פורום פשיטת רגל - מידע וסיוע לאזרח בנושא העברת כספים בין בנקים בלי אישור הלקוח - הכנסו לפורום בהנהלת עורך הדין ג'קי בובליל...
העברת כספים בין בנקים בלי אישור הלקוח - פורום פשיטת רגל בהנהלת עו''ד ג'קי בובליל

עורכי דין מנוסים בכל הארץ לשירותך

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001מחיקת חובות, חדלות פירעון והסדרי נושים

פורום פשיטת רגל

נושא
מחבר
תאריך ושעה
20/01/2019 09:11
שלום עורך דין נכבד,

יש לי בעיה ואשמח ליעוץ ראשוני ואם רלוונטי המשך טיפול.

יש לי 2 חשבונות בנק, בבנקים שונים. נקרא להם א' וב'.
בחשבון א' יש לי הלוואה שאני מחזירה כל חודש, בחשבון זה אין משכורת.
בחשבון ב' יש משכורת (ושאר התנהלויות), בין הייתר הוראת קבע חודשית לחשבון א' ע"מ שיהיה כיסוי להלוואה.

לפני שבוע בערך ראיתי חיוב לא מזוהה בחשבון ב', פניתי מיד לבנק שלי בטענה שיש פעולה שלא אני ביצעתי ואני לא יודעת מה זה. אמרו לי שהפעולה לא סופית כי היא "מהיום" ושאני אתקשר מחר. פניתי, הבנקאית אמרה שהיא לא יודעת מה זה ושהיא מעבירה את זה לטיפול בסניף. אחרי 3 ימים חזרו אלי מהסניף ואמרו לי ש"יש לי הלוואה בחשבון א' ושאני צריכה לדבר עם בנק א'". שאלתי אותה מה הקשר בין החשבונות? איך יתכן שפשוט גובים ממני כסף ללא אישור? היא המשיכה להגיד שהיא לא יודעת שאני צריכה לדבר עם בנק א'. המשכתי להגיד לה שהיא הבנק שלי, ואני רוצה תשובות מהבנק שלי למה הוא אישר העברה כזו שלא דרכי. שאלתי אותה האם זה חוקי והיא אמרה שכן. שאלתי אותה האם יש הרשאה לחיוב בחשבון שלי והיא אמרה שהיא לא יודעת (לא מבינה איך זו תשובה לגיטימית של בנקאי..).

בדקתי בחשבון בנק ב' ונראה שההוראת קבע פגה חודש שעבר, ולכן (אני מניחה) נוצר בחשבון א' חוב. בכל מקרה, העברתי באותו רגע מספיק כסף כדי למנוע בעיות בהמשך.

יום למחרת, אותה בנקאית התקשרה אלי לא פחות מ7 שיחות כדי לשאול בנחמדות "האם ביררתי מה קרה בבנק א'" ושאלה האם אני רוצה להחזיר את החיוב.

מדובר בסכום לא גדול, כ1500 ש"ח. אני רוצה לדעת האם זה חוקי שהבנק שלי אישר משיכה של סכום כזה ללא אישורי. אף אחד לא דיבר איתי. אני חושבת ששני הבנקים היו צריכים לעדכן אותי בדבר, אבל מבנק א' אני לא מצפה לכלום. אבל איך יתכן שבנק ב' אישר העברת כספים החוצה ככה?

אשמח לדעת מה העמדה שלי פה לפני שאני פועלת. לא ניתן ליצור קשר עם בנק א' מלבד להגיע לסניף, ולכן אני רוצה להגיע מוכנה.

תודה לכל מי שיעזור.

מרכז המידע להליכי פשיטת רגל מספק סקירה משפטית ופורום מקצועי
לאזרחים ובעלי עסקים הצריכים עזרה על מנת להתמודד מול חובות כספיים
,
נושים, תיקי הוצאה לפועל והליכי פש"ר.

ג'קי בובליל משרד עורכי דין לרשותך בכל עניין הנוגע להסדרת חובות כספיים, הליכי חדלות פירעון, הוצל"פ, מחיקת BDI שלילי, עיקולים ועוד!

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי אישי בענייני פשיטת רגל

ליחצו כאן לחזרה לעמוד הראשי של הפורום

האתר מנוהל על ידי ג'קי בובליל משרד עורכי דין
ניתן לשוחח עם עורך דין מנוסה בטלפון: 072-334-1001

שאלה בנושא: העברת כספים בין בנקים בלי אישור הלקוח - פורום פשיטת רגל בהנהלת עו''ד ג'קי בובליל

close