מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
0 stars - based on 0 reviews

אטארי מחוץ למשחק? החברה הגישה בקשה לפשיטת רגל

Hebrew

חברת אטארי הוקמה במהלך שנת 1972, לפני למעלה מ-40 ובימים האחרונים הגישה בקשה לפשיטת רגל עקב חובות של מיליוני דולרים.

החברה שהוקמה על ידי שני יזמים ממוצא צרפתי נחשבה לפורצת דרך בתחום משחקי הארקייד, משחקי קונסולה ומשחקי מחשב, ולמעשה היתה מהחברות המובילות בעולם לאורך שנות השבעים והשמונים של המאה החולפת.

בשנת 1984 החברה התפצלה, ומאז היו 2 חברות נפרדות: atari games ו-atari corporation.

לאורך שנות התשעים של המאה שעברה ובתחילת המילניום הונכחי, החברה (atari corporation) עברה מספר גלגולים עסקיים, עד שלבסוף שינתה את שמה ל-atari inc ונרכשה במלואה על ידי חברה בשם infogrames.

ביום שלישי האחרון (21 לינואר 2013) חברת משחקי הווידיאו הוותיקה הגישה בקשה לפשיטת רגל ולהגנה מפני נושים לפי סעיף 11 של החוק האמריקני. נצגי החברה ציינו בדיווחים לעיתונות כי החברה מתכננת להמשיך לפעול כרגיל בשלב זה.

מן המידע שהגיע אלינו עולה כי עיקר הבעיות הכלכליות של החברה נובעות מקשיים כלכליים והליכי פשיטת רגל המתנהלים כנגד חברת האם הצרפתית, atari sa, בבתי המשפט בצרפת. רבים מאיתנו לא יודעים, אך החברה המציאה את עצמה מחדש בשנים האחרונות והעבירה חלק ממשחקיה המיתולוגיים לפורמט אפליקטיבי חינמי.

את משחקי החברה ניתן להוריד מחנות האפליקציות של אפל ואנדרואיד ורק בשנה שעברה פיתחה אטארי שלל משחקים ואפליקציות עבור חברת מיקרוסופט.

הוברר כי לחברה חובות כספיים כבדים מאד בארצות הברית ובכלל, למרות שהחטיבה האמריקאית של החברה מציגה גידול מרשים בהכנסותיה בשנים האחרונות.

בבקשה שהגישה החברה לבית המשפט צויין כי חובותיה נעמדים 10-50 מיליון $ כאשר לאף אחד מנושיה החברה לא חייבת סכום העולה על 250,000$. החברה העריכה את שווי נכסיה ב 1-10 מיליון דולר.

ג'ים וילסון, מנכ"ל החברה, אמר כי הצעדים הם "ההחלטה הטובה ביותר להגנה על החברה ובעלי המניות שלה" וכי החברה תוציא למכירה פומבית את נכיסה והכספים שיתקבלו במכירה יועברו לבעלי המניות.

בשוק העולמי מתרוצצות שמועות לפיהן יתכן וחברת Atari תרכש על ידי מיקרוסופט, אפל או גוגל בימים הקרובים.

קיראו בהרחבה על: הגשת בקשה לפירוק חברה


תאריך:24/01/2013 16:55  מחבר: Bankruptcy Law
 
close