חייגו לשיחה אישית: 072-334-1001ייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (6) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 6 reviews

פורום פשיטת רגל


נושא
מחבר
תאריך ושעה

30/12/2018 11:37
לאדם יש חוב בגין הלוואה שנטל מספר שנים לפני נישואיו. לאחר הנישואין החוב מגיע להוצל"פ.

כמו כן, לאחר החתונה האישה חוסכת בחשבונה הפרטי סכום מסויים אשר הגיע משכר עבודתה.

א. במסגרת הליכי הוצאה לפועל (רגילים ולא לפי פקודת המיסים) יכול הנושה לעקל כספים אלו?

ב. במסגרת הליכי פשיטת רגל יכול הנאמן לעקל כספים אלו? מה הסיכוי שבימ"ש ייעתר לבקשתו לאור הנתונים?
30/12/2018 10:31
שבוע טוב,
השתחררתי לפני כ3 שנים משירות קבע, בזמן השירות היה לי רכב צבאי אותו זיכיתי במעמד השחרור. לאחר סיום השירות הרכב נשאר ביחידה שלי ובשל כך שהמשיכו להשתמש בו נוצר חוב שלא שולם (שנשאר על שמי למרות שכבר הייתי משוחרר בזמן היווצרות החוב).
מספר חודשים לאחר השחרור פנו אלי שיש לי חוב ושצריך להסדירו, לאחר כמה שיחות עימם הבינו שהחוב לא שלי ואמרו לי שהעניין נסגר וטופל.
כחצי שנה לאחר מכן שוב אמרו לי שיש לי חוב, הסברתי את העניין ואמרו שנפתר. כחצי שנה אחכ התחילו לשלוח לי מכתבים על עיקול חשבון אם לא אשלם את החוב.
הסיפור נמשך כמעט 3 שנים ששולחים לי מכתבי איומים הביתה והודעות סמס עם איומים על עיקול לנייד של אמא שלי.
לפני כחודש וחצי פניתי גם למוקד המילואים שאמרו לי שמטפלים בעניין ואף שלחו לי מייל ובמס שזה בטיפול שלהם.
לפני מספר ימים קיבלתי דואר רשום הביתה שמעקלים לי את החשבון בשל החוב. כשהתקשרתי שוב למוקד המילואים אמרו לי שזה לא בטיפול שלהם כי אין להם מה לעשות זה לא אצלם (אף אחד לא עדכן אותי שהם לא עושים עם זה כלום).
בשיחה עם מופ״ת המוקד תשלומים של צהל נאמר לי שהחוב רשום אצלם כסגור מלפני שנתיים וחצי כבר. מיד לאחר שיחה זו שמתי לב שעיקלו לי את הסכום מחשבון הבנק שלי.

ברגעים אלה חשבוני עדיין מעוקל על חובות שלא שלי וזאת למרות שרשום במערכות של הצבא שלא קיים חוב כלל.

אני מעוניין לתבוע את הצבא/ משרד הבטחון/ מופ״ת על העניין הזה ולדרוש פיצויים בין היתר גם על מנת שיסרסו את ביטול העיקול (כי הרי אם אין להם סכין על הצוואר הצבא לא זז).

האם יש אפשרות להגיש בעניין זה תביעה בתביעות קטנות? האם נדרש יצוג של עורך דין במקרה הזה בשביל לפתור את הבעיה? באיזה תחום מדובר?
תודה רבה ושבוע טוב
30/12/2018 10:29
הי,
אני רוצה לברר משהו לגבי פעילות שהבנק שאני לקוחה בו מבצע ולתפיסתי היא אינה חוקית.
יש לי כרטיס דיירקט שכאשר אני מבצעת רכישה הסכום יורד מהחשבון באופן מידי. נוכחתי לדעת שלעיתים הסכום יורד פעמיים והיתרה שלי מצטמצמת. התקשרתי לבנק לברר ותמיד אמרו לי שזה לא יתכן ושאני טועה.
לכן, התחלתי לעקוב באופן מדויק. לפני כל קניה בדיירקט צילמתי את מסך העובר ושב, וכך גם לאחר הקניה, וראיתי שהסכום יורד, וכעבור מספר ימים יורד שוב. פניתי לבנק עם כל ההוכחות והפעם הם לא יכלו להגיד לי שאני טועה.
הפעם הם הסבירו את זה בכך שחברת האשראי כל מספר ימים מחייבת את שלושת הפעולות האחרונות למרות שהם כבר חויבו, אבל כעבור יומיים שלושה מחזירה את הכסף, כך שהיתרה הנמוכה שאני רואה היא זמנית ובעוד יומיים בערך הכסף יחזור לחשבון.
שאלתי את הבנקאית מה היה קורה אם בעקבות ההורדה הכפולה הזו הייתי נגיד נכנסת למינוס. האם הם היו גובים עמלות למרות שאני לא באמת במינוס? האם הם היו מחזירים צ'ק על חריגה למרות שאין חריגה ולמרות שמדובר בהורדה כפולה זמנית של חברת האשראי? היא הודתה שכן. הצ'ק היה חוזר ועמלה הייתה נלקחת בעד המינוס המדומה.

