פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל בהנהלת עורך דין רוני שרעבי | עמוד 3


מנוהל על ידי רוני שרעבי ושות' משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

נופר
07/05/2020 08:52
הי אשמח לעזרה ועצות של עורך דין מומחה.

אני די אבודת עצות.

היה לי קשר מזה 4 שנים שמתוכם כשנתיים הבן זוג ירושלמי שגר יחד איתי אצל אמא שלי בדימונה, ובתקופה הזו בכדי שלא ישלם מיסים הוא הלך והחליף בתז לכתובת של אימי, ולאחר תקופה נפרדנו.

הוא עדיין השאיר את הכתובת בדימונה ועבר לירושלים, למרות שביקשנו שיחליף, התעלם והמשיך לתרץ שיחליף. כל התקןפה הזו קיבלנו מכתבים שלו, חובות שלו לבית, ולמרות שביקשנו שיקח לא רצה בהם, החובות האלה הפכו למכתבים של הוצאה לפועל וגם כשהמשכתי ליידע אותו התעלם לחלוטין.

כמובן שלא שילם את החוב ואינו מעוניין לשלם, שלחתי למחלקת גבייה בקשה שיחליפן את הכתןבת, ומה שקיבלתי בתמורה זה מכתב שאלך לבית משפט שכל המטלטלין בבית שייכים אלינו ושעיכבו את ההוצאה לפועל ב-10 ימים מלפגוע בנו עד שאגש.

כמובן שזה מה שאעשה, השאלה שלי היא אחרת, לאור ההתנהגות הנוכלת שלו ולאור זה שבעבר היו לו חובות בלשכת הוצאה לפועל. הרי ברור לי שיהיו בעתיד עוד חובות כאלה וברור לי גם שלא ישנה את הכתובת, מה אפשר לעשות כדי שהוא ישנה את הכתובת? ואפסיק לקבל בעתיד בגללו התראות מהוצאה לפןעל על עיקול.

אשמח לעזרה, מיואשת מהמצב.
אייל
06/05/2020 18:37
אשמח להתייעץ אבא שלי רכש סלון מחברת רהיטים
החברה פרעה כבר את כל הצ'קים סך הכל כ8500 אלף אך עד היום לא סיפקה את הסחורה
כרגע הם גם לא עונים לטלפונים ואבא שלי נסע כמה פעמים לחנות והעסק גם סגור
חשוב לציין שלפני הקורונה הם היו עונים אומרים שזה יבוא לכן מתעכב הם הבטיחו שזה יגיע בין 30 - 60 ימי עסקים ,עברה כבר חצי שנה מהרכישה.

מה ניתן לעשות?
תורג'י
06/05/2020 16:40
שלום עורך דין נכבד,

אני בעל עסק קטן ובחודשיים האחרונים הצטברו אצלי שיקים חוזרים / מבוטלים של לקוחות בסכום של יותר מ-100,000 שקל. איך אפשר לגבות את השיקים מהלקוחות בדרך הכי יעילה? האם צריך עורך דין או לפתוח תיק הוצאה לפועל נפרד לכל שיק?
איציק
05/05/2020 16:52
האם לדעתכם אוכל לצרף לתיק הוצאה לפועל שנפתח בגין אי תשלום על פי פסק דין את הערבים לחוזה המקורי בין הצדדים? הם ערבים לההתחשבנות הסופית בין הצדדים שבגינה הוגשה התביעה. הנתבעים לא משלמים ויפתח תיק הוצאה לפועל נגדם. האם יש צורך להגיש תביעה חדשה נגד הערבים בהסתמך על פסק הדין או האם ניתן לצרף אותם לתיק ההוצאה לפועל שנפתח לביצוע פסק הדין?
מ.ג
05/05/2020 12:39
אבא שלי נעדר מזה 3 שנים עקב טביעה בנחל ככל הנראה.
כמה חודשים לאחר היעדרותו נודע לי כי היתה הלוואה בחשבון הבנק שלו שכמובן חזרה עקב אי הכנסה והרביות קפצו לשמיים.
אני הבנתי שאוכל לקבל הצהרת מוות בתום 7 שנים מיום היעדרותו מבית המשפט שיהיה תקף כמו תעודת פטירה.
האם תהיה לי האפשרות לתבוע מהבנק בתום 7 שנים לקזז את הריביות ולשלם רק בעבור הקרן של החוב?
בוריס
03/05/2020 13:56
בתאריך 6/11/19

