פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law | עמוד 3

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

ורוניקה
17/06/2019 18:09
רציתי לשואל מה החוקים?
אני אם חד הורית לא מקבלת מזונות. יש לי חוב בהוצאה לפועל ויש לי עיקול על חשבון הבנק ומחודש שעבר גם עיקול על המשכורת ועכשיו התקשרו אליי שיש לי עיקול נוסף על המשכורת. לפי מה שהבנתי באינטרנט לא יכולים לעקל את כל המשכורת ויש סכום מסויים שצריכים להשאיק לי גם במשכורת וגם לאפשרות למשוך מהחשבון בנק. מה הסכומים האלה?
אלי
16/06/2019 21:36
חתמתי ערבות על הלוואה, נתתי שיקים מראש על כל כל הסכום
בשבוע האחרון הודיעו לי שהלווה לא שילם שלושה חודשים
והולכים להפקיד את השיקים של הערבות
1. האם יש חוק שצריך להודיע לערבים שלושה חודשים לפני תחילת הגביה, או שאפשר לפרוע את השיקים מיד?
לינה
16/06/2019 19:48
אני זקוקה לעצתכם, אני בעלת חוב לתאגיד מים, החוב הועבר כבר לטיפול עורך דין, מדובר על חוב משנת 2012. בנוסף, אני בתהליכי פשיטת רגל ובעוד יומיים אני צפויה לקבל הפטר מותנה, קיבלתי צו כינוס במאי 2017 . אך חוב זה לא הוכנס תחת ההפטר מכיוון שהדירה בשכירות וחשבון המים אינו על שמי, אלא על שם בעלת הדירה שהתגוררה בדירה לפני פטירתה (כיום בעלת הדירה היא הבת שלה). מה עלי לעשות על מנת שהחוב שצברתי עד למתן צו הכינוס יהיה בעל הפטר ובעצם ימחק.

אשמח לתשובה של עורכי דין מנוסים
קטיה
11/06/2019 10:50
אז ככה.... לקח לי שבוע וחצי לחשוב אם לרשום או לא לרשום את הפוסט הזה. אבל די חייבת לפרוק, ואולי אולי על הדרך מישהי/ו יתן לי נקודת אור קטנה לפיתרון הבעיה. אני ובעלי נפלנו על זוג נוכלים וניצלו תמימות וטוב לב של בעלי היקר. אז הסיפור מתחיל ככה..... באוגוסט האחרון הבית שלנו בקרית עקרון הושכר לזוג עם שני ילדים, בעלי לקח מהם צ'קים לכל השנה לשכירות, צ'ק של חברת חשמל (לא חתום), וצ'ק של מי ציונה (לא חתום), וגם צ'ק שאמור להיות צ'ק ערבון על סך 10.000₪ חתום אבלללל רשום בצ'ק לא לפירעון! מה שאומר שבעצם בעלי מחזיק דפים חסרי ערך ולא צ'קים. חוץ מהצ'קים של השכירות הם חתומים כמו שצריך להיות , אך הדיירים מבטלים אותם (חשוב לציין שהצ'קים של אמא של הדייר) ,המים לא שולמו מאוגוסט (מיום כניסתם לבית) וחשמל כבר 5 חודשים לא שולם. וגם השכירות מתחילים לחזור צ'קים בגלל ביטולים. הדייר לא הפסיק לאיים על בעלי ואמר לו שהוא ישחיט את הבית, ולא ישלם ולא יצא משם עד מתי שבא לו,מאיים עליו שהוא מאפיונר ושיזהר ממנו, ושיראה מי הוא דרך הגוגל, ופשוט חשכו עינינו השכרנו את הבית למאפיונר! נכנסנו לתוך מערבולת.