האם זה חוקי? מי עובר על החוק? הבנק? חברת האשראי? והאם יש בכלל מה לעשות מול גוף כל כך עצמתי ודורסני? היש טעם לכתוב מכתב למפקח על הבנקים?

אשמח לתשובה
30/12/2018 09:08
היה לה צו עיכוב יציאה מהארץ בשל חובות כספיים, היא קיבלה לפני שבועיים הפטר והצו בוטל.

במענה הקולי של לשכת ההגירה נאמר לה שכרגע אין צו איסור יציאה אך גם נאמר משהו על מכתב מקורי.

האם עליה להביא עימה משהו לביקורת הגבולות?
30/12/2018 08:58
שלום רב
שואלת בשביל חברה
אדם חוייב ע"י בית משפט לשלם פיצויים למישהו
תשלום הפיצויים בוצע באמצעות העברה בנקאית למספר חודשים
בתום התשלום הגיע מכתב מבית משפט לדרישת הפיצוי בטענה שלא שולם
באמצעות עו"ד הוגשו תדפיסי חשבון שאכן שולם הפיצוי (כך טוען העו"ד)
כרגע הגיע מכתב מהוצל"פ בדרישה לתשלום הפיצוי
מה ניתן לעשות בנידון ?מה ההשלכות של תיק בהוצל"פ? האם ניתן לסגור את התיק ?
תודה
27/12/2018 09:38
בתהליך פש״ר, האם יש דבר כזה עיקול על
תעודת זהות? אני יודעת שיש על חשבון בנק, על רישיון... וממילא בתהליך אמורים להסיר את העיקולים האלה... האם זה נכון?
במקרה שלנו זה כרגע מהווה בעייה כפולה כי עשינו תאונה עם הרכב וחברת הביטוח לא יכולה להוציא את הצ’ק של ההחזר על התיקון בשל כך...

עורך דין אומר שכדי לטפל בזה אנחנו צריכים לשלם לו עוד 3000₪, זה לא משהו שעושים במסגרת ההליך?
25/12/2018 14:53
לפני כמעט 3 שנים אמא שלי פנתה למשרד עורכי דין שפירסם מודעות בפייסבוק שהוא מתמחה בפשיטות רגל וחתמה איתם חוזה שבו הם מתחייבים לעשות פשיטת רגל תוך שנה וחצי.
שילמנו להם תשלום ראשון בכרטיס אשראי שלי ועוד 22 צקים שלי.
לאחר מכן אותו עורד דין שחתם עם אמא שלי חוזה פוטר והעבירו אותה לעורך דין אחר, אותו עורך דין גם עזב ואמא שלי שוב נאלצה לעבור לעורכת דין אחרת שנחשו מה? גם היא עזבה, מאותו רגע אמא שלי התחילה לעבור מסע טירטורים אף אחד לא נתן לה תשובות מה קורה עם התיק שלה עד שיום אחד התברר לה שהחברה הזאת קיבלה צו מבית משפט שאסור להם לעסוק בפשיטות רגל ושרוב העורכי דין שם בכלל עובדים בלי רשיונות.

הסיפור הוא עוד ארוך אך כדי לקצר קצת אני מפסיקה פה ורק מוסיפה כי שום דבר לא נעשה בתיק פשיטת רגל מצד משרד העורכי דין.

האם יש לי עילה לתביעה ?
25/12/2018 14:48
אתמול קבלתי בדואר רשום צו לעיקול נכסים מצה"ל בגין חובות לטענתם של 1792.35 שח.
השתחררתי ממה"ל לפניי שנתיים ו 8 חודשים (1.5.16). כמובן שלא כתוב על מה החוב.

אחרי כמה הרבה טלפונים והמתנות ( לא ארחיב מספרי הטלפון הלא מדוייקים ועוד ועוד) לטענתם ניצלתי מעבר למכסת ימי החופשה שהגיעה לי, זאת גילו רק אחרי שעשו סגירת שנה בסוף 2016.

