מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
0 stars - based on 0 reviews

אושר הסדר נושים חלקי בעיריית טייבה

Hebrew

לפני כחמש שנים נקלעה עיריית טייבה להקפאת הליכים. השבוע קבעה השופטת ורדה אלשייך כי הנאמן יכול לשלם לעובדים ולבנקים את מלוא החובות של העירייה כלפיהם. כך מסתיים לו בכישלון הליך ההקפאה.

החלטת השופטת הינה החלטה חריגה מהמקובל והידוע בתיקי פירוק וחדלות פירעון הואיל ובתיק של טייבה , אושר הסדר הנושים רק באופן חלקי עם הנושים שהסכימו לו והם העובדים והבנקים. לנושים הרגילים הוצעה תספורת של 76% הום סרבו לקבלה. בדרך כלל מבטלים הסדר נושים בנסיבות אלו. הפעם הוחרגו הנשים הרגילים.

כל עוד שהעירייה היתה תחת הקפאת הליכים הנושים הרגילים לא יכלו לעשות דבר באופן עצמאי אלא רק לפי החלטות הנאמן שמינה בית המשפט. כעת, לאחר שהוחרגו מהסדר הנושים קמה להם עילה להגיש תביעה להוצאה לפועל לתשלום חובה.

מאחר ומדובר בעיריה שמחויבת לספק שירותים לאזרחיה, לא ברור מה ניתן לעשות והאם יש מקום להגיש בקשת פירוק נגד העירייה.

השופטת מקבלת את הכרעות הנאמן במהלך השנים וקובעת עוד כי נושה שיגש להוצאה לפועל יוכל לתבוע רק את החוב המוכח לפי קביעת הנאמן ולא את החוב שהוא טוען לו. השופטת לא מוכנה לאשר הסדר נושים שהוא לא יותר מאשר מחיקת חובות סיטונית, כלשונה.

רק המדינה יכולה להביא כסף למימוש הסדר הנושים אבל לא נראה שזה הולך להתבצע, אלא אם כן תקופת הבחירות המתרחשת תשפיע על ההחלטה של המדינה לסייע.


תאריך:15/11/2012 13:43  מחבר: Bankruptcy Law
 
close