לפני כשבוע נסעתי מיוזמתי לקרית עקרון עם הילדים שלי במטרה לדבר עם אשתו של הדייר ולהראות לה שהיא לא נפלה על פראיירים ולהראות להם שמבחינתי איומים לא עושים לי כלום, (בחיים לא ראינו ולא שמענו אחת את השנייה חשוב לציין), וכשדפקתי בדלת די באסטרטיביות,היא פתחה לי את הדלת, ושאלתי אותה אם אפשר לעלות לדבר, והיא טרקה עליי את הדלת בצורה שפצעה לי את המרפק כי נעזרתי ביד בשביל לא לקבל מכה בכל הגוף. ואז יצא מצב שנכנסתי קצת לתוך הבית.

אמרתי לה שתתחיל לארוז כי זה הבית שלי והם לא רצויים יותר כאן, והיא פשוט הניחה את הילד שלה בן השנה וחצי על הרצפה צרחה, וצעקה, והחלה להטיח לי את הראש בקיר, ולגרור אותי על הקיר, כל זה וארבעת הילדים שלי ובעלי רואים הכל מנגד ופשוט מבוהלים ובוכים שהיא תעזוב אותי. (הילדים היו בבית של גיסתי והיא גרה דלת מול דלת והם יצאו בלי ששמו לב) , הדיירת ואני חייגנו למשטרה, והיא הגישה עליי תלונה במשטרה על תקיפה.

מהרגע שזה קרה הם ממרמרים את המשפחה של בעלי, וידינו כבולות כי החוק לצידם! (לא להאמין אה) , עבר כבר שבוע מהאז המקרה, ומאז הם עושים רק נזקים בבית שלי, משאירים כבר שבוע צינור מים דולק במרפסת והכל מוצף מים. ואין לנו מה לעשות נגד זה(כי אסור לי לסגור להם את החשמל והמים) החוק לא לטובתי! אני צריכה במדינה שלי בבית שליייי לחשוב שמישהו אורב לי בחוץ כל הזמן, להסתובב בלילות עם סכין כי אני חושבת שיש מישהו בבית שלי שאמר שינקום בי ובבעלי ,שני נוכלים ופושעים מנהלים והורסים לנו את החיים. הילדים שלי בפחדים עליי, עם סיוטים בלילות, עושות פיפי במיטה (ילדה בת 5 וחצי) מה אפשר לעשות מה??? פנינו לבית משפט לקבל צו פינוי מיידי מהבית והם אמרו שזה יכול לקחת חצי שנההההה. וגם אחרי שבאוגוסט נגמר החוזה הם יכולים להשאר כי זה נקרא דייר מוגן! מה קורהההה פה!?
אלכס
10/06/2019 10:51
אהלן,

אז ככה- אני רוצה לקחת את סבתא שלי לארץ המולדת שלה אחרי קרוב לשני עשורים שלא ביקרה שם ואת המשפחה שלה. עכשיו הבעיה היא שיש לה חובות על שמה ויש לה צו איסור יציאה מהארץ, אני יודע שיש אפשרות עם בירוקרטיה לאפשר לה יציאה אבל זה דבר שלוקח זמן וזמן זה דבר שלי קריטי בגלל שאני חייל ואם זה יתעכב זה פשוט יתפספס.

האם אפשר לסדר את זה בזריזות עם עורך דין מטעמכם? אם כן, מה העלות המקובלת?

