פורום פשיטת רגל Bankruptcy Law מנוהל על ידי עורכי דין ומומחים פיננסים...
פורום פשיטת רגל בהנהלת עו''ד לירון שיר | עמוד 4


מנוהל על ידי לירון שיר משרד עורכי דין

חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (10) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 10 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

אופיר
31/01/2021 19:49
אשמח לעזרה אם יש עילה לתביעה
יצאתי לא מזמן מקשר זוגי, במהלכו בן הזוג עשה שימוש שוטף בכרטיס האשראי שלי והודיע מראש שיחזיר כשיהיה לו.
כשביקשתי את הכרטיס לא קיבלתי אותו בחזרה עד שביטלתי דרך הבנק בעצמי.
נפרדנו אחרי שנתיים וביקשתי ממנו סכום של 11 אלף שח. לאחר חודש הוא הודיע שהכסף נמצא אצלו. קבענו. הוא הגיע אליי והחזיר לי 5 אלף שח בלבד. "לפי החישובים שלי, זה מה שמגיע לך" אחרי האמירה הזו החלטתי לחשב בדיוק כמה מגיע לי וכמה חובות נארו לו.

הוצאתי רשומות אשראי בזמנים שהכרטיס היה אצלו ונוכחתי לגלות כי החוב עומד על 24 אלף ש"ח.
סכום כולל שיצא מכספי הוא 45,889.
ומה שנשאר לו להחזיר מהסכום הוא : 24,000.

אני לא יודעת אם הוא יחזיר את הכסף מעצמו. אני הבכורה ממשפחת אם יחידנית ו6 אחים. לכן אין לי אפשרות להלוות ממשפחתי דבר.

אשמח לדעת האם יש פה עילה לתביעה? האם זה יעזור?
יולי
31/01/2021 18:07
לי יש דירוג אשראי מאוד גבוה ולבעלי מאוד נמוך בגלל הרבה בלאגן בשנים קודמות. אנחנו לגמרי לא שם כבר ובחודש חודשיים הקרובים צפויים לסגור את התיק הוצאה לפועל האחרון (כרגע בהסדר אבל עדיין פתוח) מה שיאפס לחלוטין את החובות שלו ואז לא יהיו לי / לו כל חובות פתוחים, אפילו לו יתרת חובה שלילית בבנק.

יש לו חשבון בנק צעיר יחסית של שנתיים בערך, ללא מסגרת כמובן והוא מתנהל עם כרטיס דיירקט וללא כרטיסי אשראי. אין שום דבר חריג, אין הלוואות, אין מינוסים, אין תשלומים שלא עומד בהם וכו'.
אצלי כאמור המצב נהדר.
בעוד כשנתיים אנחנו מתכננים לקחת משכנתא אולי, איך אפשר לשפר את דירוג האשראי שלו? האם שנתיים זה מספיק בשביל לעשות שיפור משמעותי? האם הבנק מתחשב בנתונים המצוינים שלי במקרה כזה?
רון
31/01/2021 08:39
שלום לכולם.
אני בנקאי חדש ובעודי רק לומד את העבודה (ללא שום קורס והכשרה מטעם הבנק) הגיע לקוח לשנות את פרטי החשבון ממנו ירדו תשלומי המשכנתא. משום שלא ידעתי לבצע את הפעולה במחשב עדיין עזר לי בנקאי אחר. מסתבר שהפעולה לא בוצעה כראוי והלקוח מתלונן על כך שדירוג האשראי שלו נפגע ובעתיד יערימו עליו קשיים בלקיחת הלוואות בבנקים השונים ומאיים בתביעה. האם אני חשוף באופן אישי לתביעה בשל כך? תודה מראש.
ק.ק
28/01/2021 15:45
אהלן, אשמח להתייעצות.
פנקס צ'קים שהוזמן לא הגיע ליעד ונגנב (מן הסתם גם לא הופעל).

2 מהצ'קים הופקדו והחתימה עליהם זוייפה
הוגשה תלונה במשטרה בנושא (גניבה, זיוף ושימוש במסמך מזויף) וגם בוצע שיח עם הבנק לביטול הפנקס במלואו.