אתמול זו הפעם הראשונה ששמעתי על כך! לא קבלתי מכתב מעולם, לא בדואר רגיל ולא ברדום (שהרי אתמול חתמתי פעם ראשונה על זה), לא החלפתי כתובת ולא טלפון מעל 3 דנים. ואני שואלת איפה היו עד עכשיו והאם לגיטימי???? (לגייס את בעלי למילואים דרכי הם יודעים....).

האם אפשר לתבוע על עוגמת נפש ואיך מתקדמים עם העיקול?

תודה רבה,
הילה
21/12/2018 12:11
שבת שלום

אני נמצא בתהליך של פשיטת רגל. באוקטובר 2019 אני אמור להתחיל לקבל גמלה חודשית (מבטחים הוותיקה). האם הנושים יכולים למשוך את כספי הפנסיה שלי במשיכה הונית חד פעמית ?ואם לא איזה סכום ישאר ברשותי מידי חודש מכספי הגימלה סכום שיאפשר לי לחיות חיים בסיסיים . אין ברשותי רכוש אחר כל שהוא
18/12/2018 09:53
צריכה ייעוץ לגבי כתב ערבות והסבר של סעיף שנשמע לא סביר: " .ערבותי/נו זו הינה ערבות אוטונומית ובלתי תלויה, בטענות כל שהן של השוכר כלפי
המשכירה בקשר לחיוביו, ואני/ו מתחייב/ים לשלם למשכירה תוך 7 ימים ממועד דרישה
ראשונה של המשכיר בכתב, כל סכום שידרוש ממני/מאתנו המשכיר, מפעם בפעם, וזאת
מבלי שיהא על המשכירה לבסס דרישתו, או לדרוש תחילה מהשוכר את קיום חיוביו, או
לנקוט תחילה נגד השוכר בהליכי גבייה, או להוכיח שהשוכר הפר התחייבות כלשהי כלפי
המשכירה, ומבלי שיהא על המשכירה לממש תחילה שום בטוחה, שיעבוד, עיכבון או זכות
אחרת שיש בידיו וככל שיש בידיו כאלה"
מההבנה שלי מדובר בדרישה לסכום לא מוגבל וללא צורך להראות הוכחות לנזק... האם זה יתכן?
17/12/2018 11:12
שלום, אשמח לדעת מה עושים במקרה המתואר:

נעשתה עבודה על ידי עסק מורשה עבור לקוח לפני שנתיים (ינואר 2017). הלקוח העביר צ'ק באופן ידני לעובד של העסק המורשה. העובד, שם את הצ'ק המעטפה ושלח אותו בדואר.
הצ'ק אבד - כלומר, לא נעשתה הפקדה בחשבון של העסק המורשה ולא נעשתה העברה של הסכום מהלקוח. לא ידוע אם הצ'ק הושאר פתוח או לא וכן, לא ניתנה חשבונית או קבלה.

כיום,
נעשה ניסיון על ידי הלקוח לאתר את הצ'ק (לפי הסכום ותאריך משוער) ולבטל אותו אבל, לא נמצא הצ'ק - אין לאף אחד מהצדדים את פרטי הצ'ק.
הלקוח אומר כי מוכן להעביר את אותו הסכום לעסק, אך חושש שמא הצ'ק שהלך לאיבוד יימצא על ידי גורם אחר והוא יידרש לשלם את אותו הסכום בשנית. הלקוח מבקש ערבות מהעסק שתוכל למנוע מצב שכזה.

הפרטים הידועים:
פרטי רושם הצ'ק (הלקוח)
סכום הצ'ק (שכולל מע"מ)
תאריך בו הצ'ק הועבר מהלקוח לעובד (חשוב לציין, שלא ידוע מה התאריך שנרשם על הצ'ק, אלא רק התאריך בו הצ'ק הועבר באופן ידני לעובד של העסק)

מה עושים במקרה כזה?
12/12/2018 20:25
שלום לכולם

ההורים שלי נכים ומקבלים קצבאות ביטוח לאומי.

אמא שלי החליטה לפני מספר חודשים , להתחיל לחסוך קצת כסף כל חודש בעובר ושב , משהו שלא הייתה עושה לפני כי היו עיקולים על החשבון.

כאשר הסכום הגיע ל ₪12000 זכות , בוצע עיקול על החשבון ונשלח מכתב התראה מרשות השידור.

שבמידה לא תסדיר את החוב על סך 12000 ₪ תוך 7 ימים , הסכום יגבה מהחשבון .
בשיחה עם הבנק הם אומרים שזה אפשרי.
האם זה נכון? הם יכולים לקחת את הכסף לבד? אם כן למה מכתב התראה?

