פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law | עמוד 5

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

יעל
27/05/2019 16:21
שאלה בנוגע להליך פשיטת רגל - אני במצב שכבר יש צו כינוס.

לצערי נגנב לי הארנק, ניגשתי לבנק שלי(בנק יהב) וביקשתי להנפיק לי בנקט חדש, נאמר לי שכבר לא מוצאים בנקט אלא רק כרטיס דיירקט ולא ניתן להוציא כי ישראכרט כביכול לא מאשרים לי כי אני חסומה אצלהם, פיקססתי את הצו כינוס מהבנק לישראכרט בבקשה לתת לי אישור לכרטיס, נאמר שבודקים מול המחלקה המשפטית ושזה בטיפול, כעת במצב שלא יכולה למשוך כסף ( אין קופות בבנק) ובמצב של חוסר אונים מוחלט, מה עושים? יש מה לעשות בלי לשלם כסף לעוד עורך דין שייצג אותי במקרה הזה? אין לי איך למשוך כסף בכלל!

תודה מראש
BDI שלילי
סרגיי
27/05/2019 16:19
קיים נגדי מידע שלילי בBDI אשמח להתייעץ איך ניתן למחוק אותו/לשנות על מנת לקבל שירותי אשראי וכו...
*האם זה נכון*???

ב- 12 לאפריל 2019 בוטל חוק נתוני אשראי הישן משנת 2002, ובמקומו נכנס לתוקף חוק נתוני אשראי החדש 2016.

חברת BDI אינה רשאית יותר להחזיק מאגר נתוני אשראי משלה. תחת זאת, בנק ישראל מנהל מאגר נתוני אשראי ומספק נתונים למספר לשכות אשראי, ביניהן גם BDI.

גם דוח עיון וגם דוח עצמי מבוטלים ואינם קיימים יותר. במקומם ניתן לקבל דוח נתוני אשראי (דוח ריכוז נתונים) ממאגר נתוני האשראי.

זכותך לקבל דוח ריכוז נתונים, חינם, פעם בשנה, ממאגר נתוני האשראי.
בריאן
26/05/2019 17:48
אהלן,
אני לא תושב הארץ מאז 2011, אבל נותרו לי תיקים פתוחים בהוצל"פ.
אחותי נולדה בארץ והיגרה לחו"ל בשנת 2005 בהיותה קטינה. היא מתכננת להשתתף בתכנית מטעם הסוכנות היהודית של חצי שנה בארץ.
האם יש סיכוי שהחובות שלי יועברו אליה ברגע שתגיע לארץ?
שמעתי שערבות כזאת קיימת רק בין הורים לילדים.
נ.ב. אלה לא תיקי מזונות. לא מתכוון לפתוח דיון על החובות עצמן, הנושא בטיפול אבל לוקח זמן ומאמץ, בעיקר במדינה עם כח קנייה חלש לעומת השקל.
תודה!
שאלה חשובה
21/05/2019 12:30
האם אני יכול לחכות עד שיסיים את ההליך ולתבוע אותו מחדש?
שאלה חשובה
21/05/2019 12:31
הוא לא רשם אותי בפשיטה שלו.
י.נ
19/05/2019 20:26
שאלה דחופה! בבקשה שמישהו יסביר לי מה עושים.

הדיירת הייתה צריכה לעזוב את הדירה לפני שבוע, אמרה שלא הסתדר לה וביקשה עוד חמישה ימים.

מסרה ברביעי האחרון שעזבה את הדירה ולא הסכימה למסור את המפתח בלי לקבל חזרה את השיק ערבון )בחוזה כתוב שהיא אמורה לקבל כעבור 60 ימים לאחר שנבדק כי אכן שילמה את חובותיה ולא נעשו נזקים בלתי סבירים בדירה(.

היא מאיימת, הותירה בדירה כלב שעושה צרכים על הפרקט והרצפות והרס את עבודות הגבס וגם מספר רהיטים שבורים בטענה - שאין לה מי שיוצאי את הדברים משם.

