מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

אנחנו כאן בשבילך! סיוע מהיר אישי ומקצועי:
שם מלא
מספר טלפון
לחצו לשליחה
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
0 stars - based on 0 reviews

העיר סטוקטון הוכרזה כפושטת רגל והיא לא היחידה...

Hebrew

סטוקטון, עיר של שלוש מאות אלף תושבים, הממוקמת בקליפורניה, פושטת את הרגל. העירייה, שחייבת ליותר מ-5,000 נושיה כמיליארד דולר, לא הצליחה להגיע עמם להסדר וע"כ לא נותרה לה ברירה אלא להכריז על פשיטת רגל.

ברשימת הנושים של העיריה נמצאים גם בנק וקרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה – שלה העיריה חייבת כמעט 150 מיליון, בתשלומים שלא הועברו.

סטוקטון בצעה את המהלך לפי סעיף תשע האמריקאי, המיועד להגן על רשויות מוניציפליות מפני נושים. בישראל אגב, יש סעיף מקביל, שמגן על רשויות, במסגרת חוק ההסדרים.

באמצע העשור הקודם עברה העיר שיפוץ מאסיבי שכלל את המרינה, בניין עיריה ואיצטדיון חדשים וכן פרוייקטי מגורים בני שני קומות שתושבים רבים רכשו באמצעות משכנתאות.

במהלך המשבר הכלכלי שהתרחש בארה"ב צנחו מחירי הבתים בסטוקטון והיא הפכה, מעיירת נדל"ן משגשגת, לבעלת שיעור העיקולים השני הגבוה ביותר בארה"ב. כיום סטוקטון גם שנייה בשיעור הפשיעה בקליפורניה.

סטוקטון היא לא העיר היחידה בארה"ב שמבצעת את המהלך הזה, עיירה נוספת בקליפורניה (מאמות' לייקס) כבר בצעה אותו, הריסבורג נסתה להכריז על פשיטת רגל ונחסמה ע"י המדינה, התקשורת האמריקאית מעריכה כי ערים נוספות בודקות את ההשלכות של ההכרזה של סטוקטון ומתלבטות האם ללכת בעקבותיה.


תאריך:08/07/2012 16:20  מחבר: Bankruptcy Law
 
close