תודה מראש!
רועי סלמה
08/06/2019 20:49
שלום רב: חתמתי חוזה שוכר מחליף עם שותף רביעי יוצא בדירת שותפים של ישראל בשם הבעלים של הדירה קומה4 רחוב הנדרסן1 עלבך1500שקל לחודש עולל כל ההוצאות.
השוכר היוצא קיים איתי חוזה ואמר שהוא חתום מול ישראל הבעלים של הדירה ואני צריך להעביר לו 3צ"קים +צ'ק ביטחון על סך3000₪
החוזה היה שותף בדירת4חדרים מרושתת הרוסה ומוזנחת משנות ה70 חדר הרוס קירות מקולפים וקניתי מהשוכר היוצא את ריהוט החדר400₪
לאחר סיום החוזה שהתחיל חודש לפני הסיום ביקשתי את הצ'ק ערבות דורי השותף מקורב לישראל הבעלים וטובי השותף היוצא דורי השותף מאבטח בקרייתהממשלה תלאביב.ועוד שותף שלישי ממוצא יהודי אסטוני עולה חדש מחופש לשחקן מקולי האוסטרלי צבוע לבלונדיני מתעסק בעניני ריגול מדינת -הודו רץ לפדות את כל הצ"ק כמו זכיתי בלוטו אחת הטענות שלו. שהיה צריך להחליף את דלת החדר בין900-3000 שקל כי היא ננעלה בצילינדר והיה צריך להחליף בחדשה.נתיך בלוח המפסק נשרף אז כל ההוצאות נפלו עליי לשפץ את הדירה הישנה על חשבוני.שיעור מתמתיקה ולא השותף הרביעי היה בחור מיבנה שגנב לי בגדים וציוד
האינטרנט ההיתי צריך להתחבר מחדש
3השוכרות המחליפות שנשארו עם בחור בשם דור המאבטח בשער קריית הממשלה תל אביב הם 3נשות קבע שמקבלות מימון צבאי שלם להשכרת הדירה על חשבון צ.ה.ל בבסיס הקריה בתל אביב
מבקש עזרה ביטלתי את הצ'ק הם פנו להוצאה לפועל ושם הם מנסים בלי בית משפט להפעיל לחץ ואיומים על ההורים .שגרים מולם .

איילה
06/06/2019 08:50
פנו אלי אתמול מהוצאה לפועל על חוב בסך 700 שח לכביש 6.
את הבקשות לתשלום לא קיבלתי מכביש 6, לטענתם הם שלחי לי במייל וכתובת המייל שהייתה אצלם אינה תקינה.
בנוסף טענו שהתקשרו פעם אחת אך השיחה נוהלה באמצע יום עבודה על רגל אחת ולצערי לא זכרתי אותה.
כעת הם דורשים סכום כסף מופקע (הסכום הראשוני היה על 2 נסיעות) והתחילו תהליכים של הוצאה לפועל.
מהוצאה לפועל אמרו לנו להגיש ועדת ערר. השאלה אם הגשה לועדה מקפיאה את ההליכים של הוצאה לפועל. האם כדאי קודם לשלם להם? והאם יש משהו נוסף שאוכל לעשות?
תודה רבה!
ר.א
05/06/2019 15:46
זכיתי בפסק דין בעתירה נגד גוף ממשלתי, שאף חויב בהוצאות משפט נכבדות. חלפו מספר חודשים ואותו גוף לא שילם את ההוצאות המשפטיות. ב"כ אותו גוף (משרד עורכי דין חיצוני) מתעלם מפניותיי. הגוף הממשלתי מנפנף אותי לבא כוחו...וכסף אין.

לפתוח תיק הוצל"פ נגד אורגן של המדינה - אי אפשר. מה עושים ? מבקשים לנקוט בהליך של ביזיון בית משפט לפי סעיף 6 לפקודה ? למישהו יש רעיון אחר ?

אציין שמעבר לסכום הכספי הלא מבוטל, זה גם מאד מקומם, כי כשהמדינה זוכה בהוצאות משפט היא מייד שולחת את הרשות לגביית קנסות שמטילה על החייב עיקולים והגבלות.