הזמינה משטרה בטענה שהיא צריכה לקבל את השיק והחזיקה בכוח את אמא שלי במשך שעתיים עד שהשוטר הגיע והרגיע אותה.

סוג של טרפת נעצור פה את הסיפר.

השאלה הרלוונטית היא:

נותרו לה חובות לחברת חשמל/גז/מים בשוויה קרוב ל 5000ש"ח.

האם נוכל למכור את הבית במידה והיא לא תכסה את החובות?

האם ח כאלהובות ממשיכים איתה?

אנחנו מקבלים מסרים סוטרים - שאם נגור בבית החוב לא יהיה תקף אלינו, אך המקרה של מכירה של הנכס נאלץ לשלם את חובותיה של השוכרת שעזבה. - למרות שהיא זו שרשומה ברשויות אלו.
אושר
19/05/2019 10:16
בוקר טוב עורך דין נכבד,

האם רכוש וכספי יורש חשופים לתביעה ועיקולים מפני נושים במידה ויש למוריש חובות של כ 35 אלף לבנק ועוד כ5-6 אלף לנושים שונים במצב בו העיזבון הוא בית והיורש גר בו ואינו מעוניין למכור או לחילופין להחזיר את החובות בנוסף האם הנושים יכולים לחייב מבחינה משפטית מכירה של הבית על מנת להשיב את הכספים?
ק.מ
19/05/2019 10:05
התנהלות של בנק:
ב-10.3 הפקדתי צ'ק לפירעון מיידי. אתמול נכנסתי לחשבון וגיליתי ש*שלשום* הצ'ק חזר והסכום נוכה מהחשבון, וצוין שהצ'ק חזר עוד ביום ההפקדה! לפני חודשיים! כל זה בלי שהודיעו לי ובלי שאמרו למה. השאלה שלי היא האם ההתנהלות הזאת תקינה- מחזירים את הצ'ק אחרי חודשיים, טוענים שהוא חזר באותו יום של ההפקדה, מנכים לי את זה מהחשבון וכל זה בלי הסבר ובלי שמודיעים לי בכלל?
רחל
18/05/2019 11:17
היי שמי רחל אני כשנה לאחר שקיבלתי הפטר חלוט ליפני שקיבלתי את ההפטר נשאלתי בבית משפט אם אבי ז"ל הוריש לי משהו מכספו. אני עניתי בתום לב כי לא הוריש לי דבר כמה שידוע לי.
ליפני כשלושה חודשים קיבלתי מכתב ממגדל חברה לביטוח שטענה כי בימים אלה היא עושה חישובים וכי מגיע לי ולאחיי כספים של אובדן כושר עבודה ושנמציא צו ירושה לכך.
אנחנו ניגשנו להוציא צו ירושה ונתקענו בכך כי ההחלטה בידי הכנ"ר מאחר ואני אמרתי כי לא ירשתי מאבי כלום.
מה החוק אומר לגבי זה? יש בידי מכתב שקיבלתי ממגדל ליפנמ שלושה חודשים ואני שנה לאחר הפטר.. אבי נפטר ליפני שלוש וחצי שנים???
בוריס
13/05/2019 08:58
שלום לכולם, שמי מור ואני מנהל הוסטל לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. יש לי דיירת אשר פנה אל האפוטרופוס החיצוני המייצג אותה עו''ד כלשהו וטען כי בעקבות חוב לסופר השכונתי משנת 95' שעמד על סך 1000 ₪, נצברו ריביות בגין אי תשלום והגיעו לסכום של 17,000 ₪. הבחורה המקסימה הזו כבר 10 שנים חיה במסגרת חוץ ביתית ומעולם לא קיבלה או קיבלנו מסמך המבשר על חוב או על ריביות כלשהן. החוב התגלה במקרה, לאחר שרצינו להוציא את הדיירת לחופשה בחו''ל וסורבנו להנפקת דרכון מאחר ורובץ חוב על חשבונה. משיח שנערך בין האפוטרופוס החיצוני לנושה, הסכים זה ''להתפשר" ודורש "רק" 12,000 ₪. לעניות דעתי ולהבנתי מדובר בסכום פשרה גבוה מאוד, בייחוד כאשר הדיירת לוקה השכלה ובייחוד כשלא נחשפה כל השנים לחוב (שיק שחזר) או לריביות שצבר.

