פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל בהנהלת עורך דין רוני שרעבי | עמוד 7


מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

רוקו
17/12/2019 08:11
בוקר טוב עורך דין נכבד,

נגד חייב פתוחים מספר רב של תיקי הוצאה לפועל. רציתי לדעת האם יש דרך לברר את התאריך בו הוטלה לראשונה הגבלה, מבלי לבדוק ידנית כל תיק?
אפיק
15/12/2019 18:24
שלום לכולם,

במידה ונתתי שירות ללקוח, הלקוח שילם לי בשיק עבור תאריך מסויים, לא שמתי לב שהשיק לא הופקד והשיק פג תוקף(תוקף שיק חצי שנה).

במידה והלקוח לא מוכן לשלם את הכסף , האם יש דרך משפטית לגבות ממנו?

במידה ואפעל לגבות את הכסף ממנו האם יכולים לבוא בטענה משפטית שזה בעיה שלי שלא גביתי במשך חצי שנה?
תודה
אירית
15/12/2019 15:38
אני נשואה פלוס 3.
יש לי אח שביקש ממני חתימת ערבות על סכום של 70,000 שח לחברת ליסינג לטובת מימון לרכישת רכב.
וזאת תוך כדי טלפונית, כשהיה עם מתווך בחברה. ובנוסף ביקשו פרטים ות.ז. של בעלי בגלל שאני נשואה.
זה לא מצא חן בעיניי כלל. ומה קשורים הפרטים שצריכים לבדוק על בעלי.
אמר לי שימתין חצי שעה ..אחשוב..ואחזור אליו. עניתי לו, שזה לא בדיוק חצי שעה..ואני לא יודעת.( כשעבר לי בראש קודם כל לדתף את בעלי בערב ולא טלפונית ולא להחליט לבד החלטות). מכאן...אחי כעס ומאז..לא מדבר איתי ומתעלם ממני.
יש לציין שאנחנו אחים די קרובים וחברים מאד טובים.
כנראה שהתאכזב.
אמא כמובן, תמיד מאחמת עליו ומצדיקה אותו.
הוא גרוש עם חובות..מעוקל עם הוצאה לפועל ועצמאי. פעם יש עבודה ופעם אין.
חשוב לי מצד אחד..לא להגיע לסכסוך איתו..ומצד שני..מפחדת להסתבך בגללו ולהגיע לסכסוך עם הבעל בגלל זה ובכלל ההשלכות של זה.

מה לעשות? לחתום ערבות? פתרון אחר?
איתי
12/12/2019 11:30
שלום,
תבעתי אדם בבית הדין לתביעות קטנות על מקדמה שנתתי ולא הוחזרה ע"פ החוזה. כשבוע לפני המשפט פנה אליי הנתבע בבקשה לבטל את המשפט תמורת צ'ק עם הסכום אך תאריך פירעון הצ'ק הוא כשבועיים לאחר המשפט המתוכנן ואני לא יודע אם יש לו בכלל כיסוי בגלל חובות עבר של הנתבע (הטענה היא שחשבון הבנק שלו משתחרר רק בתחילת החודש)
כיצד עליי לנהוג?
Meir
11/12/2019 19:32
אני. בעל חצי בית. האם יתאפשר לי לבקש איחוד תיקים בהוצל"פ?
תמי
11/12/2019 11:09
שלום עורך דין נכבד,

ראיתי שיש המון חומר באתר שלכם על הנושא של ערבויות שטרי חוב וכו ולכן אני רוצה לשאול:

אני משכירה דירה ומעוניינות לקחת בטחונות. בשנה שעברה מפאת לחץ זמן לקחנו נוסח של שטר ביטחון עם ערב מהמתווך. בעבר לקחנו סכום במזומן שהחזרנו בתום תקופת השכירות.

