פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל בהנהלת עו''ד לירון שיר | עמוד 3


מנוהל על ידי לירון שיר משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (10) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 10 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

טל
31/03/2021 15:48
נכס שנמכר במסגרת כינוס נכסים ב-2015.
חובות לחברת חשמל מ-2014.
צו הפטר לבעלת הנכס מ-2017.
לא הוגשת תביעת חוב על ידי חברת החשמל.
כעת חברת החשמל דורשת את החוב בסך 3,000 ש"ח כמובן עם ריביות.
הגיוני?
צריך לשלם?
תום
22/03/2021 08:14
שלום רב
אודה להתייעצות.
פתחתי תיק הוצאה לפועל נגד חייב לפני מס' חודשים.
לאחרונה הטלתי עיקולים על חשבונות הבנק וקיבלתי הודעה בחזרה כי אין יתרות בחשבונות.
בא כוח החייב פנה אלי ביום חמישי האחרון לאחר שנודע לו על העיקולים והציע להסדיר את החוב ולפרוס את התשלום ל-10 תשלומים.
אני הסכמתי לפריסת החוב לתשלומים ולביטול העיקולים לאחר שהתשלום הראשון יכנס ואמרתי שאני עומד על השארת תיק ההוצל"פ פתוח עד תשלום החוב במלואו.
העו"ד שלח הסכם פשרה לחתימתי לצורך הגשה לתיק ההוצל"פ שבו מצוין אומנם כי הצדדים הגיעו להסדר בנוגע לתשלום החוב וכי העיקולים יוסרו אך התיק לא יסגר עד לתשלום החוב במלואו.
האם זו דרך ההתנהלות הנכונה ?
הוא גם מעוניין לבצע את התשלומים באמצעות העברה בנקאית. אני סברתי שעדיף לי שיקים כדי שלא אצטרך לרדוף אחריו כל חודש וכדי שככל והשיקים יחזרו אוכל לצרף את סכומם לחוב הכולל.
מה בדרך כלל נעשה במקרים כאלו ?
אודה לעזרתכם.
חנן
17/03/2021 19:27
הצטרפתי לבנק מסוים שנתן מענק 1000 שח. המענק בפעימה אחת לאחר העברת משכורת ראשונה. בנוסף הצטרפתי למסלול שנותן פטור מעמלות עוש בתנאי העברת משכורת, ושימוש בכרטיס אשראי למשך 3 שנים..
אחרי חצי שנה הייתי מאוד לא מרוצה מהשירות והעברתי את המשכורת לבנק אחר. הבנק החל לחייב אותי בעמלות. בשיחה עם הבנק לא מוכנים להעביר אותי למסלול אחר. עד כאן הכל לגיטימי.
כעת פניתי אליהם בבקשה לסגור חשבון, או לחילופין לבטל עמלות, אמרו לי שביטול עמלות לא אופציה, אמרתי שמבקש לסגור חשבון.
מנהל התקשר בעקבות בקשת הסגירה לאיים עליי שלא אוכל יותר בעתיד לפתוח חשבון בבנקים במדינת ישראל. ועוד כל מיני איומים אחרים מרומזים.
האם יש מה לחשוש מהאיום הזה ? האם יש לבנקים רשימה שחורה של לקוחות שלא מוצאים חן בעיניהם?
גלי
10/03/2021 15:24
היי, אשמח לעצה ועזרה בנוגע לפינוי של דיירים שלא משלמים שכר דירה.
הם נכנסו לדירה ב 29/1/2021 ולא שילמו ב 1/3. לפי שיחות איתם, אין להם כסף לשלם.
לא העבירו את החשבונות על שמם (חשבון חשמל הועבר בעקבות שיחה שהעלנו אותם על הקו). יש לנו צ׳קים על שם הבת (ההורים הם אלו שמתגוררים בדירה), הבנות הן ערבות להורים. בשיחה האחרונה איתם, נאמר לנו שגם אם נפקיד את השיקים של הבת, הם יחזרו כי אין לה כסף.