במילים פשוטות, מחפש עורך דין שיוכל לסייע בהתנדבות בסוגיה הזו ולעשות צדק עם חסרת ישע שלצערי, נתקלת באטימות מצד הנושה.
תומר
09/05/2019 21:35
בנק לאומי החליט לחסום חשבונות של מי שיהיה בעבר פושט רגל ללא הודעה מוקדמת כדי שיביא מסמך של הפטר חלוט חוצפה!!!!

בתאריך 5/5 נסיתי להכנס לחשבון הבנק שלי דרך האפליקציה של רעיתי שהיא מיופת כח בחשבוני וגיליתי שאין לי אפשרות

בתאריך 6/5 ניגשתי עם רעיתי לסניף בנק שי עגנון בירושלים והנציגה שפגשה אותנו מסרה שרעיתי הוסרה מחשבוני כמיופת כח ושחשבון הבנק שלי נחסם , תשובתה שאין היא יכולה לדעת למה ושהיא צריכה לשלוח בקשה לבקרה, פניתי למנהלת הסניף ותשובתה הייתה אין לה מושג ואין ביכולתה לעשות דבר.

עלי לציין שחשבון עובר ושב יש לי 23,000 זכות ומשכורת שצריכה להכנס ב 8 לחודש של עוד כ 10,000 שח ניסיתי להסביר להם שאני חייב להעביר לחשבון של אישתי כסף כיוון שההוצאות יורדות מחשבונה ואנו נהיה במינוס גבוה אם לא יועבר כסף לחשבונה, את המנהלת זה לא עניין ואף לא ניסתה לפתוח מחשב כדי להבין ואין היא יכולה לעזור.

למחרת התקשרה הפקידה ומסרה שכיוון שאני פושט רגל החשבון חסום והיא לא יכולה לעשות עם זה כלום (עלי לציין שהכרזתי כפושט רגל לפני 5 שנים וקיבלתי הפטר חלוט לפני שלוש שנים ורק אז פתחתי בבנק לאומי חשבון) .

באותו רגע רצתי לבנק עם אישתי , הופנתי לסגנית מנהלת הסניף גב' אוסנת שאול שזו מסרה שהיא שמעה על המקרה לאחר שהתעקשנו להבין היא הלכה לבדוק ומסרה שבנק לאומי החליט מתאריך 11 באפריל לחסום לכל מי שפושט רגל את חשבון הבנק עד שימציא הפטר חלוט, שאלנו אותה למה לא היה יותר פשוט לבקש במקום לחסום ולעשות לאנשים עוול ולתת לנו לחיות בדאגות היא מסרה שבנק לאומי לא מודיע, באותו רגע העברנו לה במייל מסמך המאשר את סיום פשיטת הרגל ושאלנו מתי תבוטל החסימה ונוכל למשוך מהחשבון כסף למחייה ואף הסברנו שאם לא נעביר כסף לחשבון של רעייתי נהיה ביתרת חובה גבוהה , היא מסרה שהיא לא יודעת ושיש צורך להתקשר כל יום למוקד לבדוק אם הוסרה החסימה ובתקווה שיסירו, בקשתי ממנה בנימוס אם היא יכולה לבדוק ביום שני ולהתקשר להודיע לנו והיא סירבה.

