מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
0 stars - based on 0 reviews

הנאמן של עיריית טייבה קיבל 12.5 מליון שקל שכר טרחה

Hebrew

עיריית טייבה קרסה עקב חובות של מאות מליוני שקלים. כאשר עיריה או מועצה מקומית לא מתפקדת שר הפנים ממנה במקומה ועדה קרואה.

במקרה החריג של טייבה נדרשה התערבות של בית המשפט כדי להגיע להסדר חובות עם רשימת הנושים הארוכה של עיריית טייבה. שהרי, זה לא מעשי לבקש את פירוקה של העירייה על ידי נושיה.
 
בשנת 2007 מינה בית המשפט את  עו"ד אבנר כהן לנאמן ומנהל העירייה במטרה להגיע בסופו של ההליך להסדר חובות עם הנושים.

לפני מספר חודשים הוגש הסדר נושים חלקי שלא התקבל בברכה על ידי בית המשפט. השבוע הודיע הנאמן כי גובש הסדר מלא עם הנושים המובטחים והרגילים. המדובר בעיקר בספקים של העירייה ובתושבים שהגישו תביעות נזיקין נגד העירייה בגין נזקים שנגרמו לגוף, מקרקעין ורכוש אחר.

לפי ההסדר הסופי שיוגש לאישור בית המשפט, הנושים הרגילים יקבלו כ-40 מיליון שקל שהם כ-28% מסכום החוב המאושר. מיליון שקל ישולמו לעורכי הדין שייצגו את הנושים הרגילים ואילו הנאמן קיבל שכר טרחה בסך 12.5 מיליון שקל עבור 30 אלף שעות עבודה.

הנאמן מסר בתגובה לסכום המבוקש כי מדובר בהסדר החוב הגדול ביותר שהיה עד כה לרשות מקומית, והינו אחד מהסדרי החוב הגדולים במשק. להסדר החוב הזה קדם הליך של בדיקת כ-1,300 תביעות חוב בסכום כולל של קרוב למיליארד שקל, אשר הוגשו על-ידי נושי העירייה. עוד הוסיף להסביר כי הבדיקה המאומצת הצריכה אלפי שעות עבודה על כל תביעה בנוסף לליווי צמוד של ניהול העירייה על כל ההיבטים המשפטיים.

לאחר סיום צו הקפאת הליכים נגד העיריה ידרוש הנאמן שכר טרחה בסך 100 דולר לשעה בהתאם לתקנות כונס הנכסים הרשמי. השכר ישולם עבור המשך הטיפול בעשרות ערעורים התלויים ועומדים כנגד הכרעות שנתן הנאמן בתביעות החוב השונות.

קיראו עוד בנושא: בית המשפט לא קיבל הסדר נושים חלקי של עיריית טייבה


תאריך:10/02/2013 13:24  מחבר: Bankruptcy Law
 
close