האם יש מה לדאוג מיתר הצ'קים שלא הופקדו למרות שהפנקס מבוטל? הצ'קים למוטב בלבד ועם קרוס. אפשר להסתבך עם הוצאה לפועל או תביעת חוב בגלל צ'קים שנגנבו וזוייפו?
יונתן
27/01/2021 18:05
אשמח לעזרה
האם אני יכל לתבוע על לשון הרע.
חברת תקשורת שלחה לי מכתב מעו"ד לפני הוצאה לפועל על כך שאני חייב להם תשלום על זה שהם התקשרו אלי להתקנה ולא עניתי להם.

למרות שהם הגיעו לבדיקה בבית אם ניתן לעשות התקנה ואמרו לי שאין אפשרות לבצע אצלי את התשתית שלהם.
בסופו של דבר איזה משרד עורכי דין שלהם שלח לי מכתב על זה שהם הגיעו לבדיקה ואני צריך לשלם 132שח ואחרי הוצאות של מכתב 497שח.

פניתי לעורכי הדין והם שלחו לבירור אמרו לי ביטלנו את התיק. בקשתי מסמך המעיד על כך שהם ביטלו והכל נסגר.

ענו לי כך "אין לנו מכתב על כך אנחנו תמיד פה".

למרות שהתעקשתי הדבר היחיד שיש לי זה שיחה מוקלטת.

רציתי לדעת אם אני יכל לתבוע אותם על פגיעה בשמי הטוב / לשון הרע ועל עוגמת הנפש שהם גרמו לי בקבלת המכתב ועל כך שהם לא מוכנים להנפיק לי מסמך המעיד על ביטול.
תודה מראש
קרן
27/01/2021 16:14
שלום אשמח לסיוע והכוונה.
חברה בהליך גירושים מזה 3 חודשים קיבלה חוב בהוצאה לפועל 300 מאות אלף שקל יש לה 5 ילדים קטינים מתוכם תינוקת היא אבודה ולא יודעת איך לגשת להכל עורך דין לכל תחום? עורך דין שיכול לסייע לה בכל הנושאים? היא מובטלת אך לא מקבלת דמי אבטלה כי לא עבדה המצב מאוד מורכב ובעייתי ואשמח לאן לכוון אותה? אולי ישנן עמותות שיכולות לסייע? תושה מראש לעונים.
נופר
25/01/2021 08:52
אשמח לעזרתכם
לפני שנתיים הגשתי תביעת חוב לנאמן פירוק (רואה החשבון שמונה) בגלל החברה שעבדתי בה ופשטה רגל .
את התביעה הגשתי לבד על פי חישובים שלי (שכר אחרון, פיצויים וכו׳)
מאז אין תשובה אודות התביעה. חלק מהעובדים כבר קיבלו את האישור חותמת בית משפט ולאחר כמה ימים קיבלו את הכסף מביטוח לאומי ואצלי זה עדיין מתעכב.
שאלתי היא מה הזמן הסביר לאישור התביעה? האם אין במסגרת החוק מגבלת זמן? ומה נותר לי לעשות מלבד להציק יום יום למשרד של אותו רואה חשבון כדי לנסות לזרז?
אביבה
24/01/2021 12:20
שלום,
שואלת עבור אישה מבוגרת שצריכה עזרה.
המרכז לגביית קנסות לוקח לה כסף מהחשבון על חוב שלטענתם קיים לה לרשות השידור.
כשהתקשרתי לבדוק עבורה מסתבר שהכתובת שהייתה מעודכנת אצלם היא כתובת שגויה, מעולם לא קיבלה מכתב או הודעה על חובות כלשהם.