פתחתי תיק במסלול המקוצר בלשכת הוצאה לפועל. בשיחתי עם מנכ"ל החברה שתבעתי, הוא אינו מעוניין לשלם את הסכום, אלא רק רבע ממנו.

לפי האתר של הוצל"פ בוצעה מסירה חלקית של האזהרה, ועוקלו כספי צד ג'.

הבנתי שלאחר 8 חודשים מרגע הוצאת האזהרה, התיק נסגר.

האם ניתן לעשות משהו על מנת לזרז תהליך, או שהתיק עוד מעט ייסגר והכל אבוד? האם שכירת עורך דין המתמחה בהוצאה לפועל בשלב הזה יעזור לי לדעתכם?

תודה רבה!
ענבל
03/05/2020 13:54
האם יש מה לעשות מול רשות המיסים, במידה ושולחים לי שוב ושוב עיקול על חוב שלא קיים?

שילמתי לפני כמה זמן מס רכישה על דירה, יש לי אישור בכתב מסניף מיסוי מקרקעין שבו שילמתי את המס.

לפני כמה חודשים התחלתי לקבל הודעות עיקול על המס הזה, פניתי לסניף- יש לי אישור מהם בכתב עם חותמת שאין חוב ואין עיקול, וכן מכתבי הסרת עיקולים לכל המקומות שנשלחו עיקולים.

כמה שבועות לאחר מכן- קיבלתי שוב הודעות עיקול, על אותו חוב.

פניתי במייל לשירות ויש לי התכתבות במייל בה אישרו פעמיים שאין לי חוב ואין עיקולים.

ביום חמישי קיבלתי שוב (!) הודעת עיקול, על אותו חוב שלא קיים, שעליו כבר יש לי אישורים מהסניף ומהשירות שלהם- שאין עיקולים ושאין חוב.

אני מבינה עיקולים על חובות, אבל עיקולים על שום חוב ורק טעות במערכת זה מטריד, שלא לדבר על משפיל מול מעסיקים קודמים שמקבלים את המכתבים האלו- גם מעסיקים מהעבר הרחוק ואפילו חברה אחת שאני לא מכירה ומעולם לא עבדתי בה.

מעבר לכך- אנחנו לקראת לידה ראשונה, זה ממש ממש ממש לא הגיוני שכל שני וחמישי יעקלו לי חשבונות ויחסמו אשראי כשאני כל רגע צריכה להגיע לחדר לידה- כשאין לי חוב! על סמך מה מעקלים חשבון שצריך להיכנס לתוכו מענק לידה?

אם היה לי חוב, ניחא- אני מבינה שזו בעיה שלי... אבל שילמתי הכל כחוק ואין שום חוב, מדובר בטעות שכבר אושר בכתב שאין שום הצדקה לעיקול.

מאחר שזה נמשך כבר 3-4 חודשים אני תוהה אם יש טעם לפנות עם מכתב מעורך דין, או שמול רשות המיסים זה קרב אבוד מראש? הרי הטעות היא כנראה במערכת עצמה... יש מה לעשות?

*כבר הייתי בסניף לטפל ואמרו שלא יקרה שוב ועכשיו הגיעו עוד עיקולים.
נטליה
03/05/2020 13:45
אנחנו אמורים לחתום על חוזה שכירות -עוברים לדירה אחרת. בעל הדירה דורש מאיתנו דברים שנראים לי הגזמה.