בקיצור, הם גרים בדירה שהם לא מתכוונים לשלם עליה ואנחנו חייבים להוציא אותם.
מה ההליך המקובל? האם יש עוד הליך חוץ מאשר הגשת תביעה לפינוי מושכר שחשוב להכיר?
תודה מראש.
עומר
09/03/2021 20:12
אני נימצא כבר 5 שנים בחובות ונמצא כבר בהליך פשיטת רגל בפעם השנייה ביגלל חוסר מקצועיות של אנשים בפעם הראשונה קבעו לי 2000 שקל צו תשלומים וגם אחרי עירעור הסכום לא ירד בשקל וזו הסיבה שיצאתי מההליך ובפעם השנייה קיבלתי 2400 ש"ח ושוב פעם הגשתי עירעור והיום בגיל 36 שזה השיא של החיים אני מוצא את עצמי במבוי סתום ובדרך ללא מוצא וכניראה שגם בעירעור הזה לא יתחשבו אני כבר אובד עצות ולא יודע מה לעשות
רונן
08/03/2021 00:13
בעקבות הקורונה אני והשותף סגרנו את העסק ונשארנו עם הלוואה לבנק של 100 אלף שח שאנחנו מתקשים להחזיר , ניסינו להגיע לפשרה עם בנק לפריסה נוחה יותר מכיוון ששנינו לא עובדים כרגע ולא יכולים לעמוד בתשלומי ההלוואה אך הבנק מסרב והעביר את הנושא לטיפול עורך דין אשר דורש תשלום מיידי או שיגיש תביעה לבית משפט והוצעה לפועל . בנוסף הוא טוען שבמקרה שזה מגיע למשפט אז הסכום בעצם יוכפל מכיוון ששנינו חתומים על ההלוואה ולכן כל אחד מאיתנו יהיה חייב את הסכום המלא ...האם זה נכון? בגלל ששנינו חתומים על ההלוואה אז בעצם ניתן לתבוע את שנינו על כל הסכום ?
יאנה
08/03/2021 18:36
אתם חייבים ביחד ולחוד - כלומר ידרוש מכל אחד ממכם את ההלוואה במלואה אבל ככל ואחד ממכם ישלם, השני יהיה חייב רק בהפרש, ככל ויישאר. הסכום כן יגדל עקב שכר טרחת עורך דין מטעם הבנק והוצאות הגביה.
בר
07/03/2021 17:52
שלום לכולם.
בחודש דצמבר האחרון באמצע יום בהיר התקשרו אלי מהבנק להודיע לי שנפתח לי עיקול על החשבון מטעם עיריית תל אביב, לאחר בירור קצר מסתבר שמדובר על דוח של נתיב תחבורה ציבורית ברחוב שמיועד רק לתחבורה ציבורית (אלנבי, קינג גורג).

הוויז הכניס אותי לשם והתברברתי עם עצמי רבע שעה רק כדי לצאת משם. המצלמה צילמה אותי ונשלח דוח לבית שלי שמעולם לא קיבלתי.

כשהתקשרתי לעיריית תל אביב כדי לבדוק על הנושא הם אמרו שהם אכן רואים שהדוח הוחזר לשולח ושלא קיבלתי אותו.

מכיוון שעבר כמעט שנה מרגע קבלת הדוח ועד שהם הוציאו עיכול על החשבון, הדוח הכפיל את עצמו.

הגשתי בקשה לצורך ערעור על מנת להחזיר את הדוח לסכום המקורי, כי כמו שרשום במערכות שלהם הדוח מעולם לא הגיע אלי ולא ידעתי עליו, הבקשה שלי נדחתה.