אשמח לרעיונות פרקטיים.
אורטל
04/06/2019 08:06
שלום,
היה לי חוב של 5 חודשים לעיריית חולון (ארנונה).
כשרציתי לשלם, גיליתי שאת תשלום האחרון (מאי-יוני) הם איחדו עם התשלום השנתי, בגלל החוב שהיה לי. אני עוזבת את הדירה ביולי ולכן לא מעוניינת לשלם שנתי . כרגע כל החוב משולם חוץ מחודשים מאי-יוני, כי הם לא נותנים לשלם רק אותם ללא התשלום השנתי. מה שהם מציעים, שאחתום על טופס העברת בעלות של הארנונה לבעל
הדירה, ואז אוכל לשלם רק את מאי-יוני.
בעלת הדירה כנראה תביא שוכרים במקומי ותרצה להעביר אליהם את הארנונה. לכן איני מעוניינת הפרוצדורה שהן מציעים.
כרגע העיריה שלחה מכתב שהם מאיימים בעיקול ופריצת דלת במידה והחוב של מאי-יוני (וכל השנה קדימה) לא ישולם.
מה אני יכולה לעשות בנידון?
אלכס
02/06/2019 10:17
לפני מספר שנים אחותי פתחה חשבון בנק חדש למטרות חיסכון ללימודים. בחשבון הופקד סכום התחלתי על ידי דוד שלנו ולאחר מכן הופקד סכום נוסף בכל חודש על ידי ההורים.
אתמול אחותי הגיעה לבנק וביקשה לבצע העברה בנקאית על חלק מהסכום חזרה לדוד. הבנק סירב. טען שהחשבון "לא עובד" , טען שבשביל לבצע את ההעברה היא מתבקשת להביא הצהרה של עורך דין.

חשוב לציין שהחשבון בהחלט עובד ופעיל. הפעולה האחרונה בו בוצעה כמה ימים לפני השיחה עם הבנק. מעולם לא היו בעיות עם החשבון, לא מינוס, לא הגבלות ובעצם במשך כמה שנים בעיקר נכנס כסף לחשבון.
אציין גם כי כל השיח מצד הבנק נעשה בזלזול, צעקות, עקיצות ותשובות בנוסח "ככה זה וזה מה יש".

האם מותר לבנק לסרב לבקשה של העברה בנקאית לבעל החשבון? (בייחוד במקרה בו לא היו שום בעיות עם החשבון?)

האם מותר לבנק לסרב למתן הסבר?

מדוע הם דורשים הצהרה מעורך דין והאם זה תקין?

תודה רבה מראש!
קלי
02/06/2019 10:16
עזרה דחופה. חבר שלי למד באריאל סמסטר אחד ואז הפסיק את לימודיו והם מחייבים אותו על סמסטר שהוא לא למד בו. בהתחלה ראיתי איימיל שהם רשמו שזה 850 התראה לפני עורך דין ב2018 ועכשיו פתואם שוב שלחו לו אחרי שנה עוד מכתב התראה לפני עורך דין ולפני הליך הוצאה לפועל ופתואם רשום שזה כמעט 6000 שקל.

האם יכול להיות שחלה טעות והם סתם רוצים לחייב אותו על דברים? כי לא נראה הגיוני הקפיצה במחיר, הוא גם אוטיסיט עם קיצבה מביטוח לאומי אין לו כסף לזה מה אפשר לעשות נגדם?
אורטל
28/05/2019 09:40
אני פשוט מרגישה שאני עומדת לצאת מדעתי כבר !
לפני מספר ימים קיבלתי מכתב מעורך דין לגבי "חוב" שעלי לשלם לכביש 6 בגין חובות משנת 2015 -2013 , ראיתי שמספר הרכב עליו הם מדברים כבר לא בבעלותי ממשנה זו .
התקשרתי לכביש 6 שסרבו לתת לי מענה מכיוון שזה עבר לטיפול של עורך של עורכי דין .
התקשרתי לעורך דין שמטפל בתיק , לאחר הסבר מצדי שהרכב לא רשום על שמי ומעולם לא עשיתי מנוי בכביש 6 , אין לי שום צורך לנסוע בכביש 6 , אני אמא לשני ילדים קטנים שהמקסימום שאני נוסעת עם הרכב שלי זה לגן והביתה !
מהם נמסר לי " שזה בעיה שלי שלא ביטלתי את המנוי לכביש 6 ולמרות שהאוטו לא בבעלותי מחובתי היה לבטל את המנוי (שמעולם לא עשיתי ואם עשיתי אשמח להוכחה) בנוסף הם מסרבים לתת לי הוכחות שיש או שהיה לי מנוי .
לא מסמך חתום ע"י ולא שיחת טלפון מוקלטת .
הם פשוט מתעללים בי נפשית .. שיחות אחרי שיחות שלא ניתן לי מענה ראוי , לא הוכחות .
מתנהגים אלי כאילו אני פושעת .
מדברים אלי בזלזול והתנשאות נוראית .
אומרים לי שבמידה ולא אשלם את החוב תוך 14 יום (שעומד על 1,000 ש"ח) הם שולחים אלי הוצאה לפועל .
אני בן אדם שבחיים לא צבר חובות , מעולם לא הסתבכתי עם החוק , משלמת את כל התשלומים שלי בזמן .
אני פשוט כבר שבוע בוכה כי זה מרגיז שמאלצים אותי לשלם חוב שהוא לא שלי , לא נותנים לי מענה וגם לא אופציות אחרות .
ב 1,000 ש"ח אני מאכילה את הבית שלי כמעט חודש שלם .
גם ככה המצב במדינה קשה !
גם ככה בקושי רב סוגרים את החודש !
אני פשוט אבודת עצות !
לא יודעת איך להמשיך מפה כי כל השיחות נגמרות ב .. "זה המצב גברת תשלמי או ש.."
אורית
28/05/2019 09:36
אני בהליכי גירושין בעלי בנפרד מנסה ליצור חובות מפוברקים כדי שיעקלו את חלקו בדירה המשותפת יש לדירה עיקול ואיסור דיספוזיציה על הדירה לטובת בית הדין הרבני.