הם ביקשו לשלוח מסמכים, כמו תז, עובר ושב, ולאחר מכן פשוט לקחו לה כסף מהחשבון. בטלפון אין עם מי לדבר, כי הרשות כבר לא קיימת.
מישהו נתקל בהתנהלות כזו ויכול לסייע לה?
נריה
24/01/2021 08:58
אמא שלי קיבלה תביעה משפטית, והליך הוצאה לפועל מבעלת דירה ששכרנו לפני כשנתיים. בעלת הדירה תובעת אותנו על כך שעזבנו את הנכס 3 חודשים לפני תום החוזה. הסיבה לעזיבתנו הייתה, שיפוצים של שכנים מקומה מעלינו שגרמו לתאונות חמורות ולפגיעות בדירה שבה אנחנו גרנו: חלק מהתיקרה באמבטיה נפלה (מדובר בחתיכת קיר שהייתה יכולה להרוג את מי שנמצא בחדר), והייתה הצפה בכל המטבח והסלון במשך שבועיים עקב התפוצצות צינור מים של השכנים (יש לנו תיעוד בתמונות). באותו הזמן, אמא שלי יצרה קשר טלפוני עם בעלת הדירה ואמרה שבכוונתה לעזוב מייד את הדירה ( שלושה חודשים לפני תום החוזה). בעלת הדירה חשבה שהדברים נאמרו ברגע של סערת רגשות עקב המאורעות, לכן לא התייחסה ברצינות לבקשתה של אמא שלי ואמרה 'כןכן'. בחלוף שלושת החודשים מאותה שיחה, אני ואמא שלי פינינו את הדירה (אני הייתי בת 20) ובעלת הדירה החלה לאיים על אמא שלי. היא תובעת מאיתנו החזר על שכר דירה בסך שלושה חודשים, בנוסף לשיפוץ שהיא ערכה בדירה בסך 22000. מדובר בנכס ישן, נכנסנו לדירה לפני 8 שנים, כשהיא הייתה לא משופצת. השארנו אותה מסודרת ונקייה, כפי שקיבלנו (יש תמונות). לאמא שלי אין כסף לשכור עורך דין שיוכל לתמוך בה בהליך המשפטי הזה או אף לייעץ במשהו. בטח שאין לה את הסכום שבעלת הדירה דורשת ממנה היום. בבקשה, אם למישהו יש המלצה מה ניתן לעשות בעניין
ש.ו
20/01/2021 23:01
שלום לכם
אבקש תשובה מוסמכת של עורך דין לגבי המצב שלי:
האם זה חוקי שמנהל בנק ידרוש ממני לסגור חשבון בנק מאחר וקיימים נגדי תיקי הוצאה לפועל (מאידך גם אין תנועת כספים בחשבון פרט לכספים שביטוח לאומי מפקידים)?
עדי
20/01/2021 08:01
היי,
בספטמבר 2019 נכנסתי לדירה בשכירות וסגרתי בבנק ערבות לבעל הדירה ע״ס 20 אלף שח למשך שנה. באוגוסט 2020 חתמנו על האופציה לשנה שנייה, ובסוף יצאנו מהדירה לאחר 3 חודשים מיום חתימת האופציה.
הגעתי לבנק השבוע לבדוק על שחררור הערבות, ונאמר לי שהערבות חודשה ע״י בעל הדירה בחודש אוגוסט, מבלי ידיעתי והסכמתי ובנוסף גיליתי שחוייבתי בחשבון הבנק על חידוש ערבות בערך 800₪. לאחר בדיקה בבנק נאמר לי שבעל הדירה הגיש מכתב להארכת / חידוש הערבות למשך שנה נוספת. לפי מה שהבנתי הבנק היה חייב לקבל את הסכמתי, איך אדם אחר עושה פעולה בחשבון שלי ללא אישורי? ואם עזבתי את הדירה? הבנק לא בודק זאת? על סמך מה הם מחדשים את הערבות וגובים ממני עמלה
איציק
12/01/2021 23:21
כרטיס אשראי עם הגבלה של 5000 ש"ח ליום במקסימום.
בעבר לא היה ניתן לגהץ או למשוך אפילו שקל מעבר ל5000 גם במספר תשלומים / גיהוצים
נמשך מהכרטיס 65 אלף במשיכות" קטנות" של גיהוצים בחברה לא מוכרת עם השם" חברת חשמל" כ10 גיהוצים של 1200 ועוד חברות כמו" חברת המים" כמובן הכל באותו יום עד לסכום של 65000
מה שהכניס למינוס של 25 אלף שח
הבנק מאשים את חברת האשראי (כרטיס בנקאי)
חברת האשראי אמרה שהנושא ידוע שאלו הם חבורת האקרים בנושא בבדיקה ונתן מענה / זיכוי עד 8 ימים
בזמן הזה החשבון מושבת כמובן
מדובר על אשא מבוגרת שנכנסה לדיכאון וחשבה שמשכו לה את כספה בני משפחתה.
ללא יכולת לקנות דבר
( כמובן שהכל בסדר ולא נזקקת לכלום)
האם קיים מקום לתביעה מול חברת האשראי? או שכל התהליך נחשב תקין? לא היו אמורים להתקשר לבדוק שהכל תקין?
להגביל את הגיהוץ ולהפחית נזקים?
האם מומלץ להעזר בשירותים של עורך דין בשלב זה?
חוב קצוב
רוי
04/01/2021 14:10
שלום לכולם,
אשמח לכמה הבהרות בעניין חוב קצוב.
היה וצוין בהסכם כלשהו כי "הסכום הנ"ל יהיה כחוב קצוב":