האם יש משהו אחר שאני יכולה לעשות? האם היעזרות בשירותים של עורך דין יכולה לעזור לי לפנות אליהם בצורה שכן תגרום להם להחזיר את הדוח לסכום המקורי? שילמתי קרוב ל3,000 שח וזה פשוט נראה לי חסר הגיון לגמריי.

תודה רבה לעונים
אסף
07/03/2021 12:47
התקבלה תביעה של אדם פרטי המיוצג על ידי עורך דין לסילוק חוב.
לאחר התכתבות עם עורך הדין המייצג של התובע, נחתם הסכם לפירעון החוב. הסכם שנערך על ידי עורך הדין של התובע.
בהסכם צוין כמובן שעם פרעון מלא של החוב לא יהיו לתובע תביעות נוספות בעניין זה.
החוב נפרע במלואו.
לא קיבלנו העתק חתום של ההסכם על ידי התובע עצמו.
יש התכתבויות מתועדות עם עורך הדין שטרם התקבל העתק חתום על ידי התובע.
עורך הדין אישר שהוא מודע לכך והוא מטפל בכך.
האם תהיה עילה של התובע לתבוע שוב (סכומים נוספים בגין אותו נושא) בהמשך - או שאפשר להסתמך על כך שעורך הדין עצמו אישר שקיבל את הסכום האמור (3 שיקים שהופקדו) והעתק חתום על ידינו ושהוא דואג להעתק חתום על ידי התובע?
תודה,
פ.ע
03/03/2021 10:32
מתברר שיש לי BDI שלילי.
חתמתי ערבות לפני כ-15 שנה. הזוג התגרש
היא לא משלמת, נפתח כנגדה תיק בהוצאה לפועל.

העניין הוא ששווי הבית שלהם כ-700.000שח מינימום. יתרת המשכנתא כ-200.000.
היא לא משלמת, צוברת חוב ואז לאחר שמקבלת מכתבים מהוצאה לפועל משלמת וכך חוזר חלילה.
אני נואשת. חיה בחוסר תנאים בבית שלי ,עובדת במליון עבודות על מנת לפרנס את עצמי בכבוד.
בסך הכל רוצה לשפץ קצת את הבית שלי.
איתה אין מה לדבר.
בבנק אמרו לי "את יכולה לשלם את החלק שלך במשכנתא ולצאת". הם לא מוציאים לה את הבית למכירה מכיוון שהיא משלמת בסופו של דבר.
אחרי שצוברת עוד ועוד חובות. אז לא מוכנים לבטל לה את התיק הוצאה לפועל.
מה אני יכולה לעשות?
שמעון
23/02/2021 16:50
שלום רציתי להתייעץ לפני כ4 שנים ניגשתי עם הילדה למרלם שירותי רפואה ביום שישי שאין קופות כאשר הגענו הפקידה אמרה לנו לחתום ולמלא טפסי מינוי במידה ונראה לראות רופא מהר כאשר הילדה עם 40 חום או להמתין שעתיים בתור אני בלי היסוס מילאתי על מנת לראות רופא לאחר מכן גיליתי שצורפתי למנוי חודשי בתשלום כאשר התקשרתי לבטל תמינוי נאמר לי שעלי לשלם שנה מראש כמובן שלא קיבלתי העתק על מה חתמתי באותו יום לאחר שלא הסכימו לבטל ביטלתי את הו״ק היום לאחר 4 שנים הם העבירו תתיק למשרד עורך דין לגביית חוב השאלה מה אני עושה במצב? כזה ומדוע הם לא ביטלו תמינוי כאשר ראו שאין הו״ק כעת העורך דורש ממני לשלם את מלוא החוב כמובן לטענתם השיחה שביקשתי לבטל אינה מוקלטת אשמח לתשובה
אגם
19/02/2021 08:27
אם לזוג קיים חוב והיה כבר משפט נקבעה פשיטת רגל והחוב חולק כך שכל אחד משלם סכום מסוים. וכיום אחד מהם סיים את החוב ואת התיקי הוצאה לפועל עדיין לא נתנו על כך אישור שהחוב סודר. האם האדם השני שלא סיים את חובו ורוצה לנתק קשר עם האדם שסיים, בעתיד יצטרך מסמך כלשהו מהשני על מנת להסדיר את החוב מול הוצאה לפועל? לאחר סיום התשלומים? בגלל שמלכתחילה ההסדר היה על שניהם. הכוונה אולי איזה חתימה או משהו מסמך משפטי.
ע.ת
18/02/2021 17:46
שלום
דוד שלי רצה לקחת הלוואה מחברה כלשהי, לא היה מרוצה מהשירות שלהם ופרסם ביקורת שלילית עליהם. עכשיו החברה שולחה לו מכתב התראה שהוא חייב להוריד את התגובה תוך שעה ולשלם להם 10 אלף שח תוך שבוע (ללא משפט על דעת עצמם!!) ובנוסף אמרו שאם זה יגיע למשפט הוא יצטרך לשלם 50 אלף שח ללא הוכחת נזק.
השאלה שלי מה צריך לעשות מכאן?
והאם הוא לא יכול לתת חוות על על שירות שקיבל מעסק?
אשמח לעזרה
תודה
נעמה
15/02/2021 20:52
שלום,
יש לי חשבון בבנק פועלים, ששם יורדת לי רק הלוואה כל חודש. (ההתנהלות הפיננסית נעשית בבנק אחר) לפני שנה וחצי פניתי לבנק וביקשתי שינפיקו לי בנקט על מנת שאוכל להפקיד ולמשוך כסף. הבנק סרב בטענה שיש סימנים של דירוג אשראי בעייתי על החשבון שלי (לפני כמה שנים היו חודשיים שחזרה לי ההלוואה לאחר שפוטרתי מעבודתי) חשוב לי לציין שאני באמת מאוד מסודרת אף פעם לא חזר לי צ'ק או חלילה נפתח נגדי תיק הוצאה לפועל או משהו כזה.