האם זה חוקי?

צילומי ת. זהות שלנו ושל ערבים, שטר חוב ל-20000 של ערבים, 3 תלושי משכורת שלנו ושל ערבים, צ'ק פקדון ל-12000 שלנו וצ'ק מזומן ל-4000 של ערבים. ועוד רצה ת. זהות בנקאית שלנו - אך אמרתי שזה דבר אישי שלא מוסרים לאף אחד. זה חוקי כל הדברים שהוא מבקש?

תודה רבה.
שירלי
30/04/2020 07:53
לפני חודש הבנק הוריד לי שני צ'קים ששולמו לבעלת הדירה- צ'ק אחד של חודש מרץ 2020 ואחד של מרץ 2021 (בעלת הבית העבירה אליהם את כל הצ'קים והם מורידים כל חודש. במרץ כנראה אחד הפקידים עשה טעות). דיברתי עם הסניף שלי והחזירו לי את הכסף.
מאז הם משגעים אותי כי הם אומרים שבעלת הבית משגעת אותם.
דיברתי איתה בטלפון, אמרתי לה שהצ'ק הוא ממילא לעוד שנה ואני אביא לה אותו כשייגמר הסגר. אני לא מתכוונת להיסחב אליה עם הילדים שלי, בניגוד להנחיות, בשביל צ'ק למרץ 2021!
היא אמרה שהיא תבוא לקחת ואמרתי לה שאין בעיה, אם כי אני לא חושבת שכדאי לה כי היא באוכלוסית סיכון (בת 80).
עכשיו התקשרו אליי עוד פעם מהבנק וכבר התחלתי לכעוס.
הפקידה מהבנק אומרת שהבנק שלה דורש את החיוב בחזרה או שאביא לה צ'ק חדש. כיוון שכבר כעסתי, אמרתי לה שזה לא מעניין אותי- חיוב לא יהיה כי עדיין לא מרץ 2021 וצ'ק לא יהיה, עד שלא ייגמר הקורונה.

אני לא מצליחה להבין. זה הגיוני שהבנק מטריד אותי לגבי זה? לא מצליחה להבין למה פונים אליי בכלל. עשו טעות, הם, לא אני. שיעזבו אותי במנוחה.

מבחינה חוקית, הטענות שלהם מוצדקות? של הבנק שלה או שלי...

תודה
ט.ר
28/04/2020 10:30
שלום רב
אשמח להתייעצות
אבא שלי קבלן ניקיון ואחזקןת
תחזק בניין קומות בהסכם של 17 אלף שקל בחודש
נחתם הסכם בכתב שנשאר אצל מזמיני העבודה.
אבא שלי עבד שם 8 חודשים
קיבל מהם 7 אלף במקום 17 בטענה שהם בקשיים כלכליים ושהם ישלמו לו בסיום החוזה את היתר
נוצר שם חוב של 80 אלף שקלים שהם לא מוכנים לשלם למרות ההבטחה שלהם ולמרות העבודה הקשה של אבי..
החוזה נמצא בידיהם.

איך גובים את התשלום? האם צריך עורך דין או שאפשר לפתוח תיק הוצאה לפועל לגביית החוב?
תביעה
דוקי
28/04/2020 01:23
הגשתי תביעה אזרחית ע"ס 75,000 בשנת 2013. בסוף אותה שנה היה דיון ראשון בבית המשפט ברמלה.
בשנת 2014 הנתבעת פשטה רגל. בדקתי מה המצב בשנת 2018 והבנתי שצריך להגיד תביעה מחדש, אך לא הגשתי. האם מאוחר להגיש כעת תביעה קטנה ? האם תהיה בעיית התיישנות? מה לגבי התביעה שהייתה?

