פורום פשיטת רגל - מידע וסיוע לאזרח בנושא אשמח לעצה של עורך דין - הכנסו לפורום בהנהלת עורך הדין ג'קי בובליל...
אשמח לעצה של עורך דין - פורום פשיטת רגל בהנהלת עו''ד ג'קי בובליל

עורכי דין מנוסים בכל הארץ לשירותך

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001מחיקת חובות, חדלות פירעון והסדרי נושים

פורום פשיטת רגל

נושא
מחבר
תאריך ושעה
18/06/2019 12:24
שלום עורך דין נכבד,

לפני כעשרה חודשים נתתי צ'קים שלי לחבר עבור שכר דירה. (אותו חבר רק יצא מהכלא ולא יכול היה להוציא צ'קים)

הסיכום בינינו היה כי אל מול כל הפקדה של בעל הדירה הוא יחזיר לי את התשלום.

בחודש השלישי ראיתי שירד התשלום בצ'ק אך החבר לא ענה להודעות ונעלם.

בלי לחשוב פעמיים ביטלתי את כל הצ'קים. יש לציין כי למעט הצ'קים שלי, לא הייתי צד להסכם בין החבר לבעל הדירה, לא הייתי ערב וכדו'

לאחר כחודש קיבלתי טלפון מבעל הדירה בה הוא סיפר לי כי הבחור נעלם והוא רוצה את הכסף שלו. אמרתי לו כי יש לו חוזה ועל פי החוזה אם הופר מותר לו לזרוק את כל הדברים מהדירה ולהשכיר אותה מחדש. אני לא רואה שום סיבה שאני צריך להמשיך לשלם על משהו שאני (וגם לא לחבר) מקבלים תמורה בעדו. הוא התחיל לאיים ונפרדנו כך.

לאחר שלושה חודשים ביום בהיר אחד קיבלתי טלפון מהבנק בו הודיעו לי כי קיים צו עיקול לחשבון מהוצאה לפועל בחיפה.

מבירור קצר נודע לי כי בעל הדירה בעזרת עורך דין פתח תיק נגדי בלשכת הוצאה לפועל. בתיק הוא תובע חודשיים של שכר דירה + צ'ק ביטחון + הוצאות וכו'

אחרי שקיבלתי את הפרטים התגלה כי את המסירה הוא ביצע בכתובת עתיקה שלי וכי השליח שיקר בהיתחייבו כי מסר לי ביד ווידא שזה אני. מאז התנהל נגדי התיק והתקבלו לא מעט החלטות, עיקול רכב, חשבון וכו', כל זאת כשאני לא יודע מזה כלום. (בעל הדירה עדיין, 6 חודשים אחרי, כל חודש מפקיד צ'ק שלי שחוזר, על אף שאני בטוח שהדירה מושכרת לאחר)

מיד שכגיליתי את כל זה הגשתי התנגדות להוצאה לפועל שהעבירה את התיק לבית המשפט, בניין ליד. המעבר לקח חודש! (כשאני כל יום מתקשר לבדוק מה קורה עם זה) ביום שהתקבל התיק בבית משפט קבע השופט עיכוב הליכים וכמה ימים אחרי ביטול הליכים. עד שגלגלי הצדק העבירו את הביטול לבנק הכסף כבר עבר לקופת בית המשפט.

בעוד שלושה שבועות צפוי המשפט והנה השתחרר החבר מהכלא (בפעם השניה)

עכשיו צריך להחליט איך פועלים, האם הולכים למשפט או מנסים להגיע לפשרה מול העורך דין כשהחבר כבר חי וקיים. באיזו דרך סביר יותר לצמצם נזקים. מתוך הבנה כי עד שהחבר יחזיר את מלא הסכום יקח הרבה זמן וככל שהסכום יהיה קטן יותר – כך ייטב.

תודה מראש

מרכז המידע להליכי פשיטת רגל מספק סקירה משפטית ופורום מקצועי
לאזרחים ובעלי עסקים הצריכים עזרה על מנת להתמודד מול חובות כספיים
,
נושים, תיקי הוצאה לפועל והליכי פש"ר.

ג'קי בובליל משרד עורכי דין לרשותך בכל עניין הנוגע להסדרת חובות כספיים, הליכי חדלות פירעון, הוצל"פ, מחיקת BDI שלילי, עיקולים ועוד!

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי אישי בענייני פשיטת רגל

ליחצו כאן לחזרה לעמוד הראשי של הפורום

האתר מנוהל על ידי ג'קי בובליל משרד עורכי דין
ניתן לשוחח עם עורך דין מנוסה בטלפון: 072-334-1001

שאלה בנושא: אשמח לעצה של עורך דין - פורום פשיטת רגל בהנהלת עו''ד ג'קי בובליל

close