אני רוצה לפנות אליהם שוב ולבקש שינפיקו לי בנקט, האם על פי חוק, השיקול דעת שלהם בלבד? אין חוק שמחייב אותם לתת לי בנקט על מנת שאוכל להתנהל בחשבון? תודה לעונים!
אורלי
15/02/2021 17:13
אבקש התייעצות! אמא שלי נפטרה לפני שנתיים והיא ואני היינו רשומים בחשבון הבנק ביחד. לפני שבועיים הבנק הודיע לי שיש חוב בחשבון של אמא , האם אני צריכה לשלם את החוב ? לא היה לאמא כסף ולא חסכון ולא דירה ככה שאין אין לשלם זה לקחת הלוואות. אני ואחי רשומים בצו ירושה האם הבנק יכול למחוק את החוב במקרה כזה ?
מורן
15/02/2021 08:35
חייב הנמצא בסוף תהליך פשיטת רגל אחרי ששילם את כל תשלומי החוב לפני המועד באישור השופט.

פנה למנהל המיוחד על מנת לקבל הפטר חלוט. לפתע המנהל המיוחד החל לדרוש עוד כספים (קרן פנסיה וגמול השתלמות) שלא דובר בהם בהחלטה ודורש אותם במזומן או שהחייב יקח כסף מבני משפחה.
יצוין, שלאורך כל התהליך המנהל המיוחד עיכב את התהליך ולא שתף פעולה, התעמר בחייב ובבני משפחתו.
מה ניתן לעשות?
למי ניתן לפנות?
איך סוף כל סוף מקבלים את ההפטר המיוחל.
תודה מראש
אביב ה.
09/02/2021 09:12
יצא מתווה מעודכן של בנק ישראל שמורה לבנקים לתת לאנשים שיש להם הלוואות בבנק למחזר אותן במידה והכנסתם ניזוקה בלמעלה מ- 40% עקב הקורונה, זאת ע''מ לפרוס את ההלוואה ליותר תשלומים ולהקל על נפגעי ההכנסות כמוני.