רשות השידור עדיין קיימת?
12/12/2018 08:53
יש לי תיק שמנוהל בהוצאה לפועל, אני משלם כל חודש בחודשו ובזמן, ועומד על פי צו הוראת רשם הוצאה לפועל. פנה אלי העורך דין של התיק וביקש שאגיע לפגישה עימו ועם הנושה התובע בשביל להגיע להסדר ישירות דרכם. השאלה היא האם ואנחנו לא מגיעים לעמק השווה הוא יכול לעשות הליכים משפטיים אחרים כל עוד אני עומד בצו תשלומים?

תודה לעונים.
11/12/2018 12:11
רוצה להתייעץ בנוגע להוצלפ
יש לבעלי 6 תיקים פתוחים בהוצאה לפועל, כרגע הגענו לצו תשלומים עם 3 מהם והסכום ממש גבוה. היה לו בעבר תיק איחוד שנסגר כי שילמנו לנושים. וכעת אומרים שלא ניתן לפתוח תיק איחוד בפעם השניה.
האם יש אפשרות לבקש להחיות את התיק איחוד שנסגר ולבקש להכניס לשם את כל התיקים הפתוחים? ואם כן איך עושים זאת? על ידי אלו טפסים?
11/12/2018 12:10
שאלה על הוצאה לפועל: לפני שנתיים היה לי חוב לחברת אשראי. הם הפעילו משרד עורך דין שישר פתח תיק בהוצאה לפועל. התשלום הוסדר לחלוטין מול משרד עורכי הדין בלי קשר להוצאה לפועל, קיבלתי אישור ושכחתי מזה.

קיבלתי עכשיו הודעה מרשות האכיפה שהיא הודעה לזוכה שלא נעשו פעולות שנתיים בתיק ואם תוך 30 יום הוא לא יגיב התיק ייסגר.

האם אפשר למחוק את התיק הזה אחרי 30 יום? האם יש משהו שאני יכול לעשות כדי למנוע מצב שקיום התיק הזה שלא נעשתה בו שום פעולה יפריע לי בעתיד?

תודה רבה!
03/12/2018 12:17
שלום,

אנחנו מעוניינים לשכור דירה ובעלת הדירה מבקשת גם שנחתים ערבות ע"ס 25,000 ₪ וגם שנביא לה 3 צ'קים על סך של 15,000 ₪ כל אחד על שמה ופתוחים (ללא תאריך) שלטענתה ישמשו לתשלומי ארנונה וכו במידה ולא נשלם.

לטענתה נכוותה בעבר אבל לטעמי 45,000 ₪ (שלושתם יחד) זה לא סביר בכלל במיוחד שהיא דורשת גם את זה וגם כתב ערבות.

האם זה חוקי לדרוש ערבות בכזה סדר גודל?

אשמח לתשובה מקצועית בנושא
02/12/2018 17:59
דירה שכורה עם תיקים בהוצאה לפועל על המשכיר, יש לי ממה לחשוש?

היי לכולם, אני שוכר כ-4 שנים דירה שהשמועה היא שמי שרשום עליו הדירה חייב כספים לעירייה. הובהר לי שיש בעיות כאלה ואחרות עם הדירה ובהתאם הדירה מושכרת במחיר נמוך בעשרות אחוזים מדירות דומות.
במשך 3 וחצי שנים לא נתקלתי מעולם במישהו מהעירייה/הוצאה לפועל, לפני כחצי שנה בא לבקר מישהו מהוצל"פ על חוב ארנונה, תוך כדי שהוא בשיחה עם אחד מבעלי הדירה (גרים בסמוך) הוא לקח משהו מהם. ממני לא לקח דבר.

לאחרונה הגיעו שוב בטווח של שבועים פעמיים אנשים מהוצל"פ על חובות ארנונה ומים, שוב נלקח משהו ששיך לבעלי הדירה תמורת החוב ולא לקחו כלום מהדברים שלי, אך שמעתי שהציגו אותי כבן משפחה שלהם. חשוב לציין שאני מתגורר ללא חוזה בדירה, אני מעביר כספים לבעלי הדירה האחראים על התשלומים השונים.
הרכוש שלי נמצא בסיכון?

מובן מאליו שעדיף לגור בנכס אחר, אך מצד שני מדובר בדירה באזור מבוקש ובמחיר שלא קיים ברדיוס גדול מאוד.
02/12/2018 16:43
היי, אני שוקל לנקוט בהליכים נגד עיריית ירושלים (התנהלות לאור חוב ארנונה ששולם במלואו ובזמן), מספר פה את השתלשלות האירועים. זה קצת ארוך, מצטער מראש, אבל מחובתי להציג את התמונה המלאה.

