מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
0 stars - based on 0 reviews

החברה הסקוטית בהליכי כינוס נכסים...

Hebrew

החברה נוסדה בשנות ה-40 של המאה הקודמת. עיקר עיסוקה בייבוא, שיווק והפצה של משקאות חריפים מחו"ל נושאי מותגים מובילים ובינלאומיים. החברה משווקת במקביל יינות בתוך הארץ.

במהלך השנים צברה החברה חובות כבדים לנושיה בסך כ–30 מיליון ₪. בין הנושים המובילים נמצאים 3 הבנקים: לאומי, דיסקונט והפועלים.

החוב לבנק דיסקונט עומד על 6.5 מיליון ₪, לבנק לאומי כ-4.5 מיליון ₪ ולבנק הפועלים כ–2 מיליון ₪. יתרת החובות הם לעובדי החברה, לרשויות המדינה, לספקים ולבנק המזרחי.

לנוכח החובות הצבורים הוגשו לבית המשפט המחוזי בתל אביב לפני כשבוע שלש בקשות שונות בעניינה של החברה. האחת, בקשת עובדי החברה לפירוק ומינוי מפרק זמני.

השנייה: בקשה בהסכמה שהוגשה על ידי בנק דיסקונט ומתן צו לאכיפת שעבודים ומינוי כונס נכסים קבוע. הבקשה השלישית: בקשה בהסכמה של בנק לאומי לאכיפת שעבוד ומינוי כונס נכסים לנכסי החברה ונכסי חברת הבת שלה :סופרדרינק בע"מ.החברה הסקוטית - כינוס נכסים

בדיון מאוחד בבקשות שהוגשו לבית המשפט התברר כי בעקבות חשד למעילה בכספי החברה ובנוסף לקשיים בהם נתונה החברה, יזמה החברה הליך של בדיקה באמצעות משרד רואה חשבון.

על דעת הבנקים הנושים נעשו פעולות למכירת מלאי של החברה ונוהלי מו"מ עם רוכשים פוטנציאליים.

עוד התברר מבא כוח העובדים כי שולמו משכורות לחודש ספטמבר 2013 ונותר כסף בקופת החברה לתשלום משכורות לחודש אוקטובר 2013. הפרשות לפנסיה הופסקו בחודש יולי השנה.

נציגת כונס הנכסים הרשמי הסכימה בדיון כי הבשילו התנאים ליתן צו כינוס נכסים.

בית המשפט החליט להיעתר לשלש הבקשות המפורטות לעיל. החברה לא עמדה בהתחייבויותיה כלפי הבנקים ולכן השעבודים התגבשו ולנושים הזכות לאכוף את איגרות החוב.

אשר על כן ניתן פסק דין האוכף את השעבודים לטובת הבנקים הנושים. לצורך אכיפתם מינה בית המשפט את רו"ח עליזה שרון ואת עורך דין ישראל שפלר ככונסי נכסים לחברה ולחברת הבת.

בית המשפט הסמיך אותם לקבל לרשותם את רכוש החברות מכל סוג שהוא, לרבות מחשבים ומסמכים הנמצאים במשרדי החברה. להסרת הספק קובע בית המשפט שכונסי הנכסים אינם מוסמכים בשלב זה למכור את הרכוש במלואו או בחלקו.

אם במהלך הכינוס יגיעו הכונסים  למסקנה שיש צורך בפיטורי עובדים עליהם להגיש בקשה מיוחדת לבית המשפט, שידון ויחליט.

בשולי החלטתו רשם בפניו השופט בורנשטיין את בקשת נציגת העובדים לשקול הגשת בקשה להקפאת הליכים, כאשר זו תוגש אם תוגש והיא תיבחן לגופה. מסיבה זו הוקפאה בקשת העובדים לפירוק זמני.


תאריך:24/10/2013 12:05  מחבר: Bankruptcy Law
 
close