מה מהאפשרויות עדיף? כמו כן, הנוסח שחתמנו עליו בשנה שעברה לא הכי מובן לי, האם הוא בעייתי או סטנדרטי? זה הנוסח:

ערבות

אנו החתומים מטה וכל אחד מאתנו לחוד,ערבים בזה לפרעון שטר זה ע''י עושה השטר. ערבות זו לא תפגע ע''י מתן ארכה או הנחות אחרות לעושה השטר, לערב ו\או לערבים. כל אחד מאתנו מוותר בזה מראש על הודעה על זמני תשלומים, על חלול השטר ועל זכות לטעון התיישנות ביחס לשטר, בהתאם לאמור בסעיף 96 לפקודת השטרות כמו-כן אנו מוותרים על דריש הנושא לפי סעיף 8‏(1) לחוק הערבות תשכ''ז.
ליאת
11/12/2019 09:17
שלום וברכה. ברצוני לקבל ייעוץ משפטי בנוגע לחוב לחברת מי רמת גן על שמי אך לא שלי. מזה כחמש שנים אני גרה יחד עם בעלי וילדי באוקראינה ולתדהמתי גיליתי לא מזמן כי חל עיקול על חשבון הבנק שלי. זאת בשל חוב על סך 2000-3000 ₪ למי רמת גן שנצבר ככל הנראה על ידי שוכר (שנכנס לנכס אחרי השוכר שנכנס אחרינו). לצערנו שוכר זה נפטר. יצרנו קשר עם גיסו שאמר כי אין באפשרותו לסייע בתשלום החוב כי לטענתו לא השאיר המנוח כסף או כל עיזבון אחר לאחר מותו אלא להפך. יש לציין כי אנו שכרנו את הנכס במשך כמה שנים ודאגנו לא להשאיר שום חוב בעת עזיבתנו את הדירה. בנוסף יש ברשותנו מסמך של מי רמת גן להחלפת צרכנים בנכס עליו חתמנו ושלחנו במייל לשוכרים שנכנסו אחרינו. זאת לאחר שהם בקשו שנחתום ונשלח להם. בשעתו פנינו למי רמת שלא בדיוק הכירו בטענה שלנו וסברו שמכיוון שהחוב על שמנו אנו חייבים לשלם. אנו יכולים להוכיח על ידי מסמך כניסות ויציאות מהארץ ממשרד הפנים שלא רק שלא גרנו בנכס באותם שנים אלא כלל לא היינו בארץ בתקופת החוב. יש לציין כי בעלת הדירה לא גרה בארץ. ככל הנראה בצרפת, ומי שכיום אחראי על הנכס מטעמה וגם בתקופת החוב הוא עו"ד זוהר ישרים שחוץ מלתת לנו את מספר הטלפון של הגיס של המנוח, לא מוכן בדיוק לקחת אחריות. כשאנו שכרנו את הדירה, מי שטיפלה בנכס מטעם בעלת הדירה היתה עורכת הדין מלכה קריצמן מרמת גן. לסיכום, אשמח מאד אם תיידעו אותי מה החוק קובע במקרה שכזה וכן כיצד עליי לפעול על מנת לבטל את החוב. בברכה, ליאת
נעמה
10/12/2019 10:27
הזמנתי טיסה דרך חברת נסיעות 'בליק' בחברת טיסה 'אטלס גלובל' ל22.12
אטלס הכריזו בפתאומיות על הפסקה עד ה21.12 שלכולם ברור שזה לפני פשיטת רגל.
חברת 'בליק' הודיעו שאין החזר כספי כי מדובר בפשיטת רגל ככל הנראה.
השאלה היא, האם אפשרי להתקשר לחברת האשראי ולבטל את החיוב? אני זכאית לכך?
נינה
10/12/2019 10:00
בוקר טוב עורך דין נכבד,

מקווה לקבל תשובות והכוונה - אני חייבת ייעוץ משפטי מדוייק במקרה הבא:

לאב הילדים, הגרוש מאמם, הצטברו חובות מזונות בהוצאה לפועל על סך כ30,000. בהוצאה לפועל הוחל תהליך הכולל צעדים כמו: עיכוב יציאה מהארץ וגם הקפאת רישיון רכב, עיקול חשבון בנק ועוד.

לחייב כל אלו כבר קיימים בשל חובות אחרים. מה הצעד הבא, כדי שאם הילדים תקבל את הכספים? האב עובד, אך המשכורת ניתנת בצ'קים. תודה מראש.
מיכל
10/12/2019 09:10
איך ניתן לבטל עסקה שבוצעה (צ'ק + מזומן שניתן לבית העסק), בה המוצר שהגיע לא תואם את ההזמנה, הטיפול בנושא נמשך כבר כחודש וחצי, ובסופו של דבר בית העסק לא מספק את הסחורה שהוזמנה?

