מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 1 reviews

מאסר בפועל לפושט רגל מאירלנד המסתיר נכסים מנושיו

Hebrew

לאחר שבתחילת החודש הואשם בביזיון בית המשפט עקב הסתרת נכסים, בניגוד לצו פשיטת הרגל שקיבל, קבעה אתמול השופטת, כי בנו ואחיינו של שון קווין,  מי שהיה האיש העשיר באירלנד, יכנסו לשלושה חודשים לכלא, עונש שיבוטל אם קווין יעביר את הנכסים המוסתרים לנושיו.

שון קווין, עד לפני שנה מספר שתים עשרה ברשימת עשירי בריטניה והאיש העשיר ביותר באירלנד, מואשם בהפרת צו פשיטת רגל והסתרת נכסים בשווי חצי מיליארד יורו מנושיו.

בנובמבר 2011 עמד קווין במרכז פשיטת הרגל של אנגלו-אייריש בנק שבנתיים הולאם על ידי המדינה והוכרז כפושט רגל בעצמו, לאחר שטען כי צבר חובות המוערכים על ידי התקשורת ב-3.8 מיליאד דולר (שווי ערך ל-2.8 מיליארד יורו). בפשיטת הרגל היו מעורבים גם בנו ואחיינו שניהלו יחד איתו את אימפריית הביטוח שהייתה בבעלותו. כעת, טוען בית המשפט, כי הבן והאחיין סייעו לקווין בהסתרת הנכסים.

בנוסף לאימפריית הביטוח שהייתה בבעלותו, עמד קווין בראש קבוצת מפעלים לייצור בטון ומלט, נדל"ן, מרכזי קניות ואף טורבינות רוח, אולם בבקשתו להכרזה על פשיטת רגל הוא טען שמכל נכסיו נותרו לו חלקת אדמה, רכב והון של 11,000 ליש"ט בלבד.

החודש קבע בית המשפט כי הצהרה קודמת זאת שקרית וכי קווין הסתיר נכסים רבים מנושיו, שהגדול בהם הוא אנגלו-אייריש בנק. בין הנכסים שבית המשפט סבור שקווין מסתיר נמצאים מרכזי קניות ונדל"ן באוקראינה והודו.

בפסק דינה  כתבה השופטת אליזבת' דאן, כי השתכנעה שקווין המשיך להחזיק בנכסים, בניגוד להוראת הצו שקיבל, זאת על ידי מניפולציות פיננסיות והעברת הבעלות עליהם, בתוך המשפחה, ככל הנראה לאחייניו.

קווין הודה בהעברת הנכסים לישויות חדשות, אך לטענתו, העברה התבצעה לפני קבלת צו בית המשפט. עכשיו הוא יצטרך להחליט אם להחזיר את הכסף או לראות את בנו ואחיינו נכנסים לכלא, בהחלטה שפרקליטו צוטט בתקשורת כשתיאר אותה כ"ימי בינמית".


תאריך:23/07/2012 12:43  מחבר: Bankruptcy Law
 
close