אם בעלי יוצר חובות תהיה אפשרות לעקל את חלקו לכל מיני נושים ? או יש לי זכות ראשונים ?

כמו כן מה אפשר לבקש מבית הדין כדי שישמור על הדירה ללא חובות מפוברקים שבעלי יוצר עד לבירור הענין הרכושי ופירוק שיתוף...
האם אני מוגנת בעקבות העיקול ואיסור דיספוזיציה לטובת בית הדין ?
יעל
27/05/2019 16:21
שאלה בנוגע להליך פשיטת רגל - אני במצב שכבר יש צו כינוס.

לצערי נגנב לי הארנק, ניגשתי לבנק שלי(בנק יהב) וביקשתי להנפיק לי בנקט חדש, נאמר לי שכבר לא מוצאים בנקט אלא רק כרטיס דיירקט ולא ניתן להוציא כי ישראכרט כביכול לא מאשרים לי כי אני חסומה אצלהם, פיקססתי את הצו כינוס מהבנק לישראכרט בבקשה לתת לי אישור לכרטיס, נאמר שבודקים מול המחלקה המשפטית ושזה בטיפול, כעת במצב שלא יכולה למשוך כסף ( אין קופות בבנק) ובמצב של חוסר אונים מוחלט, מה עושים? יש מה לעשות בלי לשלם כסף לעוד עורך דין שייצג אותי במקרה הזה? אין לי איך למשוך כסף בכלל!

תודה מראש
BDI שלילי
סרגיי
27/05/2019 16:19
קיים נגדי מידע שלילי בBDI אשמח להתייעץ איך ניתן למחוק אותו/לשנות על מנת לקבל שירותי אשראי וכו...
*האם זה נכון*???

ב- 12 לאפריל 2019 בוטל חוק נתוני אשראי הישן משנת 2002, ובמקומו נכנס לתוקף חוק נתוני אשראי החדש 2016.

חברת BDI אינה רשאית יותר להחזיק מאגר נתוני אשראי משלה. תחת זאת, בנק ישראל מנהל מאגר נתוני אשראי ומספק נתונים למספר לשכות אשראי, ביניהן גם BDI.

גם דוח עיון וגם דוח עצמי מבוטלים ואינם קיימים יותר. במקומם ניתן לקבל דוח נתוני אשראי (דוח ריכוז נתונים) ממאגר נתוני האשראי.

