הוצאה לפועל לפי סעיף 18- צו להשבת כל הכספים שנגבו בתיק ההוצלפ.

מכאן, שאלתי האם ביהמש בערעור צריך לקבוע מפורשות שפס"ד של השלום מבוטל?

האם ביהמ"ש צריך לקבוע מפורשות להשבת הכספים?

האם למרות שהערעור התקבל פסק הדין של השלום עדיין נותר מאחר וזה קיבל את התביעה ממספר נימוקים שביהמש בערעור כלל לא התייחס אליהם.

אשמח לשמוע את דעתכם בעניין והאם נתקלתם במקרה דומה.

תודה מראש
25/11/2018 06:42
לפני יומיים הגענו לבנק ובחשבון של בעלי הופיעה עיקול מהוצאה לפועל שנוצר שבועים קודם הבנק לא עדכן בכך וכמובן לא קיבלנו מכתבים או ההתראות וגם לא מופיע בבנק החזר צק על סכום זה מתברר שהצק לפניי שנה וחצי אותו בעל חנות החזיק את הצק אצלו במשך יותר משנה במקום ליידע אותנו ולסגור זאת יפה. פנינו לעו"ד המזכירה לא הייתה מוכנה לתת לנו לדבר עימו. נמסר לנו שחמתי קיבלה אישור מסירה מהוצלפ . לא הגיעו כלל לחמתי . לאחר ויכוח הסכימה לשלוח צילום דוח המסירה החתימה שם מזוייפת זאת לא החתימה של חמתי. רשומים שם 2 תאריכים שכאילו טופס זה נמסר. גם הכתובת של חמתי לא נכונה שם. מצק של 450שח העו"ד דורש 1700שח . יש לנו הקלטות חתימה של חמתי שלא תואמת כלל לחתימה על הטופס בבקשה עזרתכם בהקדם.
22/11/2018 11:47
קיבלתי צו כינוס ואני נמצא בהליכי פשיטת רגל. האם אזרחית יכולה לתבוע אותי דיבה בגין פרסום מסויים?

2 - אם נניח בעוד מספר חודשים אני מקבל הפטר ולכאורה העבירה נעברה במהלך היותי פושט רגל/צו כינוס. היא יכולה לתבוע אותי דיבה על לכאורה העבירת לשון הרע שבוצעה במהלך פשיטת הרגל?
22/11/2018 09:41
אהלן שאלה לי לגבי הסדרת חובות עם חברת סלולר.

ב30.9 קיבלנו מייל מחברת הסלולר שהם חוסמים את הקו שלנו. לאחר שלא הצליחו לגבות את התשלום מכרטיסצהאשראי שבוטל.

לאחרונה קיבלנו מכתב מחברת הסלולר שלנו שיש לנו חוב להסדיר.
תשלום חודשי מאוגוסט עד נובמבר + דמי טיפול עו"ד.

לפי הבנתנו ובתום לב בסוף ספטמבר הקו נחסם ולכן לא חשבנו שיחייבו אותנו עוד.
לטענת החברה הקו נחסם אך לא בוטל ולכן ה"חבילה" המשיכה להיות מחוייבת.

אשמח לדעת מה אומר החוק במקרה כזה.
איך היינו אמורים לעמוד על ההבדל? האם היו חייבים לציין במייל שקיבלנו דבר כזה?
הם כן ציינו שאם נסדיר את החוב הקו יחזור לפעילות אבל לא ציינו שאם לא אז נמשיך להיות מחוייבים ללא יכולת שימוש.

תודה לתשובותיכם המקצועיות.
20/11/2018 11:10
שלום לכולם אשמח לעזרה שלחו לי דו'ח מעיריית חיפה משנת 2005, רק לפני כחצי שנה יצאתי מכינוס נכסים ע'י הפטר, מהעירייה כבר נשלח עיקול לחשבון בנק שלי סכום הד'וח הוא כמעט פי 4 מהסכום המקורי האם עלי לשלם את הדו'ח כפי שהוא או ישנה דרך אחרת לא לשלם או לפחות לשלם את הסכום המקורי? (בהתחשב בכך שלא מזמן סיימתי את הפש'ר).
20/11/2018 11:08
שלום,

פתחו לאחי תיק להוצאה לפועל (יחד עם אבי) ב-2001 כשהיה בן 15. הסיפור הוא שהמשרד טוען שבשנת 1991 כשאחי היה בן 5 אבי לא שילם את חשבון האשפוז שלו בבית החולים ולכן נפתח תיק הוצל"פ.

אבל, למה נפתח התיק על שמו של הקטין יחד עם אביו? ב2013 (12 שנים אחרי פתיחת התיק!) התחלנו לקבל מכתבים מאיימים ממשרד עורכי דין והתראנו בפניהם שאחי הוא לא הכתובת הנכונה ושזו טעות !