מדובר בספה שעלתה אלפי שקלים שהגיעה במידות לא נכונות ועם כריות שונות מאלה שהזמנו, וכדי לטפל בנושא, חודש לאחר הפניה הגיעו לקחת מאיתנו את כל כריות הספה (מושב+גב) למשך 9 ימים, ואז החזירו רק חלק מהן, ובדרגת קושי של בטון. נראה שבית העסק לא מתכוון לספק לנו את הספה כפי שהוזמנה, ובכוונתו לגרור אותנו עם זה עד שנתייאש.

האם ישנה דרך לבטל את העסקה, שיקחו מאיתנו את הספה ויחזירו את הכסף שנגבה בצ'ק + מזומן? (כמובן שיש לנו את הקבלה וגם את פרטי ההזמנה)
תודה!
תמר
10/12/2019 09:02
היי. מתלבטת מה הכי טוב ונכון לעשות . חברת אוטובוסים פתחו לי תיק בהוצל"פ . ערערתי ונקבע דיון בבית המשפט. לא יכולתי להגיע כי הייתי חולה ביום הדיון. לפני הדיון עורכת הדין שמייצגת את חברת האוטובוסים רצתה שנקבע בינינו כמה אשלם בלי להגיע לבית המשפט. אני סירבתי כי לא מגיע לי קנס בהתאם למה שקרה באוטובוס. אמרתי שנפגש בבית המשפט הודעתי לה שלא אגיע היום כי אני חולה . לא יכולתי להודיע לבית המשפט באותו היום כי ממש הייתי חולה. הגעתי לבית משפט לאחרמספר ימים עם אישור רפואי והגשתי ערעור על החלטת השופט לחייב אותי ב1000. שקל. וזה מכרטיס אוטובוס על סך שני שקלים ששלמתי ! הוחלט בביתהמשפט שאדבר עם עורכי הדין של חברת האוטובוסים. דברתי. הם מתעקשים שאשלם 1000. שקל. לא יודעת מה לעשות ולמי לפנות. מבקשת את עצתכם.
שיר
10/12/2019 08:56
בוקר אור

בתביעות קטנות נפסק כי יק"ר, המספקת רישיונות לקנאביס רפואי, צריכה לשלם לחברתי סכום כסף בעקבות זכיה בתביעה.

כמובן שהכסף לא שולם לה וניגשנו להוצלפ.
בהוצל"פ לא הסכימו לפתוח תיק בטענה שיק"ר שייכת למשרד הבריאות ולמדינת ישראל ולא ניתן לפתוח בגלל זה תיק.

הפנו אותנו לפרקליטות ושם לא הבינו למה לא פתחו לנו תיק הוצאה לפועל - משהו נתקל בסוגיה כזו? איך מומלץ להתנהל?

אשמח להכוונה.
אלה
09/12/2019 09:45
בוקר טוב עורכי דין נכבדים

הגרוש שלי בהליך פשיטת רגל כבר 3 שנים. בימ"ש פסק אחרי שביקש קציבת מזונות 2000 כולל מחציות (לפני זה היה 2000 פלוס מחציות) לילד אחד. העו"ד שלי מהסיוע המשפטי וגם העו"ד בסיוע משפטי שנתנה לי אותו אמרו לי שאני אשמור את הקבלות של המחציות וכשיגמר התהליך של הפש"ר אני אוכל לתבוע בהוצלפ את המחציות כי מה שקובע זה הפס"ד המקורי של המזונות ואין הפטר על חוב ישן או חדש.

פתאום הגרוש שלי אומר לי שהעו"ד שלו אמרה לו שהוא לא יצטרך לשלם מחציות אחרי שהתחננתי שיתחלק בקייטנה לפחות וזה כי זה גדול עליי כל ההוצאות האלה כי היה איזה פסק דין חדש שאומר שגברים בפשיטת רגל לא צריכים לשלם חובות חדשים שהצטברו בתהליך של הפש"ר כי זה בעצם גורם לזה שהם צובירם חוב גדול ואסור להם לצבור חובות ואז הם חייבים מלא כספים ולא באמת מצליחים להתחיל מחדש.. שאלתי את העו"ד שלי על זה והוא אמר שהוא לא שמע על זה....

האם זה נכון? מישהי שמעה על זה?? אני ממש מוטרדת, מדובר בעשרות אלפי שקלים במצטבר!