1) מה המשמעות? האם הכוונה היא רק שהנושה זכאי לפנות ישירות ללדשכת הוצאה לפועל ללא הליך בביהמ"ש?

2) האם במסגרת התגוננות החייב בהליך ההוצל"פ יהיה הוא רשאי להעלות נימוקים ענייניים/טענות מהותיות לגופו של החוב (לא מוצדק וכד')?

3) האם קיים הליך כלשהו בביהמ"ש בו ניתן לבקש מביהמ"ש לבטל את החוב הקצוב ו/או להפחיתו, מכוח נימוקים עניינים/טענות מהותיות? הכוונה היא להליך שיוגש עוד לפני שמגיש הנושה את תביעתו בהוצל"פ, אך לא רק.
תודה רבה.
ניקי
03/01/2021 18:48
אשה בעבר לקחה הלוואה בנקאית כדי לעזור לאקס שלה כלכלית. הוא הבטיח להחזיר לה את הכסף בתשלומים ואז הם נפרדו והוא מסרב לשלם בכל מיני תירוצים.

היא מהצד שלה ניסתה כל מיני פריסות חוב או דחיות תשלום כי כל פעם הוא ביקש עוד קצת זמן לפני שיחזיר.

יש צילומי מסך של הודעות וגם צילומים של שיחות וטסאפ שבהן הוא אומר שהוא יחזיר את הכסף ומודה שיש לו חובות נוספים אבל מבטיח לסגור הכל.

בימים האחרונים, בשיחת טלפון, הוא פשוט אמר במפורש שהיא לא תראה ממנו שקל.
מדובר בסכום של 5,000 שקל, האם יש מה לעשות מהבחינה החוקית? אם כן, אשמח להסבר מה התהליך בדיוק.
אור
30/12/2020 18:25
לפני חודשיים בערך אמא שלי אמרה לי שהגיע לי מכתב ממשרד עורכי דין לגבי חוב לכביש 6 והיא איבדה לי אותו עוד באותו יום התקשרתי לכביש 6 כדי להבין על איזה חוב מדובר והנציגה שלהם הביא לי מספר של המסרד עורכי דין ואמרה שהיא לא רואה שום חוב במערכת התקשרתי למשרד עורכי דין וגם הם תענו שלא קיים שום חוב.

אתמול קיבלתי עוד פעם מכתב שהגיע לידי ובו מפורטות הוצאות על דמי טירחה הוצאה לפועל דמי שליח דמי משלוח ועוד מה שאפשר לדחוף במקום להתקשר ולהגיד שיש חובות.