פניתי כבר לפני יותר מחודש לבנק שלי [ישיר לאומי] בבקשה למחזר את ההלוואות שלי. מאז, ועד היום, הם מורחים את הטיפול בבקשתי ו- 2 המשפטים הקבועים שלהם ש''זה בטיפול'' וש''יחזרו אליי''. כדרך אגב, למרות שהם ראו בעו''ש שלי שאכן הכנסותיי ירדו, הם ביקשו ממני מסמך שמוכיח את הירידה בהכנסות ושלחתי להם מכתב מרוה''ח שאכן הכנסותיי נפגעו עקב הקורונה ביותר מ- 40%, אך ללא הועיל - למרות המכתב מרוה''ח הם ממשיכים להתעלם מבקשתי ולא חוזרים אלי ולא מטפלים בבקשה וכל פעם אותן תשובות, שזה בטיפול ויחזרו אלי.
בעוד שבוע מהיום [ב- 15.2] עומד לרדת לי מחשבון הבנק החזר נוסף של ההלוואה ואני לא יכול לעמוד בו.

אני לא יודע מה עומד לרשותי מבחינה משפטית ולכן *אשמח לקבלת עזרה של עורך דין שיעזור לי להתמודד מול הבעיה.
תודה
אריה
09/02/2021 09:01
יש לי שאלה כזאת: יש לי 10 תיקים בהוצאה לפועל (לא פלילי חלילה). קרוב ל 10 שנים הייתי בהליך פשיטת רגל ולצערי צברתי פיגורים ע"ס ₪2000 ולכן ביטלו את ההליך בפברואר 2020.

בחודשים האחרונים עיקלו לי גם את החשבון בבנק (הדואר) וגם את המשכורת.

עד כמה זה חוקי? כרגע אני ממתין לתשובה של חדלות פירעון (הסכם תשלומים מדי חודש) ובינתיים יוצא שאני משלם כל חודש סך של 1800₪ בערך. יש לי שלושה ילדים קטנים, שמתוכם ילדה עם צרכים מיוחדים. מה עושים במצב כזה?
שני
08/02/2021 17:32
שלום!
לאחרונה קיבלתי בקשת תשלום מכביש חוצה צפון שכבר הועברה להוצאה לפועל.
ראשית את דרישת התשלום המקורית לא קיבלתי, שנית, נאמר כי נשלח ונמסר לי דואר רשום עם בקשת תשלום אבל במועד המסירה לא הייתי בארץ.
לאחר שנה בערך גיליתי על החוב וכעת הוא כבר בלשכת הוצאה לפועל.
כיצד אני יכולה לערער על התשלום שהוא כרגע פי 10 מהמקור. והאם אתם חושבים שיש סיכוי להפחיתו?
תודה רבה על העזרה
ראדה
07/02/2021 07:38
שאלה לעורכי דין בענייני חדלות פירעון
היה לי משפט אחרי שנה בחדלות פירעון, קיבלתי צו תשלומים מאוד מאוד אכזרי שאני לא יוכל לעמוד בזה בשום מצב נכון להיום. עם החזר של 95% מי סכום החוב. יש לי אפשרות להגיש ערעור? ומה התהליך?
ליז
04/02/2021 21:49
אשמח לעצה
אני בתהליך לקראת חדלות פירעון ,
בעקבות הסגר יש המון עיכובים בכל הבקשה שלי
שלחתי ניירת וממתינה לצו פתיחת הליכים .
עד עכשיו העיקולים היו רק על החשבונות בנק וכרגע קיבלתי עיקול על משכורת
האם מגיע לי עיכוב הליכים ובכך העיקול של המשכורת יוסר ?
אם כן מה התהליך ?
כמה זמן לוקח ?
: עבור אל עמוד
 
close