חייבת לציין שלא ברור מהפס"ד של השופט שלנו איזה הוצאות זה בדיוק כולל ואיזה לא. הוא חושב שזה רק חינוך שוטף. האם במידה ואני לא אוכל לעמוד בתשלומים למרות שאני כרגע מסתדרת אני אוכל לבקש שישלם יותר? האם יכול להיות מצב שכשיגמר הפש"ר הוא יבקש להוריד קבוע את המזונות בטענה שהסתדרתי עד כה אז לא צריך??
אליה
04/12/2019 10:04
נכנסתי להליך של פשיטת רגל בעל כורחי, יחד עם בן זוגי (תיקים נפרדים) בגלל חובות שהוא יצא על שם שנינו.

עורך הדין נבחר בלי שניתנה לי הזדמנות להביע דעה (שרשרת מחדלים וחוסר תשומת לב מצידי)
אני *מאוד* לא מרוצה מההתנהלות שלו עם התיק שלי שבינתיים עלתה לי ביוקר ביותר מדרך אחת.

הוא כבר קיבל תשלום מלא.
אפילו עורך הדין של המנהל המיוחד העיר שלדעתו ההתנהלות בתיק שלי ממש לא נכונה.

יש לנו דיון במאי
האם הגיוני להחליף עורך דין בשלב הזה?
ועוד לאחר שהוא קיבל תשלום מלא וממש לא עושה עבודה מלאה..

אני ממש במצוקה מכל הסיפור הזה.

תודה.
טל
08/12/2019 21:25
מוזמנת להתייעץ טלפונית 072-334-1001
ברי
05/12/2019 15:27
שלום לעורכי הדין

שלשום קיבלתי לביתי מכתבי התראה לפני תהליך הוצאה לפועל, כל אחד מהם אומר שאם לא אשלם תוך 30 יום את הדרישות שלהם זה יועבר ישר להוצאה לפועל בלי פניה לבית משפט.

המכתבים עוסקים בביקור שלי במיון בבית החולים נהריה בשנים 2013 ו2015 (הייתי בת 15 ובת 17).
בתקופה הזו למדתי בפנימיה צבאית בעכו כך שכל פינוי שלי אי פעם לבית החולים בנהריה התבצע מהפנימיה ובליווי אם בית (אני גרה בטבריה ככה שאין סיבה שפינוי מהבית יהיה לנהריה).
לא נשלחו מכתבי הזהרה מראש וזו הפעם הראשונה שאני מודעת לזה, בנוסף בביקורים אלו הייתי קטינה כך שלא יכלתי להחליט על דעת עצמה להתפנות למיון.
לא רשום שום פרטי התקשרות וגם לא פרטים לאן לשלם או את הסיבה בגללה הגעתי למיון .
פניתי בעבר לפנימיה לגבי מכתב שחרור שהייתי צריכה והם אמרו לי שהם עברו למערכת ממוחשבת ואין להם את כל ההיסטוריה ולכן אני לא יודעת אם יש טעם לפנות אליהם.

השאלות הן- מה אני יכולה לעשות במצב כזה? למי לפנות? האם המכתב לא היה אמור להגיע למבוגר האחראי שהביא אותי למיון? ומה עדיף- לשלם ואז להתעסק עם החזרים (ממי בכלל? ולמי לשלם?) או לנסות להילחם בזה כרגע?

תודה מראש על התשובות וסליחה על האורך
מיטל
03/12/2019 11:07
שלום לכולם

אשמח לעזרתכם: קבלתי מכתב בדואר על דרישת תשלום של 1445 שח ממרכז לגביית קנסות התקשרתי לבדוק מדוע יש לי חובות למרות שאני סיימתי לשלם באוקטובר את כל התשלומים.

נאמר לי שזה חובות על פיגור בתשלום של תשלום של 1.2.19 ששולם בתאריך 3.2.19
הסברתי לנציגה במוקד שבאתי לשלם ביום שישי הדואר היה כבר סגור והוא סגור גם בשבת לכן שילמתי ישר ביום ראשון ב3.2.19 בשעה 8:57
התקשרתי לבית המשפט נאמר לי שהקנס המקורי על האיחור היה 175 שח ושעקב שלא שולם הגיע למרכז הקנסות וקפץ לסכום של 1445 הסברתי לנציגה שלא נאמר לי שיש לי קנס של 175 שח עבור האיחור הנציגה אומרת ששלחו פעמיים בדואר רשום אך רואה במערכות שלה שהדואר רשום לא התקבל וחזר אליהם.

אם הייתי יודעת על ה175 שח הייתי משלמת ישר ולא מתעלמת אך באמת לא ידעתי על כך הנציגה של בית המשפט אמרה שהיא מבינה ואני צודקת אך בגלל שזה מול מרכז לגביית קנסות אין לה מה לעשות.