אשמח לעצה של עורך דין מומחה ותודה מראש.

ב-31 לאוגוסט 2018 סיימתי חוזה שכירות בדירה בשכונת רחביה בעיר (אחד מתוך 3 שותפים). שילמתי בזמן וכדין את כל חלקי בארנונה לשנת 2018 עד מועד תום החוזה. ברשותי מספרי האסמכתאות של העסקאות ששולמו ביוני 2018.

ב-31 לאוגוסט התחלפו שניים מדיירי הדירה (ביניהם אני). שני הדיירים החדשים נדרשו לשלם את יתרת הארנונה לשנת 2018 - בגובה 1,300 ש״ח.

ב-20 לנובמבר קיבלתי מכתב אזהרה מהעירייה המתריע שעלי לשלם את יתרת חובות הדירה לארנונה, ולא - חשבוני יעוקל ורכושי יילקח בלא אישורי.

לאחר בירור קצר מתבררת הסיבה - היות ועדיין הייתי רשום בעירייה על הדירה, היא לא בדקה מי האזרח שלא שילם אלא מצאה שעיר לעזאזל.

ב-21 לנובמבר פניתי לעירייה בצירוף הוכחות ואסמכתאות העסקה, נאמר לי שעלי לשלוח טופס מקוון שמצהיר שאני עוזב את הדירה. הטופס נשלח ב-24 לנובמבר. עוד באותו יום העירייה דיווחה לי שהטופס התקבל ואושר.

ב-26 לנובמבר העירייה החליטה לעקל לי 1,300 ש״ח מהחשבון. לטענת העירייה - מתוקף סעיף 325 ו-326 לפקודת העיריות.

עיינתי בפקודה, אין שם אזכור על סמכותו של גוף מוניציפלי לעקל חשבון בנק.


ב-28 לנובמבר (שלשום) יצרתי קשר עם העיריה ונאמר לי שהעיקול הוסר. נכון לעכשיו העיקול עדיין מופיע לי בפרטי העו״ש בחשבון הבנק.

בשורה התחתונה - העירייה עיקלה כספים של אזרח ששילם את כל חובותיו בזמן וכדין, בלי בירור ובניגוד גמור להתנהלות מול האזרח (קבלת ואישור טופס עזיבת דירה).

עיקול הכספים מהחשבון גרם לי למבוכה, לכעס רב ולהתעסקות בטלפונים ובירוקרטיה באמצע יום עבודה. ואם היה לי פחות מ-1,300 ש״ח בעו״ש, גם הייתי סובל מתשלומי ריבית או הגבלות פיננסיות כאלה ואחרות.

האם העירייה פעלה כדין? האם אפשר לתבוע אותה על התנהלות שערורייתית והטלת חובות של אזרח א׳ על אזרח ב׳ גם כשידוע לכל שאזרח ב׳ פעל כשורה לכל אורך ההתנהלות?

יש עוד כמה כשלים של העירייה שאספתי לאורך הסיפור הזה, אבל נראה לי שחפרתי מספיק.

תודה מראש לקוראים ולעונים, ושבוע טוב.
02/12/2018 16:41
אחר צהרים טובים,

אשתי (עצמאית) עבדה עם ספק מסוים שצריך להעביר לה סכום של בערך 17k , היום מסתבר שהוא נכנס להקפאת הליכים (כל העבודות בוצעו לפני שהוא נכנס להקפאה אם יש לזה משמעות) האם יש משהו שאפשר לעשות? למי פונים במקרים כאלה?

הספק ניתק את כל הטלפונים ואין עם מי לדבר אצלו.

תודה רבה ושבוע מצוין
02/12/2018 14:40
צהריים טובים עורך דין כספי,

רוצה לשאול לגבי חוקיות ביטול צ'ק.

לאחר החתונה שלנו, בה השתמשנו בשרותיה של חברת תיווך לאירועים, נטען על ידי בעלי אולם האירועים שאותה חברה בתהליך פשיטת רגל, ונתבקשנו לבטל את אחד הצ'קים, שנרשמו לזכות חברת התיווך, ולכתוב צ'ק חדש עבור האולם, משום שלטענתו הוא לא יוכל לקבל את הכסף עבור השירות אותו קיבלנו.

כרגע בחברה המתווכת לא עונים (המשרדים עוד לא פתוחים בכל מקרה), ואנחנו תוהים האם בכלל נכון וחוקי לעשות את התהליך הזה.

תודה ושבוע טוב
: עבור אל עמוד
 
close