1. מדוע בנק לאומי מחליט לחסום ביום בהיר חשבונות בנק?
2. מדוע לא לעדכן את הלקוחות?
3. איך פתאום חוסמים חשבון פעיל ומונעים ממנו להשתמש בכספים שלו
4. עם כל הטכנולוגיה המתקדמת היום לא קיבלתי הודעה/ מכתב מקדים בנושא
5. אם החליט בנק לאומי להוציא נוהל למה לא לצאת עם הודעה בתקשורת/ מדיה חברתית על הליך זה ולתת הזדמנות ללקוח להמציא אישורים לפני חסימת חשבונות והסרת מיופי כח.
6. למה לא לעשות בדיקה ביום שהגעתי הרי ציינתי בפניהם שהייתי פושט רגל ואם זה יכול להיות קשור למשהו , כמנהלת הסניף בטוח שידעת על נוהל כזה לא עלה בדעתך לבדוק או למסור לנו מידע שיתכן שזה קשור לאישור של הפטר חלוט למה לגרום לנו להגיע שוב לסניף יום למחרת ולא למסור מידע מדויק לפקידה גם ביום למחרת מה צריך לעשות הרי שיכלנו לשלוח במייל באותו הרגע את המסמך.

‌נעשה לי עוול גדול ותחושת זילזול בבנק לאומי ובסניף הבנק ודורש את בדיקתכם המעמיקה בנושא.
תומר
09/05/2019 21:38
זה המכתב ששלחתי לבנק ישראל ולפניות הציבור בבנק לאומי. חלילה לא דורש את בדיקתכם...
קארין
07/05/2019 18:36
שלום, אני פוטרתי מחברה שנכנסה להליכי פירוק. הגיע המפרק לחברה ואמר שאני חייבת לעבוד אצלו אחרת יוציא לי צו של בית משפט שיחייב אותי להגיע. האם זה אפשרי מבחינתו לעשות? איני מעוניינת לעבוד תחתיו האם הוא יכול להכריח אותי? תפקידי בחברה הוא בהנח"ש.... אודה לתשובה
ט.ב
06/05/2019 17:02
שאלה למי שבאמת מתמצא בבקשה: סבתא שלי עם חובות כבר כמה שנים והיום הלכנו ללשכת הוצאה לפועל לקחת חשבוניות שתמשיך לשלם את התשלומים.

שאלתי את הבחורה באשנב מה מצב החוב אמרה ש22k+ משמע החוב לא השתנה ולא קטן אלא גדל! בגלל ריביות מטורפות! אני אובדת עצות. הפקידה אמרה לפנות לחברת סלקום להסביר שסבתא בת 81 חיה מקצבת ביטוח לאומי ומשלמת למרות הקושי כל חודש בחודשו. מה ניתן לעשות? יש עוד המלצות מלבד פניה לסלקום? הם גם ככה עקצו אותה הסיפור מסובך.
טל א.
06/05/2019 10:42
אימא שלי נפטרה לפני שלוש שנים. חברות האשראי הן סוג של ה-Night King - לא מאפשרות לה לנוח על משכבה בשלום, ומשתמשות בה כדי להילחם באחותי ובי.
לאימא שלי היו הרבה חובות - לבנק, לחברות אשראי. רכוש לא היה לה בכלל. לא ירשנו כלום.
חברות האשראי רוצות את הכסף שלהן בחזרה (ואני מבין אותן), אבל לא אכפת להן שהחובות לא שלנו. האיומים תמיד מנוסחים בצורה שאמורה לגרום לנו להרגיש שאנחנו, אישית, בסכנה. (חשוב לציין שלא היינו ערבים או שותפים לאף אחת מההלוואות האלו.)
אתמול הגיעה "אזהרה בתביעה לסכום קצוב" מהוצאה לפועל לגבי אחד מהחובות האלו.
די ברור לי שאנחנו לא באמת אמורים לשלם להם כלום. העניין הוא שאני תוהה אם יש להם בכלל עילה כלשהי נגד אחותי ונגדי - האם להוצאה לפועל יש סמכות להפעיל עלינו סנקציות למרות שהחוב הוא של העיזבון, או שחובת ההוכחה (לאחריות אישית שלנו להחזיר את החוב) היא על הנושים? כלומר - אם פשוט נתעלם, האם אנחנו, בתור היורשים, עומדים בסכנה?

