מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
0 stars - based on 0 reviews

ניתן צו לפירוק חברת רב אור סוכנויות של אבנר קופל

Hebrew

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע הורה היום  לבקשת מס הכנסה על פירוק של חברת הביטוח "רב אור סוכנויות לביטוח" שבבעלות איש העסקים ויו"ר איגוד הכדורסל, אבנר קופל, המואשם בעבירות מס ומירמה. בית המשפט מינה את כונס הנכסים הרשמי כמפרק זמני של החברה ואת עו"ד קרן רייכבך-סגל כמנהלת מיוחדת של החברה תחת פיקוחו של בית המשפט.

עוד נקבע כי המנהלת המיוחדת תגיש תוך חודשיים וחצי דוח פעילות ודוח כספי לגבי פעילות החברה.

‏לפי העולה מבקשת הפירוק "רב אור" צברה חובות של כ-13 מיליון שקל, ולפי הבדיקות שנעשו היא חדלת פירעון ואינה מסוגלת לפרוע את חובותיה. בבקשה של מס הכנסה הועלו טענות שהחברה ובעליה פועלים לרוקן אותה מנכסיה ובניגוד להוראות החוק.אגף מס הכנסה מצדו פעל במהלך השנים לגבות את חובות החברה אך ללא הצלחה. הוטלו עיקולים ובוטל לחברה אישור ניכוי מס במקור.

לפי ספרי החברה וכנטען על ידי מס הכנסה משכו ממנה קופל וחברות אחרות הקשורות בו סכומים בסך כולל של 20 מיליון שקל מה שהותיר את החברה מרוקנת מנכסים ברי מימוש ועם ערימת חובות.

בסוף נובמבר 2010 נעצר קופל על-ידי חוקרי רשות המסים בחשד להתחמקות מתשלום מס בהיקף 7 מיליון שקל. לפי החשד, קופל, שבאותה עת היה יו"ר מינהלת הליגה בכדורסל וחבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל, לא דיווח על הכנסות שקיבל עבור חברת הביטוח שבבעלותו, "רב אור", שהיא סוכנות של חברת הפניקס שבבעלות יצחק תשובה.

‏לפי החשד, קופל זייף מסמך, בו נכתב כי החברה חדלה מפעילות, כדי להתחמק מתשלום למס הכנסה בגין הלוואות שהתקבלו מחברה אחרת.

קופל נעצר במסגרת החקירה נגדו. בית המשפט שחרר אותו למעצר בית למרות שמצא שהוא נקשר לחשד המיוחס לו.

באוקטובר 2012 החליטה הפרקליטות להעמיד לדין, בכפוף לשימוע, את קופל בגין העלמות מס של מיליוני שקלים, ‏זיוף‏ מסמכים ועבירות מירמה נוספות.

טרם התקבלה החלטתה הסופית של הפרקליטות


תאריך:08/04/2013 15:33  מחבר: Bankruptcy Law
 
close