התקשרתי לכביש 6 לדרוש את הקלטת השיחה שאומרים בה שאין לי חוב, אך הם לא מוכנים לתת אותה. השאלה היא, מה אפשר לעשות כדי לבטל את התשלום?
דנה
27/12/2020 17:55
שלום, חברה שלי מעסיקה מנקה פעמיים בחודש למספר שעות מצומצם ע"ס 400 שח לכל החודש
המנקה גרושה פלוס 2 קטינים.
אני מדווחת עליה לביטוח לאומי
השבוע קיבלתי צו עיקול למשכורתה
האם מסכום של 400 שח בחודש אני אמורה להוריד לה תשלום בגלל העיקול משכורת? שכן היא עובדת אצלי משרה חלקית
כמה אני אמורה להוריד לה?
שלי
27/12/2020 09:56
שלום לכם

יש עורך דין מסויים שלא אזכיר את שמו מפאת כבודו ולמרות שאני מאד רוצה, והוא מייצג אותי בתביעה חוזית גדולה. שילמתי לו עד היום מעל 40000 ש"ח עבור הייצוג שלו. בסוף השבוע התברר לי כי עורך הדין נכנס למצב של חובות כספיים גדולים מאד והוא פתח בהליכי חדלות פירעון. חייגתי אליו הבוקר ולשלחתי לו הודעות. הוא לא עונה. אני מאד מודאגת ולא יודעת מה יעלה בגורלי לעניין התביעה, המשך הייצוג שלו אם זה בכלל אפשרי ועשרות אלפי השקלים שכבר שילמתי לו. מה אני אמורה לעשות עכשיו?
אנונימית V
24/12/2020 13:01
אשה קיבלה לחשבון בנק שלה סכום כסף של 1000000 שח, מהורים שלה(שלקחו בשבילה הלוואה, כי לה בבנק לא נתנו).
היא קיבלה את הסכום לפני כמה ימים,
היום ביקשה מהבנקאית להעביר 10000 להורים שלה, והבנקאות לא מבצעת את הפעולה.
היא התחילה לתחקר אותה למה קיבלת משם כסף ועכשיו את רוצה להעביר לשם כסף, למה הכסף הזה אצלך, מי נתן לך אותו, תתני לי ת.ז של הורים אני אבדוק.
והיא צועקת ומכפישה.
עד עכשיו הם לא מסכימים לה לבצע את ההעברה הזו.
השאלה היא כזו, האם יש להם זכות לחטט בכסף שהיא קיבלה מהורים שלה, והאם יש להם זכות לא לבצע העברה בזמן שיש כסף בחשבון?
והאם הם יכולים לעקל את הכסף הזה?
אשמח לתשובות.
תודה רבה
יעל
23/12/2020 21:16
מתנהלים נגדי מס׳ תיקים של הוצאה לפועל בגלל חובות לכמה גורמים.
עדיין לא עשיתי שום צעד בנדון, חוץ מבירורים, כיוון שאני לא באמת יודעת איך לגשת לעניין (מיותר לציין שאין לי כסף לעו״ד) ואיזה פתרון יהיה הנכון ביותר עבורי.
בכל מקרה מחר צריך להכנס לחשבון הבנק קרוב ל20,000 ש״ח (מובטלת מסוף פברואר, אם חד הורית, אין הכנסות נוספות) כספי האבטלה (שאותם אצטרך לחלק בין כל מי שלוויתי ממנו כסף בשביל לאהכיל את ילדיי במשך התקופה הזאת).
השאלה שלי היא כזאת:
האם קיימת אפשרות שהבנק ימנע ממני את משיכת דמי האבטלה שיופקדו לחשבוני דרך הביטוח הלאומי?
תודה למי שקרא, ותודה למי שיוכל להרגיע אותי.
שכולנו נדע ימים טובים יותר ושפע
יוסף
23/12/2020 08:49
בוקר טוב

עורך דין פז גולדהורן חייב לי ולמשפחה מעל 250,000 שח והוא נעלם. יש שמועות לאחרונה שהוא ברח מהארץ. איך פועלים בשביל לגבות ממנו את הכסף? הגשנו תלונה במשטרה והם אמרו שזה עניין לבית משפט. מה אנחנו עושים עכשיו? איך גובים את הכסף מהעורך דין שנעלם?
: עבור אל עמוד
 
close