האפשרות השנייה היא להגיש התנגדות. אני יכול לנסות לעשות את זה לבד - ואני מניח שאני אעשה את זה לא רע, אבל זה כן קצת מפחיד. לחלופין, אני יכול לקחת עו"ד. הבעיה היא שמהיכרותי עם מערכת המשפט בארץ - אין באמת סיכוי שיוחזר לי מלוא הסכום ששילמתי לעו"ד, או אפילו קרוב לזה, ואני אשאר במצב בו שילמתי כמה אלפי שקלים. אני די בטוח גם שעל זה הנושים בונים - הם יודעים שרוב האנשים יעדיפו לסגור איתם על איזה סכום נמוך יותר, שדומה יותר לשכ"ט של עו"ד, מאשר לשלם את הסכום הזה למישהו אחר, בלי הבטחה לתוצאה.

איך אנחנו יכולים להימנע מתשלום של אלפי שקלים על חובות שלא קשורים אלינו?
לוסי
06/05/2019 10:38
בוקר טוב עורך דין נכבד,

רציתי לדעת כיצד אני כשוכרת יכולה להגן על עצמי בעת חתימת חוזה כאשר אני נותנת צ׳קים? בדירה שאני מתגוררת בה כרגע הייתה בעיה עם ההארקה והייתי פשוט חסרת אונים מול בעלת הדירה, למרות שבחוזה נכתב שהאחריות עלייה ותוך 5 ימים היא חייבת לתקן סכנות בטיחותיות, התייעצתי עם עו״ד ללא עלות שהציעה לי לתקן בעצמי ולקזז מהשכר דירה, אך לא הובן לי איך זה אפשרי כשיש צ׳ק שכבר ניתן לבעלת הדירה. הרי ביטול צ׳ק זו עבירה פלילית.
בכל מקרה זה סיפור ישן ועכשיו אני מתכננת לעבור לדירה חדשה ורוצה להגיע מוכנה יותר שמקרה כזה לא יחזור על עצמו ואשמח להסבר כיצד אפשר להכניס סעיף של תיקון כקיזוז מהשכר דירה כשניתנים צ׳קים.
תודה.
דוד
15/04/2019 21:41
שלום, אני פושט רגל כבר 4 שנים ועדיין הנאמן לא בדק את תביעות החוב שהוגשו נגדי ע"ס 865,000 ש"ח. האם ניתן לבקש הפטר ודחיית תביעות החוב עקב כך שהנאמן 4 שנים לא בדק עדיין את תביעות החוב? או משהו אחר הניתן לעשת?
תודה, דוד
דני
15/04/2019 07:50
שלום. הנידון: חברת תקשורת שהמציאה חוב, והעבירה למשרד עורכי דין.

לפני חמש שנים היה לנו קו בחברת הוטמובייל.
במהלך תקופה זו, פנינו לחברה מספר פעמים (האחרונה שבהם לפני למעלה משנתיים), בבקשה לנתק את הקו שאיננו משתמשים בו.
הפניות נעשו בכתב, 1. במייל השירות המפורסם באתר החברה. המייל חזר 2. בתיבת צור קשר. 3. בפקס המפורסם באתר החברה.

למרות פניות אלו החשבוניות המשיכו להגיע. בשלב מסוים אמי הורתה לחברת האשראי לא לכבד חיובים מחברת הוטמובייל.

זמן רב לאחר מכן הוטמובייל פנו אלינו בדרישה להסדיר אמצעי תשלום, ולשלם חוב שנוצר... הסברנו להם שבקשנו פעמים רבות לנתק את הקו. לאחר ויכוח וטענות מוזרות ("יש להתקשר לוודא שהפקס התקבל כדי שיטופל", וכדומה) הנציג אתו שוחחנו קיבל את טענתנו, וזכה אותנו על סכום החוב.
השיחה הזו התקיימה לפני מספר חודשים ולצערי לא הוקלטה.