אשמח לתשובתך. תודה.
פולי
26/04/2020 11:37
יש אדם שחייב לי כסף ויש תיק הוצאה לפועל ואותו חייב הפסיק לשלם לי, אותו אדם נוסע לעבודה יום יום בג'יפ חדש יחסית (ואין לו חשבון בנק, תשלומי מיסים או ביטוח לאומי), ראיתי באתר של ההוצאה לפועל שניתן לתפוס לו את הרכב.

האם מספיק לצלם אותו נכנס לרכב ונוסע בו במשך מספר ימים על מנת לתפוס ולעקל את הרכב שלו? איך עושים את התהליך הזה מבחינה חוקית? האם חייבים לקחת עורך דין או שכל בעל חוב יכול לעשות תפיסת רכב לבד בהוצאה לפועל?
ליאורה
21/04/2020 17:05
אשמח לעזרה.
לפני שנה וקצת עשיתי הלוואה בשמי כדי לעזור לאחותי ובעלה שהיו במצב כלכלי מאוד מסובך. הם היו אמורים להחזיר כל חודש את התשלומים ובמשך יותר מ6 חודשים זה היה כל חודשיים שלושה שהחזירו. הם התגרשו לפני 5 חודשים בערך והיא הייתה אמורה להחזיר כיוון שהוא לקח החזרי הלוואות אחרות. הבעיה היא שהיא לא מחזירה לי שום דבר וגם מסננת אותי ולא עונה לי לטלפון. יש לי סמסים שההלוואה אני לוקחת בשבילם ושהם יחזירו לי. מה אני יכולה לעשות.
דביר
21/04/2020 17:00
הבנתי כי בתחילת 2019 יצא "חוק המזומן", והחוק אומר כי אסור לעסקים לקבל צ'ק פתוח ואסור לעסקים להעביר צ'ק לצד שלישי.

מה עושים אם במהלך 2019 כל הצ'קים של השכירות שלי בעל הדירה העביר לספקים של העסק שלו. ועכשיו הספקים מתקשרים אליי ומבקשים ממני להחליף את הצ'ק במזומן כי בבנק לא מקבלים אותו.
ליזה
21/04/2020 12:33
בעקבות גירושים בתוספת הקורונה והוצעה לחל"ת אין אפשרות לשלם שכירות ומעוניינת לעזוב את הדירה ולחזור לגור עם ההורים. הודעתי על כך לפני חודש לבעל הדירה, פירסמתי את הדירה ועשיתי את מיטב מאמציי למצוא שוכרים חלופיים אך ללא הצלחה. בעל הדירה מסרב להחזיר צ'קים עתידיים ואת הצ'ק ערבות.

החוזה המקורי משנת 2015 עד 2016 ל 12 חודשים, עם אופציה לעוד 12. לאחר חוזה זה לא נערך שום חוזה רשמי.
על פי החוזה המקורי "השוכר לא יהיה זכאי לקצר את תקופת השכירות או האופציה במידה ומומשה ויחוייב עבור כל תקופת השכירות".