לפני כחודש אחי נסע לחו"ל ובשדה התעופה עצרו אותו מלטוס ואמרו לו שחייב 6000 (הסכום המקורי היה משהו כמו 300 ש"ח) כופר או שלא יעלה למטוס.

הוציא את כל כסף הטיול שלו, ועוד הלוואה מחברים שלו (שכמובן נגררה למריבה בטיול) ונשאר בלי כסף בטיול ועבר סיוט בשדה התעופה.

השאלות הן : האם חוקי לפתוח לקטין תיק הוצאה לפועל כשהאב הוא החייב?

האם אשפוז של ילד בן 5 ב1991 יכול לחזור אליו 22 שנים אחרי ?! כמובן שהסיוט וההשפלה שעבר בשדה התעופה הביא אותו אל סף דמעות. מעולם לא היה חייב כלום לאף אחד.
19/11/2018 11:18
הי, הגשנו תביעה לבית משפט לתביעות קטנות ובהיעדר הגנה (בכתב ובהגעה פיזית לדיון), פסק הרשם את מלא סכום התביעה לטובתנו, תוך 30 ימים מעת קבלת פס"ד.

מאחר ועברו 8 חודשים, החלטנו לפנות להליך הוצאה לפועל.

כעת קיבלנו מכתב ששלח התובע כתב הגנה לכתובת המגורים הקודמת שלנו (שלושה חוד' לאחר הפס"ד) ובנוסף התקבלה החלטה להעביר תגובה תוך 10 ימים (שני המסמכים הללו נשלחו ביולי), מאז לא הועבר שום מסמך/בקשה לדיון חוזר וכו'.

מה אנחנו אמורים לעשות בשלב הזה? (העובד דרך המוקד לא יכול לייעץ והסטטוס האחרון שהוא רואה, מה שרשום מעלה ולבית משפט לתביעות קטנות אין טל' לייעוץ).

תודה על הסיוע!
18/11/2018 08:58
שלום התעוררתי היום בבוקר וגיליתי שהחשבון בנק שלי מעוקל לידי עיריית תל אביב שאני לא תושבת בה כבר 4 שנים לתדהמתי גיליתי שהחוב זה אותו חוב ששילמתי לפני 3 שנים לא היה טעם להסביר את זה שעה לפקידה האטומה שתענה בפני שלעולם לא ניגשתי לעיריה ולא הסתדרתי את החוב כשהסברתי לה שיש לי בבית חשבוניות ושילמתי באשראי אמרה שזה לא יכול להיות ואשכרה גרמה לי לחשוב שאני מטומטמת שילמתי שוב את החוב כי כודם כל החשבון שלי מעוקל והיתי לחוצה להוריד את העיקול הגעתי הביתה ומה הפלא מצאתי את החשבוניות חייבת לציין שלעולם לא קיבלתי מהם שום מכתב התראה כי החוב בעצם לא היה קיים למרות שהיא תענה בפני היום שכל חודש שלחו לי התרעות
יש טעם לקחת עורך דין ולתבוע או להכנס לבד למלחמה מתישה איתם
כי בעיני זה לא טעות זה שיטת המצליח ואם לא היתי שומרת את החשבוניות לעולם אפילו לא היתי יודעת ששילמתי פעמיים
והמרתיח והעצוב זה הקלות הבלתי נסבלת שבה מעקלים לבנאדם את החשבון
12/11/2018 13:17
שלום רב ,

אני מחפשת פרטים אודות עסק שלא סיפק לי את הסחורה בסך 7000 ש"ח ונעלמו עקבותיו .

למי צריך לפנות ?
08/11/2018 14:48
שלום,
הגיע אלי לפני כחצי שנה מכתב מעורך דין המספר לי על חובות ל'מי שקמה' על סך 362 ש"ח משנת 2008 וצויין בו שאם לא אשלמו אחוייב בשכר טרחת עו"ד ותשלום הוצאה לפועל. זו לי פעם ראשונה לקבל כזה מכתב ובמאי שילמתי אותו ישירות למי שקמה.

מיד לאחר מכן הגיעה אלי מעטפה עם שליח ובה צויין שהחוב שלי לעו"ד והוצאה לפועל הוא 1400 ש"ח.

יש לי מספר שאלות:

1.במהלך כל השנים שעברו מאז תמיד שיניתי את כתובתי ועדכנתי אותה במשרד הפנים ולמרות זאת לא הגיעו אלי שום מכתבים קודמים,בניירת קיים טופס עם שאילתא של משרד עו"ד לבירור כתובתי במשרד הפנים מספטמבר 2017,האם חוק ההתיישנות תקף לגבי החוב או לגבי חובי החדש למשרד עורכי הדין?

2.האם יש סיכוי להשיג זיכוי או הנחה כלשהי ע"י הגשת תביעה או תלונה,ואם כן כיצד אני עושה זאת?