עתה, אנחנו מקבלים מכתב מעורך דין שהחוב הועבר לגביה במשרדו.

כשאני מתקשר להוטמובייל כדי לשאול על השיחה שבה זוכנו על ה"חוב", ולקבל מספר אסמכתא - נאמר לי שהחוב הועבר לגביה והמערכת לא מאפשרת להם לראות שיחות עבר. משרד עורכי הדין - אין לו תיעוד של השיחה שנעשתה.

הסכום לא גבוה באופן חריג - 238 ש"ח כולל שכר טרחה של עורך הדין עבור הוצאת מכתב אתראה.
אך איננו מעונינים לשלם "חוב" זה, לאחר שלושה מכתבים, ושיחת טלפון שבהם הודיעה לנו נציג שהקו מנותק ואין חוב. יתרה מכך, ברצוננו לשים גבול לחברה, מכיוון שאין לדעת איפה הדברים יעצרו.

מה האפשרויות המעשיות העומדות בפנינו?

ראיות -
יש לנו את תוכן הפקס שנשלח לניתוק הקוים כולל תאריך, בתוך קובץ וורד רגיל. אין אישור קבלה שמור
יש לנו תצלום מסך של תיבת צור קשר באתר החברה
יש היעתק של המייל שנשלח לתיבת השירות של החברה.

למרבה הצער אין מספר אסמכתא לשיחה שבה הנציג מאשר שה"חוב" בוטל. תיעוד השיחה אמור להיות קיים במחשבי הוטמובייל, אך כאמור הנציגים מסרבים למסור לנו כל מידע מכיוון ש"החוב הועבר לגביה"
אורל
14/04/2019 10:45
תיק בהוצאה לפועל שמתנהל במשרד עורכי דין ... החוב עמד על סכום מסוים בהוצאה לפועל אך המשרד טענו שהחוב עומד אצלהם על יותר (אותו תאריך ואותו שעה) , מעבר לזה משרד בעורכי דין איימו (בשיחה מוקלטת) שאם לא ישלמו אז באותו רגע הם יקפיצו את החוב בעוד כסף... האם מותר להם להתנהל ככה ?
רוני
14/04/2019 10:44
בוקר טוב עורך דין נכבד,

יש לי שאלה בדבר דרכון וצו על איזור יציאה מהארץ

בעבר הוצאה לפועל הגבילו עליי יציאה מהארץ ואסרו עליי להחזיק דרכון.
כיום כל החוב סגור וקיבלתי אישורים שאין עוד הגבלות. האם הדרכון שהיה ברשותי ונאסר השימוש בו, עודנו תקף - או שעליי להפניק חדש? (ביומטרי)
וכיצד עליי לבדוק אם יש לי אפשרות לצאת מהארץ?
שיר
14/04/2019 09:26
סוחר לקח סחורה במאה חמישים אלף שקל ושילם בעשרה שיקים, 2 השיקים הראשונים חוללו, האם ניתן להגיש תביעה ועיקול זמני על כלל הסכום לטעון להפרה צפוייה או שצריך לחכות שכל אחד מעשרת השיקים יחזרו על מנת להכניס אותם להליך המשפטי? האם כדאי להגיש תביעה או לפתוח הליכי הוצאה לפועל בלבד?
הגר
11/04/2019 13:46
אודה על עצתכם: ללקוח חייב יש חוב לביטוח לאומי שמתנהל בהוצאה לפועל. הוא רוצה להקטין התשלום החודשי למינימום. האם אפשר לשלול האפשרות שאם אגיש בקשה להקטין התשלום החודשי הוא יוכרז גם כחייב מוגבל באמצעים?
החוב שלו כמאה עשרים אלף והוא מעוניין להקטין התשלום לכ-300 שקלים לחודש. הוא לא רוצה להיות מוכרז כמוגבל. אודה לתשובתכם.
: עבור אל עמוד
 
close