במידה ועוזבת את הדירה האם בעל הדירה יכול לתבוע אותי למרות שלא קיים חוזה רשמי בינינו מעבר לחוזה הראשוני? האם במצב הנ"ל יכולה לבקש מהבנק לא לכבד את הצ'קים האלה במידה ויפקיד אותם? ומה ההשלכות של ביטול צ'קים במקרה כזה?
עודד
11/03/2020 10:04
עו"ד הילל בבייב עקץ אותי בכמעט 80000 שקל. הבנתי שהמשטרה עצרה אותו ואחרי תחקיר בחדשות גילו שהוא עקץ המון אנשים ולקח סכומי עתק במרמה. אני רוצה לדעת האם המשרד שלכם יכול לעזור לגבות את החוב שלו כלפי, על הליך משפטי שלא בוצע, בסך של קצת יותר מ-80000 שקל. אשמח לשמוע מכם בנושא ובנתיים להזהיר אנשים מאדם בשם עו"ד הילל בבייב
מקס
15/03/2020 07:16
יש עורכת דין שכרגע אוספת מתלוננים נגד הנוכל הזה, יש אצלה למיטב ידיעתי כבר יותר מ 100 איש, גם אותי הוא עקץ. אם אתה מעוניין אשלח לך את הטלפון שלה
אנונימי
19/04/2020 15:00
שלום ,
אתה יכול לשלוח לי את המספר של העורכת-דין שמטפלת בגביית חוב נגד הילל בבייב .
תודה.
רוני
18/04/2020 16:58
היי מקווה שתוכלו לעזור.
אז ככה ב 14.4 הופקד שיק ביטחון נכנסתי לאפליקציה של הבנק כל יום על מנת לראות את החיוב של האשראי להפתעתי ראיתי את החיוב רק ביום שישי 17.4 לפי הבנתי לא ראיתי חיוב זה בגלל שהאפליקציה לא מתעדכנת בחגים.... אני יודעת ששיק נפרע בתום 3 ימי עסקים.. מה דין 3 ימי עסקים עם מיום שלישי 14.4 חוץ מיום חמישי כל שאר הימים היו ימי חג? האם הימים שהבנק לא עבד נחשבים לימי עבודה? כמו כן במישה ואני לא מעוניינת ששיק זה יפרע האם יש מה לעשות?? ללכת מחר לבנק? האם קיים סיכוי שיבטלו שיק זה?
רוני
18/04/2020 16:50
היי מקווה שתוכלו לעזור.
אז ככה ב 14.4 הופקד שיק ביטחון נכנסתי לאפליקציה של הבנק כל יום על מנת לראות את החיוב של האשראי להפתעתי ראיתי את החיוב רק ביום שישי 17.4 לפי הבנתי לא ראיתי חיוב זה בגלל שהאפליקציה לא מתעדכנת בחגים.... אני יודעת ששיק נפרע בתום 3 ימי עסקים.. מה דין 3 ימי עסקים עם מיום שלישי 14.4 חוץ מיום חמישי כל שאר הימים היו ימי חג? האם הימים שהבנק לא עבד נחשבים לימי עבודה? כמו כן במישה ואני לא מעוניינת ששיק זה יפרע האם יש מה לעשות?? ללכת מחר לבנק? האם קיים סיכוי שיבטלו שיק זה?
יעל
14/04/2020 12:43
אז הגרוש שלי הודיע לי שלכבוד הקורונה הוא יעביר רק מחצית מזונות. בדקתי והבנתי שבלשכת הוצאה לפועל לא פותחים כרגע תיקים חדשים. הבנתי שהכי מהר זה לגבות את המזונות בהוצאה לפועל במסלול של המזונות. בלתי אפשרי.

מה האפשרויות העומדות בפני ?

הילדים גרים רק איתי, בעל הדירה או המוכר בסופר לא ידועים כסבלניים, אני מבקשת לדעת פתרון מעשי, אם יש. הגרוש עובד כרגיל זה לא שהוא בחלת או משהו.

חייבת להבין מעורך דין מה אני אמורה לעשות. זה מצב בלתי נסבל.
נופר
13/04/2020 13:03
הנושא שעבורו הנני מבקשת להבין קשור בנושא שכירויות דירה.

ברשותי דירה אותה אני משכירה.

השוכר נתן לי צ'ק שחזר בגין סיבת אכ"מ (עקב המצב יצא לחל"ת). כשציינתי זאת בפניו - השוכר ציין כי עדיין לא קבל חל"ת ולכן לא יכול לשלם את מלוא דמי השכירות, וינסה לתת חלק מהסכום בקרוב.

כנגד, אני גם כן שוכרת דירה בה השכירות יורדת בעוד יומיים במלואה ועלולה לא להיות מכובדת עקב הצ'ק שחזר מהדירה ברשותי.

אשמח להבין מבחינה משפטית האם הבנק יכול להתחשב במצב הנ"ל ?

כיצד עליי להתנהל במקרה זה?
: עבור אל עמוד
 
close