פניתי למרכז לגביית קנסות ואמרתי להם שכתוב לי במכתב שאני צריכה לשלם עד 19.12.19 שאלתי את הנציגה אם הגשתי בקשה התהליכים מתעכבים ואם אאחר בתשלום הזה יהיה עוד קנסות אמרה שלמרות שהגשתי בקשה ומחכה לתשובה אם אאחר תשלום של 19.12 יהיו קנסות ונקיטת הליכים נוספים ,

אני לא יודעת מה לעשות יום ראשון אני טסה לטיול של 3 חודשיים אחרי צבא
אם לא הייתי טסה הייתי מחכה לתשובה אבל אני טסה ולא אהיה זמינה ובלי טלפון ואני מפחדת שבמהלך הטיול יעשו לי עיקול על החשבון או ינקטו מולי תהליכי הוצאה לפועל ללא ידעתי.

מה אתם ממליצים לשלם להם את ה1445 שח
או לא לשלם כי זה באמת לא פייר אני לא ידעתי על הקנס וגם בית המשפט מאשר שלא קבלתי את הדואר רשום שלהם ואחת הנציגות אמרה שלדעתה לא נשלח גם ,האם לשלם? תודה מראש על העזרה

התשלום של 1.1.19- שולם ב1.1.19
התשלום של 1.2.19 - שולם ב 3.2.19( עקב המפורט למעלה)
התשלום של 1.3.19- שולם ב28.2.19
התשלום של 1.4.19-שולם ב18.3.19
התשלום של 1.5.19- שולם ב18.4.19
התשלום של 1.6.19- שולם ב 20.5.19
התשלום של 1.7.19- שולם ב 25.6.19
התשלום של 1.8.19- שולם ב22.7.19
התשלום של 1.9.19- שולם ב 23.8.19
ישי
08/09/2013 23:17
שלום!
לפני כשנה יצרתי קשר עם חברת מאסטר צ'ק בעקבות פרסום שלהם על טיפול וגבייה של צ'קים חוזרים.

פגש אותי נציג של החברה מסרתי לידיו 10 צקים של דיירת ששכרה ממני דירה והצקים חזרו. מאז עברה שנה. במהלך השנה יצרתי קשר עם החברה מספר פעמים ועדיין לא קיבלתי כלום. סיפרתי לחבר. והוא המליץ לי לשכוח מהכסף כי הוא מסר להם צ'קים לפני כמה שנים ועדיין לא קיבל מהם כלום.

השאלה שלי האם אתה מכיר את חברת מאסטר צ'ק? מה אני יכול לעשות? במקרה זה אניח מוכן לוורת על התשלום ששילמתי להם על פתיחת תיק גביה, רק לקבל את הצ'קים חזרה על מנת להעביר אותם לידי עורך דין מקצועי שיעשה משהו...

הם לא עונים להודעות שלי ואני די מיואש... יש לכם דרך לעזור?
איציק
02/12/2019 19:01
חברה של גנבים עשו לי אותו דבר
לקחו ציקים בסך 10 אלף שקל ונעלמו עם הציקים אין דרך להשיג אותם והם לא עונים לטלפונים
שומר נפשו ירחק
04/03/2019 14:38
חבורת נוכלים. שומר נפשו ירחק..!
עו"ד ליאור כספי
21/08/2017 14:11
אני לא מכיר אותם באופן אישי אבל שמעתי סיפורים כמו שלך למכביר.

אני לא מצליח להבין אך מעבירים צ'קים לחברה או לגוף שהוא אינו עורך דין, כמו ללכת לאינסטלטור שיתקן לך את המנוע ברכב.

סבין
14/08/2017 16:14
גם אני נתתי להם שיקים של לקוחות שלי ולא יצו עימי קשר עד היום לדעתי זו חברה שעוקצת אנשים
ניפנה לכולבוטק
עו"ד בנימין כהן
10/09/2013 10:31
לא מכיר את החברה,