זכותך לקבל דוח ריכוז נתונים, חינם, פעם בשנה, ממאגר נתוני האשראי.
בריאן
26/05/2019 17:48
אהלן,
אני לא תושב הארץ מאז 2011, אבל נותרו לי תיקים פתוחים בהוצל"פ.
אחותי נולדה בארץ והיגרה לחו"ל בשנת 2005 בהיותה קטינה. היא מתכננת להשתתף בתכנית מטעם הסוכנות היהודית של חצי שנה בארץ.
האם יש סיכוי שהחובות שלי יועברו אליה ברגע שתגיע לארץ?
שמעתי שערבות כזאת קיימת רק בין הורים לילדים.
נ.ב. אלה לא תיקי מזונות. לא מתכוון לפתוח דיון על החובות עצמן, הנושא בטיפול אבל לוקח זמן ומאמץ, בעיקר במדינה עם כח קנייה חלש לעומת השקל.
תודה!
שאלה חשובה
21/05/2019 12:30
האם אני יכול לחכות עד שיסיים את ההליך ולתבוע אותו מחדש?
שאלה חשובה
21/05/2019 12:31
הוא לא רשם אותי בפשיטה שלו.
י.נ
19/05/2019 20:26
שאלה דחופה! בבקשה שמישהו יסביר לי מה עושים.

הדיירת הייתה צריכה לעזוב את הדירה לפני שבוע, אמרה שלא הסתדר לה וביקשה עוד חמישה ימים.

מסרה ברביעי האחרון שעזבה את הדירה ולא הסכימה למסור את המפתח בלי לקבל חזרה את השיק ערבון )בחוזה כתוב שהיא אמורה לקבל כעבור 60 ימים לאחר שנבדק כי אכן שילמה את חובותיה ולא נעשו נזקים בלתי סבירים בדירה(.

היא מאיימת, הותירה בדירה כלב שעושה צרכים על הפרקט והרצפות והרס את עבודות הגבס וגם מספר רהיטים שבורים בטענה - שאין לה מי שיוצאי את הדברים משם.

הזמינה משטרה בטענה שהיא צריכה לקבל את השיק והחזיקה בכוח את אמא שלי במשך שעתיים עד שהשוטר הגיע והרגיע אותה.

סוג של טרפת נעצור פה את הסיפר.

השאלה הרלוונטית היא:

נותרו לה חובות לחברת חשמל/גז/מים בשוויה קרוב ל 5000ש"ח.

האם נוכל למכור את הבית במידה והיא לא תכסה את החובות?

האם ח כאלהובות ממשיכים איתה?

אנחנו מקבלים מסרים סוטרים - שאם נגור בבית החוב לא יהיה תקף אלינו, אך המקרה של מכירה של הנכס נאלץ לשלם את חובותיה של השוכרת שעזבה. - למרות שהיא זו שרשומה ברשויות אלו.
אושר
19/05/2019 10:16
בוקר טוב עורך דין נכבד,

האם רכוש וכספי יורש חשופים לתביעה ועיקולים מפני נושים במידה ויש למוריש חובות של כ 35 אלף לבנק ועוד כ5-6 אלף לנושים שונים במצב בו העיזבון הוא בית והיורש גר בו ואינו מעוניין למכור או לחילופין להחזיר את החובות בנוסף האם הנושים יכולים לחייב מבחינה משפטית מכירה של הבית על מנת להשיב את הכספים?
ק.מ
19/05/2019 10:05
התנהלות של בנק:
ב-10.3 הפקדתי צ'ק לפירעון מיידי. אתמול נכנסתי לחשבון וגיליתי ש*שלשום* הצ'ק חזר והסכום נוכה מהחשבון, וצוין שהצ'ק חזר עוד ביום ההפקדה! לפני חודשיים! כל זה בלי שהודיעו לי ובלי שאמרו למה. השאלה שלי היא האם ההתנהלות הזאת תקינה- מחזירים את הצ'ק אחרי חודשיים, טוענים שהוא חזר באותו יום של ההפקדה, מנכים לי את זה מהחשבון וכל זה בלי הסבר ובלי שמודיעים לי בכלל?
: עבור אל עמוד
 
close