3. במקרה וניתן לתבוע ,האם יש אפשרות לשלם את החוב ולאחר מכן לדרוש החזר?
(מחשש לצבירת ריביות והשד יודע מה עוד).
08/11/2018 14:41
קיבלתי מכתב "דרישת תשלום חוב והתראה לפני תביעה" מרשת סלולר. כמו כל לקוח טוב התקשרתי לשירות לקוחות לברר עבור מה החוב כי למעשה התנתקתי מהם לפני כחצי שנה.
במוקד שירות הלקוחות ענה בחור שטען כי אין באפשרותו לבדוק על מה החוב ואם קיים, כי לטענתו המערכת נפלה. לא סמכתי עליו, התקשרתי שוב, ולהפתעתי המערכת עבדה. בשיחה זו (שיחה שנייה) הנציגה אישרה שאין לי חוב והתחייבה לשלוח מייל לאישור בכדי שאציג לחברת עורכי דין שלהם.

כמובן שהמייל לא הגיע. שיחה שלישית לחברה, הסתכמה בזה שלא ניתן מסיבה טכנית לשלוח מייל ללקוחות, אבל יש לי מספר אסמכתא לפנייה במערכת ניהול לקוחות שלהם, ושבפנייה זו יש אישור לכך שאין לי חוב. כלקוח נותן אמון התקשרתי בפעם הרביעית, הפעם טענה חדשה עלתה כי יש חוב מכיוון ובשנה האחרונה (כולל חודשים בהם לא הייתי לקוח של החברה) החיוב לא היה על מלוא גובה החשבונית.

מיותר לציין כי החיוב נעשה בהוראת קבע דרך כרטיס אשראי והם היו אמונים על קביעת גובה החיוב. כתוצאה מהפרשים בגביה, לטענתה, נוצר חוב.

שוב בדקתי, חייב הרי לוודא, הוצאתי פירוט חיובים מחברת האשראי והשוואתי לחשבוניות של החברה המדוברת, לתדהמתי הסכומים זהים.

לטענת הנציגה האחרונה מכיוון וקיים הליך משפטי פעיל היא לא יכולה להכנס לתיק הלקוח ולעזור לי, ועליי לתקשר רק עם עורכי הדין שלהם. עורכי הדין שלהם דורשים מסמכים מאמתים כי אין חוב מהחברה או שימשיכו להליך משפטי או שאני פשוט יעביר להם לחשבון בנק את הסכום.

כל הסיפור מרגיש לי כמו סחיטה באיומים, אשמח לייעוץ מה לעשות. תודה מראש לעונים.
07/11/2018 21:32
פניתי לעו"ד שייצג אותי ויממש כספים של החייב שהיו אצל צד ג'. במקום זאת הוא הטיל עיקול וכתב לרשם כי "לפי מיטב הידיעה אין אצל צד ג' כספים". לימים התברר כי כן היו אצל צד ג' כספים, נכון למועד העיקול, וצד ג' גם לא השיב לצו העיקול כמתחייב. עו"ד שלי לא זימן אותו לחקירה. וכך נעלמו הכספים.
לכן בקשתי את התיק מעוה"ד שלי, כדי לראות תיכתובת שלו שמנעה ממני לקבל את הכסף שלי . והוא מבקש את שכ"ט שלו ומוציא מיכתב שיתבע אותי-והוא לא הגיש תביעה כבר למעלה משנה, ומוציא מיכתב נוסף.
מה ניתן לעשות כדי לקבל ממנו את התיק ואת כל התיכתובת שלו עם צד ג', שאותה מסתיר ממני.
כמובן מבלי לשלם שכר טירחה שגם את ההסכם מסרב לתת לי, ואף חיבל!!
תודה
06/11/2018 09:47
בוקר טו בלעורכי הדין

יש שאלה חשובה בענייני הוצאה לפועל - אדם שהיה בהליך פש"ר קיבל הפטר לפני כשנה וחצי. קיבל היום תביעה שרק נפתחה על המחאות שחזרו אבל ההמחאות הן מתקופת הפש"ר ולא היה תיק הוצלפ או התראה או פניה בעניין. האם ההפטר שקיבל מגן עליו מהתיק שרק נפתח עקב זה שההמחאות מ 2010?
05/11/2018 16:50
נתתי צ'ק שכירות והבנק "החזיר" אותו (טענו שזאת לא החתימה שלי, וזו לא הפעם הראשונה שעושים לי בעיות, ואני תוהה איך להתנהל מולם, אבל זה סיפור לפוסט אחר).
אז עשיתי במקום זה העברה בנקאית כדי לא לעכב את התשלום למשכיר.
הבנתי שעכשיו כבר לא מחזירים את הצ'ק הפיזי, אז אני לא יכול לבקש בחזרה את הצ'ק מהמשכיר ולקרוע את הצ'ק הזה, אז מה אני אמור לעשות כדי שלא יגיע יום שבו פתאום הוא יטען שאני חייב לו על סמך הצ'ק?

*בהעברה הבנקאית שעשיתי כתבתי הערה שזה במקום צ'ק שחזר, זה מספיק כדי להיות רגוע?
: עבור אל עמוד
 
close