אבל ניתן לפתוח בהליכים משפטיים כנגדם,

דורה כהן ויצמן משרד עורכי דין
טל' 03-6093833 - פגישה ראשונה ללא תשלום
שרה
02/12/2019 12:22
אולי מישהו ידע לענות לי על זה...
לפני כעשר שנים גרתי עם הילד שלי בדירה שכורה ולאחר מספר שבועות הבנתי שהאזור נוראי ובפרט הבניין. החוזה נערך מול מיופה כוחו של בעל הדירה שהיה בחו"ל (לדבריו של מיופה הכוח שהיה בעלים של חברת ניהול נכסים) ופניתי אליו בבקשה לעזוב את הדירה. הוא קנס אותי בסכום של כמעט חודש מלא ואני עזבתי ועברתי לעיר אחרת. לא נערך חוזה חדש שמבטל את הקיים או הסכם חתום כלשהו. סמכתי עליו כי עבדתי אצלו תקופה מסןימת והוא היה אדם מוכר. הייתי נאיבית.
לאחר שבועיים כבר ראיתי שיש דיירים חדשים בדירה.
חשבתי שזה מאחוריי.
עד שמספר שנים מאוחר יותר פתאום הגיעו אליי מכתבי עיקול מהוצאה לפועל על ידי העירייה של אותה עיר, שיש לי חוב ארנונה על ארבע שנים!! ש"גרתי" בדירה ולא שילמתי.

בנוסף עוד כמה אלפי שקלים מחברת החשמל שאמנם לא ניסתה לעקל אך לא נתנה לי לרשום את עצמי באף כתובת.

לצערי באותה התקופה לא היו לי כוחות נפש להתמודד ופשוט נתתי לעניינים להתגלגל ולחוב לתפוח. אלה חובות כספיים גדולים...

לא היתה לי אפשרות לטפל בזה כל שכן לשלם.
כמה שנים לאחר מכן הגעתי לעירייה שם ושטחתי את הסיפור בפני המנהלת של הגבייה.

באתי לה מס כים שמוכיחים שבשנים אל. גרתי במקומות אחרים, עבדתי במקומות אחרים, בני היה רשום במוסדות לימוד בעיר אחרת ועוד.
שום דבר לא עזר ונאלצתי לשלם עשרות אלפי שקלים.

אני מרגישה לאורך כל הזמן הזה פראיירית ומרומה כי כנראה שפשוט המשיכו לגור שם על שמי ושמות הדיירים בעירייה לא שונו.
הייתי שמחה אם ניתן היה לטפל בזהץ להחזיר את כספי איכשהו ואולי אפילו לתבוע את אותו אדם.

אשמח לעצות של עורכי דין מנוסים.
רוזי
01/12/2019 14:58
יש לי בן זוג כבר שנתיים. גרוש כבר שלוש שנים פלוס שני ילדים.

המצב הכלכלי שלו בכלל לא טוב ובמהלך השנה האחרונה הוא עסוק בתהליכים משפטיים של ביטוח לאומי מול הוצאה לפועל עם עורך דין וכו.

אנחנו גרים יחד כבר שנתיים. בעוד כמה חודשים מתקיים לו דיון חקירת יכולת כלכלית והוא יציג את זה שאין לו יכולת כלכלית בכלל ונמצא במצוקה כלכלית קשה לא עובד לאחר פציעת עבודה ומתקיים מקצבת ביטוח לאומי דלה.

היום לאחר שנתיים שחיים יחד אומר לי שהוא מפחד שידעו שיש לו בת זוג שחיה איתו.

העורך דין שלו אומר לו שבמידה ויש לו בת זוג בבית שעוזרת הוא צריך להצהיר בביטוח לאומי הוצאה לפועל.

השאלה היא כזו: הם רוצים לקחת בחשבון את ההכנסות שלו. האם זה נכון שהם לוקחים בחשבון את ההכנסות שלי?

הם יכולים לקחת את ההכנסות שלי ולהגדיל לו את התשלומי מזונות לדעתכם? לא נשואים. גרים יחד. הם יכולים להגיד שיש לו בת זוג ולהסתכל על ההכנסות שלי ולהכריח אותי לשלם משהו?

בן זוגי לאחרונה חושש וחושב שיותר כדאי שנגור בנפרד על מנת שלא יראו שיש לו בת זוג בבית.
רונית
01/12/2019 14:36
צהריים טובים עורך דין נכבד,

יש לי שאלה לגבי בית למכירה שאחד השותפים בחלקה הוא פושט רגל. האם כדאי לקנות בית כזה? האם לא כדאי להתעסק?

מה הפרוצדורה במצב כזה?

כמה זה מסובך לקבל אישור מבית משפט וכמה זמן זה עלול לקחת?

האם הבית כולו יכול להכנס לכונס נכסים?

תודה רבה
: עבור אל עמוד
 
close