מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
0 stars - based on 0 reviews

בנק דיסקונט מבקש להכריז על זיל פלדמן פושט רגל

Hebrew

בקשה להכריז על זיל פלדמן האמריקאי, בעל אימפריית נדל"ן, כפושט רגל - הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב על ידי בנק דיסקונט.

הבקשה שהוגשה אתמול (31/07) כוללת את פירוט סך חובותיו של פלדמן לבנק, בסך של 138 מיליון שקלים.

כיצד נוצר החוב כנטען על ידי הבנק?

בשנת 2007 חתמו הבנק וחברת פ.ד. השקעות שבשליטת פלדמן, הסכם לרכישת השליטה בחברת פולאר. פולאר עוסקת בייזום נדל"ן. על פי הסכם זה, הרכישה הייתה אמורה להתבצע בשלושה שלבים שונים. סוכם כי כל אחד משלבי הרכישה ימומן חצי-חצי בין מקורות עצמאיים של חברת פ.ד. השקעות ובין הלוואה צמודת מדד בריבית קבועה, שהבנק נתן לפ.ד.

על מנת להבטיח את החוב של פ.ד. השקעות לדיסקונט, הוסכם בין שני הגופים כי המניות של חברת פולאר (שעל מנת לממן את רכישתה נלקחה ההלוואה מכחלתחילה) ישועבדו לבנק. כמו כן חתם פלדמן על ערבות אישית על מנת להבטיח את תשלומי הריבית על ההלוואה.

בבקשה שהגיש דיסקונט לבית משפט השלום מפורט כי ב-07/2007 הועברה ההלוואה הראשונה לחברת פ.ד. אחזקות שבשליטת פלדמן, בסכום כולל של 82.8 מיליון שקלים. בהמשך, כך על פי הבנק, הועמדו לרשות פלדמן שתי הלוואות נוספות בסכום הכולל של 20.50 מיליון ש"ח.

עקב ירידה שחלה בשווי השוק של מניות פולאר המשועבדות, ששמשו לבנק בטוחה לחוב, נחתמה בין הצדדים ב-2009 תוספת להסכם המקורי ולפיה פלדמן אמור היה להעמיד ערבות נוספת להחזר תשלומי הקרן. זאת בנוסף לתשלומים שפלדמן כבר התחייב עליהם לבנק.

לטענת דיסקונט, גם אחרי חתימת התיקון להסכם, המשיכה ההרעה במצב החברות – פ.ד. ופולאר ולכן במהלך השנים נחתמו תוספות ותיקונים נוספים להסכם המקורי.

לבסוף, לטענת דיסקונט - פ.ד. השקעות לא עמדה בתנאים שסוכמו להחזרת תשלומי הריבית, עבור שלושת ההלוואות שנתנו לה, זאת עקב קשייה הכלכליים. הריבית על שלושת ההלוואות מסתכמת בסכום של שבעה מיליון ש"ח. על ריבית זאת, חתם פלדמן ערבות אישית לבנק.

לטענת הבנק מאז 07/2011 פניותיו להחזר הריבית לא נענו, זאת למרות פגישה שהתקיימה בין שני הצדדים, בפברואר השנה, 2012 ובה יצחק תורג'מן ומרב סגל ששמשו כנציגים מטעם פלדמן שמתגורר בארה"ב, הכירו בחוב, שעמד באותה עת על סך של 130 מיליון ש"ח.

עקב המנעותו של פלדמן לשלם את החוב על הריבית, העביר הבנק את החוב כולו, ב-06/2012 לפרעון מיידי.

כעת הבנק תובע להכיר בפלדמן כפושט רגל ולפעול למען גבייה מהירה של החוב הכולל העומד על מאה שלושים ושמונה מיליון שקלים.
 


תאריך:01/08/2012 14:04  מחבר: Bankruptcy Law
 
close